Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

Yansımalar tam bilgi dışı özellikler üzerine. Böyle saçmalayacağınıza yaw bakın birileri bizi kullandırmak- yönlendirmek adına yalanlarla yola çıkabiliyorlar diye düşünemiyor bu son yazıları yazanlar. Neden bu dikkatinizi çekemiyor acaba. Hüllü adlı üyeden açıklama bekliyoruz. Site yönetiminden de rica ediyorum; kaynak gösterilmeyen, bilimsel açıklaması aktarılamayan tedavi söylenleri denetlensin lütfen. Bu çoluk çocuğun ya da çıkar çevresinin yansıma başlığı olmasın. Biz ciddi bir sohbeti paylaşmak adına katılımcı oluyoruz.

artık ne zaman tam anlamıyla tedavimize ışık tutucak bir gelişme ile karşılaşıcaz ya :confused:

herhalde boyle bı haberı GEBERINCE duyarız gıbıme gelıyo.
yavas tavas erıyoruz
vakıt geldı ÖLÜYORUZ
işte geldik gidiyoruz
vay dunya yalan dunya
HAYDAAAAA

Oyun oynayanlar cevap verebilmeli hocanın bu mesajı çok önemli. Hüllü???

From: Erdal Karaoz
Sent: Tuesday, October 13, 2009 8:42 AM
To: fulya.ogretir@hotmail.com
Subject: RE: E-posta gönderiliyor: Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları.. - Sayfa 18

FULYA HANIM MERHABA,
ÖNCELİKLE GIYABIMDA GERÇEKLEŞEN VE TÜMÜ GERÇEK DIŞI OLAN BU OLAYDAN BENİ HABERDAR ETTİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM BU KONULARDAKİ DÜŞÜNCELERİMİ SİZ ÖZETLEMİŞSİNİZ. EN SON GENÇ BAKIŞ PROGRAMINDA DA OLDUKÇA NET ŞEKİLDE BELİRTTİĞİMİ SANIYORUM.
LÜTFEN BENİM AĞZIMDAN ÇIKMAYAN VE BİR TAKIM ÇIKAR AMAÇLI KİŞİLERİN GIYABIMDA SÖYLEDİKLERİNİ CİDDİYE ALMAYIN.
GEREKLİ YASAL-ETİK KOŞULLARI SAĞLAYAN VE DE BU KONUYA İSTEKLİ HEKİMLERİMİZ DE ÖNÜMÜZDEKİ ZAMAN DİLİMİNDE BU TÜR KLİNİK DENEME ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAKTIR. BAKANLIĞA BAŞVURULAR HIZLA ARTMAKTA VE GEREKLİ PROSEDÜRLERİ AŞANLARA İZİNLER VERİLMEKTE..BU AMAÇLA Y.DIŞI MACERALARA GİRMEYE GEREK OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR VE SADECE BİRAZ SABIRLA BEKLENMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.
BU ARADA BİRKEZ DAHA HATIRLATMAKTA YARAR VAR, BİZİM MERKEZİMİZ ŞUANDA HERHANGİ BİR KLİNİK ÇALIŞMA YAPMAMAKTADIR. BİLGİLERİNİZE...
SAYGILARIMLA

Prof.Dr. Erdal Karaöz
Kocaeli Üniversitesi
Kök Hücre ve Gen Tedavileri
Araştırma ve Uygulama Merkezi
Tıp Fak. Morfoloji Binası 1.Kat
41380 Ummuttepe-İzmit/Kocaeli/ TURKİYE
e-posta:ekaraoz@hotmail.com
İş Tlf :0-262-3038685
Fax :0-262-3037803
http://kogem.kocaeli.edu.tr/

omurilik icin n istemis arkadas yaziyim

türk hemşirenin tlfn numarasını istiyorum lütfen mümkünse
yaziyim adiresi koln almanya Ana Sayfa ? XCell-Center adamin ismi aliaba topbas.004922129995958 direk gorusun ali beyle arda calisiyor hasta bakicisi

