Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

Evet bende gördüm faydası olduğu söyleniyor yeni bir umut gibi görünüyor bilgisi olan varsa bizide bilgilendirsin lütfen.

arkadaşlar gerçekten böyle bir tedavi varsa ne mutlu bize.ama ben umutsuzumböyle bir tedavi veya deney varsa bu şu ana kadar tıp bunu niye onaylamıyor ve bizlere medya aracılığıyla duyurulmadı.binlerce omurilik felçliler sevindirilmedi.inşallah bizim üzerimizden rant oyunu değildir.çin işi,cin işi gibi olmasında.Almanyadaki bizim gibi arkadaşlarımız konuyu yakınen araştırp bizimle paylaşırlar belkide.hayırlısı...

arkadaşlar bu tedaviyi bende duydum.%65 yararı oluyomuş.ama %100 değil tabiki.duyduğum arkadaş bana bir tlf numarası vermişti.o klinikte bulunan bir türk bayan hemşirenin.isteyen olursa numarayı verebilirim.ben daha aramadım ama yardımcı oluyolarmış.

slm

türk hemşirenin tlfn numarasını istiyorum lütfen mümkünse

arkadaslar denize düşen yılana sarılır ama inanmayın herseye!!
keske olsa..

Ben ulaştım hastaneye konuştum olumlu gelişmeler olduğunu söylediler daha çok yurt dışından hastamız oluyor dediler türkiye içinde web sayfamız daha yeni açıldı türkiyedende yavaş yavaş talepler başladı dediler bazı hastalarda %50-55 arası gelişme oluyormuş omurilik hasarlarında yarı kesi olması gerekiyormuş bu hastalıktan ameliyat olan hastalardan hissi geri gelen varmış,mesanesi iyi olan varmış ve Amerikalı bir adam destek alarak yürümeye başlamış önce raporları istiyorlar doktorlar inceliyormuş ve gerekirse mr istiyorlarmış detaylı inceleyip hastaya tekrar dönüyorlarmış bana verilen bilgiler bunlar sizinle paylaşmak istedim.

valla şimdi dicemki elazığda bu dalda uzmanlaşmış biri var güleceksiniz :)))) ama sabah gittim görüştüm kendisi ile bir arkadaşım vasıtasıyla. amerikadan gelmiş ve 7 yıl orada OF hastalarının tedavi ve iyileşme süreçlerini /yada iyileşememe süreçlerini takip etme olanağı bulmuş. onun dediğini bire bir aktarıyorum.. eğer tam kesi oluşmamış ise tedavi şansı % 90 lara kadar çıkmakla beraber çok riskli taşıyan bir süreçmiş. yine onun deyimi ile kemik patlamamış ise (ben ne olduğunu anlamadım )ve daha önce hiç ameliyat riskini göze almamış ise tedavi daha kolay ve daha olumlu sonuçlanabilirmiş. eğer ilgilenen olursa doktorun işyeri yada cep telefonun verebilirim.

arkadaslar ben bunu defalarca yazdım yineleyim;

arkadasıma anlatmışlar dayımın oglu duymuş.... vs gibi duyumlara kesinlikle itimat etmeyin dünyanın her yerinde almanya amerika olmak üzere dünyanın bir çok yerinde kök hücre daha deney aşamasındadır geçmişte bu gibi duyumlarla milyarlar dökenler hep hüsranlarla kaldılar -mış, -muş'larla hareket etmeyin dünyanın neresinde olursa olsun bir omirilik felçli yürütülürse bu devrim olur ve bunu bütün tvler gazeteler inanın tıpta devrim olarak açıklar..

yaslanın arkanıza hayatın tadını çıkarın kök hücre için daha erken eger çıkarsa büyük süpriz olur çıkarsa bizler burdayız zaten..

ya bi deneyip görüşmekten ne çıkar mehmet abi. adamlar hemen gel ameliyat edelim diyecek değiller ya. ayrıca L1 de kırığı bulunann 3 senedir felçli olan ve şuanda sadece bir baston ile yürüyebilen tanıdığım var. DAYIMIN OĞLU ,MIŞ , MUŞ diil ben tanıyorum o yürüyen kişiyi..

