Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

mrhb arkadaşlar almanyadaki xcell-center hastanesine gidecem tedavi için gidecem hastanede randevu aldıminşallah iyi bi sonuc alırım sizde gidersiniz arkadaşlar

arkadaşlar almanyadaki hastane masrafı 7545 bin euro dur hastanede ikin kalınıyo diğer günler otelde kalmanız gerekiyo ben görüştüm randevu aldım hastane bana davetiyede gönderdi 1 ay içinde gidecem.dediğim bigi iyi bi sonuc alırsam sizlerde gidin arkadaşlar.

Sevgili boranezim, bir gelişme olmasa da yaz buraya lütfen.
Hatta, zaman ayıraiblirsen, yeni bir başlık açıp bu foruma, an be an, gün be gün yaşadıklarını, tedavi sürecini vs. yazarsan çok güzel olur. Böylece herkesi bilgilendirmiş olursun....

boranezim : yolun açık olsun arkadaşım
inşaallah bir faydası olur

boranezim dualarımız seninle inşallah faydasını görürsün

arkadaşlar almanyada kök hücre tedavileri başlamış duydunuzmu bilmiyorum
ama daha yeni 28 omurilik felci tedavi olmuş sonuçları 6 ay sonra belli olur demişler saygılar

arkadaşlar bende biliyorum duydum hatta bi bilgi vereyim inş okursunuz
almanyaya tanıdığım birinin arkadaşı da tedaviye gitmiş ameliyat olmuş
belinde karıncalaşmalar olmaya başlamış ama 6 ay sonra belli olur demişler

allah yardımcınız olsun.gerçekten arkadaşların dediği gibi sonuçları bize de bildirirseniz iyi olur.bide durumunuz tam olarak şuan nedir bunu öğrenebilirmiyiz?

nerden öğrendiniz?yada okudunuz?link verebilir misiniz?

Selam arkadaslar
su almanyadaki hemsirenin numarasini bi verseniz cok Mutlu olurum tesekkür ederim

yaw kardesler ben avusturyadayim almanya bana cok yakin. bi gideyimmi kararsizim yardimci olursaniz cok sevinirim ben 3 senedir sandelyedeyim L1 seviyem
tskler.

almanyada kök hücre tedavisi

Arkadaşlar çok karamsarsınız özellikle BÜLENT ve İSMAİL ben 2004 kasımda yaşadığım talihsiz bir olay sonucu omurilik felçlisi oldum hemde tam kesi.o ilk gün hastaneye kaldırıldım ve ameliyat oldum.doktorum bir mucize olmazsa birdaha kesinlikle yürüyemiyeceğimi başka hiç bir yere gidip boşuna para harcamamamı söyledi.çaresiz durumumu kabullendim ve başka ne bir doktora ne bir hacıya hocaya gittim nede bitkisel birşeyler denedim sadece fizik tedavi.kaderime rağrı olup köşeme çekilip oturdum.ama biryerlerde birilerinin buna çareler aradığını biliyordum.içimde hep bir his bir sabah uyanacağım ve bu müjdeyi alacağım işte beni hayata bağlıyan çocuklarımdan sonra bu hayalim.

Kısacası umut fakairin ekmeyiğmiş.bırak insanlar umut etsin kaygılarını anlıyorum ama parası olan bu uğurda harcar olmayan zaten ne harcayacak.böyle durumda insanın gözü parayı görmez zaten o umudu kovalamakta bir moreldir bence.hayatta hiç bir şeyin garantisi olmadığı gibi bu tedavilerinde garantisi olmadığı bilincinde olmak şartıyla manevi yıkım yaşamamak için.bu ülkenin yarıdan fazlası zaten haketmediği paralar kazanıyo morel olacaksa bırakalım paragöz denenlerde kazansın

almanyaya, dün akşam başvuru formunu doldurup gönderdim.olumlu yada olumsuz cvp gelirse buraya yine yazıp haberdar ederim...

ya arkadaşlar bişey sorcam.bu hastane bu ameliyatı kaç yıldır yapıyormuş?
bi de ameliyat sonrası hiç ben yürüdüm diyeni duydunuz yada gördünüz mü?

