Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

Xcell Alaba Topbaş

-Sevgili arkadaşlar;

Anastesi 18 rumuzlu arkadaşımızın yanlış bir bilgisini düzeltmek istiyorum.
Xcell-Center'da Türk doktor bildiğim kadarı ile yok.

Gül Demircan
Aliaba Topbaş Hasta danışmanlarıdır.

Nesli hanım muhasebede sekreter.
Serdar Bey hostes,
Genç soy isimli bir erkek klinik hemsiresi mevcut.

Anastezi uzmanı Dr El Sisi Araptır. Cerrahi uzman ise Bir bayan doktor. sitedeki tanıtımda ismi geçmiyor fakat soy isminin türkçe okunuşu TAMAŞA tüm işlemler EL SİSİ, TAMAŞA ve GENÇ tarafından gerçekleştiriliyor. Benim yaşayıp gördüklerim bunlardır. Bu kişiler Düsseldorf kliniğinde görevlidirler.

Sevgilerimle

gerçekten sizin için üzülüyorum bahsettiğim genetikçi erzurumda değil 1,ben daha önce erdal beyle bu konuyu konuştum canım burayada yazdım okusaydın görürdün ağız değiştiren ben değilim ve üstüne basa basa söylüyorum asla kök hücre nakli şuan kesin çözüm diye bi açıklama yapmadım daha önceki yazılarımı okuma zahmetinde bulunsaydınız belki anlayabilirdiniz:))

Siz o kadar inat uğruna saplanıyorsunuz ki bilgiizliğinize, bu linkte yazılanları buradaki üyelerin göremediğini bile düşünebiliyorsunuz demek ki. tekrar bakın bu linke o zaman bu genetikçi kendi adresini yanlış mı vermiş. http://www.intrdis.org/uyedetay.asp?kullanici_id=39 Yani acınacak durumda olan da çok üzgünüm ki sizsiniz. O zaman bu genetikçi hanımın bulunduğu yer saklı mı? Erzurum değilse nerede olduğunu söyleyin o zaman.
Erdal beyi bu konuda sizi doğruluyormuş gibi refesans göstermeyin, çünkü Erdal hoca iletişimde olabildiğmiz bir hocamız, görüşleri hiç te sizin belirttiğiniz gibi değil. Erdal hocanın size söylediğini aktarın o zaman buraya, sonrasında kendisine konuyu sorarız. Daha geçen hafta Kanald de konuyu anlattı siz o zaman Türkçe de anlamıyorsunuz. Sorun bakın o gece programı seyreden buradaki arkadaşlara, Erdal bey hangi konu ve hastalık için tedavi söylemiş. O programı bulup linki yayınlarız da burada.

inatci diyenler inatci daha inatci
birakin herkes kendi kaydesini calsin
erdal bey turkiye capinda onemli heralde
hangi arastirmalari yuruttu simdiye kadar
bilen varsa link atsin merak ettim

vallah talk show doktoruna benziyor :d

Erdal hoca hastanede laborant arkadaşımın hocası kendisiyle konuştum canım,Çoşkun Özdemir hocann kas hastalıkları derneğinin üyesiydim,İst olduğu için bırakmak zorunda kaldım uzak olduğu için yürümedi ama çoşkun hoca artık çok yaşlandı ,H.Topaloğlunun bilim adamı olduğunu söylersen gülerim sana,para adamı dersen daha doğru olur:) bak hanfendi bi daha söylüyorum kesin tedavi çıkana kadar vücudu ayakta tutmam lazım,geçicide olsa kök hücreyi yaptırıp zaman kazanmam lazım anladınmı bunu çok anlattım ama sabit fikirli olduğun için anlasanda anlamamış gibi yapıyosun sen bilirsin?

----------

Aynı şeyi defalarca anlattım ama anlamamanız benim sorunum değil,kök hücre bizim hücreleri alıp vücuda geri vermek evet ama bu kadar basit değil bu kadar basit olsa Türkiye de de omuriilik felçlilerine başlanmazdı.evet bizim hücrelerimizi alıyorlar ama sadece kemik iliğinden,ve olgunlaşmamış genç hücreleri alıyorlar,ttabiki her hücremiz hasarlı değil
ve ben hiç bir zaman bu yolla hastalık geçer demedim,hatta Almanya daki doktorda dedi bu hastalığı tamamen ortadann kaldıramayız en geç bir sene sonra ilerlemeye başlar ama bir yıl sonra ikinciyide yaptırırsanız ilerleme çok yavaşlar diye,bunu defalarca söylememize rağmen hala aynı noktadayız.
Bana fa yı sözlükten bakıpta anlatmayın ben hastalığımı gayet iyi tanıyorum,Türkiye de fa yı bilen Dr.sayısı belki 3 belki 4,bunu biz çok iyi biliyoruz..!
bu daha geçmiş tarihli bi açıklamamdı,kelimeleri iyice ouyup anlamaya çalışın ben hiçbir zaman kök h.nakli şuan kesin tedavi demedim..

bak hanfendi bi daha söylüyorum kesin tedavi çıkana kadar vücudu ayakta tutmam lazım,geçicide olsa kök hücreyi yaptırıp zaman kazanmam lazım anladınmı bunu çok anlattım .

abla hiç kafanı yorma ... bir çoğu kesin tedavi beklior. %100 iyileşme istiolar hani derler ya azı gören daha çok ister birazda olsun ister.bir çoğu böle.

bırak abla kafa yormaya değmez. sen kendine bak artık.kendi sağlığına.

kardeş ben kendime bakıyorum zaten,herkes kendi fikrini yazıyor burda ama kızdığım nokta sanki ben millete kök hücre naklinin kesin çözüm olduğunu söylemişimde insanları yanlışa sürüklüyo gibi aksettiriyor ya,yoksa böle ukala bilmiş insanlar umurumda olmaz,herkes kendi doğrusuna bakar:)
ayrıca dr hanımın eski adresi o (erzurum yani)

hüllü boş ver..kim neyi düşünmek istiyorsa düşünsün..kendini yıpratma..zaten artık bende kendi açtığım kök hücre başlığından uzak duruyorum şimdilik..sinirlerini yıpratma...isteyen kök hücre nakline gider istemeyen gitmez...:).......

Laborant arkadaşınızla mı Erdal hocayla mı konuştunuz? Hala sözcükleri saklayarak konuşuyorsunuz Eğer Erdal hocayla konuştum diyorsanz ne tedavisinden bahsettiğini tam bi anlatın ve ben de hocaya açıkça sorup buraya yazayım. O onu demiş şu bunu duymuşla tartışılamaz böyle ciddi konular. Neden size söylediğini söylediğiniz iddianızı Erdal bey tv de neden reddetti.
Coşkun hocanın yaşlılığınla yöntemlerin ne ilgisi var. Bir yere para kazandıracağım diye de bilim insanlarımıza çamur atmayın. Sıkıştığınıda terbiyenizi kaybediyorsunuz. O zaman muayene ücretini neden kötü yorumlayıp çamur atıyorsunuz. Oysa sizin bahsettiğiniz merkez para adamı değil, hayırına yapıyorlar. Bu sizin gibi o merkezi övenlere kanıldığı için Şirvan artık yok. O asıl para için yapılmıştı bahsettiğiniz o nakil laboratuvarı tarafından ama bu sizi ilgilendirmiyor değil mi? Reklam uğruna duygularınızı kaybetmişsiniz.

O genetikçi hanımın yeri nerede o zaman neden saklı. Hani buraya açıklama yapacaktı. Hala bekliyoruz. Erdal hocanın söylediklerinide.

Ya aramızda kök hücre nakli yaptıranlar var bunlar neden gelişmeleri bize anlatmıyor. Ya tamam bi gelişme iyileşme olmamış olabilir bunuda bilmemize ihtiyacımız var bizim. nakil yaptıran arkadaşlar gelişmeler iyi yada kötü bizi bundan haberdar edin lütfen.

fikri krdş kök hüçresine hiç inanmayan v bi sürü kişi var.durduk yere neden paylaşalımki.paylaşmadığımız halde birbirmize giriyoruz bide paylaşsak ne olur acaba hiç düşünemiyorum.

buraya gelip sonuçları anlatsa biri gelip kesin bi patlaklık veriyor.birlikte çözüm arayacağımız halde herkes kafasına göre takılıo işte.böle bi forum olmaya başladı...
zaten kök hücre tedavisi olandan çok olmayan daha çok şey biliyor.onlar anlatsa bence daha iyi olur.

yamakasi10,
ne güzel demişsin..eline ağzına sağlık...vallahi dediğin gibi bizim sitede diplomasız doktor çok...her şeye karışıp bilip bilmeden bi kılıf uydurup iyice sinirlerimizi bozuyorlar...

neden herkez böyle yapıyor anlamıyorum.amacım sizlerin açtığı kök hücre tartışmalarına katılmak veya karışmak değil ama biraz durun ve düşünün burda ki herkez sağlık problemi yaşıyor.kendimizi düşünerekten diğer arkadaşlara hak vermemiz lazım nerde bir ışık oraya hucum ediyoruz sonuçta bu sağlık hiçbir şeye değişilmiyor.ve bilgilerimizi paylaşacaksak biraz daha uyumlu ve anlayışlı olalım. hepimiz bu durumdan kurtulmak hayata güzel bir şekilde devam etmek istiyoruz tabiki ama buşekilde olmaz. lütfen arkadaşlar biz birbirimizi anlayamıyosak kimler anlıyacak bizi,

yamakasi ve defnex
burasi paylasim platformu herkes farkli dusunur
bi paylasim platformunda uye olarak ve paylasmak istemeyenler burda isi ne?
ben her tercubemi anlattim ve paylastim olumsuz yada olumlu
bazi kisiler destekledi
bazilari tersledi
ama burasi paylasim platformudur paylasmassam uyeligimi alirim
kok hucre yaptirtiginiz icin yaptirmayanlardan daha bilgili oldugu soylenmez

simdi sen yamakasi sana cinden gulsah bahsetmeseydi gidermiydin

ve sana defnex ege sana fayda etmiyorsa sen gittigin baska biri gidip kok hucre ederse o da fayda gormediyse sana sormazmi niye bana demedin

sizin yaptiginiz cok kotu
misal ben iyilestim ama bisey demem kimse inanmaz cok komik

ben kök hücre konusunda,yaptırmayanlara göre bilgiliyim diye asla demiyorum...ama bu kök hücre konusuna sırf eleştiri olsun diye yazan arkadaşlarda var...hatta bana hakarete varan kelimelerde edildi..peki bu bana haksızlık değilmiydi?üzüldüm,yıprandım,göz yaşı döktüm..tek suçum kök hücre nakli oldum diye paylaşmammıydı...?
her zaman söylüyoruz..defalarca..kök hücre hala deneysel....tıpkı kumara benziyor..ya kaybedeceksin yada kazanacaksın...

beni taniyanlar bu sitede fa bolumumde cok elestirildim hattabeni kovardilar cok kizdirdilardi ama bana yapilanlari sebep kosterip onemli seyleri saklamadim
her ogrendigim yeni seyi soylerdim devam ediyorum
tipta gercek olmadigi icin beklentileri karsilamazsa ilac herkes bana yuklenecek
ama bu siteye beni elistirenler icin gelmiyorum sessiz kalan insanlar icin
okurlar belki onlara yardimci olurlar
seni uzenler emin ol maksatlari o degil herkes kendini dusunuyor ve kendine care ariyor
bulamadiginda herkes karamsarlik saciyor
bi blog edebilirsin linki at
ve yorumlari yasaklarsin olay bitti
hatta adini de verme ama tercubeni paylasirsan iyi olur

yamakasi ve defnex kardeş ya bu tür yorumu onlar yapıyo ya bizim suçumuz ne . bizde bilmek öğrenmek istiyoruz. siz böle yaparak onları haklı çıkarmış olmuyomusunuz. Saklanacak bişeymi var ki bu konuda kerpetenle laf almaya çalışıyoruz. Bize bu konuyu öğrenmek isteyenlere haksızlık etmiş olmuyomusunuz

emin olun ki siz ne kadar merak içerisindeyseniz bende aynı duyguları yaşıyorum...korku,heyecan,sabırsızlık,endişe..karma karışık duygular...sizlerin bu konuda bi kaybı olmayacak...ama ben öylemiyim..sonuç alamazsam hem maddi hemde manevi yönden yıkılacağım.....ben nasıl sabır gösteriyorsam sizlerde az daha bekleyin...ve birazda mantık yürütün...ben de zaten gözle görülen bi gelişme olsaydı bunu burada avazım çıktığı kadar haykırmazmıydım....bi düşünün....veeeeeeee buda buraya son mesajım olacak...zamanı gelince yani 2 ay sonra gerekli açıklamayı olumlu-olumsuz yazarım..........

..
bi blog edebilirsin linki at
ve yorumlari yasaklarsin olay bitti
hatta adini de verme ama tercubeni paylasirsan iyi olur
Selçuk doğru söylüyor..
Bu tür ortamların özelliği o ne yazık ki.. Forum kullanmayı bilmiyoruz ki..:(
Çok rahatsız olan bir blog açar, paylaşmak istediği drumunu günlük tutar gibi yazar oraya, yorumları kapatır, .. Zaman zaman da linkini atar buraya, tartışmalara girmez hiç, ne onun başı ağrır ne başkasının..:)

lazuli krdş ben çine gitmeyi gülşahı örnek almadım.bnm ilk yorumumu okursan bundan 2 sene önçe nerdeyse yazmıştım çinde kök hüçre var die.o zaman gideçektim ama dr um rapor vermemişti....

baben abi biz öle blog açaçasıya bizi yormasanızda siz siteyi düzeleseniz.bence daha iyi olur abi.:)
gereksiz yorum yazanları konu başlağını değiştirenlri yasaklasanız.bu lafım lazuli krdşime deil.kendileri biliir zaten.çünkü bazıları tartışmadan çok laf salatası yapıor........abi dediğini yapsalar yani kök hüçre tedavisi olup burda paylaşsalar bunla sınırlı kalaçaklarını sanmam bu seferde mail yağmuruna tutarlar o kişiyi daha sonra msn isterler. ben kısa yoldan msn de görüşüom...

:) O dediklerin bu sitede yapılacak en zor iş farkında mısın?
Her gün yüzlerce mesaj yazılıyor.. Her birine hakimlik/hakemlik yap.. Kural dışı olmayan mesajları da sil. Sonra mesajın sahibiyle cebelleş.. "Niye siliniyor mesajlarım" diye.. Sen biraz yorulmayı tercih etsen daha güzel olmaz mı?:p Üzmeyin beni..;)

Mesajların sağ üstünde "Mesajı moderatöre bildir" diye bir buton var.. Kural dışı gördüğünüz mesajlara cevap yazmak yerine onu kullanarak moderatöre bildirebilirsiniz..

Hülya hanımdan bir cevap alamadık. Bu kargaşada kaynatmak iyi geldi sanırım. Evet, soruyu tekrarlıyorum o zaman. Erdal hocanın söyledikleri neydi. Hangi tedavi gelişiminden bahsetti. Ben ısrarla ondan daha sonuç alnmış bir çalışma yok bu konularda cevabı alınmamış riskler var. Kanıtlanmış hiçbir şey yok. Kök hücre bir umuttur ama bir tedaviye ilerde ya ulaşılır ya da başarılı olamaz, zaman gösterecek gibi şeyler duydum ben ondan ve ekibinden. Lütfen sizde ne söylediğini söyleyin o zaman gerçekse. Diğer genetikçi hocaya da ulaşmak istiyorum bize açıklama yapsın diye, lütfen o zaman yeni çalıştığı yeri neden saklyorsunuz. Biliminin verilerini anlatsın bize o zaman. HEPİMİZ BELİYORUZ GERÇEKLERİ.

Hocalarımız konumu itibariyle tedavisi onaylanmamış bir tedavi hakkında herkese bilgi veremez,sağlık sektörüne ne olursa olsun aykırıdır,yasaktır,ben açıklamamı yaptım bu açıklamayı sadece sana yapmadım herkes nasıl bilirse öyle yapsın!

Bu konuya o kadar yabancı kaldık ki... Tartıştığınız adamları bile bilemiyoruz..

türk dr larında durum şöledir.hastaları yurt dısına götürmemektir.hiç bir dr ucunda para olmadan hiç birtedavi yapmaz.dr lar ya hastalardan yada hast başı devletten para kazanmak için tedavi yaparrlar.bunun çok örneğini görüyoruz haberlerde.dr devletten para almak iiçin adam öldürüyor resmen...vay bakanlığı sıkıştırıyoruz.çart çurt...bakanlık izin versin bak o dr lar kök hüçreyi kaç paraya yaptırıyolar.bençe dr ye hiç güvenipte beklemeyi....o erdalıda programda gördük..önemli bi soru oldumu hiç cevaplamadı.hep kendi kliniğini üniversitesini övdü durdu.biz böleiz.
salla hocam salla...........................

Kök hücreyle ilgili her gün bir yerlerden bir haber çıkıyor ama henüz ne iyileşeni ne duydum ne de gördüm:) bir gün bulunacak omurilik felcinin çaresi ben inanıyorum. Bilimden gelir şifa gelirse..

Kök hücre dünyada en son başlayacak olan ülke Türkiye bunu da biliyoruz.Çünkü tedavinin etnik ve dinsel açıdan önemi var.Amerakida bile tam hız verilmediyse buna,bizim ülkemizde çok zor.Burası Türkiye mecburen çekecez. Ne demişler:

Karanlıktan şikayet edeceğine bir mum yak.

Haydi hayırlı tıraşlar.

Mum yakma bence sönecek nasılsa bir süre sonra ve yine karanlıkta kalacaksın. En iyisi kendi elektriğini kendin üret hep aydınlan. Yada elektriği olan ve hiç kesilmeyecek bir yer bul kendine :)

Zaten herkes kendi için yaksn mumu..

Üst Alt