Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E®KAN' Alıntı:
AAa Ceren Hanım siz hani şampiyon kokorece gidiyordunuz... İnternet kafeye mi gittiniz :D

YEMEZMİYİZ ERKAN ..HEM DE TIKA BASA KARNIMIZI DOYURDUK..
YORGUNLUK ÇAYLARIMIZI EVDE SİTEMİZE GİREREK İÇTİK.. :)

oturanboa arkadaş

seneye kesin bende gelicem :mrgreen:
şimdiden yol parasını biriktirmeye başlıcam hazırlıklı olalım bu sefer dime ya :lol:

CEREN' Alıntı:
E®KAN' Alıntı:
AAa Ceren Hanım siz hani şampiyon kokorece gidiyordunuz... İnternet kafeye mi gittiniz :D

YEMEZMİYİZ ERKAN ..HEM DE TIKA BASA KARNIMIZI DOYURDUK..
YORGUNLUK ÇAYLARIMIZI EVDE SİTEMİZE GİREREK İÇTİK.. :)

CEREN AFİYET ŞEKER OLSUN BE. BENDE ÇOK SEVERİM. BALONADABİNİN KAIKÖYDEKİNE. SORA BOĞAZ TURU DA YAPIN BENCE

Merhabalar,

Öncelikle bu güzel organisyonu düzenleyen, sevgili Oturanboğa,Cincin,Pegasus sonsuz teşekkür ediyorum. Wattabe bize kapılarını açtıkları ve bize verdikleri emekler için kendi adıma teşekkür ediyorum.

Oturanboğaya tanışmamıza vesile oldugu için tekrar,tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
Wattabe etkiliğinde katılmaktan onur ve gururu duydugumu belirtmek isterim.
Tekrar güzel bir organizasyonda görüşmek dileğiyimizle bu sene de güzel ve sorunsuz bir gün geçirdik.Seneye tekrar görüşmek ümidiyle.

Sevgi ve saygılarımla

sevgili Pegasus yazını okudum da , ne kadar haklısın. insanlara birşeyleri beğendirmek gerçekten çok zor . hele ki bunu gönüllü yapıyorsanız ve onların ufak ayrıntılara takılmalarını görmek insanı soğutuyor. Etraftaki insanların çoğu MÜKEMMELLİYETÇİ MELANKOLİK, yani herşeyin kusursuzunu en iyisini ararlar.Ama sizin bunlara takılmadan çalışmalarınıza devam ettiğinizi görünce bende diğerleri gibi seviniyorum. Bir önerim var. bence seneye gelenlere yaka kartı ayarlansın bölece aksaklıklar giderilebilir.
size ve elinizi sıkan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum....

Bende ilk defa bu wattabe etkinliğine katıldım ve inan ki çok mutlu oldum.. Emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim..

bende ordaydım süper bir organizasyondu tek handikap pek kişiyi tanımamamdı inşallah bundan sonra yeni arkadaşlıklar kurarım :) :)

resmleri görmek için 50 mesajı anlamadım biri bana anlatsın lütfen

metehandro' Alıntı:
daylıght bu mesajın beni çok yaraladı...ne yani ben gelmesemiydim...bu genel konuşmalar ortayada söylense ben ve benim gibi site üyelerini rahatsız eder incitir...yani ne diyim bilmiyorum...medeniyetten uzak haddini bilmeyen bir kaç tane densiz (engelli veya engelsiz) yüzünden bu tarz düşüncelerin ortaya çıkması dahada üzücü...

Ben bu sözümden dolayı üzülüp, kırılan sizden ve bütün site üyelerinden çok özür dilerim.

Ama benim amacım kimseyi üzmek, yaralamak değil anlamak isteyen herkesin benim ne demek istediğimi anladıgını düşünüyorum.
Ben hiç birini rencide etmiyorum, kaldı'ki ben zaten engellilerin haklarını savunmaya çalışıyorum burada.
Demek istediklerim yılda bir defa bu sitenin sayesinde dış dünyayı gören arkadaşlarımız var, binbir zorlukla bu organizasyona gelenler var, bir yere anca çıkabilenler var....

