Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014 Yılında iş yerinde kalp krizi geçirdim. İş kazası sınıfında değerlendirilir mi?

cexert1

Bende bilmedigimden sordum zaten birde ben hafta ya sgk gitcem benden evraklari tamamla gel dediler bundan sonraki surecim nedir ?

SS4G9 Mira cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cexert1

Engelli raporunu kabul etmez ozamn

etmez abicim tekrar hastane sevk olucaksın ikisi farklı şey.

Cengiz kardeşim hayırlı olsun oranın. Güle güle harca gelirini. 27 kötü bir oran değil. İtiraz hakkında var ama sana kalmış. Dediğin gibi meslek ve yaş önemli kriterler. hakkında hayırlısı olsun

cexert1

Tamam bakalim bu sali gitcem bazi evraklari tamamla gel dedi gelir belgesi askerlik epekiriz raporu gibi seyler istediler

cexert1 hakkınızda hayırlısı olsun. Benim çalıştığım işyeri ağır işyeri kapsamında. Riskim daha fazla. Benim orandaki sorun hastalık olarak en alt seviyeden hesaplamışlar. Yüksek sağlık kuruluna itiraz başvurusu yaptım, bekliyorum.

Rcptztş gelişmeleri buradan paylaşırsan konuyu takip eden yeni arkadaşlara yol göstermesi açısından faydalı olur.

cexert1 Öncelikle hayirli olsun: 27 almissiniz sureci bizlerle paylasirsaniz sevinirim yolun basindayim ve ptesi sgk gitcem evraklari tamamladim sadece işyerine girerken saglik raporu istiyor buda baya eski olmsada olurmu acaba

Bugun itibaren tesliim ettim sgk evraklari formda isgormez maasi talem ediyorum yazdim orda soruyorlar gecici yada sureklimi diye buna dikat 2ay bekliyeceksin dendi neden dedigimde emniyet biriminden kagit evraak gelmesi icin dedi iyi dedim biz size mesaj atariz ondan sonra hastaneye svk olursunuz dendi bakalim artik

@cexert1

sagol bakalim 2ay bwkliyecem emniyeten haber gelcekmis ondan sonra hastane sevk

@abdul1970

Selam gecmiş kurban bayraminiz mubarek olsun herkezin

Rcptztş

İtiraz Başvurusu Sonuçlandı mı Acaba.. Tekrar mı Hastaneye sevk veya Başka bir Yöntem mi uygulanacak.. Bilgi Maksatlı Paylaşırmısın Gelişmeleri Lütfen..

Shaky34

Kalp krizi sonrası Sürekli İş Görememezlik için Müracaatta Bulunmuşmuydunuz
Oran Belirlendi mi acaba..
Kalpten Hep Farklı Oranlar verilmiş.. (Benim Araştırmalarıma göre Kalp %40 Veriliyor biliyorum)
Ama Sitede Gördüğüm %17 den Başlayıp %42 Lere Kadar farklı oranlar var. Tabi Meslek Yaş vb.. Gibi Şeyler %lik oranları Etkiliyor diye okumuştum.

Mrb arkadaşlar ben şöyle bir bilgi vereyim.Benim kalple ilgili sıkıntı çıktı nasıl derseniz iş yeri bizi her sene Istanbul meslek hastalıkları hastanesine gönderiyor orada aort damarım genişlemiş olduğu bilgisi verildi tabi buna bağlı anjiyo eko gibi görüntülemeler yapıldı. Cerrahpaşa da ameliyat oldum 2013 de. Dicem o ki eğer iş yeri size yıllık tedavi için hastaneye götürmüyorsa zatem suç işlemiş oluyor kalp krizi ani gelişen bir durum hani belki bu tip bir kontrol sağlasa iş yeri ortaya çıkabilir di rahatsızlığınız.Mahkemeye gidin ve bunu da belirtin bence. Şimdi bu engelli emeklisi olayını bilmiyordum daha bu senin mayısın da başvurdum sonuç bekliyorum bayrampaşa ya gitmeyin derim vergi dairesi oraya sevk etti ve benim 1,5 ayıma mağal oldu şuan daha vergi dairesine gittiğini bilmiyorum eviss çalışmıyor doğru dürüst yoksa şimdi ye Ankara dan bir bilgi gelirdi zaten TÜRKiYe büroksasi böyle çok ağır aksak neden çünkü işini yapan yok salla başı al maaşı AKP düzelticem demişti ama daha da çok laşkalaşmış gibi geldi niye derseniz bu zamana kadar devletle bir işim olmamıştı. Neyse bana çıkan oran % 44 aort damarı ve iki kapağım değişti 5 tane ilaç içiyorum birisi anksiyete için RABBİM SAğlık sıhhat verin cümlemize.. Selametle okuyanlara…...

@EFuLİN ; e-devlette, Yüsek sağlık kurulundan 22 temmuzda çıkmış ve 30 temmuzdan beri Emeklilik hizmetleri müdürlüğü özet karar servisinde görünüyor. Sonuç hakkında bilgi alamıyorum. Bekliyorum hayırlısı bakalım.