bende duymadım.almanya'dan haber bekliyorum.olumlu cvp gelirse gözüm kapalı gideceğim...almanya'dan bugün tlf ettiler.MRI kargoyla göndermemi istediler...

almanyada tedavi olan bir arkadaş var
omurilik felci ameliyattan sonra belinde karıncalaşma başlamış
ama diğer etkilerin 6 ay sonra belli olur demişler bilmiyorum olurmu ama ya olmazsa

slm arkadaşlar ben almanyaya gidecegim MRI filmlerimi ve raporlarımı gönderdim onlarda bana bir forum gönderdi netten onu doldurdum ve yolladım isteyen olursa msn adresimi verebilirim ordan sizlere de yolarım forumu doldurup ha bu ara ne yüz de kaç iyileşme olur diye sordum hiç bir zaman hastalrda yüzde şu kadar iyileşirsin diye birşey olmaz dediler bence dogru söylediler ALLAH büyük "ne demişler derdi veren ALLAH dermenınıda veririmiş ama bize düşen onu aramaktır " banada kökhücre ameliyatına uygundur vücudun dediler boranezim arkadaşımın dediği gibi bendende 7.545 euro istediler yakında bende gidecegim inş. hayırlısıyla güsel bir haberle dönersem sizlerle paylaşıp bilgileri neyapılıdıysa yazacagım dua larınızı bekliyorum kader arkadaşlarım sizleri çok seviyorum kendinize çok iyi bakın
""
olmaz diye birşey yoktur yeterki umut olsun ışık olsun
""

yolun açık olsun allah gönlüne göre versin
arada bir tedavi süreci ile ilgili bizi bilgilendir lütfen

peki anlayamadığım şu,şahin beye %60 ve yine aynı yer şirvana %60 iyileşme demiş.şimdi herkese başka başka şeylermi söyleniyor?
bakalım bana ne diyecekler?

arkadaşlar geçen hafta sonu ankarada beni ameliyat eden prof.drla görüştüm.kendisi yaklaşık 10 yıldır bu işle uğraştığını söyledi.ve artık çalışmalrın gerçekten umut verici olduğunu bu işin yaklaşık 5 yıl içerisinde çözüleceğini söyledi.hayvan deneyleri üzerinde gerçekten olumlu sonuçlar alındığını söyledi.
kendisinin de kök hücre nakliile ilgili bir pojesinin olduğunu ve bakanlıkla görüşmelerinin olduğunu söyledi.inş bakanlık ülkemizde de izin verir.biliyorsunuz bazı hastalıklara karşı izin verildi ama oflilere yönelik hala izin verilmedi.

bence kök hücre için daha çok erken 10 sene yi bulur

küçük şirvana yapılan kök hücre tedavisi iyi sonuçlanırsa bizde yaptıracağız inşallah olumlu sonuçlanır.

almanya'dan biraz önce mail geldi.kök hücre için uygun olduğumu ve bu terapi için 7.545 euro olacağını,bu paraya otel ve uçak biletinin dahil olmadığı yazıyor...
benim üzüldüğüm şu, bana % olarak bir bilginin verilmemesi...bende tekrar mail atıp sordum.yürüme ihtimali olarak neden % verilmediğini...

GEÇİRDİGİM TRAFİ KAZASI SONUCU TEKELLEKLİ SANDLYEYE BAGLI KALDIM OMURİLİK ZEDELENMESİ SEVİYEM C6 ÇOK HASTANE GEZDİM AMA HİÇ Bİ SONUCA VARAMADIM BANA NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ BANA ACELE CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM msn: levent-2009@hotmail.com

arkadasım hastane olarak t.s.k. rehabilitasyon merkezinı önerebilirn ankarada sende olabılecek maximum ilerlemeyi ortaya cıkarabilirler .ben orda 3 ay kadar yattım rehabılıtasyon olarak baya bi faydasını gördum ama yalnış anlama ayaga kalkarsın yurursun demıyorum ki insallah olur yanı o ümitle gitme beni düstügüm hayal kırıklıgına uğrarsın ama dedigim gibi rehabilitasyon amaçlı gidebilirsin ALLAH HEPİMİZE ŞİFA VERSİN

şahin semiz

arkadaşlar almanyada kök hücre nakli yaptıran şahin ve şirvanın durumlarından haberi olan varmı onlardaki varsa gelişmeleri çok merak ediyorum

almanyadaki x-cell center hastanesindeki türk danısmanın tel nosu
Tel.: +49 221 299 95951 Ms.Gül Demircan
bu arada enformasyon formuyla durumunuzu onlara iletebilir ve hastalıgınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz

slm , arkadaslar
almanyada yasiyorum ,
5 senedir sandalyedeyim ve 5 senedir evden cikmadim , bütün isim gücüm bi care aramak dünyaca telefonlar internet vesayre cok dünyaca omurilik hastalar derneklerle konustum ama omurilik sedelenme veya kopukluk da simdilik ve gelec olan bir kac senede hic bir cagre yok malesef . bu kökhücre tedavisinde hic bir insan kulusu yoki
iyilesmis simdiye kadar . hepisi reklam ve para koparma derdinde , kölnde ki hastanede öyle , ve su misses olan demircan kadinida utanmiyorki bagri kendi vatandaslarini
uyarip ameliyatdan vaskecirmiyor halbisam cok iyi biliyor yaramadini

Kök hücre tedavisi olan bildiğim iki kişi var. Ama seviyelerini ve sinir hasarlarının boyutunu bilmiyorum. İlk fırsatta sorup onlarıda öğrenecem inşallah.
Birinde hiç gelişme olmamış. Diğerinde oldukça fazla ilerleme olmuş. En geç ve en zor iyileşenin ayaklar olduğunu biliyorsunuzdur herhalde. Bu arkadaşın ayak hareketleri bile geri dönmüş.
Bende de L1 de kırık ve yarı kesi var. bacaklarım iyi. sadece iki ayağımı kullanamıyorum. her ikisinde kısa afo var. bazen çift bazen de tek kanadyenle yürüyebiliyorum. Acaba bende gitsem mi almanya ya diye düşünüyorum?

benimde bir tanıdığım çine gitti büyük umutlarla c6c7 seviyesinde ezilme hiçbir gelişme olmadı.

Arkadaşlar selam. Öncellikle herkese geçmiş olsun ve herkese acil şifalar diliyorum. Benimde Annem trafik kazası sonucunda 4 yıldır rahatsız omur iliğinden. Almanyadaki hastaneyi bende araştırdım fakat dikkatimi çeken birşey oldu. Sayfayı Turkçe yaptığınız zaman değilde, İngilizce olarak seçtiğinizde bu tedavi yöntemini deneyen hastaların tedavi hakkındaki düşünceleri yazıyor. BU hastların anladığım kadarı ile hiç biri o hastanede tedavi olmamışki hatta bir tanesi İstanbulda tedavi oldugunu söylüyor. Ben anlamadım bu hastanein fonksiyonunu. linki veriyorum Patient story of Ian McKenzie Young, 65 years, Paraplegia due to horse accident ? XCell-Center .

PaR;
Okudum. Klinik 2005 yılında İstanbul daymış. öyle yazıyor. Attan düşmüş. bitkisel hayata girmiş. durumu çok kötüymüş. Kök hücre tedavisinden sonra; 3-4 ay içerisinde bacaklarımda soğuğu ve sıcağı hissetmeye başladım, sonra sağ ayağımın baş parmağını sonrada sağ ayağımdaki bütün parmakları hareket ettirmeye başladım. sol ayağımda küçük hareketleri bile hissediyorum. Aynı tedaviyi bi daha görecem diye yazıyor.
Bilgisi olan varsa paylaşmaya devam etsin lütfen....

şu an alman'ya ya gidebilmek için vize almaya çalışıyorum...haziranın ilk haftası kök hücre için randevum var...gidip geleyim yaşadığım tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşırım...

Üst Alt