Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014 Yılında iş yerinde kalp krizi geçirdim. İş kazası sınıfında değerlendirilir mi?

Shaky34 Geçmiş olsun kardeşim engelli raporunu almışsın, peki iş kazası bildiriminde bulundunuz mu ?

Cengiz bey merhaba varmı bir gelişme? Ben aradım Ankarayı henüz kurula girmemiş dosyalar . Birde müfettiş aşamasına gelmek için oranın belli olması gerekiyormuş öyle söylediler. Bence sizin oran belli olmuştur. Sgk dan bir sorun

Merhaba Engin bey bu hafta aradım banada dosyalarımın komisyonda olduğunu söyledler İstanbul 2.rehberlik ve teftiş kurumu 1-2 haftaya belli olur dediler.

cexert1

Allah tamamına erdirsin inşallah. İşlemler sonuşlanınca haberdar edin beni Cengiz bey. görüşmek üzere sağlıklı günller

Engin bey ve bizim konumuzu takip eden arkadaşlar için bu bilgi paylaşmak istiyorum.Bugün müfettişle görüştüm rapor ile ilgili bilgi almak istedim.Başvurumun iş kazası olarak onayladığını, bana ve çalıştığım şirkete kusur vermediğini söyledi.Bundan sonraki süreç nasıl işler merak ile bekliyorum.

Cengiz Bey bende aynı durumda olduğumu daha önce belirtmiştim. 09.01.2019 da iş kazası tesbiti için dilekçe verdim hala bekliyorum.
Size gelen cevabı yazıyı burda paylaşırsanız memmun olurum. Bilgilenmek adına.

@cexert1 Cengiz Bey ayrıca bireysel olarak maluliyet raporuna müracaat edip %50 verildiğini yazmıştınız. Bu oranı SGK kabul edecekmi yoksa tekrar hakem hastaneye mi gönderecek, bilginiz var mı?

Bende bireysel olarak mğeacaat etsemmi yoksa iş kazası tesbitini beklesem mi?

Rcptztş arkadaşım bağlı bulunduğun sgk kurumu seni yönlendirecektir, süreç biraz uzun sürüyor.Yine aklına takılanları elimizden geldiği kadar yanıtlıyacağız inşallah

iyi günler ! konuyla alakalı gelişme olan varsa yazabilirmi?

Son düzenleme:
Bende tahsis belgesini doldurup verdim. sanırım mart ayında maaş bağlanacak. gelişmeleri yazarım

Mertemir Engin Bey telefonla verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde İşkazası engelli oranı ile vergi indiriminden yararlanmak için alınan engelli oranının birbirinden farklı olduğunu, ayrı yerlere müracaat edilmesi gerektiğini öğrendim ve bu doğrultuda vergi dairesine müracaat ederek hastaneye sevk edildim. Sonuç olarak %62 engelli oranı vermişler. Vergi dairesi onay için bakanlığa gönderecekmiş. Onaylanırsa vergi indiriminden dolayı erken emeklilik hakkını elde etmiş olacağım.
tekrar teşekkür ederim bilgileriniz için.
Ayrıca SGK deki işkazası müracaatımda hala incelemedeymiş, işyeri kodunu bekliyorlarmış. Ondan sonra komisyona girecekmiş. İki ihtimal var dedi memur. "1.si red olur dava hakkınız var diye yazı gelir, 2.si rapor için hastane sevk yazınız gönderilir ise kabul edilmiş olur. " dedi.
Ben bu forumdan bahsettim ve iş kazasından sayılan örnekler var dedim. Oda daha önceden kabul edilmiyordu, sonradan genelge geldi buna komisyon karar verir dedi. Hayırlısı bakalım bekliyorum.
Gruptaki arkadaşlarda gelişme var mı acaba?

Rica ederim. Benim vergi indirimi için oranımda %60 . Ankaradaki süreci bekliyorum . Sanırım mart ayı içinde olur. İşkazası ile ilgili sürecide bekleyin kabul olacaktır. red olması mümkün olmaz diye tahmin ediyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Mertemir Engin Bey benim %2 lik fark %5 vitiligo dan geliyor. raporu görmedim ama büyük ihtimalle kalp clas3 %50, tansiyon clas2 %20 ve vitiligo %5 toplam %75, baltazara göre %62 yapıyor.

Rcptztş

Zaten yüzde 40 yetiyor emeklilik için. vergi indirimi başvurunuzda oranınız düşmezç Muhtemelen aynı oran gelir. Pirim sayınız ve seneniz yettiği takdirde istediğiniz zaman emekli olabilirsiniz. Emekli maaşınızda düşme olmaz hatta bir miktar yüksek bile gelebilir. Sizin adınıza sevindim. sağlıcakla kalın...