----------

omurilik icin almanya koln .adiresi veriyim merak edenler orda calisan turkler var aliaba ve gul demircan....İletişim bilgileri (bölgesel ve ulusal) ? XCell-Center birde telafonunu veriyim hastenenin koln .004922129995958

Böyle bir cevap olabilir mi? böyle bir gelişmeye. Durmadan palavrayla insan yönlendireceksin, sonra da sus artık bu konuyu tartışmak istemiyorum! Neden tartışmak istemiyorsunuz ? çünkü tartışabilecek bir yanı yok. Siz de zaten bu konuyu tartışabilecek bilgiye sahip değilsiniz. Bir arkadaş bana mail ile ulaşmış, arkadaşım buradan açıkça sorun. Hem takip ediyorum diyorsuunuz, neyin konusun tartıştığımızı soruyorsunuz.

From: tac --
Sent: Thursday, October 15, 2009 11:02 PM
To: fulya.ogretir@hotmail.com
Subject: selam

iyi günler fulya hanım ben engelliler.biz'den STAN diyeyim.hüllü arkadaş ile neyin konusunu tartıştığınızı öğrenebilir miyim?ben konuyu takip ediyor ve mesajları okuyorum ve bir türlü anlayamadım sizi.eger üşenmez cevap verirseniz sevinirim.

tac'​

Almanya'da tedavi gören ve görmüş arkadaşlara tüm dileğimle acil şifalar dilerim. İnşAllah sizlerde çok gelişmeler olurda bizlerede umut olursunuz. Tüm dualarım sizlerle birlikte. Fakat anlayamadığım şey arada iki-üç çatlak ses neden var gücünle yırtınıyor? Neden bu kendini yerden yere çarpışları. Neden-niye gittin? Kandırıldın, iyileşemezsin vs benzetmelerle neyin peşindeler. Siz karşı çıkanlar sizzin cebinizden çıkan para mı, yoksa o leğen kemiğinizden sizin alınan hücre mi? Az relaks olun! Bu kadar teopinme anlamsız geliyor. Ne zamandır çatışmalı halinizi seyir halindeyim. Çok basit görünüyor. Tıp Ve Bilim birçok deneyler üzerinde gelişme gösteren bir dal ise kendilerini bu deneye dahil edenlere bizlerden şifa dilemek ve iyi dilekler sunmak düşer. Tırnaklarınızı çıkarıpta kimi/neden tırmalıyorsunuz hala anlamadım!

birsu,düşüncelerin için çok teşekkür ederim....bizi gittiğimize nerdeyse pişman edecekler....kime neyse...giden bizim paramız....

Başkalarının yaptıklarına bu hastalık üzerine tedavi edici bir eylemde olsa ona karşı çıkmakta üstümüze olmayan topluma sahibiz. Biz hiç bir zaman gül olmayı bilemedik zaten diken olup can yakmak varken güle ne hacet?

O karşı çıkıpta tepinenler rica eidyorum siz tedavi olmayın. Tüm of'lular tedavi olsun ama siz kalın. Ne mi lazım sizin şimdiki yapığınızı o zaman sizede yaparlar. İyi tepinmeler!

fulyaa;

sen admı rezil edersin şerefsizim
neden mi mail attım?anlaşılır hiç bir taraf yok ki.
başla hemen fulya bilgisizsin cahilsin kalın kafalısın anlayamassın..
cahilim tamam mı hatta hepimiz cahiliz.sen %100 haklısın.töbe yarabbi yav.............

