Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

Aile hekimim
Alsancak nevvar Salih isgoren devlet hastanesine sevk etti
Mrhsdeb randevu almama gerek var mı yoksa gidince sevk kağıdını göstermem yeterli mi

Icewizard
randevuya gerek yok ama askerlik muayenesi için geldiğinizi muhakkak söyleyin bakmazlar yoksa.

Hocam aynı günde bitiyor mu işlemler 3 saat uzakta da gönderdiği hastane

Icewizard
Heyete sevk etmeden tek hekim bakar tahlil gibi şeylerde istemezse yetişir ama bunların olması askerliğe elverişli kararı çıkar demek.
Hekim muayene sonrası heyete sevk ederse erteleme veya muafiyet çıkması yüksek ihtimal o zaman aynı güne çıkmaz .
Aynı güne yetişmesini değilde sizin için hayırlı sonuç çıkmasını düşünün bence varsın bir gün daha gidin.

Hocam dahiliye bakti bugün pazartesi kurula sevk etti
188 Boy118 kilo
Kurul tekrar Boy kilo ölçümü yapacak mi

Merhabalar dahiliye kilomu ölçtü 1.70 boy ve 99 kilo çıktı 10 gün sonra bida gel dedi. Tartıda anlık olarak fazla çıkmak için ne yapabilirim. Su içmek dışında. Girmeden önce 4-5 litre su içecem zaten ama farklı yöntemi olan varmı?

Heyet 1 yıl erteleme verdi perşembe günü raporunu gel al dedi
Bu raporu qskerlik şubesine goturecek miyim orada tekrar Boy kilo bakılıyor mu

Heyet 1 yıl erteleme verdi perşembe günü raporunu gel al dedi
Bu raporu qskerlik şubesine goturecek miyim orada tekrar Boy kilo bakılıyor mu
Evet götüreceksin elektronik ortamda gözükür rapor ama götür.
Hayır şb de sadece evrak işi yapılıyor şubede muayene işi çok eskide kaldı.

Hocam birde yarın ki gitmemle beraber 3.kez gidip gelmiş olacağım geçmiş sayfalarda yol ücretini hesaba yatiriyorlar falan yazıyordu boyle birsey var mı 150 km yol gel git 5 saat falan sürüyor

Sametsrcck
Merhaba benimde evde ayakkabisiz boyum 170 kilom 100 ilk kez subeye gidicem erteleme alirmiyim? Subede aile hekiminde ve hastanede boy kilo olcumu nasil yapiliyor detayli anlatirmisiniz?

Kardeşim merhaba 1.70 boy ve üst sınırın 99 ve sen 100 kilosun bence 3 kilo daha al garanti olsun çünkü bazı doktorlar kıyafet var diye 2 kilo düşüyor. Bu arada beni ayakkabıyı ve montu çıkarttırıp tarttılar haberin olsun sen biraz daha kilo al içeri girmeden önce de içebildiğin kadar su iç tartıda fazla çıkarsın

Dün şubeye teslim ettim kurul raporunu 26 Aralık 2023 e kadar ertelediler
Teğmen vardı çok kral adamdı çok yardımcı oldu

Kardeşim merhaba 1.70 boy ve üst sınırın 99 ve sen 100 kilosun bence 3 kilo daha al garanti olsun çünkü bazı doktorlar kıyafet var diye 2 kilo düşüyor. Bu arada beni ayakkabıyı ve montu çıkarttırıp tarttılar haberin olsun sen biraz daha kilo al içeri girmeden önce de içebildiğin kadar su iç tartıda fazla çıkarsın

Cok teşekkür ederim cevabin icin. Evde tartildim 102 olmusum. Ama boy ölçümünü merak ediyorum ayakkabisiz 170 bu rakami baz alirsa sikinti olmaz ayakkabiyla 173 cm bunu baz alirsa sikinti. Bu arada senin surec tamamlandiginda islemleri yazarsan herkes faydalanir. Tekrardan teşekkür ederim.

Benden tavsiye gerekirse cebine ağır şeyler koyupda heyete girebilirsin boy ölçümünde de biraz kambur dur 2 cm daha kısa çıkarsın diceklerim bu kadar. Ben salı günü heyete çıkacam şuan askerdeyim ben büyük ihtimalle hava değişimi verecekler bakalım sonuç çıkınca tekrar yazarım tabi, Hayırlı akşamlar.

Sametsrcck

Ayak bileklerime agirlik kum torbasi bantlari var metal içermiyor ikisi toplam 1 kilo yapiyor. Bol kot pantolon altina giyicem umarim sorun olmaz. Elle kontrol etmezler umarim. Disaridan belli olmuyor. Bu arada cok sagolasin. Umarim senin icinde diledigin gibi sonuclanir.

Elle kontrol etmek yok, eskisi gibi soyundurmada yok sadece mont ve ayakkabı o da doktordan doktora değişiyor bazıları ayakkabıylada ölçüyor. Kum torbası çözüm ama 1 kilo az gelir benden tavsiye şu spor salonlarındaki 2,5 kiloluk ağırlıklar varya bar a takıyorlar. Ondan al vücuduna bantla :) yani iyi çözüm bence ayakkabıda boy giyin belki ayakkabıyla tartar. İnşallah istediğin gibi olur seninde.. sonucunu yazarsan çok sevinirim ben yarın gidicem heyete yazarım buraya.

Arkadaşlar merhaba, dahiliye doktoru heyete sevk etti ve heyet kağıdına +36 kg fazlalık ile C33 yazdı. Hiçbirşey demeden git heyete çıkacaksın dedi. Bende soramadım. Şu an asker olduğum için hava değişimi verilir diye düşünüyorum. Heyet doktorun yazdıklarına uyarmı yoksa karar değiştirirmi. Bir de heyet tekrar tartıyor mu? Bir de hava değişimi verilirse kaç ay veriliyor ve bir sonraki kontrol ikamet ettiğim ilde mi yapılıyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Sametsrcck

Merhaba hastaneye gittim 169 boy ve 103 kilo çıktım. Önce sağlık kuruluna gittim beni dahiliyeye sevk etti dahiliye direk endokrin yolladi. Endokrin diyetisyene diyetisyen boy kilo ölçümü yaptı. Sadece ayakkabı ve çorabı çıkarttırdı. 169 boy 103.6 kilom çıktı ve kağıda üstündekiler ile tartılmıştır ibaresi yazdı. Endokrin e gittim tekrar ve üstündekileri hesap ederek 600 gr düştü 103 olarak girdi ve beni sağlık kuruluna geri yolladı. Sağlık kurulunda cuma günü heyet toplanacak gel dedi ve çıktım hastaneden. Ama elimde herhangi bi kâğıt yok aile hekiminin verdiği kâğıt dahiliye de kaldı endokrinin verdiğinde en son sağlık kurulu aldı oda vermedi kağıdı orda kaldı. Herşey sistemde yazılıdır diye tahmin ediyorum. Şimdi ben cuma günü heyete çıkıcam elimde hiçbir kâğıt belge yok. Bi sorun olur mu? Heyet süreci nedir. Sizce karar ne çıkacak. Elimde bi belge veri olmadığından yorumlarda okudum kimisinde 33d 33c 33b gibi yazan kağıtlar oluyormuş şimdi ben bu belgelere nereden ulaşabilirim. Heyet bana neye göre karar verecek yardımcı olursanız sevinirim? Heyete girmeden elimizde bir kâğıt olması gerekiyor mu yoksa sistemden direk bilgileri görerek karar mı veriyorlar?

Tekrardan merhaba bugun yalova devlet hastanesinde heyete girdim. Saat 13.30da Boy 169 kilo 103 ölçülmüştüm. Heyet günü sıra almiyorsunuz askerler oncelikli olarak gorevli tarafindan sirayla isminiz okunarak iceri aliyorlar. İceride dahiliye doktoru ve 4 tane daha hekim var. Elinizde herhangi bi evrak olmasina gerek yok. 10 saniye suruyor. Boy kilo ölçümü yok. Erteleme verdiler ve ciktim. Evrak edevlete dusuyor 5 gun icinde. O evragi askerlik subesine gotureceksiniz o kadar. Bu arada ilk muayenemdi.

Hayırlı olsun kardeşim bende 3 ay hava değişimi aldım bi 3 ay daha hava değişimi alıp bitirrim bu durumu diye düşünüyorum

Madde 33/B

Merhabalar,
2021 yılında askerlik için başvuru yaptım boy kilo uyumsuz görüldü.
Madde 33c istemiyle sevk oldum ve sonucunda bir yıl erteleme aldım.
2022 Aralık ayında tekrar boy kilo ile sevk oldum bu kez sağlık ocağından aldığım kağıtta madde 33b yazıyordu dahiliye doktorununda rapora yazdığı madde 33b şeklindeydi.

Sorum şudur bu maddeye göre ben muaf olur muyum ?
Birde geçen hafta perşembe günü teslim ettim raporu kurula girecekti rapor ve e devlete ne kadar sürede yansır.

dorje

Madde 33b seferde gorev yapar barista yapamaz demek. Yani muafiyet belgesidir. Edevlete yansimasi msb nin isleme koymasina bagli. Ortalama 2 veya 3 hafta. Gecmis olsun.

Bunları tecil süreniz varken mi yapıyorsunuz? Bitmeye yakın mı? Benim Temmuz'da bitiyor ne zaman yapmam gerekir?

Aralık 26 tarihinde 188 Boy 118 kilo ile 1 yıl erteleme aldım o gündür sıkı diyete girdim şu an 110 kiloyum 1 sene dolmadan askerlik için tekrar yoklama yaptırabilir miyim

Arkadaşlar merhaba aile hekimi sevk yaptıkdan sonra hastaneden randevu almama gerek varmı
Diğer sorum ise heyete yönlendirilme süresi uzun oluyormu yoksa 1 hafta içinde heyete girebiliyor muyum cevaplarsanız çok sevinirim .
Sağolun
@dorje
@Filozofunteki
@hozgul

Merhaba hastaneye gittim 169 boy ve 103 kilo çıktım.

Hocam bu süreç ne kadar sürdü

Moderatör tarafında düzenlendi:
SahinnX
Askerlik muayene işlemleri için randevu almaya gerek yok ama muhakkak askerlik muayenesi için geldiğinizi söyleyin.
Başka hastahanelerden ekstra bir şey istemezlerse ve hastahane aşırı yoğun değilse 1 haftada biter hatta daha erken bile bitebilir.

kara duman

Dostum peki 176 boyum 118 kilo bar bende şubedeki erteleme alırsın dedi de bazen yorumlarda görüyorum kiloya bakmaksızın alabiliyorlar deniliyor . Böyle bişey varmı erteleme alır mıyım yoksa ?

Üst Alt