Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

SahinnX
https://istahed.org.tr/hesaplamalar/askerlik-boy-kilo-hesaplama/
bu siteden boy kilonu yazarak sonucu çıkarıyor
senin değerlerini yazdığında hastahaneye sevki uygundur diyor.
yani erteleme almanız yüksek ihtimal
Diğer merak edenler için tablo şu şekilde
5e90d6a.jpg
[/url][/IMG]

SahinnX
Niye öyle bir şey desinler tabi sen gitmek istiyorum desen o başka.
Psikiyatrik rahatsızlıklar biraz daha soyut rahatsızlıklar olduğu için ağırlıklı olarak dr kanaati önemli ama kilo işinde somut bir olay var doktorun yorum katacağı bir durum yok.

Merhaba bugün ASM doktoru sevkinden sonra dahiliye ve kardioloji heyet doktorlarına gözüktüm. Dahiliye doktoru kilo fazlalığından değerlendirmeye obeziteden kaynaklı askeriyeye uygun değildir ve 33 c ibaresi yazdı ama kardioloji kalp ile herhangi bir sıkıntı olmadığından askerliğe elverişlidir değerlendirmesinde bulundu. Cuma günü heyete gideceğim. Sorum şu aslında heyettede erteleme verirlerse benim askerlik durumuma ne zaman yansır tecilli olarak gözükmem. Tecrübesi veya fikri olan arkadaş varsa ve cevaplarsa teşekkür ederim.

SahinnX
Sağlık raporları kısımında hemen gözükür erteleme kısımı ankara tsk onaylandıkan sonra gözükür oda 1 ay civarı sürer onaylanana kadar şu tarihe kadar tecillidir yazar.

Şimdi kuruldan çıktım . Sonucu size önğmüzdeki günlerde SMS olarak gelicek sizde burdan alıcaksınız denildi. Bu sonuç ortalama ne kadar sürede çıkıyor ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim . Teşekkürler

Arkadaslar askerdeyken psikiyatriden hava degisimi aldim suan hava degisimindeyim hava dahiliye disinda hava değişimindeyken dahiliyeden sevk alip devlet hastanesine gitsem bana fazla kilodan hava degisimi verirmi 178 boy 111 kilo yardımlarınizi bekliyorum lutfen

Arkadaşlar 28 yaşındayım boyum 1,75 kilom 114 ama kiloyu pek göstermiyorum tüm vicuduma yayılıyor kilo yine de eğer bu kiloyu 120 ye tamamlarsam tek seferde muaf alma şansım olur mu çünkü kiloyu çok zor alıyorum ona göre zorlayacağım ?

Anill.0

Tek seferde muaf almak şans işi ve çok zor. ben 150 kiloyum 3. işleme kaldım .

Skyline

Yani kanunen ben 2.derece obez olduğumda tek seferde kurtulmam gerekmiyor mu ben mi yanlış biliyorum ? Gerçi bu ülkede ne düzgün ki bu öyle olsun , bedelliyi dolara endeksleyip zengine hitap ettirdiler tam ,neyse boşuna zorlamama gerek yok öyleyse bu kiloya çıkana kadar da zaten canım çıktı gidip muayene olim bir süre rahat edim bari seneye kadar. Siz kaç yaşındasınız hocam boy ve yaş kaçtı kimisi yaşın da etkili olabildiğini söylüyor

merhaba. 2 sorum var. yardımcı olabilecekler varsa çok memnun olurum.

1) bugün 2.kez heyete girdim. bu sefer biter diye düşünüyordum ama bitmedi. geçen sene 177 boy - 127 kilo ile 1 sene erteleme aldım. bu sene ise 177 boy 133 kilo ile yine erteledi seneye son muayene için. itiraz etmek istiyorum zira 2 senedir +41 sınırının üstündeyim. kaldı ki geçen seneye göre kilo da aldım. +41 olayı yalan mı ya da bir şehir efsanesinden mi ibaret? raporu daha tebliğ almadım, birkaç güne şubeden gidip tebliğ alacağım, süreç nasıl oluyor yardımcı olabilecek var mı? yoksa gerek yok mu diyorsunuz?

2) boyuma göre kilo sınırım 105 görünüyor. şu an 133üm. mesela seneye 20 kilo zayıflayıp 113 kilo olarak gitsem bu adam baya zayıfladı deyip üçüncü seferde de çürük vermeme şansları var mı? yoksa 105'in her türlü üstünde olduğum için bu iş seneye kesin olarak bitiyor mu? bu hususta da bilgisi olan varsa yardımını beklerim.

şimdiden teşekkür ederim.

crazyzurnacı Burada sorularını göreceklerini sanmıyorum. Ayrı bir konu açarsan yardımcı olacaklardır. Yada buradaki cevap verenlere sormak istediysen o kişileri etiketlersen sorularını görebilirler. Eğer bana soruyorsan birinci sorunu bilmiyorum. İkinci sorun ise üçüncü kez boy kilo uyumsuzluğu varsa muaf olunuyor diye biliyorum. Araştırırken bunun için başka bir şart görmedim. Bu yüzden geçmişin kilo takibini yaparak bu zayıflama eğilimde şeklinde bir karar vereceklerini sanmam. BİLMİYORUM SADECE BENİM DÜŞÜNCEM BÖYLE.

crazyzurnacı
Prosedür gereği iki sefer ertelemek zorundalar.