@LazraiL28

Bilgi icin tesk ler Ankara nisan 10 nuna bakiyor. Siz sanirsam mayista yollamissin raporu 1 ay daha beklersiniz tahminen

Bende sgk cagirmasini bekliyorum hasteneye sevk icin is gormezlik icin benimde kalp isyerinde calsirken ani kriz

Arkadaşlar, Yüksek sağlık kurulundan itiraz sonucum geldi. Oranım değişmemiş 17,2 olarak tekrar geldi. Hakkımızda hayırlısı inşallah

abdul1970 Yüksek sağlık kurulu dosya üzerinden inceliyor. Sen sadece sağlık kurulunun raporunu yeterli görmedi isen itiraz dilekçesi yazıp SGK ye veriyorsun. Gerisine müdahil olamıyorsun. Dosyayı kurul inceleyip karar veriyor.

Rcptztş

Ben saglik kurulunu gectim is gormezlik icin muracat ettim sgk bakalim haber bekliyorum hstaneye sevk yapcakmis

abdul1970
farklı şeylerden bahsediyoruz. SGK sizi hastaneye sevk edecek, hastane tetkik yapıp SGK ye gönderecek. SGK bu tetkikleri SGK sağlık kuruluna gönderecek. Oranı size sağlık kurulu verecek. Yeterli görmezseniz SGK Yüksek sağlık kuruluna itiraz edebilirsiniz.
Yani sizin sürecinizin daha başındasınız.
Baya bir uzun sürüyor. Benimki 7 ay sürmüştü.
Allah kolaylık versin inşallah.

Rcptztş

Amin sagol daha cagirmadilar bile bekliyorum aynen anlatiklariniz olcak evet

02.08.2019 Tarihinde Bulunduğum SSK Tarafından iş kazası malülüyet Belirlenmesi için Ankaraya gönderilen Dosyam. Bu gün itibarı ile..
ARA KARAR ÇIKMIŞ TEKRARDAN HASTANEYE SEVK EDİLECEKMİŞİM.
Ben Anlamıyorum Herşeyiyle Teslim edilmiş Ve Hastaneye SEVKİ ile Gönderilmiş Evraklar.. (ADLi Tutanaklar da beraberinde) Neden Hastaneye sevk ediliyoruz anlamıyorum.. 5. Aydan Bu yana Hastane sevk ssk işleri falan derken 9.ay bitti. Şimdi Birdaha sevk ne iştir.
Sizlerede Böyle oldu mu Arkadaşlar. İş kazam: (kalp krizi ve Devamında Baypass)

şimdi sil baştan mı... Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirseniz..

İş Kazası Oranına itiraz..

İş kazasından dolayı, Sürekli iş Göremezlik oranın Belirlenmesi için SSK ya müracaat ediyoruz : Hastane ssk derken işgöremezlik oranı Gelldi. Bu oran'ın az gelmesinden dolayı itiraz edebiliyoruz.
Sorum: Sürekli İşgöremezlik oranına itiraz ettiğimizde Tekrardan Hastaneye mi sevk ediliyoruz: Yoksa Gönderdiğimiz evraklar üzerinden mi tekrar inceleme yapılıyor Yüksek Sağlık Kurulu..
Teşekkürler..

@EFULİN sağlık kurulu raporuna bulunduğunuz ilin sgk müdürlüğüne itiraz dilekçesi yazarak yüksek sağlık kurulunda tekrar değerlendirilmesini istiyorsunuz. Dilekçenize eski evraklarınıza ilave olarak yeni bulgu ve tetkik varsa onlarıda ilave edin. Sizi tekrar hastaneye sevk yapmıyorlar, dosyanızın tamamı yüksek sağlık kuruluna gönderiliyor ve dosyanız üzerinden inceleme yapılıyor.
Bende gelen %17 orana itiraz etmiştim ama yüksek sağlık kurulundada sonuç değişmedi. Bundan sonraki aşama mahkeme yolu, onada başvurmadım.
Bir arkadaşıma sağlık kurulundan hiç oran çıkmadı. Kalp krizi İşkazası sayılmasına ve iki stenti olmasına rağmen. Oda itiraz etti sonuç bekliyor

Bu platformda her gün yeni bir şey daha öğreniyorum.. 1,5 yıl önce mesai saatleri içerisinde çalışırken kalp krizi geçirdim ve sonrasında %60 engel raporu aldım.. Ve Ankara’da raporum süresiz olarak onaylandı önümüzdeki ayda emeklilik için müracaat edeceğim.. Kalp krizinin iş kazası olarak değerlendirildiğini bilmiyordum ... Bu şekilde bir ibarenin olması bana katkısı ne olacak artı bir ödeneğimi var zaten önümüzdeki ay emekliye ayrılacağım.. bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

Üst Alt