İstanbul Bölge Sağlık Kurulu İletişim

Arkadaşlar forumda bulamadım benim üniversite hastanesine sevkimden sonra raporlar İstanbul Bölge Sağlık Kuruluna gönderilmiş bugün itibariyle bağlı bulunduğum sgk dan 17 gün olmuş İstanbul Sağlık Kuruluna gönderildiğini söyledi memur arkadaş.E-Devletten baktığımda hiçbir haraket yok.İstanbulun telefon numaralarına nereden ulaşabilirim internettede bulamadım ? OturanBoğa Bülent bey sizde yardımcı oluranız sevinirim.

Bölge sağlık kurulunda dosyası bekleyen arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

Arkadaşlar forumda iş göremezlik oranı bekleyen ve İstanbul bölge sağlık kurulunda dosyası bekleyen arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi ?

cexert1 Bende 09.4.2019 datıp fakültesine rapor için gönderdiler.
11.04.2019 da heyete girdim.
Hastane rapor sonucunu bana söyleyemeyeceklerini SGK göndereceklerini söylediler. Sonucu bekliyorum, hangi aşamada olduğunuda bilmiyorum.
Sizlere hastane rapor sonucu hakkında bilgi veya belge verildi mi?

Yok hayır vermediler 13 Mart'ta heyete girdim e-devlette de herhangi bir hareket yok. Bekliyorum bakalım ne olacak.

Öncelikle geçmiş olsun
Sizin kalp krizi geçirmenize ne tür bir kaza veya bir sebebiyet neden oldu?
Çalışırken kaza olur bedenin o kazadan zarar gorur ona is kazasi denir.
Yani geçirdiğin kalp krizinin kaza ile bir illiyet bağı olması gerekiyor.
İnş allah kabul olur.

cexert1

Öncelikle geçmiş olsun
Sizin kalp krizi geçirmenize ne tür bir kaza sebeb oldu?
Çalışırken kaza olur bedenin o kazadan zarar gorur ona is kazasi denir.
Bu benim bildiğim.

Arkadaşlar Bu Konu Önemli Bir Konu. Süreç Nedir Nasıl işliyor. Şöyle izah edeyim Ben 2019 Ocak Ayında İŞ Yerinde Kalp krizi Geçirerek Acil olarak Hastaneye götürdüler ve Acil olarak Anju Yapıldı. 3 Adet stent takıldı ve Doktor Bey Kayıtlara İŞ kazası olarak Girdirdi. VE Akabinde Anju ile açılmayan Damarlar vardı Dr bey Baypass olman gerek dedi ve Konusunda uzman cerrah bularak 2019 Şubat ayında Baypass oldum. 4 damar değişti... Sonuç olarak Vergi indirimi için müracaatımda %40 sürekli olarak Hastaneden Aldım (Bireysel Başvuru ile) Şimdi Bende İŞ yerinde Kriz geçirdim. Lütfen Bir cevap : Sigortaya iş görememezlik için Başvursam beni hastaneye sevk etseler %10 üstünde rapor alabilirmiyim. Sonuçta baypass olarak vucuden kaybım var. Hastane ve işyeri Tutulan Tutanaklar da iş kazası olarak geçmektedir. Nasıl Bir Yol İzlemeleyim.. Saygılar..

Son düzenleme:
Sgk ya iş kazaları servisine git ordan yönlendirilirsin.hastaneden senin aldığın %40 rapor sgk yı bağlamıyor sgk kendi heyete gönderiyor heyetin raporunda ne yazıyorsa sgk yaptığın işe ve aldığın ayliga göre orani ve maasi belirliyor

Ha bunlar olmazsa ve su an sosyal bir guvenceniz yok ise %40 raporla sosyal yardimlasma dan ayligada bağlana bilirsin ama hastalık hayat boyu (surekli) olmalı raporda öyle yazmali.

İş yerinde geçirmiş olduğun kalp krizi neticesinde buna is kazasi denilmiş ancak bu konuda tazminat davası açsan Kazana bilirmisin bilemem çünki çok inceleniyor

Adli rapor orani şahit ifadesi sgk müfettiş ifadesinde müfettiş kusur raporu mahkemelerin bilirkisi raporları falan bunların hepsinden haklı çıkman gerekiyor.aksi halde mahkeme masraflarıni odemek zorunda kalırsın.

Teşekkür Ederim 5201
Almış olduğum %40 sürekli ve Bu Hafta içi Vergi Dairesine müracaat edeceğim.
1995 SSK Başlangıcı olmakla 6000 Günüm mevcut.. %40 Raporla Hakkım Neler ise Faydalanmak istiyorum İnşallah..
Hani Ben mahkeme Olayı Olmadan, Sürekli iş göremezlik Raporu alabilirmiyim. Forumda Maaş Bağlanan ve Aynı işyerinde Çalışan Arkadaşlar gibi yapmak istedim. Mahkeme işin içerisine girdi mi Çalıştırmaz şirket. Hemen iş akti Fes eder.