Seneye kontrolde kilon fazla çıkarsa, ki fazla çıkacaktır diye düşünüyorum.3. kontrolde muaf olursun.

Anill.0

29 yaşındayım hocam. Bence yaşın bir etkisi yok. Tamamen doktorların heyetin hastanenin tavrına baqğlı. bazı yerlerde tek seferde muaf alınıyor bazı yerlerde 2. ben izmirde 2 hastanede kontrol oldum ikiside 3. işleme bırakıyor.

Skyline

İnşallah tek seferde kurtulurum da bu kilodan da bir an önce kurtulurum sağlığıma kavuşurum , kısmet olursa haftaya salı günü tecil bozup muayene olacağım o güne kadar 116-117 olmaya çalışacağım belki +41 in de bir miktar üzerinde olduğum için insafa gelip hakkım olanı vermeye daha sıcak bakarlar, tekrar burdan bilgilendirme yaparım muayene sonrası

Dün sağlık ocağı hastaneye sevk etti bugün hastaneye gittim dahiliye kağıda 33d yazdı, bildiğime göre bu tek seferde askerlikten muaf olmam anlamına geliyor , sorum şu ki heyet günü bu kararı değiştirme durumları olur mu yoksa heyet doktorun kararına uyar mı bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim

Anill.0
Tabloda 175 cm için üst sınır 102 kg. Ben de düşünüyorum ki, erteleme verirler.

hozgul

Hocam orda boyum 1.73 kilom 115.4 çıktı doktor kağıda 33d yazdı o yüzden bir heveslendim ben de acaba tek seferde alacak mıyım diye ama size göre kurulda bu kararı onaylamazlar bozarlar mı

Anill.0
Umarım istediğiniz gibi çıkar ama siz yine de erteleme olabilir diye de aklınızın bir tarafında kalsın...

hozgul

Çok sağolun hocam ilgilendiğiniz için inşallah istediğim gibi olur teşekkür ederim

Anill.0
Ön muayenede ne verilmişse heyet ona uyar.

Hocam bugün saat 20.30 gibi "BARIŞTA VE SEFERDE ASKERLİĞE ELVERIŞLİ DEĞİLDİR" raporum TSK e raporda göründü bundan sonra yapmam gereken bir şey var mı ? tecil bozup muayene olmama rağmen yeniden askerliğim kendi kendine 17/07/2023 e kadar tecilli görünmeye başladı. Bu rapor şimdi onaylanmış mı oldu yoksa onaylanmadı mı kafam karıştı hocam yardımcı olur musunuz

Anill.0
Merak etmeyin her şey yolunda,sistemde öyle yazmasına bakmayın,sonradan düzelir.

Elverişsiz raporu verilmişse verilmiş ve onaylanmış demektir.

Teşekkür ederim hocam kilo vermeye çalışacağım için 33d1 yazan ve barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir yazan rapor TSK e raporda görünmesine rağmen tecil olunca bi şüpelendim. Bundan sonra benim askerlik şubesine felan gitmeme gerek yok sadece e devlette muaf yazısını bekleyeceğim değil mi? Bir de kağıdın gelmesini bekleyeceğim, o kağıdı şubeye felan götürmeme gerek yok değil mi?

Kilodan Askerlik Muafiyet İşlemleri doğru mu gidiyor?

Merhaba arkadaşlar ocak 2023’den beri yoklama kaçağı gözüküyorum işe başlayacağım için gidip halletmek istedim önce e-devlet üzerindeki yoklama işlemlerini halletikten sonra aile hekimine gittim boy kilo ölçmedi bana sordu boyum 1.75 kilom 138 dedim ve yazdı sonra hastaneye sevk verdi gittiğimde sağlık kurulu bugün heyet günü yarın sabah 9 da dahiliyeye gel dedi ve ertesi sabah bende gittim içeri girdiğimde dahiliye boy kilo bile ölçmeden, önce değil sonra bana geliceksin kağıdın altına kaşe ve imza atıp “obezite sağlık kurulu sevki uygundur” yazdı. Sağlık kurulu veznesine tekrar gittim sıra aldı ve hiç birşey demeden yarın sabah 08:00 da burda ol sıra al tekrar gel dedi bu işlemler neyin sonucunu getiriyor açıklama vs de yok anlayamadım boy ve kilo endeksim sonucu askerliğe el verişli değilim herhangi bir teste mi tabii tutucaklar anlamadım bilgilendirme şansınız var mı acaba süreç nasıl ilerleyecek yarın sabah ne olacak?

ranginho22
Kilon çok fazla.
Herangi bir test falan sanmam.
Direkt muaf verebilirler,en kötü erteleme alırsın.

@raginho22 OğuzHan112 arkadasin bahsettiği olayin aynisi bana oldu hiç bir kod vermeden boy kilo uyumsuzluğu sağlık kurulu sevki uygundur yazmis enabizdan bakınca e66.9 koduyla obezite tanisi koymuş bana 140.3 kiloya 177.4 muayneye girdim %90 direk muafiyet dedi var mi bir güncelleme raginho hocam? Oğuzhan hocam sen ne diyorsun direk muafiyet cikar mi yaş 28 bunlar harici gözlerim bozuk ve hipertansiyon var.

Üst Alt