telefonla arayıp görüşmekte sakınca yok tabi ama ben boşuna zahmet diyorum.
L1 c5 t11 olay kemigin kırılması degil kemik omirilik kırıgı degil bizim sorunumuz asıl sorun sinirlerde kmik kırılan yürüyen çok kişi var kemigi kırılan felç olmuyo siniri kopan felç oluyo kemigi kırılan siniri zararı görmeyen zaten bi şekilde yürüyo ama benim kastım felç olan sinirleri kopan ezilen yürüyemiyor bana felç olan bir kişi yürümüş diye gösteren varsa buyursun.

bu olay şaka inat murat olayı degil abisi ben insanların bunlara kanaat etmemeleri boşuna maddi külfete girmemeleri gerektigini anlatmak adına yazdım...

slm

ya arkadaşlar ne çok fikir yürütüyor yorumlar yapıyosunuz kimi olumsuz kimi olumlu bunların hiç bi önemi yok aslında belliki kök hücre olayı üzerinde çalışılıyo ve ugraşılıyo önmli olan bu olayın üzerinde çalışılması ve azda olsa yol alınması herkez için az çok bi umut hayırlısıyla beklemekve takib etmek zaman herşeyin ilacıdır

omurilik felci olan arkadaşlar XCELL-CENTER hakkında bilginiz varmı**

mrb arkadaşlar.bende bu amansız hastalıkla mücadele ediyorum. seviyem c6 c7 t1. almanya'da XCELL-CENTER adı altında kök kücre nakli yapılıyormuş.hiç giden oldumu yada bu konuda doğruluk payını bilen varmı .bana yardımcı olursanız sevinirim...

almanyada olması sadece yasal bi bosluktan yada turkiyede yapamamalarından dolayı oluyor bulent bence.. ben bu kok hucreye bi ara bayagı sarmıstım.. biliyorum care bu olacak ama ne zaman olacak biz yetişebilicezmi bilmiyorum!! daha oncede hatırlarsanız birisi cıkmıstı ankarada ozel bi hastanede yapıyolardı, daha sonra yapılan işlemler sonra kapanmıstı cunku bu yapılan seylerde sadece kobay/denek oluyorsun ve bi nevi paranla bu işi yapanlara sponsor oluyorsun.. madem yasak değil neden turkiyede bi hastanede yapmıyolar?? zaten bu sefer farklı bi marketing/pazarlama taktiği uyguluyorlar.. cunku istedikleri miktar gayet uygun malum bizim gibi denize düşenler yılana kolayca sarılıyor.. istedikleri ucretle anca iki tane kaliteli akülü sandalye yada ucuz yollu sıfır bir otomobil alabilirsiniz.. ben acıkcası bu sitenin turkiyeden erişiminin yasaklanması için gerekli yerlere ulasmayı bile düşündüm.. ama sonra vazgectim baskaları denek olsun, ben beklerim dedim saka bi yana herkesein kendi tercihi sonucta.. ama tam bir tedavi olmus olsa dunyada olay olurdu.. ve bu tedavi her ulkede sosyal guvence kapsamında yada az bir ekstra para ile uygulanırdı..
nacizane onerim hemen kapılmamak boyle seylere..

not: daha oncede ankaradaki tedavi için cıkıp ben iyileşiyorum diyen tekerlekli sandalyedeki bi bayan arkadasımız hala tekerlekli sandalyede her yaz görüyorum!!

Köln deki klinikte çalışan türk hemşireye ismi Gül Demircan a bir arkadaşım sayesinde ulaştım çok sıcak kanlı bi hanım mış yarım türkçesiyle yardımcı olabilecegini söylemiş bilgi almak için kesinlikle rapor ve mr gerkliymiş kesi seviyesi mutlaka bilinmeliymiş kendi sitelerinde formu doldurulursa kesinlikle geri dönüş oluyomuş ilerliyen zamanlarda bilgi edindigimde buraya yazacam

kök hücre

almanyadaki kök hücre tedavisi ile ilgili sitedeki formu doldurup göndereli on gün kadar oldu ama bana geri dönen olmadı.iki üç gün içinde bilgi vereceklerini söylemişlerdi.ama benim tam kesi belki ondandır.olumlu olumsuz bir yanıt gelmeliydi diye düşünüyorum.

