Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

kilodan dolayı ikamet ettigim yerde gorundum ama şimdi alanyadayım

Arkadaşlar Bi konuda sorum olacaktı ben 2013 ikamet ettiğim yer Osmaniye ordaki askerlik şubesi beni kayseriye sevk etti şimdi 20.01.2015-04.02.2015 tarihleri arasında tekrar muayenem var Bi kağıt vermişti kayseri onda şey yazıyor bu günler arası herhangi,Bi askerlik şubesine 12adet fotoğraf kimliğinle başvuru yapacaksın yazıyor ama ben şuanda alanyadayım burda askerlik şubesine gitsem olurmu bide duyduğum kadar burası ıspartaya sevk ediyormuş alanyadaki askerlik şubesine gitsem olurmu bilgilendirirseniz sevinirim bu arada boyum 1.89 kilom 133 kg

merhaba arkadaşlar boyum 183 kilom 128 2016ya kadar tecilim var para lazım oldugu için çalışıyorum çalışmak zorundayım ayrıca istesemde kilo veremiyorum bu kilo ve boyla alınırımıyım yoksa muafmıyım ne yapmam gerekir bir yandan bu askerliği bitrimek istiyorum bir yandan para lazım calısmak zorundayım ne yapacagıma karar veremedım tecili bozdursam benı alırlar mı yoksa bozdurdugumla mı kalırım

Arkadaşlar merhabalar, 27 yaşındayım evliyim ve kısmetse 2 ay sonra çocuğum olacak. AÖF son sınıftayım ama işten dolayı fırsat bulamıyorum okulun bitmesi imkansız gibi. Şu an boy 180 kilo 135 ve inanın ne yapacğaımı bilmiyorum. Açıkçası şu an eşimi ve doğacak çocuğumu bırakıp gitmek çok zor geliyor ev taksidi devam ediyor. Lütfen tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi, bu kilo ile alınma imkanım varmı sizce?

Çok teşekkürler,

Merhaba
İsa Sarı :

Boyunuzun son 2 hanesinden 3 çıkarın: [180] 80 - 3 = 77
Kalan rakama 30 ekleyin: 77 + 30 = 107

Bulunan sayı (107 kg) olmanız gereken maksimum kiloyu gösteriyor. Bunun üzerindeki kilolarda dahiliyecinin görmesi için hastaneye sevk ediliyor ve genel sağlık kontrolü ile birlikte bazen efor testi de yapılarak sağlık kuruluna aktarılıyor. Kurul 1 yıl sonraya erteler. Bir yıl sonra bir daha aynı kontrolü yapar ve bir yıl daha erteler. 3. kontrolde eğer kilo/boy oranı yine öngörülenin üzerindeyse, muafiyet kesinleşir...

Oak :

183 - 83-3 = 80
80+30 = 110 Olmanız gereken max kilo 110
Yukarıda yazdığım şekilde dahiliyecinin görmesi için hastaneye sevk ediliyor ve genel sağlık kontrolü ile birlikte bazen efor testi de yapılarak sağlık kuruluna aktarılıyor. Kurul 1 yıl sonraya erteler. Bir yıl sonra bir daha aynı kontrolü yapar ve bir yıl daha erteler. 3. kontrolde eğer kilo/boy oranı yine öngörülenin üzerindeyse, muafiyet kesinleşir...

Bekir Hal
89 - 3 = 86
86+30 = 116 olmanız gereken max kilo

Arkadaşlar merhaba perşembe günü heyetin karsisina cikicam şuan askerligimi yapiyorum önce hastaneye sevk edildim boyum 175 kilom 114 bu yüzden heyet karar vericek denildi ve ne olacagini hic bilmiyorum lütfen beni aydinlatirmisiniz.

Arkadaşlar yoklama kaçagıydım gecen hafta polis Tarafından yakalandım yarın sabah askerıye ye gidecem yanlız benım boyum 1.78 kilom 142 ben askere gitmek istiyorum erteleme almak da istemiyorum ne yapmam Lazım çok acil önerilerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Kilo problemi ve askerlik

Merhaba değerli arkadaşlar.. benim engelli raporum yok fakat askerlik konusunda kafama takılan birşey var.

22 yaşındayım ve lisans öğrencisiyim. seneye okul bitecek gibi. tecilim var şuan 2017 sonuna kadar.
Benim yıllardır kilo problemim var. 49-52 kilo arasında gidip geliyorum zorlamasam kendimi daha da düşecek nerdeyse. ama bir türlü çıkmıyor kilom. doktorlar da birşey yapamadı. hayatımda 55 kilo olduğumu görmedim mesela.
boyum 170cm.

Askerlikten muaf olabilir miyim?
Örneğin tecilimi bozup sağlık testine girdim. ordaki doktor boy ve kilom ortansız olmasına rağmen sen askerlik yapabilirsin derse o andan itibaren askerliğimi iptal etme durumum olabilir mi? Muaf olayım derken hemen askere almasınlar beni :(
Bu konularda hiç bilgim yok tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.
Teşekkürler..

Merhabalar bi sorum olacaktı.358 kd erim.Fakat yüksek tansiyondan dolayı 3 ay hava değişimi verdiler.Hava değişimi almadan önce askeri hastanede muayene olduğumda boy kilo oranı da uygun değil dediler.Boy 175 kilo 112..Bir ay sonra muayene var..İlk muayenede çürük alabilirmiyim tekrardan hava değişimi verirler mi?İşe giremiyorum sigorta yapmak yasak diyolar..hava değişimi parasını da 1 ay veriyorlarmış.

Benim durum ne olur acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Askerlik ,ge benim gitmem gerekiyormudur askerde beni muayane etdiler rapor verildi bana askerlik yapamaz çürük rapor verildi banada 2016 raporum yenilenecekde asker hastanesine gitmem gerekiyormudur sizce bilgi verin

Muayene & Diyet & Muaf olmak

Merhaba,

Soru 1) Boy&kilo ongorulenin uzerindeyse dahiliyeci kontrolunden sonra veya heyet kararindan once yedi gunluk bir diyet mi uygulaniyor kilo verdirmek icin yoksa heyet direk karar mi veriyor yedi gunluk bir diet soz konusu olmadan?

Soru 2) Boy 1.83 kilo 125 durumunda heyet bir sene ertelerse sonraki senelerdeki (2. ve 3.) muayenelerde 125 ve uzerinde bir kiloda kalmayi mi yoksa yine 1.83 boy icin ongorulen 111 kilo veya uzerinde kalinmasini mi sart kosuyor?

Soru 3) 31-40 kilo arasindaki yukumlulerin 3 yillik muayeneler sonrasi muaflik belgeleri ve 41 kilo ve uzeri olan yukumlulerin ilk muayene sonrasi mi muaflik belgeleri veriliyor yoksa onlarda mi 31-40 arasi grup gibi uc senede muaf oluyorlar acaba ?

Yardimci olabilirseniz cok memnun olurum,

Tesekkurler.

İyi günler.
1.85 boyunda 120 kilo ile ilk muayeneme gittim 2014 kasım ayında. Bana seneye gel bakalım bir daha dediler. Şu an 130-135 kilo civarındayım. Bu kasım muayeneye gittiğim zaman muaf olur muyum? Yoksa bir sene daha gel mi derler?
Teşekkürler.

Slm 2 sene önce muayne olmuştum sonra tecil ettirdim 3 gün önce trafikte cevirme oldu polis memuru dediki sen asker kaçağı gozukuyon dediler bana tutanak kağıdı verdiler 15 gün içinde askeri şubeye teslim ol dediler ben de boyum 179 kilom 108 askeri muayeneden muaf olabilirmiyim çok acil bilgi verirseniz sevinirim...

187 boyundayım kilom 56 çürük alabilirmiyim sizce ne olur cevaplarınızı bekliyorum

askerlik muafiyet sorusu

Merhaba forum üyesi arkadaşlar,

Askerli boy kilo muafiyet durumu ile alakalı birkaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ben 33 yaşındayım ve 2 senedir bana kilodan dolayı erteleme verdiler
Aralık 1 , 2015 te 3. yoklamaya gideceğim.
ilk yoklamada boy :180 kilo:108 kg 33/C ertesi yıla ertleme,
2.ci yılda ise boy:178 kilo: 117 35 /B hasta EYT verdiler
mevcut boy:179cm kilo:123 kg dır.

Benim bu yoklamada ne olacak eyt mi veririler yoksa elverişli değildir raporumu verirler.

Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

abiciğim kafam çok karışık ya.

ben 19 yaşındayım. askerlik yaşı kaç 21 mi?

ve 1.75 boy, 55 kiloyum? askere almazlar çok kilosuzsun silahı dahi tasıyamazsın diyorlar askere alırlar mı beni ve kağıt gelecek değil mi eve? askerlik muayenesi için nezaman gelir 1996 lıyım acil cok sagol simdiden

Boyum 1.82 Kilom 50,Askere Gidermiyim?

Merhabalar sorum çok basit yaşım 22 boyum 1.82 kilom 50 beni askere alırlarmı..?

Açık konuşayım millet gibi yalandan gitmek istiyorum demiycem.Şuanlık gitmek istemiyorum.

yaşım 27 boyum 167 cm kilom 95,3
muaf olma durumum nedir bilgi verirmisiniz

Merhaba arkadaşlar
Benim bir arkadaşım var 1989 doğumlu askeri hastaneye kurula sevk ettiler 168 boyu ve kilosu125
Çürük raporu mu alır konu hakkında bilgi verebilirmisiniz.

selamun aleykum okulu bitirdim askeriye başvurdum 2012 de c33f01 35/b eyt ///1 yıl sonra c33f01 35/b eyt /////1 yıl sonra aa_agrubu arızalı karar kilom üst sınıra düştü aldım sonra askere elverişli dediler iş güç derken şimdi bu yıl kontrole gittim 111 kilo çıktım ertesi yıla ertelediler gibi
boyum 171

Kendi Tecrübemi aktarayım
28 yaşındayım evlenme durumlarına girince askerlik sorununu bu süreçte halledeyim diye tecili mi bozdurup askere gitmek için başvurumu yaptım geçen hafta (Kilodan dolayı alınmayacağımı biliyordum ama 2019 yazı düğün olacak şimdi başlarsam düğüne kadar raporu alırım diye başvurdum)
Sabah 9'da şubeye gittim yanımda diplomam ve nüfus cüzdanım ile (ikisi de olmadan işlem yapmıyorlar)
Tecili bozdurup formları doldurdum askere gitmek istiyorum diye memur işlemleri yapıp evrağı hazırlayıp beni toplum sağlığına gönderdi muayene için orada boyum 173 kilom 131 çıktı
Askerlik şubesine geri geldim tekrar evraklarımı hazırladılar ve bu sefer askeri hastaneye sevk ettiler (Bu işlemleri saat 12'ye kadar hallettim mesai bitmeden)
Aynı gün öğleden sonra saat 14.00'de askeri hastaneye gittim
Askerlik şubesinde verdikleri ağzı kapalı zarfı hasta kayıttaki görevliye verdim dahili polikliniğinden girişimi yapıp bana sıra numarası verdi
Sıramı bekleyip içeriye girdim evrakları doktora verdim ve orada da boy - kilo ölçümü yapıldı 171 cm 129 kg çıktı
Doktor beni yine hastane içinde ki Sağlık Kuruluna sevk etti
Evraklarımı sağlık kurulunda ki görevlilere verdim ve tekrar boy kilo ölçümü yapıldı burada da 168 cm 128 kg çıktım ve Boy kiloyu evraklarımı yazdılar ve doktora geri gönderdiler. Doktora teslim ettim ve 10 dk kadar hazırlanmasını bekledim. Hastanın şikayeti, hikayesi gibi şeyler yazıyordu ve en sonda da KARAR yazıyordu.
Bunu teslim alıp sağlık kuruluna geri gittim evrakları sisteme girdiler biraz bekledim ve yarın 13,30'da Heyet Kuruluna çıkacaksın dediler.
14.00'de gittiğim hastaneden 15,15 gibi ayrıldım 1 saat içerisinde işlemleri hallettik
Ertesi gün 13,00 de hastaneye gidip sağlık kurulunda heyete çıkmayı beklemeye başladım
13,30'da heyet toplanıp tek tek isimleri söylemeye başladı
Girenler 1 dk bile sürmeden hemen geri çıkıyorlar
Adım okundu girdim Dahiliye uzmanın görüş yazdığı bölümdeki KARAR kısmını (Barışta ve Savaşta Askerliğe elverişli değildir) okudular ve raporunu 1 saat sonra teslim al dediler
Aynı zamanda heyete çıktığımda da tekrar boy-kilo ölçtüler 168-128 çıktığım aynı cihazda boyum 170 çıktı bu sefer
1-1,5 saat bekleyip raporu teslim aldım askerlik şubesine gidip teslim ettim işlemlerim bitti ve raporun ve oradan verdikleri bi belgenin kopyasını teslim ettiler.
Ön rapor oluyormuş Asıl rapor daha sonra gelecekmiş
E-Devletten baktığım da "Onay Bekleme Askerliğe Elverişli Değildir" yazıyor Ön rapor olduğu için öyle sanırım.
Çarşamba sabah 9'da başladığım işlemlere heyetin karşısına çıkıp raporu alıp şubeye teslim etmem dahil Perşembe saat 17.00'de bitti
Erteleme verirler diye bekliyor iken 2 gün içerisinde raporu aldım.

geçen hafta 180 cm boy ve 120 kg ile raporuma "1 yıl ertelenmesi uygundur" diye belirtildi.
Bilginize.

Üst Alt