Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

Nakil olan arkadaşlarda son durum nedir ?

Merhabalar bütün yazışmalarınızı okudum, X-cell center'ın web sitesini de detaylı inceledim. Ancak hiç bir yerde bulamadığım bir şey var.
Cerebral Palsy tedavisinde "Kök hücrelerin minimal invaziv teknikle doğrudan beyne implantasyonu" ameliyatında ölüm riski var mıdır? Bu ameliyatı olurken hayatını kaybeden hiç kimse olmuş mudur? Bu ameliyatı olduktan sonra belli bir zaman geçmiş olmasına rağmen (günler, aylar) bu uygulamadan kaynaklanan nedenler ile hayatını kaybeden her hangi biri olmuş mudur?

Lütfen bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok memnun olurum..

Demiştim merkezin yetkilisi Gül Demircan bu konuda şöyle bir yanıt verdi. "Tedavi ile iyileşme veya başarı görmeyen hastalar var ancak tedaviden sonra hayatını kaybeden hastamız olmamıştır." tabi ne derece doğrudur bu cevap bilemiyorum sonuçta olumsuz bir tanıtım yapmak istemez bir merkezin yetkilisi...

arakadşlar bakın ben daha öncedede yazmıştım ama tekrar etmekte fayda var ben 15.09.2009 tarihinde almanyada kök hücre tedavisi oldum ama aradan tam bir sene geçti hiç ve hiç bir gelişme olmadı olmiyacakta ayrıca forum içinde bahs ettiğiniz gül hanımda delinin teki ben orda hem bir misafir hem bir hasta olmama rağmen kadının bana ikide bir tekrarladığı tekşey hadi gel ödemeyi yap hatta ben o zaman caymıştım tedaviden ama babam türkiyeden aradı olmamı istemişti ben yanlız gitmiştim vize sorunu nedeniyle refakatçi yoktu yanımda sizden ricam bırakın artık bu almanya olayını boş iş hepsi para tuzağı ben 1 kuruşa muhtaçken 23 bin tl masrafımız oldu o tedaviye şuan hala o zaman aldığım borçları kapatmaya çalışıyorum tabiki şunuda söylemden geçmiyeceğim benden başka oraya gideen arkadaşlar var bu forumda bakıyorum onlar ümid verircesine konuşuyorlar içlerinden bir tanesi defne hanım lütfen biz engelliler birbirimize kazık atmıyalım bari... herkese selamlarımla

Lütfen okumadan geçmeyin...

[SIZE="5"][/SIZE]sevgili arakadaşlarım lütfen beni iyi dinleyin. t9 seviyesi paraplaji hastasıyım. tam kesi değil yaralanmam.
2005 yılı ekim ayında istanbulda çok ünlü bir hastanede yaklaşık 20.000 euro karşılığı kök hücre nakli oldum. bana %70-80 düzelme tahaattüt ettiler... ama sonuç nafile.
para bi yana bütün umutlarım yıkıldı gitti. çektiğimi bir ben birde ALLAH bilir.

almanyada ki hastaneylede görüştüm, eğer ki bu hastanenin hesabına 27 euro yatırısanız sizi değerlendirmeye alıyorlar. ondan sonra operasyona karar veriyorlar.
sizlerden tafsiyem hemen kapılmayın bu tür söylentilere! evet bu işin çözümü kök hücrede bundan şüphemiz yok ama henüz erken. ben kobay oldum sakın ha sizler aynı hataya düşmeyin. ha!
hastaneyle de davalık oldum, mahkemem bitmek üzere.

selamlar saygılar hepimize acil şifalar versin yüce MEVLAM...

arkadaşlar ben hepimizin adına gül demircan hemşireye mail yoluyla bizi aydınlatması engelliler paltdormuna detaylı bilgi vermesi için yazdım umarım cevap alırız
kulaktan dolma bilgilerle ugraşmaktansa bu şekilde ne oldugunu anlarız.

arkadaşlar benim bir arkadaşım giti almanyaya ve ameliyat oldu hiç bir şeyin değişmediğini söyledi

barış kardeş almanyada uygulanan somatik (erişkin) kök hücre tedavisi ve almanyaya gidip kök hücre tedavisi olan çok tanıdığım var ama hiç birinde en ufak bir iyileşme olmadı. Embriyonik kök hücreyi bilmem ama somatik kök hücre OF de işe yaramıyor bence...

Sevgili canfeda20;

Ben bugüne kadar hiç kimseye x-cell center'a gidin demedim.Daima soranlara karar sizin dedim.Bugüne kadar tüm mesajlarımda kök hücre naklinin deneysel aşamada olduğunu,kesin tedavi şekli olmadığını vurguladım.Hatta kök hücre naklimin sonucunda en ufak bir gelişme dahi olmadığını,kandırıldığımı söyledim.

X-cell center'la benim en ufak bir ilgim olmadığı için ben neden o kliniği övüp insanların hayalleriyle oynayıp onları hem maddi,hemde manevi yıkıma uğratayımki..

slm arkadaslar öncelikla Allahim herkezlere sifa versin gecmis olsun. bende c5 sevyesindeyim vucudumun tamamini hissediyorum agri sizi soguk sicak.afedersiniz tuvaletimi vs kok hucre tedavisi olup netice alamayan arkadaslar sizlerde de bu hisler varmiydi??
Cevaplarsaniz sevinirim. kok hucre tedavisi olmayi dusunuyorum kasim ayinda koln de xcell-center da.
sevgi ve selamlarimla

arkadaşlar benim emar filmini almanya gönderdik hücre tedavi mümkündediler dediler e-posta gönderdiler ordaki türk hemşire ile görüştük bize sağlığına kavuşan bir hasta gösteremedi tedavi içinde 9000€ istiyorlar kısmen sağlıklı oluyormuşun boşuna gitmekte var güvenemiyosunki ya daha kötü olursak

