Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
süperrrrrrrrr

tavla süper bir fikir bende varim oynarım hemede oyun havasıyla çok güzel oynarım çok güzel fikirler çıkıyor devam arkadaşlar ( not bira fikri de aklımda güzel bir fikir unutma dan ) :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

mikrofon olayı bana hiç bu kadar zor bir öneri gibi gelmemişti acıkcası :shock:
aslında hala bu kadar zor oldugunu düşünmüyorum en azından isteyen üye gidip kendini tanıtadabilir :)
inat ettim ille mikrofona konuşturacagım piknige gelen üyeleri :)
yaka kartı sorunu çözmüş zaten.başka söze gerek kalmamış.
yarışmaların olması gercekten kaynaşma ve ortak eylenme adına güzel olurdu.
bira konusu bence biraz muallak :shock:
piknige insanlar aileleri ile gelmişti ve düşününki sizin için çok hafif olan bir miktar alkolle sarhoş olmuş insanlar ortalıkta dolaşıyor.düşünmek bile istemiyorum olabilecekleri :shock:
bence son derece gereksiz bir teklif.
alkol almak isteyenler piknik sonrası toplanıp başka yerde bu isteklerini yerine getirse daha yerinde bir karar verilmiş olur.

Aksahin'in önerisine katılıyorum herkes avatarına kendi resmini koysun.
(Utanmıyorlarsa tabii :D )
Yaka kartına nick ve gerçek isimleri yazılması gerekirdi.
Ayrıca hemen hemen herkesin söylediği kaynaşma yarışmaları yapılmalıydı. (Tavla turnuvası, penaltı atışı, dart yarışması, çuval yarışması, yoğurt yarışması -yani Kemal Sunal'ın "toaun paşa" filimindeki gibi yarışmalar- vs. yarışmalar yapılabilirdi)
Mikrofon olayı bence işe yaramaz, gümbürtüye gider diye düşünüyorum.
Bir sanatçının katılması etkinliği güzelleştirir, sonuçta üyeleri kaynaştırmayacaktır. Ve sanatçı çağırılacaksa bence en güzeli Edip Akbayram'dır derim.

hi

Öncelikle Bülent Bey'e sonsuz teşekkürler çok merak ediyordum tanıştık sonunda..

Pikniğe katılan arkadaşalrıma ve panterlerime çok teşekkür ediyorum...

Piknik değil dostnik gibi bişey bu bence bunun adını dostpiknik olarak değiştirelim o kadar dostumuz olmasına rağmen hayatta yenilerinin eklenmsei büyük bir mucize dostu çoğaldıkça insanın paylaşım alanlarıda genişliyo..

Seneye daha güzel dostlukların yaşanması dileği ile

Teşekkürler

selam

Ya Kral içkide mi içiyolardı ben niye görmedim...

Hayır içilmiyordu,içilmemişti (yoksa içilmişmiydi :D )

Bende içkiye hatta ve hatta ileriye gideyim sigaraya da karşıyım (açık ortam olsada) -sdy'nin kulakları çınlasın :)
Hatta ve hatta ki daha da ileriye gideyim kolaya da karşıyım. Ayran isterdim ben. Orada sadece hep su içtim ben :(

selam

Aslına bakarsan Kral su bile içmemek lazım o kadar dostu bi arada bulmak kolay mı muhabbet en güzel içecektir bence...

Re: selam

HAYDDY
:cry: Ağlayacağım şimdi

Hadi ya sende mi brütüs :D
Canım ne demişler çirkin insan yoktur, kendine bakmayan veya kendini çirkin hisseden insan vardır.
Hem göz zevkimizi bozacağımızı düşünüyorsan etkinliğe gelip niye milletin keyfini kaçırmaya niyetlendin ha bakim... :D

resimler nezaman koyulcak siteye başak 3 -4 gün demişti ama hala yok bilginiz varmı

yaw şimdide sanatçı ismi polemiğimi yaratacaz illede..ne demek ''sanatçı çağırılacaksa bence en güzeli Edip Akbayram'dır ''
Ülkemizde birbirinden değerli birçok sanatçı varken..edip Akbayramda olsun..Orhan Hakalmaz da yada Murat Göğebakan da olsun yada diğerleri..Yeterki olsun..Teklif edilsin bakaım Eedip Akbayrama yada başka sanatçılara hiç bir ücret almadan geleceklermi..
Ama bildiğim kadarı ile Orhan Hakalmaz ve Murat Göğebakan bu konularda hepsinden daha duyarlı ve bu konulardaki talepleri zamanlama konusunda müsaitseler hiç bir ücret almadan kesinlikle geri çevirmiyor seve seve katılıyorlar..
Mikrofonla tanışmayı da kimseye zorla kendinizi tanıtın demeyede hakkımız elbette yok..Ancak burada her engelli arakdaşların isterlerse tanıması kaynaşması yanısıra,aynı engeli yada hastalığı olan engelli dostların birbirlerini daha yakından tanıması kaynaşması anlamında kazanım getireceğine inanıyorum..
Alkollü içkileri için:aman arkadaşlar aman..Lütfen Hiç yeri değil..

bizim kimselere ihtiyacımız yok:)

tanışmak isteyen tanışır:)

sanatçılarla olacaksa bu iş olmasın!

biraz zaman derim ben:)

tanışmak da emek ister. oyle kolay değildir.

ama tadı da boyle çıkar. sanatçılar gelecek. bizi onlar mı tanıştıracak şimdi?
buna ne zaman ihtiyaç duyar olduk?

yüreklerimiz kafi değil mi?

inanın zor değil:)

siteyi takip edelim:) korkmayalım çekinmeyelim tanışmaktan:)

yahu biz bizi zaten tanıyoruz:)
gerisi sadece detay:)

biz emekleye emekleye de olsa tanışacagız:)

tadı da burada:)
yaşasın biz:)

sanatçıların bizi tanıştırmaları da nerden çıktı Kalem...
konuları dikkatli okumanı değerlendirmelerini buna göre yapmanı bekleriz..

Sayın misterno beni öyle ön plana çıkardın ki sanki ayrımcı davranan biriymişim gibi.
Zaten o yazının hemen başında sanatçının gelmesinin etkinliğini güzelleştireceğini ama tanışmaya katkısının olmayacağını belirtmişim.
Ama yazılanları bir tarafa çekmeye kalkarsak o zaman sizinde şu yazınızı ben çekeyimde örnek olsun.
Siz demişsiniz ki "Ülkemizde birbirinden değerli birçok sanatçı varken.."
Ne demek şimdi bu Edip Akbayram bu memleketin değerli bir sanatçısı değil mi? yani.
Ama ben böyle başka manalara çekmek istemiyorum, sizinde iyi niyetli olduğunuzu biliyorum.Ben sadece kişisel tercihimi ve gelebilecek sanatçılardan biri olma ihtimali olduğu için o sanatçıyı önermiştim.
Yoksa polemik yaratmak benim işim olamaz o raddeye de beni kimse getirtemez zaten.

Unutmalım ki kusursuz insan yoktur sadece kusursuz niyetler vardır.

çelik' Alıntı:
selam arkadaşlar yeni üyeyim istanbul da olmanızın avantajları iyi eğlenmişsiniz kıskanıyorum sizi değerini bilin etkinliklerinizin. erkan sanada selamlar gözüm mematiyi çal dinleyelim ..

Yaw ÇELİK Abi bu beşyüzüncü çalışım hala doymadınmı abi şarj yok abi şarz bitti. :D

sayın bulnes..ben hiçbirşeyi hiçbiryere çekmye çalışmıyorum..
''Ülkemizde birbirinden değerli birçok sanatçı varken..edip Akbayramda olsun..Orhan Hakalmaz da yada Murat Göğebakan da olsun yada diğerleri..Yeterki olsun..'' diye yazmama rağmen yazımın bir kısmını kırpıp nerelere çekmeye çalıştığınızı da bir türlü anlayamıyorum..

HER ŞEY ÇOK ÇOK GÜZELDİ EMEGİNİZE ELLERİNİZE YÜREĞİNİZE SAGLIK :D

Tamam misterno pes ediyorum. Daha bu konuda ağzımı açmam merak etmeyin.

KRAL' Alıntı:
Abi (misterno ve bulnes) siz neyi tartışıyorsunuz anlamadım :roll: Ne gerek var sanatçı olayına? Biz bize yeteriz X bir sanatçının olmasına gerek yok. :wink: Yeter,gargamel ve ben şarkı söyledik hep birlikte ve ne güzel eğlendik.Yine eğleniriz bir sanatçı için birbirimizi mi kıracağız :wink: Hem burası sanal bir ortam yazıları her yere çekebilirsiniz,mimikleriniz görünmüyor,hissedilmiyor.Bir ara buluşalım sizle tavla ve nargile keyfi yapalım olurmu ? Ama yenilirseniz tavlayı koltuk altınıza verip, birde resim çekip yayınlarım ona göre :lol: :wink:

Valla biz tavlanın kitabını yazacak kadar iyi olan bir babanın oğluyuz :D
Tavlayı bilirim ama şansımda çok iyidir ona göre.Nargilede içmem ben :)

Ayrıca ben yazıların çekilebileceğini söyledim zaten. Yazımda misterno'nun iyi niyetinden kesinlikle şüphem olmadığını söylememe rağmen sadece bir yazının nerelere çekilebileceğini örnek olarak göstereyim dememe rağmen hala bana ithamda bulunuyor :(
Hayatta en çok üzüleceğim nokta beni yanlış anlamalarıdır. Yanlış anlaşılırsam ben oynamam kabuğuma çekilirim.

estağfirullah bulnes..Teşekkür ederim..
Kral zaten şarkılar söylenirken zor tuttum kendimi..neredeyse bir türküde ben patlatacaktım..
Tavlaya da şiddetle varım..Hem koltuğunun altında tavlayla beraber bir resimimiz de olur sevgili kardeşim..

eh o zaman birtane tavlada bulnesin koltuğunun altına koyacam demektir ...ortanızda ben yanlarda koltuğunuzun altında tavlalarla siz resimde inşaAllah.. :D

Organizasyona destek veren ve emeği geçen herkese teşekkürler:))

Herşey çok güzeldi, bir arada olmak, uzun zamandır görmediğimiz dostaları görmek. Ailece tanışmak, çocuklarını görmek, bebekleri sevmek. Ailemizin mutlu olduğunu görmek. Hep beraber ailece bir arada olmak, birbirlerimizin yakınlarını (sevdiklerini) da tanımak güzeldi.

Yaşanılan güzelikleri, duyguları yazarak kısaca anlatmaya çalışmak kolay değil. :p Ben ve ailem gerçekten her yıl olduğu gibi bu yılda wateball etkinliğinden mutlu bir şekilde ayrıldık. Herkesin keyfi yerindeydi. Ben minik bebeğimden dolayı çok fazla gezinemedim ortalıklarda ama birçok kişi ile konuşma yeni insanlarlada tanışma fırsatımız oldu.

Özellikle program sonunda çekilen toplu fotoğrafta her yıl olduğu gibi yerimi aldım. Bu güzel organizasyona destek veren ve emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Biz bir aileyi misafir ederek piknik yaparken bile türlü zorluklar çeker, eksiklikler olduğunu görürüz piknik esnasında ama maşallah böyle yüzlerce kişiyi mutlu edecek bir organizasyonu planlamışlar. Binlerce kez alkışlamak lazım, ellerine kollarına, emeklerine sağlık. Eminim çok yorulmuşlardır, kolay olmamıştır bu hazırlıklar ama herşey böyle güzel geçince yaşanılan haz herşeye değmiştir. Teşekkürler :p

Saygı ve Sevgilerimle

Güzel bir gündü. Pekçok kişiyle konuştuk. Hepinizin yüzleri, simaları aklımda ama çoğunuzu nick olarak bilmiyorum. Sıcak bir ortamdı. Bizimde başka bir forumumuz var. Bizde orda buluşmalar yapıyoruz. Ama biz sizin gibi 550 kişilere ulaşamıyoruz. Sizleri görünce imrenmedim desem yalan olur :)

Hoşgeldin deagol, güzel düşüncelerin için sağol :) İnanıyorum ki sizinde bizim imreneceğimiz güzel etkinlikleriniz olacaktır birden olmaz burdada önce bir kaç kişinin buluşşup mini organizasyonlar yapmasıyla başladı her şey sonrasında da katılım artarak devam etti 8)

İlk kez katıldığım organizasyonda başta oturan boğa ve pegasus olmak üzere emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.Bu tür büyük organizasyonlarda tüm katılımcıları memnun etmek çok zor olduğunu belirterek görüşlerimi aşağıda sıralıyorum.

Orgazizasyonun amacının engellilerin tanışması ve kaynaşması ise wattabeye olabildiğince engellinin gelmesinin sağlanmasıdır (bu ifade engelsizlerin gelmemesi gerektiği anlamına gelmez).
Katılımcıların birbirlerini tanımalarına yardımcı olacak yaka kartlarına gerçek isimleri ve takma adlarının yazılması fikri doğrudur ve gereklidir.

organizasyonda kaynaşmayı sağlayacak etkinliklerde engellilerin tümünün katılabileceği oyunlar tavla,dama ,satranç v.b yapılması daha yerinde olcaktır.Bedensel activite gerektiren penaltı atma v.b oyunlar tercih edilmemelidir.(örneğin müzik eşliğinde ortada halay çeken bir grup olabildiğince eğlenirken halaya bedensel sebeblerle katılamayanlarında olduğu düşüncesi insanların aklına gelmelidir.)

Organizasyonda insanlarım yiyecek,içecek ihtiyacının karşılanmasında miktar yönünden bir sıkıntı olmasada engelli katılımcıların yiyecek içeceklere ulaşabilmesi daha medeni bir şekilde olmalıdır.Günlük hayatta karşılaştıkları engellerin çoğunu orada yaşamamaları daha mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Orada çekilen fotoğrafları görmek istiyorum ama 50 mesaj yazmam gerekiyormuş .Bu da önümüze konan bir engel değil mi?

Mesaj yazmak isteyenler içinden gelerek yazması gerekliliğine inanıyorum.

Ben bedensel değil işitme engelliyim. Ama sanırım bedensel özürlü arkadaşlarımızda bana katılacaktır. Herkes elinden geldiğince eğlenmeye çalışır, velev ki engelinden dolayı eğlenemiyorsa diğer arkadaşlarının da bu eğlenceden (sırf kendileri yüzünden) mahrum kalmalarını istemez.
Bizler kendimizle barışık insanlarız. Engelimiz var diye başkalarının yaşam biçimlerini sınırlamak veya bize uymasını beklemek insafsızlık olur gibime geliyor.

günlerdir resimlere bakıyorum harika bi organizasyon harika bi buluşma resimlerde herkes çok güzel çıkmış ama ben resimlerdekilerin çogunu tanımıyorum isim yazmadıgından ama sorun degil gözlerinizin içi gülüyor belli belli sizller çok mutlu olmuşsunuz albümde wattabe adına açılmış bütün resimlere baktım resimleri çekip biszle paylaşanlara o harika gülücüklerle fotojenik bütün arkadaslarıma sonsuz minnettarım şahsım adına..

kral kardeşim isteyen istediğini yapmakta serbest.

wattabede yapılan organizasyon ile ilgili görüşleri okudum bazı kimselerin organizasyonda teklif ettikleri oyunlar eğer toplu olarak yapılacaksa benim görüşüm :,organizasyona katılanların tümüne hitap edecek etkinliklerin olması daha uygundur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt