Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

Canerei
Soruyu tam olarak anlayamadım?
Direk muafiyet dedi diyorsun?

Tam olarak soru nedir?

OğuzHan112 evraga hiç bir kod yazmadan heyete sevk etti ordan biraz iskillendim yarın sabah gidiyorum

Edit: 33d1 ile heyete sevebildim 13.30 heyete girecegim

Son düzenleme:
Ne oldu hocam muaf oldunuz mu

+41 e girmek için 4 kg eksiğim var pantolonun içine demir tozu vs koysam anlaşılır mı yada acil ne yer ne içerim 4 kg daha fazla ağırlık yapar tok karnayken 4 kg eksiğim kalıyor

Gata da muayene olcam lütfen biri yardım etsin . Ayağım için bugün normal hastaneye gittim doktor anladı düz taban için geldiğimi söyledim yatarak röntgen çekti ayağında bişey yok dedi ama var yine askerlik için gidince düz tabanım diycem ama kilodan mauf olmak istiyorum

Hocam merhabalar benim tecilim bitti 31.12.2022 de ve 29 yaşındayım.kilo yüzünden askerliğe gitmemek istiyorum.bu süreçte 1 kere kâğıt imzaladım çevirmeye girdiğimde ama askerlik şubeye gitmedim. 2019 dada tecilim bitmişti ve o zamanda kâğıt imzalamalarım olmuştu ama sonra tekrar tecil ettirdim 2022 ye kadar. bu kağıt imzalamalar yüzünden askere alma durumu oluşmaz değil mi ? boyum 174cm kilom şu anda 105 ama garanti olması için 3 4 kilo daha alayım diyorum ama kilo almak zorlaştı iyice ve tecilin bitme süresinin üzerindende çok geçmeye başladı sorun yaşar mıyım korkusu var içimde cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Arkadaşlar edit olarak yazma gereği duydum bugün muafiyet raporum MSB tarafından işlendi tekte muafiyet almış bulunmaktayım "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜ ASKERLİKTEN MUAF TUTULMUŞTUR." Olarak durum belgemde yer alıyor. Herkesin gönlüne göre olmasını dilerim sorusu olan olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim ancak tamamen doktorun inisiyatifi burada rol oynuyor.

172 105 kiloyla direk muaf tutulan tanıdığım oldu taksimde bir hastanede girmişti muayneye. Birazcık eğilip bol bol su içerek muayneye girmeni öneririm askere alınma şansın yok bu boy kilo oranıyla ancak erteleme alma durumun curukten daha yüksek gibi duruyor simdilik ancak muayneye girip kilo yüzünden 1 yıl erteleme almanı öneririm

Hocam şu anda askere alinmaniz pek mümkün değil ben tablonun 35 kilo üstüyle gittim beni +65 kilo fazlasıyla olctuler sanirim sistemleri değişmiş karnınızı olabildiğince ac tutup bol bol su icmenizi öneririm hastane testinden önce tamamen kurul öncesi kurula sevk veren doktorun insiyatifine bağlı sağlık ocagi dahiliye kurul sevk vericek gidip ilk muayne olacaksanız kurul tarihi alacaksiniz(ilk muayenesinde hastanede yapılan boy kilo olcumu kabul ediliyor bol bol su içmekte fayda var) 35 kilo fazlaysa kimseyi askere almazlar en kötü senaryo 1 yıl erteleme almanız olur onum harici kafan rahat olabilir düz tabanmis falan takmiyorlar onlar askeriyenin içinde kafaya takılan şeyler engel raporu verecek seviyede ameliyatınız, hiper tansiyonunuz(engel raporu alınacak sekilde) veya yüksek göz numaranız yoksa kilo harici muafiyet alma şansınız pek bulunmuyor

Merhabalar tecili bozucamda kilomda muaf için uygun sadece kafamı karistiran nokta tecili neden iptal ediyorsunuz diye soruyor ya orda bedelli için mi demem lazım yoksa hem okuyup hem askerlik yapmak için mi demem lazim

Birde beyler son gün kilo alma olarak su taktığını kullanicam başka denenmiş taktiği olan var mı

Merhabalar tecili bozucamda kilomda muaf için uygun sadece kafamı karistiran nokta tecili neden iptal ediyorsunuz diye soruyor ya orda bedelli için mi demem lazım yoksa hem okuyup hem askerlik yapmak için mi demem lazim

Daha fazla geçe kalsın istemiyorum aradan çıkarmak istiyorum dediğin zaman bir sorun çıkmaz neden bozuyorsun diye değilde eğitimin devam ediyor mu ve bedelli ister misin diye soruyorlar okula devam etmiyorum dediğin anda bozuyorlar

Valla bedelli için dedik artık bakalım yarın dahiliye doktoruna gidecez. Şimdi heyetteki dahilye doktoruna mi gitmem lazım yoksa normal bir dahiliye doktoru mu bizi heyete gönderiyor

Önce dahiliye muayene edecek.Tartarlar seni.Eğer boy-kilo uyumsuzluğu varsa heyete sevk ederler kardeşim.

Teşekkür ederim hocam kilo artırma taktiği var mı peki tekte almak için ya boy 173 kilo 112 şu felan yükleyip giricem ama başka öneriniz var mı 😂😂

Ugur1994

Erteleme verirler büyük ihtimalle kardeşim.Taktik felan bilmem.Ben nörolojiden muaf olmuştum ikinci muayenede ama ilk muayeneye gittiğimde kilo sorunumda vardı.Boy 1.71 kilom 105 çıktı.Dahiliyeci senin pek kilon yok dedi,göstermiyorsun felan.Değişik doktorlar var yani onu söyleyim.Erteleme vermişti ama nörolojik rahatsızlığımdan dolayıda erteleme verilmişti.İkinci muayeneye gittiğimde kilo vermiştim o yüzden dahiliyeye muayene olmadım ama nöroloji muaf tuttu hastalığımdan dolayı.

Hastanedeki olcumle aile hekimliğinde ki ölçüm arasında fark oluyor ona dikkat edin beyler 173 ölçen aile hekimi hastanede 176 ölçüldü

Askerlik Muafiyet İşlemleri

1. sene boy 168 kilo 43 erteleme
2. sene boy 168 kilo 43 erteleme
3. sene boy 168 kilo 45 askere aldılar

Ben pazar günü birliğime geç teslim oluyorum ama şu anda boy 168 kilo 40 bana hava değişimi mi verirler yoksa çürük mü bir de bende 4+4 göz bozukluğu skolyoz ve kifoz da var bunları acemideyken söylesem bana etkisi olur mu ?

Askere alınmışsın. Eğer ki 2 kez hava değişimi alabilirsen 2nciden sonra muaf olursun.

Yanlış yazıldı.

Askere alınmışsın. Eğer ki 2 kez hava değişimi alabilirsen 2nciden sonra muaf olursun.

Hocam peki boy 168 kilo 40 pazar günü acemiliğe teslim olurken bunu belirtsem hastaneye sevk ederler mi ?

1. sene boy 168 kilo 43 erteleme
2. sene boy 168 kilo 43 erteleme
3. sene boy 168 kilo 45 askere aldılar

Ben pazar günü birliğime geç teslim oluyorum ama şu anda boy 168 kilo 40 bana hava değişimi mi verirler yoksa çürük mü bir de bende 4+4 göz bozukluğu skolyoz ve kifoz da var bunları acemideyken söylesem bana etkisi olur mu ?

OğuzHan112

Son düzenleme:
engelligenç sırf kilodan dolayı neden muafiyet almak istiyorsun ki? Ömür boyu hep karşına çıkacak.

engelligenç sırf kilodan dolayı neden muafiyet almak istiyorsun ki? Ömür boyu hep karşına çıkacak.

Sıkıntı yok çıksın komutanlarla görüşsem hastaneye sevk ederler mı ayrıca bende 65 derece kifoz ve 19 derece de skolyoz var ben sadece zayıf olduğumu söylemiştim diğerlerini gizlemiştim.

Yaşım da 27 işim gücüm var sırf artık bu işlerle uğraşmak istemiyorum.

Askerlik muayenesinde var olan bütün şikayetlerini neden söylemedin?

Acemi birliğinde şikayetlerini söyle,sevk alıp hastaneye gidersin. (skolyoz)ve kifoz derecesine göre belki muafiyet bile alabilirsin.
engelligenç

Askerlik muayenesinde var olan bütün şikayetlerini neden söylemedin?

Acemi birliğinde şikayetlerini söyle,sevk alıp hastaneye gidersin. (skolyoz)ve kifoz derecesine göre belki muafiyet bile alabilirsin.
engelligenç

Tamamdır abi bir de ben skolyoz ve kifozdan çürük alsam rapor da bu hastalıklar yazar mı malum tr de işe giremem yoksa.

engelligenç hem işe giremem diyorsun hemde "[FONT=sans-serif][FONT=comic sans ms]Sıkıntı yok çıksın[/FONT] " yazmıştın. Bir karar ver istersen [/FONT]:confused:
engelligenç hem işe giremem diyorsun hemde "[FONT=sans-serif][FONT=comic sans ms]Sıkıntı yok çıksın[/FONT] " yazmıştın. Bir karar ver istersen [/FONT]:confused:

Merhaba, Herkese sağlıklı günler dilerim. Bir sorum olacaktı sizlere,
Kesi yeri fıtığından iki kere ameliyat geçirdim. İkisinde de tekrarladı. Yama konarak tedavi edilmişti. Askerlikten muaflık alabilir miyim?
Şimdiden herkese teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.

Gkhn33
En son Ameliyatın'dan sonra çekilen mr raporu varmı?
Varsa yapıştır buraya.

Harek kısıtlamarın oluyormu, güçsüzlük denge bozukluğu uyuşma sekme vs.?

OğuzHan112

Mr yok malasef. Hareket kısıtlamasına nadiren olsa da sebep oluyor. Spor yapamıyorum. Oraya ufacık bir darbe gelse bile 2 gün boyunca ağrı yapıyor. Şuan epey büyüdü. Abdominal herni tanısı koydular.

Epey büyüdüyse tekrar onarılması gerekir.

Tekrarlayan (Abdominal hernia) karın içi fıtıkları fiziki muayene ye göre muafiyet sağlar.
Tabi buna hekim karar verecek..
Gkhn33

Muayeneye gittim ama kontrol bile etmedi. elimde ki epikrizi inceledi o kadar. Heyet karar verecek dedi geçti doktor. OğuzHan112

Herkese selamlar. 170 boy 106 kg ile sağlık kurulu aşamasına kadar geldim. Anladığım kadarıyla da bir yıl erteleme aldım. Fakat sorun şu ki e-devlet'te bulunan e-imzalı rapor veya durum bildirir rapora tıkladığımda herhangi bir şey gözükmüyor. Hastaneye sorduğumda raporun MSB'de olduğunu söyledi. Bu rapor ne zaman e-devlette gözükmeye başlar? İkinci sorum ise bu işlemleri bakaya olmadan önce yapmıştım fakat şu an bakaya olarak görünüyorum. Hatta polis çevirmesinde tutanak bile tutuldu. Bunu çözmemin herhangi bir yolu var mı?

Üst Alt