şirvan neden öldü ? Sorusunu beyninizde kendinize bile sormaktan ve yalanları görmekten aciz olanların yaygarasında ne tartışılabilir ki? Bu xcell in çabası değil mi? Hüllü sus artık! demiş. Neden acaba diye soramıyorsunuz. Biz burada onamı soracağız; kim konuşacak, kim susacak diye. çocuk işte. Bilgi o kadar yani.

sirvan kaza etmemismiydi
ya burasi hic konuyla ilgili konusulmuyor
site yoneticileri bu konu kitlerse iyi eder
siz turkiyeden dogru almanyayi tartisiyorsunuz turk doktora soruyosunuz cok komik
turkiyeden nerden bilsin bulgular diyeceksiniz
bu yeterlimi
birakin imcik cimcik konulari
yok hullu yonlendirmeye calisirman fulya herkesin akli fikri var ona inanmayan ve inanmak isteyen var
ama soncta insanlar dusunuyor ve gidim gitmimik derdine dusuyor
ve sonunda gitmiyorlar birak su topaloglu o da kimdir su ana kadar dunyaya ne yenilik getirdi birakin
insanlar ne ederse etsin

Yahu, hakikaten bu kadar gerilmeye ne gerek var anlamıyorum! Herkes görüşünü yazsın, isteyen istediği tedavi seçeneğini değerlendirsin, isteyen uzak dursun. Nedir bu sürekli polemik hali.

Not: Lütfen bu mesajıma yanıt vermeyin. Konu kapansın ve başlıktaki mecrasında aksın...

yürümenin hayali bile güzel allah tekrar yürüdüğümüz günleri bize gösterir inşallah.

bu konuya bi daha mesaj yazmayacam

fulyaa,
şirvanın ölümünü kök hücreye bağlaman anlamsız..unutmaki kendisi solunum cihazına destekli yaşıyordu...makinaya bağlı yaşasada solunum sıkıntısına girebilir...çünkü makinalarında rutin dezenfeksiyonu yapılmazsa enfeksiyon kapabilir.....
bana 4 ay oldu ve hala kök hücreden ölmedim..yaşıyorum....

şirvanın neden öldüğünü açıkladılar mı?

ben hiç şimdiye kadar arkadaşlar kök hücre olun iyileşirsiniz, yürüsünüz dedim mi? senin hastalığın başka benimki başka, ben kendi düşüncemi söyledim bazı şeyler anlattım herkes anladı beni senin kapasiten yoksa ben napıyım,

Kapasite yalanlar uydurmaksa ben kapasitesiz kalayım. Daha kaç gün önce ilk ağızdan çıkarcı olarak vurgulandınız hüllü! Bravoo

Şirvanın kök hücre ameliyatı sonrası ilik nakli yaptırdığını ve vücudunun bunu kaldıramadığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum.

Sevgili arkadaşlar;

ben oğuluma 08.09.2009 tarihinde kök hücre tedavisi yaptırmıştım, şu ana kadar bir gelişme yok. Zaten bize 3-6 içerisinde gelişmeleri görmeye başlarsınız demişlerdi ve bununda garantisini vermemişlerdi. Deneyselde olsa bekleyip göreceğimiz bir durum. Hatta gata'da bir doç.dr. Sonuçları görmemizin bir yılı bile geçebileceği kanaatinde olduğunu bildirmişti. O nedenle sabırla bekliyoruz. Haa kaybedeceğimiz ne var. Zor şartlarda temin edilmiş para. Fakat bunun önemi yok. çünkü parayı nasıl olsa bir yerden bir şekilde bulursunuz. Para kazanılabilecek bir değerdir. Fakat umut, sağlık öğle değil.

Neden kök hücre tedavisine yöneldiğimize gelince hacettepe prof.kurulunda derin beyin similatörünün uygulanmasının uygun olabileceği bildirildi. Fakat cp.li hastalarda daha önce denenmiş değildi. Maliyeti ise yaklaşık 160.000,00 tl. Ve devlet karşılamıyor. üstelik elektrotun beyin içerisine yerleştirilmesi sırasında bir tahribat ister istemez oluşacak ve bir daha geriye dönüşü olmayan bir yola girilicekti. Oysaki kök hücre tedavisi böyle bir risk içermiyordu ve maliyeti diğer tedviye göre daha düşüktü. Tanıtım ve reklamlarıda biraz etkili olunca ileride neden daha önce yaptırmadık pişmanlığına düşmemek ve kafamızdaki aceba sorusuna yanıt bulabilmek için bu tedaiyi yaptırdık.