Kaldı'ki ben zaten hiç saglıklı gelmesin gibi bir lafta etmedim.
Engelli başına birer refakatçi gelebilmeli dedim, dogru okursanız.
Peki sizce bir engelli ye 4 - 5 saglıklı gelerek liste doldugu için gelemeyen vs......... vs... engellileri düşünmekte sizi kırıp, üzmüyormu, yaralamıyormu...
Site görevlisi olan ve saglıklı olan kişiler tabi'ki söz konusu değil onların sayesinde orada olduk oluyoruz inşl.
Ve ben şimdi sizden birde bu gözle bakıp, görmenizi rica ediyorum lütfen...!!

merhaba forumlada en az 50 mesajın olursa site albümüne bakabiliyosun forumlardaki konulara bişeyler yazman gerekiyo kısaca:)

Eklemeyi unuttugum bir konu daha vardı.

Biz hiç bir personelden şikayetçi değiliz, kendileri aslında mükemmel denecek derecede iyi davranışlar sergiliyorlardı.
Hizmetlerin de kusursuzdular hepsi,..

işten yeni geldim ve hemen birkac satırda ben yazayım.

sevgili sanem.
asıl ben tesekkur ederim. bize yasattıgınız bu güzel gün içinde iki poğça ve portakal suyuyla gonlunu hoş kılldıysam ne mutlu bana. Afiyet olsun.
herşey çok güzeldi emeği geçenlere teşekkürler.

Yalnız bir nokta vardı ki.
katılanların içinde asıl amacın kaynaşmak değil yiyip içmek olduğunu düşünenler vardı.
ONLARA SAYGILAR....!!!!

slm

Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık..çok güzel bir organizasyondu.katılımı düşünürsek okadar ufak tefek aksaklık olabilir diye düşünüyorum.Mekan il dışından gelenler için özellikle çok uygundu.zaten öyle bi kroki hazırlanmışki bulmamak mümkün değil.Ayrıca kimin ne engeli olduğunu bilemezsiniz illaki dışardan farkedilmesi gerekmezki..şu açıdan söylüyorum bazı arkadaşlar engeli olmayanların sınırlandırılması konusundan bahsetmişler.mesela bir diyaliz hastasını farkedebilirmisiniz?
Biraz acemiliğimize geldi daha çok kişiyle tanışmak isterdim.ayrıca adının siteden sanem olduğunu öğrendiğim o tatlı bayanla tanışmayı çok istedim ama olmadı.gözlerinin içi gülüyordu,oyüzden dikkatimi çekti.unutamayacağım bir h.sonu oldu trafik cezası yedim ama olsun:)sponsorlar onuda ödermiki;)

Birliktelik, Doğallık, Samimiyet gibi kavramların anlamlarını kazandıkları ender durumlardan birini yaşadım ve ben daha iyi bir oluşum, daha iyi bir organizasyon içerisinde bulunmadim hiç.

Hiç bir zorunlulukları yok iken 500 küsür kişiyi mutlu etmek ve onlara bir sosyalite sunmak gibi bir misyonun altına elini koymuş kişilere sonsuz saygı duymanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

.

ya bişey daha bırakın yesin içsinler bunun sorgusunu yapmak doğrumu arkadaşlar?sadece onun için gelmiş gibiydiler falan gibi yorumları çok gereksiz buldum açıkçası.yorumlayanları kırmak istemiyorum ama..sadece içecek sıkıntısı yaşanmazdı ama dünyada ne adil olduki:))okadarcık olsun.içecek alamayanlara bir dahaki wattabede benden..SÖZ

.

Ya tekrar tekrar yazayımda site albümüne ulaşayım napayım site sahibi mecbur bıraktın:))hadi yeni üye oldum wattabeye katıldım göremeyecekmiyim yani..
Birde tanışmadan arkadaş olduğumuz kişiler vardı daha doğrusu oynadığımız:)şimdi siteden görüyorum adı erkanmış:)onada sevgiler.
Birde o gözlerinin içi gülen tatlı bayan ın nicki sdy miş şimdi gördüm :))onuda öpüyorum..