Benden raporlarımı istemişlerdi geçen hafta göndemiştim bu sabah aradılar ve doktorlar incelemiş kök hücrenin bana uygun olduğunu söylediler gelmemi istediler ameliyat olması için yarı kesi olması gerekiyormuş benimde yarı kesi olduğu için çabuk döndüler sanırım ama ben daha çok araştırma düşüncesindeyim çünkü yaptığım şeyden pişman olmak istemiyorum.

http://alarme.asso.fr/forum/cells4health-(pays-bas)-xcell-center-(allemagne)/xcell-center-cologne-(allemagne)/25/

arkadaslar almanydaki bu klinikde kok hucre nakli olan bir arkadas yazmis tam dort ay olmus hic bir gelismem yok diye isyan ediyor fransizca bilen arkadaslar anlycaktir,bilgilerinize.

bahsi geçen siteye girdim ve email adresimi verdim. Çok hızlı bir sekilde döndüler. Kök hücrenin toplanması ve transferi hakkında basit bir bigi ve bir başvuru formu gönderdiler. Ertesi gün ise tekrar mail aldım basvuru formunu doldurmamı ve bilgi almak istersem kendisine ulasabileceğim tel nosu nu göndermişti Gül Demircan. Bu kadar önemli bir konu ve bu kadar basit ve hafife alan yaklaşımlar. Bilemiyorum belki hata yapıyorum ama burnuma hiç güzel kokular gelmiyo. Sadece Almanyada olması (Bülent Beyin deyimiyle) biraz düşündürüyor. Söylenen rakam ise Türkiye' de basit bir ameliyat parası buda düşünülmesi gereken başka bir konu. Bir dostun dediği bizim rahatsızlıgımızın şarlatanı bol. İyice irdelemeimiz gerekir diyorum.

benden de raporlarımı istediler.bir türlü cesaret edip gönderemedim.inkomplet kesi (yarı kesi) olmasına rağmen raporlarımı iletmedim.çünkü 'bana hadi gel kök hücre için uygunsun' deseler giderim.o yüzden göndermedim.kandırılmaktan,dolandırılmaktan,duygularımla oynanmasından korktum.biraz daha beklemek istiyorum.birde medyada bizlere duyurulmaması beni gerçekten düşündürüyor.

arkadaşlar;kim iyileşmek istemezki ama bura adres aydınlık durmuyor tıp o kadar soruna tam çare bulamamış ama bu polikılinik herşeyi çözümlemiş sadece internet üzerinden bize hizmet veriyor hemde türk hemşiremizde var o kadar hastene büroksasini hemen çözüveriyor hemde çerez parasına kök hücre ya bu diğer tıp adamları niye duymamışlar bizim gibi dünyada o kadar bedensel özürlü var almanyada da var hiç bunlar tedavi aşamasını öncesini sonrasını o masum sitelerinde resimlendirmek,açıklamak gibi bi hizmeti düşünemişler.ayrıca hiç polikılinikle veya hastane resim detayı fazlaca yok.basılı ve görsel basında hiç sesleri yok heleki tıp çığır açacak bi çare için....eksiklik ve yalpalarla dolu bi internet yap boz oyunu gibi.kim yürümek istemezki ama düşünüp bekleyin derim.hepimize kolay gelsin bu dünya

100 trilyon param olsun, 1 tek kuruş bile vermem bu tür şeyler için.

oturan şefim ben uzun yoldan nazikçe kendimizi kandırmayalım demek istedim ama sen topladın bir cümleyle tarif ettin saolasın şefimiz

En iyisi gelişmeleri takip etmek ve bekleyip görmek.

arkadaşlar yorumlarınız için saolun. bekleye bekleye baharı bekleyen kumrulara döndük.

lütfen,
bu türden haberleri sadece okuyunuz ve geçiniz..
ciddiye almayınız..

fikirlerimizi yazdık kimseyi ağaca bağlamadık yol almak isteyene yol açık.

Üst Alt