Allah pişman etmesin, bizim ki bir umut, bir beklenti, elbette bu tedavi henüz deneysel boyutta. Umarım faydalı olur. Umarım türkiye'de zaman geçmeden daha iyi şartlarda daha iyi sonuçlar alınabilecek uygulamalar olur.

Içinizi karartmayın. Araştırın, sorularınızı uzman olan doktorlara yöneltin, onları sıkıştırın, araştırmaya incelemeye sevk edin, kafanızdakileri sizi dinleyen uzman doktorlarla paylaşın.

Elde etmiş olduğunuz başarılı sonuçları ise detayları ile burada bir birinizi üzmeden paylaşın.

Gelişmeler olursa inanın bunu sizlerle paylaşacağım.

Sevgilerimle

Xcell-center Düseldorf-Almanya kliniğinde, bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi daha önce vermiştim.

merhaba hyyahya düşünceleriniz okadar doğru okadar güzel katılmamak mümkün değil bende geçirdiğim bir hastalık sonucu yürüyemiyorum allahtan oğlunuza ve hepimize şifa diliyorum inşallah şu kök hücre tedavisinde daha kesin sonuçlar alınır

arkaşlar merhaba bende geçen sene almanyanda kök hücre oldum ve hiç faydasını görmedim almanyada kök hücre olmak isteyene kesinlikle tavsiye etmiyorum
tamamen para tuzağı

dogru degil

Merhaba Arkadaslar
ben almanyada kaliyorum ve omurilik felcliyim ben bu xcell-hastanesinle
irtibahta gectim ama arkadaslar öyle bisey yok dogru degil arkadasim yaptirdi ama hic birsey yardim ettmedi bende yaptiricaktim ama yaptirmamdim
arkadaslar bu almanyada olan hastane ancak para yiyormus ne olur kanmayain
türkcem icin özür dilyiorum cok berbat bilyiorum ama size benim yaptigim arastirmalari söylemek istedim
kib
hergün bir yeni gün dür
ebubekir

http://www.stand-up-initiative.de/ bi bakin

arkadaslar bu siteye bakin burada hersey dogru kendi arkadasim olur
almanca bi site ama cok yararli ben buraya eklicektim cogu seyi ama birtürlü basaramadim ondan sizlere sayfayi veriyorum orada bakarziniz hepsi almanca yasiyos eger bana biri yardimci olurza o yasdigi konulari türkce cevirip buraya koymak istiyorum cok faydali kök h+ücre icin daha

Stand Up Initiative » Für Menschen mit Querschnittlähmung

saygilarimla
ebubekir
soruzu olan yuraya yazin bende mümkünce cvp calisicam insallah

arakadaşalr bende 15.09.2009 tarihinde almanyada kök hürre oldum ama ne yazıkki hiç ve hiç faydasını güremedim ne olur sizde kanmayın tamamen tuzak tamamen ama ben anlamıyorum bazı arkadaşlar var onlarda lmuş ama umut verircesine konuşuyorlar ne olur buna kanmayın onlarda umut verircesine konuşmasalar iyi olur lütfen sabır edin ve kök hücre denen şeydende ümiidiniizi kesin

arkadaşlar bu almanyadaki tedaviyi aklınızdan çıkarın ben yaklaşık 10 ay önce gittim ve uyguladım ama boş çıktı sizden ricam böle yalanlara kanmayın teşekürler allah hepimizin yardımcısı olosun.

yaşım 36 dogdugum günden beri sürekli bir şeyleri buluyorlar ama ortada bişey yok olsada sgk kapsamında yine zengin olmanın faydaları

Üst Alt