Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Almanya'da omurilik felcinin kök hücre ile tedavi çalışmaları..?

kök hücre

arkadaşlar bu kök hücre nakli olayını dr ayhan attara anlattım oda ben araştırcam dedi dün bana mail attı araştırıyomuş ve beni uyardı kesinlikle inanıp gitmeyin diye[size=6][/size]ayhan attar konunun bire bir muhattabı mail adresim sinan94000@hotmail.com bu olayla ilgili en kısa zamanda size bilgi vercem :roll: [/quote]

bugün fizyoterapistim anadolu sağlık merkezinde 2009 kök hücre nakli çalışmalarının olacağını söyledi bilgisi olan varmı :?:

deruni arkadaşım ben gebzede oturuyorum anadolu sağlığa çok yakınım araştırım geçmiş olsun

teşekkürler diablo cevabını bekliyoruz

ben halen deneyler aşamasında olan bi durum için bu kadar paniklemenizi dogru bulmuyorum...

ya anlamıyorum hepiniz konusuyorsunuz yazıyorsunuz soruyorsunuz da eyvallah tamam da şunu neden sormadınız;
kaç kişi yürüttünüz somut bi örnek sunabilirmisiniz dünyada bir devrim olacak olaydan bahsediyorum size aldanmayın gitmeyin bi lira vermeyin daha kök hücre için en az 10 yıl var bence..

mrb derunu bugun anadolu sağlık merkeziyle görüştüm evet doğruymuş bu konuda bir alışmaları olacakmış hücre ayıklama merkezlerini kurmuşlar ama daha hiç amelyat yapmamışlar çok kısa bir zaman içinde başlayacaklarını söyledile gelişmeleri yazarım
8)

emiş o hızlı donus otomatik msj, herkese hemen geliyor..
mehmet bey ben o soruları sordum donmediler :) ben 99dan beri stem cells olayını takip ediyorum.. hep aynı hikayeler...

omirilik felçlilere malzeme satan medikalciler, fizyo terapistler bu omurilikliler sayesinde bunca ekmek yiyen insan firma varken
kök hücre tedavisi tabiki tutmaz bu ülkede.

nede olsa yıllarca matbayı ülkeye sokmamış ülkenin torunlarıyız

neden olmasın tıp gelişiyor ilerliyor bir zamanlar imkansız olan şeyler şimdi mümkün

ben kök hücre tedavisine inanıyorum

bende form doldurdum ve gül demircanla görüştüm benımde mr ve raporlarımı istediler ben bu kişiden ğüven alamadım daha önceki hastlarını iyi olmuş olan yada iyileşme gösteren hastalarla ğörüşmek istedim fakat bu bilğiyi alamadım lütfen böyle bir tedavi sunun kişiler varsa size daha önce tedavi olan kişilerin bilğilerini isteyip onla irtibata geçin derim .. keşke oraya giden bir arkadaşımız olsa ve bize burda yaşadıklarını ve gelişmelerini paylaşsa..

ARKADAŞLAR GOOGLE DAN XCELL-CENTER CH OLARAK YANİ İSVİÇRE HESABIYLA BAKTIM AMA ALMANCAM ALMADIGI İÇİN TERCÜMESİNİ YAPAMAYACAĞIM ABLAM İSVİÇREDE EN KISA ZAMANDA ABLAMA ULAŞIP TERCÜMESİNİ SİZLERLE PAYLAŞITRIM.BİRDE ANA SAYFA ÜZERİNDE Bİ TV KAYDI VAR ONU İNCELEYEBİLİRSİNİZ ORDA HASTANENİN GÖRÜNTÜSÜ VE KÖK HÜCRENİN ALINIŞ ŞEKLİ DOKTORUN KONUŞMASI FLN VAR. 16 DAKİKALIK Bİ GÖRÜNTÜ YÜKLENMESİ UZUN SÜRÜYOR. TV Link: About XCell-Center ? XCell-Center ADRESİ BU ŞEKİLDE .İYİ GÜNLER

Arkadaşlar ana sayfada 3 tv kaydı daha var onlarıda izleyin

ben yolluyorum mr ları epikriz raporlarını bakalım ne dicekler. gel derlerse giderim ordada tanıdıklar varr iyice orda araştırırm bunları .. hayırlısı diyelim allah yardımcımız olsun % 50 iyileşme olsada kafidir bence