Türkiye de kök hücre tedavisi yapılan merkezler:
Ankara İbni Sina Hastanesi
Ankara GATA
Ankara Numune Hastanesi
İstanbul Tıp Fakültesi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi
Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

değerli arkadaşlar,
benim eşim c-5 düzeyinde of
almanyadaki ianı ben de gördüm,ciddi ilgilendim,türk bayanlakonuştum,ama hastayı götürmeden önce kendim gidip göreyim dedim ve kölne gittim.
ilanda adı geçen türk bayanla hastanede görüştük,hastane orta düzeyde bir hastane,birçok bölümleri var,kök hücre ile ilgili bölümün iki odası ve bir bekleme salonu var.salonda bekleyen 4-5 hasta vardı ancak dil problemi nedeni ile görüşemedim.türk hasta danışmanı bayana hekim kadrosunu sordum,iki veya üç beyin cerrahı olduğunu ancak işlemin yapıldığı labaratuarların ve daha büyük bir merkezin olduğunu söyledi.ancak ilanda başka bir merkez adı yoktu.
arkasında bir üniversite desteği var mı diye sordum ancak net cevap alamadım.yani sonuçta ben bu tablodan sonra hastayı götürmek için bir müddet daha beklemeyi düşündüm.moralinizi bozmak istemem ama genede bir umut kapısı. tercih sizlerin.türk hasta danışmanı bayan çok iyi sonuçlar alındığını bana söyledi ama adres ve kimlik bilgileri ile ilgili bir bilgi vermedi.hepinize geçmiş olsun

merhaba gercekten umut var mı??

merhaba bende yuruyemıyorum bende bu kök hüçre hakkında ßilgi almak istiyorum bende hısediyorum .. Allahım inşllah bu kök hüçre işe yarar benı de bılgılendırır mısın bu kök hucre olayında..

gercekten mi ?

Arkadaşlar bedava yapılıyorsa kendinizi denek olarak bulursunuz, parayla yapılıyorsa kendinizi soyulmuş olarak bulursunuz. Tüm konunun özeti budur.

Merhaba....Bu merkezde yani excell center'de cok uzun zamandan beri kok hucre nakilleri yapılıyor,ancak hala ayaga kalkıp yuruyen birisi yok.Birkac yıl once bende bilgi almak icin birkac kere yazıstım Hatta Turk bir hemsire var yanlıs hatırlamıyorsam ismi Gul demircan idi oldukcada yardımcı bir konusması vardı.Ancak dedigim gibi kalkıp yuruyen bir kisi bile yok.Bende gitmedim tabi,onun yerine daha iyi sonucların alındıgı Cin'de Beike diye bir merkez var orası daha uygun gibi gelmisti bana Almanya ismi olayı biraz daha guvenilir kılıyor ama hem Cin hemde Almanya hala karavana atıyor malesef.Erken durumdaki omurilik felclerinde bazı kontrolsuz basarılar alınıyor bu gercek soguk sıcak hissi mesane'nin dolması yani sıkısma vs gibi...Ama simdi daha ciddi bir haber vereyim dunku hurriyet gazatesinde ARTIK OMURİLİK FELCİNİN CARESİNİN BULUNDUGU YAZILIYDI adamın birine uygulamıslar adamda yurumus kendi gozlerimle yuruyen adamın resmini gordum İngilterede bir arkadasım var beni aradı ve ingiltere televizvonunda seyrettigini de soyledi Aslına bakarsan buda kok hucre ama bu kok hucre burun boslugundan alınan koku kok hucresi GOOGLE dan bile detaylı arama yaparak yine detaylı bilgi alabilirsin Ben buraya cok fazşa girmiyorum o yuzden bama 72rifat@gmail.com dan yazabilirsin simdilik hoscakal.

C7. T1 omur ilik hasari olan hastalarin yuzde kaci yuruye biliyor

Kök hücre nakli

İmkanı kit arkadaşlar bu durum önce başlanacak sonra yayılacak o zaman fayda görürsünuz. Ha mutlaka olacaktır yaygınlaşmaya başladığı andan itibaren 5 yıl içinde başarılı olmaya başlar. Bizde şuan doktor kalitesi çok kötü adamlar cerrahi de iyi para alıyor. Bu işten kazancı azalınca kök hücre tedavisine bakmaya başlarlar. Daha sağlık Bakanlığı'nın doğru dürüst onayı yok. Bu arada felçli olup çocuk sahibi olacaklar mutlaka kordon kanı bir şekilde muhafaza ettirin şayet baska şekilde başarı oranı neyse iki üç katı fazla olur. Takipteyim bizde doğru dürüst yayın bile yok.

SALİH DEMİR

Kordon kanından elde edilecek kök hücrenin çok yıllar sonra yetişkinlerde kullanılmasının mümkün olmadığı bilim insanlarınca yazıldı, çizildi. Zira her ne kadar iyi şartlarda saklasa da bir miktar kayıp meydana geliyor ve 40-50 kg üzerindeki bir yetişkin için kullanılamıyor. Kordon kanı çok anlamlı değil. Kaldı ki kök hücreyi her yerden bulabilir ve üretebilirsiniz.

Tedavi meselesine de mutlaka temkinli yaklaşılmalıdır zira FDA ya da EMA onayı olmayan ya da ciddi hakemli bilimsel dergilerde yayımlanmamış hiç bir tedavi denenmemelidir ya da denenecekse de bütün riskleri (maddi-manevi) düşünülmelidir.

Üst Alt