Dediğim gibi sgk is kazaları servisine git ordan zaten yönlendirilirsin.Eger kap krizin is kazasi olarak kabül edilirse ve %10 ve üzeri bir oran alırsan sürekli iş goremez maasina baglanirsin yine calismaya devam eder emekli de olursun.
Emekli olduğunda çok olan maasınin tamamını az olanında yarısını alırsın.
Sonuçta bir kaybin olmaz.
Bir an önce sgk ya baş vur çünki heyet gunu idi yok rapor geldiydi gittiydi süre bir yılı buluyor
Tabii bu yaşadığın şehire görede değişe bilir.iyi günler.

Mahkeme olayı olmadan olurmu evet sen sikayetci olmazsan olur ancak iş kazalarinda sgk mufettisleri soruşturma yapıyor eğer is yerine kusur bulursa para cezası gönderiyor
İşte o zaman ne olur bilemem.

Sgk mufettis sorusturmasinda is yerini suçlamaz isen is yerinde bir kusur bulunmaz ise kusur sende bulunursa bulunan kusur oranında bağlanan is goremez maasinda kesinti olur.
Sonuçta bir kaybin olmaz.yine az çok alirsin

Arkadaşlar hepiniz cümleten geçmiş olsun. Aynı süreci yaşayan birisi olarak bilgi ve deneyimlerimi paylaşmak isterim. Bende işyerimde 2016 yılında kalp krizi geçirdim akabinde 3 tıkalı damar tesbit edildi birine stent uygulaması yapıldı diğer 2 damar yüzde 70 altında tıkalı olduğu için ilaç tedavisi önerildi. geçtiğimiz haziran ayında Sgk'ya sürekli işgöremezlik geliri için başvurdum ve 2 ay önce sonuçlandı. %41,2 malululiyet verildi ve maaşa bağladılar. aynı zamanda 2016 eylül ayından bu yana kadar birikmiş toplu para ödemesi yapıldı.Henüz işverene dava açmadım ama açmak üzereyim. iş yerinde geçirilen kalp krizi iş kazası olarak sayılıyor .tereddüt etmeyin biran önce Sgk'ya başvurun..

Mertemir

Hay ALLAH RAZI OLSUN.. Amaliyat olduğumdan Halen Rapor'luyum. (Mayıs sonu bitiyor) Rapor bitince mi yok sa Hemen mi müracaat etmem Lazım.. ssk Normal Devlet Hastanesi ne mi yoksa Araştırma hastanesine mi sevk Ediyor. Fark ediyor mu!

5201
Dediğin gibi Yarın ssk iş kazaları birimine müracaatta bulunayım bilgi maksatlı bakalım onlar nediyecek.

EFuLiN

Sgk ya Rapor bittiğinde git kardesim senden epikriz ve aldığın rapor evrakları istenir seni araştırma hastanesine heyete sevk eder heyet raporu ankara ya gider süreç böyle devam eder.

Son düzenleme:
5201

Anladım Teşekkür ederim.. Rapor Bitince gideyim tamamdır. Yalnız bu EPİKRİZ dediğiniz evrak Anju ve Amaliyat olduğumda ayrı ayrı A4 kağıdında kalp Resmi var ve üzerilerinde işaretlenmiş yerler var bu değilmi ekipriz dediğimiz. (Kusura Bakmayın Bilmediğimden) soruyorum.
Normal İstirat Raporu değil Yeni ssk nın Hastaneye göndermiş olup yeni alacağım iş göremezlik raporuyla beraberinde yolluyacağım dimi..

Çok acele etmenize gerek yok. süreç geçici işgöremezlik raporunuzdan sonra başlıyor. Sgk bulunduğunuz yerdeki Devlet hastanesi yada araştırma hastanesine yönlendiriyor . Hastane durum bildirir raoru düzenliyor heyet raporu gibi ama oran verilmiyor.daha sonra hastane gerekli raporları sgk ya gönderiyor sgk bınları inceleyip oran veriyor.

EFuLiN

Epikriz ameliyatta yapılan tedaviyi anlatan bir rapor evrakı
Doktorun sekreterinden istediğinde verirler sgk sizi yönlendirir.

An İtibarı ile Vergi indirimi Evraklarını Teslim ettim.Bu ay Sonu Rapor'um Bittiğinde'de Sürekli iş Göremezlik Raporu için Müracaatta Bulunacağım..

Üst Alt