Oturanboğa ve organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. tefek Bu seneki wattabe çok çabuk geçti gibi geldi bana.Afacan oğlum watabe’nin kaç metrekare olduğunu hesaplamıştır. :lol: Bir aşağı bir yukarı koştuk.Arkadaşlarla çok sohbet etme imkanım olmadı.Olduğunda ise cümlenin yüklemi hep eksik kaldı,yüklem hep afacanın hareketi oldu.
Bu sene geçen seneki coşkuyu göremedim.İnsanlarda bir rehavet,atalet,bıkkınlık ve heyecansızlık olduğunu hissettim.Toplu fotoğraf çekilme aşamasında milletin tenezzül etmemesi bu düşüncemi destekledi.Bir çok arkadaşın ismini yazdırıp ta gelmemesi ,cabasıydı. Millette şu organizasyon bitse de bir an önce evimize gitsek havası vardı.
Fotoğraf çekimlerinde canla başla koşturan Başak arkadaşımızada teşekkürler.Çok neşeli,coşkulu ve sempatik olduğunu da eklemeden edemedim.

Umarım seneye daha içten,coşkulu ve hayatdolu katılımcıların teşrifiyetiyle gerçekleşecek bir wattabe olur..

güzel bir organizasyondu:)

bu piknik için emek sarfeden oturanboga, pegasus, cincin ve emeği geçen herkese yürek dolusu teşekkürler...

ayrıca bizler için katkıda bulunan tüm sponsorlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.

gelmek de büyük bir emek ister...
binbir zahmete katlanarak da olsa şehir dışından gelenlere,
onca engele inat evinden çıkanlara binlerce teşekkürler...
wattabeye gelen herkese yürekten teşekkür ediyorum.

güzel bir gündü...
gülümseyen yüzler vardı:)
kaynaşan yürekler:)
bir dostluk türküsü için koştuk...
müzik, dostlar herşey bana göre mukemmeldi.
emeği geçenlere orada teşekkür edemedim.
fakat yüreğim boyle bir organizasyona emeği geçen herkese şükran duymakta...
teşekkürler:)

yaşasın biz:)

Merhabalar,
Demiştim ben çekingenim diye, pısırığım diye fazla kişi ile tanışamadım.
Ama bunun bana kazandırdığı bir özellik var. Çevremi gözlemlemek.
Eşimle geldim. Bazen sıkılmadık değil sıkıldık. Ama bazen de eğlendik.
2 kişiyle tanıştım (oturanboğa ve sdy) Birisiyle de tam tanışıyorduk sdy ile aynı anda geldiler sdy ile konuşurken o kaçtı :cry: dolayısıyla tanışamadık hatta kim olduğunu bile anlayamadım. Aloooo kimsen bana buradan seslenirmisin. Bu arada sdy'nin ellerine kollarına sağlık sarmaları çok güzeldi.

Evet ne diyordum iyi bir gözlem yaparım dedim. (Tabii herkes kendine göre haklıdır)

Kadıköy servisi ile etkinlik alanına gidip Mecidiköy servisi ile geri döndük.
Servis ulaşımında sorun yoktu tabii benim açımdan ama bazı arkadaşlarımızı istenilen yerde indirilmediler yani nerdeyse otoban ortasında indirildiler ama sanırım orada da bir karışıklık vardı.

Etkinlik alanımıza geldiğimizde hemen hemen herkes birbirini tanıyor ve kaynaşmışlardı. Baktım herkes simit ve poğacalara gömülmüş ben de araya girip bir simit ve 2 poğaca alıp eşimle yedik. Yine etrafı gözlemlemeye başladık ve o arada oturanboğayı gördüm ve tanışdık nihayetinde.

