Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014 Yılında iş yerinde kalp krizi geçirdim. İş kazası sınıfında değerlendirilir mi?

geçmiş olsun kardeşim. Elbette artısı olacak. en kısa zamanda sgk ya gidip iş kazası geliri için başuruda bulun. oradan seni detaylı bilgilendirirler. elindeki hastane raporlarını falanda beraberinde götür. yaklaşık 6 ile 10 ay arasında her ay düzenli şekilde alabileceğin bir gelirin daha olacak. ayrıca emekli olman bu geliri alman için bie engel değil. lakin emekli aylığına bağlandığın zaman az olan gelirin yarısı kesilir ama 2 aylık birden alırsın

Mertemir
Öncelikle cevabın için teşekkürler, yanlız şöyle bir durumum var emekliye ayrıldıktan sonra da iş yerimde devam etmeyi düşünüyorum .. sürekli iş görememezlik raporu iş yerimde sıkıntı yaratabilir , çünkü sürekli seyehat halindeydim ... kafam karıştı işin açıkçası..

Eger %60 üzerinden malulen emekli oluyorsanız çalışma durumunu gözden geçilip emekliliği öyle düşünün lakin vergi indirim alıp vergi indiriminden emekli oluyorsanız o zaman bir sıkıntı olmaz hem emekli maaş hemde sürekli iş görememezlik maaşını ayrıca çalışabilirsiniz tekrar diyorum eger %60 üzerinden malulen emekli olursanız kanunen çalısamazsınız çalıştığınız tespit edilirse faizi ile alınır emekli maaşınız

cumaliman

Teşekkürler hemşerim , bende adanalıyım bu arada,%60 raporumla vergi indiriminden emekliye ayrılacağım .. tek tedirginliğim iş yeri ... peki bu iş görmemezlik ödeneği ödemesi belli bir süreylemi sınırlı ...

Baştan sona okudum sen yazmadan önce fakat yeni oldugum icin oldukça karışık geldi , süreyi sordum.. nezaket gösteren yukardaki arkadaslarim cevap verdi .. 6-10 ay arasi ödeme olur denildi , daha önceki yazismalarda ömür boyu diyen var..onlara tekrar teşekkür ederim cevap verdikleri icin , bu platformda binlerce yazışma var elbette ki insanlar soru soracak , cevap arayacak ... Bir çok sorununda cevabı vardır muhakakki..daha önceki yazılanları oku demek çok doğru bir yaklaşım değil...

Kml33
Yanlış anlamışın 6veya 10 ay ödeme almazsın süreç o kadar sürüyor başvuru süreci sürekli iş görememezlik basvurun eger %10 ve üzerinde iş kaybı gelirse sana ömür boyu maaş bağlanır emekli olsan dahi her iki maaşıda ömür boyu alırsın lakin emekli olduğunda baglanan maaşlarda yüksek miktarın tamamını az oran maaşın yarısını tekrar diyorum ömür boyu alırsın burada 10 ay gibi maaş alırsın denmiyor bunu sen yanlış algılamısın bu maaş baglanma sürecidir kimin maaşı 6 ay içinde bağlanıyor kiminin 10 ay veya daha uzun sürece bağlanıyor kardeşim

Mertemir ve cexert1 beyler merhabalar sizin verdiğiniz bilgiler ışığı altında sizin sayenizde bilgi sahibi olduk.sağolun varolun.

bende sizler gib i2015 yılında kalp krizi geçirdim. fakat ben gıda firmasında satiş temsilciliği yapıyorum.yani bana verilen bolgede bakkallara kafelere pastanelere urun satıcılığı yaparken bolgemde araç içinde hesap yaparken krız geçirmişim.kollarımda uyuşma kalbime biri bastırmiş ve yanma olurken sırtımada biri biçak batirmiş gibi oylece kalmişim. ve arabanın içinde kalmişım.sonra da kendimden geçmişim sonra da 1--2 dakika sonrada uyandım.ve kendi kendime dedimki işin verdiği stresten vede yorgunluktandır.dedim ve yine işime devam ettim.
ve ertesi gunde hasteneye aynı şikayetlerle başvurdum.beni muayene ettiler ve benim kalp krizi geçirdiğimi ve bunu ayakta geçirdiğimi söylediler. hemen yoğun bakıma alıp anjio oldum.2 damar tıkalı old. ve stend takıldı.
benim bu yaşadığım olay fabrıka dişinda oldu.sizce bu bir iş kazası değilmidir. acaba?.. bununla ilgili bana bi fikir verirseniz sevinirim arkadaslarım.ve eminim bu kalp krizini yasadığım işin stresinden olduğunu bu nedenle oldu eminim.bende bir emekçi olarak bunu nasıl bir iş kazası olarak bildirebilirim.

SERO01 sizin durumunuz biraz farklı ama yinede sgk ya başvurun. sizi hastanye sevk ederlerse ve ileride sgk müfttişine çalışma esnasında rahatsızlandığınızı ispatlarsanız ve kalbinizde hasar oluştuysa iş kazası maaşı bağlanabilir.

Üst Alt