Arkadaşlar aman dikkat sakın kendinizi kobay gibi kullandırtmayın daha herşey deney aşamasında ve deneme yapacak kobay arıyorlar.Şunu da unutmayınki şuanda yaptıracağınız bi müdahele ilerde kesin tedavi şansınızı tamamen elinizden alabilir..
Bundan 15 yıl kadar önce elimdeki tüm raporlar filmler epikrizler ne varsa bi tanıdık vasıtasıyla ALMANYA da bir doktora gönderdim . Tabi ozaman şimdiki gibi hızlı dönemedikleri için birkaç ay sonra bana doktordan yanıt geldi beni hemen ALMANYA ya davet ediyordu ve şöyle diyordu;
Sizi hemen bekliyoruz sizi 3 doktor ameliyat edecez ve sağlığınıza kavuşturacaz. yapacakları tedavide omuriliği çıkartıp bi ölüden alacakları omuriliği takacaklarmış.(Tabii denize düşen yılana sarılır hesabı ve bi ümit çıkmış olması sebebiyle Ülen sen zedelenmiş bi omuriliği iyi edemezken nasıl tümden çıkartıp yerine yenisini takacan demek gelmiyo aklımıza..:) Sanki arabanın parçasını değiştiriyo.:)))) Tabii üniversiteden tüm arkadaşlar bana yardım için seferber oldular para bulabilmek için enson gidip rektörle bile görüştüler rektör öğrencimizin tedavisi varsa o zamnki para 3 milyar bize dokunmaz tabiiki öğrencimizi ALMANYA ya göndeririz demiş.Üniversitemizin hastanesine gittik ve ondan Allah tazı olsun ki doktor bizi uyandırdı rüyadan..:)
Bunu neden anlattım hani ALMANYADA olması biraz güven veriyo demiş editör arkadaşımız bu yüzdendi umut taciri her yerde var dikkat etmek lazım.

X-Cell Center Köln!

Merhaba,

ben almanyada yasiyorum, kendim omurilik özürlüyüm.
Malesef alman sayfalarinda hic bir yerde positiv yazan birsey bulamadim!

x-cell center cogu sitelerde sadece bir para kaynagi oldugu belirtiliyor!

Site haricinde kimsenin iyliesdigini bulamadim!

Daha kötü yapabildigini buldum!

alman doktorlarin aciklamasi olan bir Site:

Deutschlandfunk - Wissenschaft im Brennpunkt - Das Geschäft mit der Hoffnung
bu sitede daha kötülesdigini hastalarin belirtiyor!
bu sirket daha önce baska ülkelerdede faliyet göstermis ve yasaklanmis!

alinan kök hücrenin ulasmasi gereken yere ulasmasi imkansiz gibi.

Fare deneyilerinde kalpde kemik olusmasi, kanser gibi sorunlara yol acabiliyor!

Karar vermeden bence o sayfa haricinde arastirmalar önce yapin!

Arkadaslar
Bu konuda tamamen Mac72 arkadasıma katılıyorum.Dısardan gelismeleri takip edin fakat kesinlikle hafife alınmaması gereken ve umut vaadeden bir konu !Cunku henuz kok hucrelerin donusum asaması incelenmekte yani mesela kok hucreden henuz butun organları uretebilmis degiller tam olarak yerine oturması zaman alır diye dusunuyorum ama uzun surmiyce kanısındayım(Ortalama bir insan omrune gore).

SLM arkadaslar gul hanim cok yardimci oluyor ameliyat boyunca ordan ayrilmiyor. ben cok memnun kaldim. 6 ay icinde belirtiler basliycak dediler. su anda bel kizmimda cok yanmalar var. normaldir dediler. beklenen yan etkileridir. 3 gun boyuncada asiri bas agrisi uykusuzluk yasadim, simdi de fizik tedavi merkesinde tedavi gormekteyim

yuzde 60 oraninda basari elde edilecegini soylediler. devamli kontrol altinda olucagimizi biildirdiler. su an tam deneme asamasindalar. 2012 ye kadar engeli insanin kalmiycaklarini belirtiler umarim dedikleri gibi de olur. zaman diyorlar

hepinize saygilar

Not: sag taraf t6 sol taraf t3.

mrb şahin bey.almanya'daki bu hastane hakkında biraz daha somut bilgiler verirmisiniz?kök hücre nakli gerçekleşmeden önce hastanede ne gibi aşamalardan geçtiniz?hastanede kaç gün yatırıldınız?ameliyat için ne kadar ücret ödediniz?iyileşme olmadığı görülürse ödediğiniz para geri verilecekmi (KESİN VERMEZLER)....vs gibi bilgileri paylaşırsanız ben ve benim durumumda olan arkadaşlar için fikir sahibi olmamıza yardımcı olursunuz...

sahin bey, gecmis olsun insallah iyi haberlerinizi bekliyoruz,belki % 60 dan daha fazla gelismeler olur umarim.vucudunuzda ne gibi gelismeler oldugunu bize yazarsaniz cok memnun olucam.;)

Şahin, his ve hareket açısından operasyon öncesinde ne durumdaydın, şimdi ne durumdasın, 6 ay sonra ne olmasını vaadetti doktorlar? Bunları takip edip gelişmeleri ölçebilmemiz açısından, aşağıdakine benzer şekilde durumunu yazabilir misin lütfen?

Bülent Küçükaslan
Geçmiş:
- 12 Mayıs 1999 günü ateşli silah yaralanması sonucu T5-6 hizasından parapleji.
- Yaralanmayı mütakip 2 saat içinde Ankara Bayındır Tıp hastanesi beyin cerrahisinde ameliyat oldum. Ameliyat gayet başarılı ve sorunsuz olmuş. Devam eden 6 ay süresince İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi hastanesinde yatarak fizik tedavi gördüm. Çıktıktan sonra 1,5 yıl daha -haftada 3 gün olmak üzere- evde fizik tedavi aldım.

Sonuç (yaralanmadan 5 gün sonra ne idiysem bugün yine aynı durumdayım)

Hareket:
- Göğüs hizamın altından itibaren hareket yok (kendi kendine kasılmaları vs. hareket olarak saymıyoruz tabii ki). Sağlıklı bir beden 10 ise, bende göğüs hizamın altındaki hareket 0 (sıfır). 0/10.
- Ellerimi, kollarımı, omuzlarımı hiç bir kısıtlama olmadan kullanabiliyorum. Felcin arından zaten bu hareketlerimde hiç bir eksilme olmadı. 10/10.
- Wolkır ve uzun bacak yürüme cihazı ile kol kaslarımı kullanarak "yürüyebiliyorum". Daha doğrusu, ayaklarımı salak salak peşim sıra sürükleyebiliyorum. :) Bunu özellikle belirtiyorumk ki, sonra biri çıkıp, his ve harekette bir gelişme olmadığı halde, "ahan yürüyor" diye dolanmasın ortalıkta! Göğüs hizamdan altını kesip onun yerine bi eşek ölüsü koysanız, kollarımla onu da aynı şekilde sürüyebilirim...

His:
- Göğüs hizama kadar gövdemde, kol ve omuzlarda his normal. 10/10.
- Göğüs hizamdan aşağıya indikçe yüzeysel his bel hizama kadar 1/10, ama derin his dediğim, baskı uygulandığında hissedişim 2/10. Yani -bel hizama kadar- baskı uygulandığında, "baskı var" diyorum. Onun dışında, göğüs hizamın altından istediğin yerden kör testereyle kessen, kaynar sular döksen, hiç bir şey hissetmem.

Genel sağlık durumum:
Her hangi bir sağlık sorunum yok. Hiç yatak yaram olmadı. Mesane boşaltmak için TAK yapıyorum, dışkılama/motor hissi yok. Eşşek gibi sağlıklıyım :)

geçmiş olsun şahin
inşallah fayda görürsün bu opereyondan
sizdeki gelişmeler biizim içinde çok önemli
gelişmelerde bizleri fazla merak ettirmeden paylaşırsanız mutlu oluruz :)

inşallah faydası olur şahin, geçmiş olsun.ameliyattan sonra yan etkileri hakkında garanti veriyorlarmı? yani herhangi bir yan etkisi yok dimi.bide kök hücreyi nasıl hasarlı bölgeye uyguluyolar? cevaplarsan sevinirin

ŞAhin ne olur bize ikna edecek bişeyler söyle sağlam bir yermi...Benide bugün aradılar kararsızım ne olur yardım et.Baştan itibaren bize anlat. Geçmiş olsun umarım faydasını görürsün.Bizide aydınlatırsan sevinirim..........

arkadaşlar,şahin bey kök hücre nakli için hastahanede 5 saat yatırılmış.tam teşekküllü ve güvenilir bir yer diye belirtti.şuan için bi gelişme olmadığını ancak 6 ay sonra belirtilerin olacağını bunun içinde %60 şansının olduğunu söyledi.kök hücre naklini için 7500 euro vermiş.inşallah şahin bey sitede aktif olurda tüm arkadaşlarımızın merak ettiği soruları yanıtlar...

desparado mrb kök hücre naklini lombar bölgeden veriyorlar..İstersen sana bana gönderdikleri mail yolu ile olan yapım aşamasını göndereyim.

şahin abi inşallah hayırlısı olur.tüm gelişmelerden bize de haber verirsen çok seviniriz

arkadaşlar almanyaya kök hücre ile bende meyl gönderdim hastalıyım hakkında bilgi yazdım .destek almadan yürüyebilirmiyim diye bana gönderdiyi cevap şu emarlar ve 10 milyar para gidiş geliş özel masraflar harıc.tek yazdığı tuvalet ihtiyacının hissedeyeceyimi yani garanti yok.

elazığ daki doktorun telefon yada iletişim bilgilerini rica edebilirim

slm naber arkadaslar bende omurilik hastasıyım seviyem c6 tıpta ki gelişmelerdenbanada anlatın msn:leven-2009-@hotmail.com

Üst Alt