Yemek servisi başladığında birden ayaklanmalar başlandı. Biz sonlara doğru gidelim dedik hemde daha açıkmamıştık. Ama susamıştım gidip kola alayım dedim aman Allah'ım o ne tekerlek sandalyeliler bankoya yaklaşmaya çalışırlerken yürüyenler önüne geçip kolalarını alıyorlardı. Bende tekerlekli sandalyeli bir amcaya ne istiyorsun amca dedim de 2 kola dedi bende şahsen zorla 2 kola alıp amcaya verdim. O anda aklıma geldi. "Engellinin halinden engelli bile anlamıyorsa vay halimize"
Ama gerçekten de öyle. Yanlış anlaşılmasın ama engelli veya engelsiz galiba önemli olan "İNSAN" olmak.

Bu forumdaki yazışmalar ile olan iyi niyet ve samimiyet sanki gerçek hayatta geçerliliğini yitirmiş gibiydi bu etkinlikte.

Şarkılar ve türküler güzeldi. Eşimle bir ara kalkıp oynadıkta. Ama ne hikmetse bir çoğumuz yerinden kalkmamacasına çivilenmişlerdi.
Sanki kuru kalabalık oluşturmak için veya bedava yemek-içmek için gelmişlerdi.

Her ne kadar bu sene ki ilk gelişim olmakla beraber geçen seneki yazılanlarla kıyaslayınca arkadaşlarımız rekabetçi, başkalarının haklarına saygı duymayan insanlarla doldurulmuş gibi geldi.

Açgözler gibi tabaklarını doldurdular, kolalarını aldılar. Ama onlarca tabaklarda tavuk ve köfteye, baklavaya dokunulmamış tabakların toplandığınada şahit oldum.Bitirilmemiş kolalarda vardı. Yazıktır, günahtır. İlk önce açgözlülüğümüzü bırakmamız lazım, başkalarının hakkını yemememiz lazım. Eğer bizler birbirimize bunu yaparsak engelli olmayanların bizleri anlamasını niye bekliyoruz ki.

Çokkkkk süper eğlendim diyemem, ama hoş bir vakit ve yaşanması gereken bir tecrübe geçirdim diyebilirim.

Benim yazdıklarımı yanlış,kaba ve haksız bulan arkadaşlarımız bulabilir, o arkadaşlarada sonsuz saygım var. Kimseyi incitmek istemem. Ama dediğim gibi bütün bunlar benim gözlemlerim.

Haa unutmadan son bir gözlemim. Toplu fotoğraf çekim esnasında pegasus harbiden sabırlı davrandı saçını başını yolmasına ramak kalmıştı bana göre.
Ya gelenler bu kadar mı duyarsız, fotoğraf çekimi için yarısı yerinden kalkmadı bile. Hani ben gitmesem fark etmezler derlerde onlarca kişide öyle düşünür ve gitmeyen bayağı bir kalabalık oluşur.Aynen öyle oldu. Katılanların yarısı toplu foto çekimine katıldı.

Bu arada pegasusun yazdıklarından ismini Başak olarak öğrendiğim (İnşallah yanlış değildir) Sempatik fotoğrafçı kız sanırım etrafta gördüğüm en sempatik ve sevimli arkadaşımızdı. Yani sempatiklik yarışması yapılsa oyum kesinlikle Başak arkadaşıma olurdu. :D

Onun dışında pek fazla söylenecek bir şey yok. Sonuç olarak dediğim gibi yaşanılması gereken bir tecrübe idi o bakımdan etkinlik yararlı oldu, ama içimde de bir burukluk var :(

Herkese en derin sevgilerimle,

İlk defa katılacak olmanın heyecanı ve fazla kişiyi tanımıyor olmam nedeni ile biraz tedirgin olarak gelmiştim. Daha önce dernek tarafından düzenlenen bir organizasyona katılmış ve hiç beğenmemiştim. Ama bu organizasyonla ilgili şunu belirtmem gerekir ki annem ,eşim ve daha on aylık olan minik oğlumla katıldığım bu organizasyon daha önce katıldığım başka bir organizasyonla kıyaslanamaz. Ben kendi adıma ailemle geldiğim ve katıldığım için mutluyum.(Her ne kadar havanın biraz esiyor olmasından dolayı oğlum gece ateşlenmiş olsa da ). Emeği geçen arkadaşlara , bize katkılarını esirgemeyen sponsor firma ve şahıslara , orada bize hizmet etmeye çalışan tüm personele teşekkürlerimi sunmadan geçemem.

Çok güzel bir gündü emeği arkadaşlarımıza, sponsorlarımıza ve tabi ki katılımlarıyla günü güzelleştiren tüm CANlara teşekkürler.

ŞEHİR İÇİNDE YAŞAGIĞIMIZ GÜRÜLTÜLÜ VE STRESLİ ORTAMINDAN UZAK SEVDİKLERİNLE,DOSTLARINLA BİRLİKTE GÖL KENARINDA DOĞA İLE İÇ İÇE OLMAK HERŞEYE DEĞER.

GÖREMEDİĞİM BİRÇOK KİŞİYİ ORDA TOPLUCA GÖREBİLDİM,ONLARLA SOHBET ETME İMKANIM OLDU.

OTURANBOĞA'YA , PEGASUS'A VE EMEĞİ GEÇEN TÜM SPONSORLARA
TEŞEKKÜR EDERİM.

Gerçekten güzel bir gündü..En önemlisi çok sıcak arkadaşlarla tanışma şansımız oldu..Sevgili Ankara grubuna burdan kocaman sevgiler..Hepiniz harika insanlarsanız..
Keza Kalem abla gibi elektriği pozitif olan müthiş bir insanla da tanışma şerefine nail oldum..
Anti abi;Ütop:)Wale ve Kanatlı Tırtıl İSMİNİ SAYAMADIĞIM NİCE GÜZEL İNSANLA TANIŞTIM..

Oturanboğa'nın da bu kadar sempatik olduğunu açıkçası tahmin etmiyordum;keşke bu kadar geç kalmasaydım tanışmak için..Sohbet etmek için;inşallah başka bir sefer kısmet olursa;
Organizasyonda elbette aksaklıklar olacaktır..Üstelik 550 kişiyi de memnun etmek öyle kolay birşey değil..
Lakin bir arkadaşın yazdıklarını destekler nitelikte bir kaç kelamım olacak;gelecek sene yapılacak organizasyona bence de abartı şekilde engelsiz insan katılımının önüne geçmek gerekli...Katılmasınlar demiyorum ama abartmasınlar yeter:))

Oturanboğayla sohbetimiz esnasında da dillendirmiştim;Yurt dışı organizasyonu bekliyorum efendim gelecek yıla :) inşallah güzel bir grup oluşturup gidebiliriz böyle bir organizasyona..

katılımlarından dolayı tüm sponsorlerimize ve organizasyonda emeği geçen Yöneticilerimize sonsuz teşekkürler..

Tavsiyem olurrr :) :)
Çookk iyi yaparsınnn,düşünmedüğünü duymak bile güzel :D :D

Çok teşekkürler adacım.
Birkaç kişinin beni anlamış olmasına gerçekten seviniyorum, benimde zaten demek istediğim bu abartmamaları, bu türaksamalar heran hayatımızda zaten oluyor.
Kaldı'ki zaten bu organisyonu düzenlemek diye bir zorumlukları asla olmadıgı halde bizleri bir araya getirenler onca zahmetle bunu düzenlemişler teşekkür ve minnettarlık duyabiliriz anca, küçükcük olaylarıda abartmamalı.
Bu bir dernek değil, kuruluş değil bir ödemede olmadı...
Uygun bir şekilde görüş ve fikirleri ilerde daha iyi ve güzel bir etkinlik olması adına yazmamızda bir sakınca yok bence.
Böyle düşünenlerin baya bir çogunlukta oldugunu düşünüyorum ama herkes dile getirmeyebilir, ama ben yapmacık olamam belkide bana kızanlarda oluyor ama hiç önemli değil zamanla bunu destekleyeceklerini düşünüyorum

güzel bir gündü gmeği geçğn herkese teşekkürler.

mesaj konusu

Değerli arkadaşlar gördüğüm kadar eglenceniz çok güzel olmuş dilerim
tekrarına mutlu ve sağlıcakla girin biz katılamadık ama sizlerin eğlenmesinede mutlu oldum değerli arkadaşlar toplumsal organizasyonlarda zamanla istenmeyen şeyler olur ama bir sonraki umar
ım daha iyi olacaktır saygılar

Çay konusu kahve gibi kolay değil, yani demleme açısından.. Ama seneye Lipton vb. poşet çay üreticilerinden biri ile anlaşıp, çay işini halledebiliriz.

