Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

ayniadam e imzalı tsk sağlık kurulu raporları kısımına bakıyorsunuz değilmi bir kaç tane sağlık raporu kısımı var e devlette ankara msb onaya giden raporlar 1 ay civarında onaylanıyor.

ayniadam Devlette işler biraz yavaş yürüyor bir aydan daha kısa sürebiliyor bazen ama gördüğüm erken 15-20 gün.

Merhaba, 1.90 boy 123 kiloyum yönetmeliğe göre 6 kilo fazlam var. Yarın askerlik şubesine gidicem sonra hastane vs süreçleri. Sadece erteleme almak istiyorum. Sizce erteleme alır mıyım? Doktorun insiyatifine bağlı bir durum var mı? Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Zayıflık erteletir mi?

Yönetmeliğe göre 12 kilo zayıf çıktım askerlik ertelenir mi?

OğuzHan112 Hocam Geçen sene boy 169 kilo 102 ile 34 Kilo Fazlası var dendi 33/C ile 1 yıl erteleme aldım Bu senede Boy um 169 kilom 106 2. Kez Erteleme verirler mi ?

kara duman

Merhaba bugun bana 33c 1 sene erteleme verdiler. 2 3 hafta sonra raporun çıkar onu alıp askeriyeye git dediler. Bu tsk sağlık raporu değil de mi? Ben bunu alıp askeriyeye verince tsk raporu oluyor

OğuzHan112

Hocam 171boy 105 Kilo ile 35 KG dan 33-C ie 1 Yıl Erteleme Verdiler Seneye Son Son hakkın Sonuncuda Extra bir Prosedür Oluyor mu acaba bilginiz var mı ?

merhaba, boyum 176, kilom 112kg. bunun yanında kronik ishalli ibs hastasıyım. spor yaptığım için obez durmuyorum ama iri duruyorum. erteleme veya muafiyet durumum olur mu?

Arkadaşlar selamlar herkese. İlk yoklama 1.78 boy 152 kilo ile erteleme almıştım. 2.yoklamada 1.78 boy 153 kilo ile yine erteleme aldım. Forumlarda da görüyorum aynı hastanede benden önce girip sadece kilodan ilk ya da ikinci seferde muafiyet alanlar var. Hakikaten yapılan bu uygulamaların mantığını anlamıyorum. Açık yönetmelik varken nasıl bu kadar farklı kararlar veriliyor ?
E-imzalı raporda çıktığında gidip askerlik şubesine itirazda bulunacağım. Bu kadar keyfi kararlar olmaz. Daha önce itiraz eden var mı süreç nasıl işliyor arkadaşlar bilen varsa yazarsa çok sevinirim.
OğuzHan112 hocam sizin bilginiz var mıdır askerlik şubesine itiraz konularında?

Hocam yönetmelikte +41 kilodan dolayı 33/D maddesinin işlenmesi için itiraz edeceğim. OğuzHan112 Benden önce heyete giren biri 2.yoklamasında muafiyet aldı sadece boy-kilo uyumsuzluğundan. Heyetin keyfine kaldıysa bu kararlar yönetmelik çıkarmanın ne anlamı var ?

Yönetmelikte ilk muayenede muaf vereceksin diye bir madde yok, prosedür böyle...önü açık.

İtiraz etsen de değişmez.
uludags

Anladım hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Benim itirazım değerlendirmelerin heyet kararlarının kişiden kişiye farklı olmasından dolayı idi. OğuzHan112

Son 1 soru sormak istiyorum forumu daha fazla meşgul etmemek adına. Şu anda 153 kiloyum 120 kiloya kadar zayıflama düşüncem var çünkü gerçekten sağlığım bozulmaya başladı fazla kilodan dolayı. Son yoklamaya 120 kilo ile gidersem heyet askere elverişli vb. gibi bir yorumda bulunabilir mi kilo verdiğim için? Hala kilo sınırının üzerinde oluyorum ancak heyetteki doktorlar kafalarına göre karar verdiği için emin olamıyorum.

3. Muayenede hala kilo sınırı üzerinde isen muaf olursunuz,hekimlerin kafasına göre iş yaptığını düşün me.

Kilonuz gerçekten çok fazla,askerliği boşverin biran önce kilo vermeye bakın.
Önce sağlık.
uludags

Haklısınız hocam OğuzHan112 her şeyin başı sağlık. Son muayene için 120ye düşüp muafiyetten sonra ideal kiloya düşmeye çalışacağım inşallah. Cevaplarınız için çok teşekkürler iyi günler dilerim.

Merhaba herkese 03.01.2023 tarihinde ilk erteleme aldim kilodan. Boy 169 kilom 103 olarak.
Simdi ikinci muayene icin kilom 109.
+40kg uzeri muafiyet veriliyor diye duydum dogru mu? Sizce 2. Muayenede muafiyet verirler mi? Yer yalova
Bide muayene işlemi baslatmam icin askerlik subesine gitmem gerekiyor mu? Yoksa edevletten direk halledip saglik ocagina gecebilirmiyim 2. Muayene islemleri icin.
Cevabiniz icin tesekkur ederim simdiden.

2. Erteleme verilebilir...veya muafiyet verilebilir. Bu gibi şeyler olabiliyor.

Aile hekiminden işlemlerini başlatabilirsin.
Filozofunteki

OğuzHan112

Merhaba bugun kilo sebebiyle 1 yil erteleme uzerinden 2. Muayene islemleri icin askerlik subesine gittim elimde tsk saglik raporu ile gittim 1 sene evvel verilen. Edevletten islem baslatamiyoruz 2. Muayenede sube başlatıyor. Sonra aile hekimine yonlendirildim. Orda boy kilo olcumu oldu 172 boy 110 kilo olarak hastaneye sevk etti. Yarin ogleden sonra hastaneye gidecegim gelismeleri aktaririm. Umarim muafiyet alirimda kilo vermeye hayatima bakmaya başlarim. Dualarinizi eksik etmeyin. Yer Yalova

Dün sağlık ocağına gittim. Tansiyon 16 10 çıktı . Dil altı verip tekrar ölçtüler 14 8 çıktı. Boy 188 123 kg kardiyoloji sevk ettiler. Bugün kardiyoloji gittim EKG eko yaptılar. Doktor efor testi istedi sabah tekrar gideceğim. Benim anlamadığım sağlık kuruluna gittim kardioloji git o sevk ederse gel dedi. Aile hekimi hastanenin kardioloji bölümü sevk yapmış. Açıklama kısmına kilo boy uyumsuz yazmış. Bu kardioloji doktoru birşeyin yok diyip yollar mi boy kiloyu soran eden yok anlamadım birşey Tansiyon ilacı kullanmıyorum bir hastalığım da var mı bu konuda bilmiyorum.

Tansiyon yüksek,muayene öncesi çekilen EKG belki biraz bozuk çıkmıştır...yada eko da hekim size söylemeyip kendi düşüncesine göre bir şey görmüş yada şüphelenmiş ve efor istemiştir.??

Önce bunu sonuçlandırın,boy kiloya sonra bakarsın... Tansiyon yüksek kardiyoloji bir şeyin yok hadi git diyeceğini sanmıyorum.

Tedavi başlayıp Ht takibi ve Holter takibi isteyebilir.
raulwrench

OğuzHan112

Doktor o kadar kalabalık başı yani yanına girebildiğime şükrettim. Efora bakalım bir dedi başka birşey de demedi bende sormadım açıkçası. Sabah 9 da efor testine gireceğim tekrar bilgi veririm. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Üst Alt