İçecek ve yiyecek konusunda organizasyon açısından değil bir eksik planlama, aksine, neredeyse öngörülen sayının 2 katı içecek planlaması yapıldı. Etkinlikte, 1100 kola, 1300 su ve ayrıca (yanlış anımsamıyorsam) 15 damacana su servisi yapıldı. Yemek konusunda ise 550 kişilik planlamaya karşılık 600 kişilik yemek servisi yapıldı.
Yemek alamayan hiç kimse olmadı, bundan eminim. İçecek konusunda ise yüzlerce şişe su sağda solda atıl vaziyette, bir yudum içilmiş bırakılmış halde duruyordu. 550 kişi için adam başı 2 lt.'den fazla içecek dağıtmı yapılmış ve buna karşılık birileri içecek sıkıntısı yaşamışsa, bunun için organizasyonda eksiklik eleştirisi yapmak değil, bir katılımcılar açısından bir özeleştiri yapmak gerek diye düşünüyorum :) Hani, içilse de yetmese, onu anlarım. Ama koli ile araçlara taşınan içecekleri ve bir yudum içilip masalarda bırakılan suları görünce, bu eleştiriyi (en azından eksiklik anlamında) üzerime almıyorum doğrusu. :) Ama seneye içecek ve yiyecek için bir fiş dağıtacağız. Herkes elindeki fişi verip içecek ve yiyecek alacak...

Yiyecek ve içecek sırasında bulunan sakat olmayan kişilerin öyle eleştirilmesini de doğru bulmuyorum. Kimin kim için yiyecek içecek aldığını bilemeyiz. Benim yiyeceğimi de (sakat olmayan) kardeşim aldı mesela... Burada herkesin kendini bilmesi gerek.. Öyle elde kırbaçla olacak iş değil. Herkese yetecek kadar içecek ve yiyeceklvar.. Bu kadar basit. Acıkınca yiyin, susayınca için :) Ama bundan fazlasını israf etmeyin...

Şapka ve tişort, sitemizin değil, Avcılar Belediyesi'nin dağıttığı bir promosyondu. Ne dağıtımından ne de ürünlerden biz sorumlu değiliz. Yalnız, dağıtacak olan arkadaşlarımız, ürünlerin 200 şapka ve 100 tişortla sınırlı olduğunu söyleyince, bizler de onlara, "sadece engellilere dağıtın" dedik. Onlar da öyle yaptılar... O esnada görsel açıdan sakat olduğu belli olmayan kişilere ürün verilmemesi de anlalşılabilir bir şey diye düşünüyorum. O kadar büyütmeyelim :) İnanın o dağıtımda bile o kadar çok izdiham ve mükerrer talep oluyor ki, dağıtıcıların kontrolü kaybetmesi neredeyse kaçınılmaz.

Bu arada, toplamda 11 bin YTL ve ayrıca bir çok firmanın ürün desteği ile gerçekleşenm etkinliğin mali ve ürün bilgilerini de az sonra bu başlığın ilk mesajına ekleyeceğim. Şeffaflık adına...

abi bizim insan oğlumuz sonradan görme .içşen ne olur içmesen ne olur.bizler oraya stres atmaya ve eglenmeye gelmişiz.insan 1 teşekkür eder.1 de engelli arkadaşler dan çok engelsiz var.ben anlamış degilim.kızıyorum abi ayıp bunlar,bana yakışmıyor ama ayıp.emegi geçenlere büyüklerime çok çok teşükkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt