Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

Arkadaşlar benim boy 175 kilo 126 "askerliğe elverişli değildir" sonucu çıkar mı acaba? Yoksa ertelerler mi 1 yıl?

castlebk

aynı durumda benim raporuma erteleme verdiler başka bir sıkıntıdan dolayı elverişli değildir yazıldı.

aort yetmezliği
kalp romatizması
hipertansiyon
sol tarafta kalınlaşma

Geçmiş olsun hocam. Bende bunlar yok ama ailede var. Örneklerini söylerim sorarlarsa.
Açıkçası ben gitmek istemiyorum. Tecilim de var okuyorum şu an. Muayene olmak istiyorum diye gideceğim. Umarım uygundur falan demezler :) Yanarım vallahi :)

teşekkürler.
aile olup olmamasıyla ilgilenmiyorlar.hekim orada kontrol ederken neyi gördüyse ona yoğunlaşıyor bilginiz olsun.

Kilo sorunu

Merhaba arkadaşlar boy 170 kilo 117 ve tecil bozdurup muafiyet için muayene gitmeyi planlıyorum.
Bununla alakalı süreci az çok araştırdım.Ancak bu boy ve kilo da alınma durumum nedir ?
Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan destek bekliyorum.
İyi günler

her yıl muayeneye çağırırlar, 1 yıl tecil ederler. 5 sene sonunda falan olması lazım tamamen muafiyet için.

kemsen Geçemezsin Ama Hemen Muaf da Olamazsın Kuralları Var. Ama 3 Yılda Aynı Kilo ve Boy da Kalırsan 3 Kere Kontroldan Geçip Muaf Olabilirsin. Yada Kilo ve Boya Bakmazlar Duruma Göre Değişebilir.

trazy

Anladım araştırdıgım olayda böyleydi. 3 kez kontrolden sonra barışta elverişli değildir savaşta çağrılabilir diye belge alınıyor.

NETBUS

valla ben ilk seferinde barışta ve savaşta askerliğe elverişli değildir diye rapor aldım

sağlık ocağındaki doktor artık uğraştırmıyorlar tek seferde veriyorlar demişti dediği gibi ilkinde de verdiler

kemsen

2017 Ocak ayında oldu boy 172 ama sağlık kurulunda 168'e 128kg çıktı buna göre işlem yaptılar

Kati Rapor hala 5-6 ayda mı geliyor ? O süre de kısalma vs oldu mu ?

2015 yılında barışta askerlık yapamaz seferberlıkte yapar raporu aldım ilk yıl ertelme 2 yılda raporu aldım 1.84 boy 119 kilo olarak aldım ve kati raporda 4 ay gibi bir sürede geldi arkadaşlar

sa arkadaşlar 1.77 boy 112 kiloyum askerlikden muafiyet alabilirmiyim bilen birisi yazarsa sevinirimm

Heyet yarın ne karar verir ?

Askerde kilodan dolayı +31 kg fazlalıktan 3 ay hava değişimi almıştım. Süresi doldu ve bugün kendi memleketimdeki devlet hastanesine gittim. Boyumu kilomu ölçtu dahiliye doktoru. Ve kağıda +32 obezite yazdı. Kağıdı sağlık kurulu memuruna verdim. Yarın saat 13:30 da heyete geliyosun dedi. Yarın sonuç ne olur, kesin hava değişimi verirler mi?

Rapor süresi neden az?

Kilodan 3 ay hava değişimi aldım. Süre doldu bugün tekrar heyete girdim ve sadece 1 ay hava değişimi verdiler. Genel de hep 3+3 veya 6+3 gibi süreler veriliyor. İlk aldığım hava değişimi raporunda daha zayiftim. Daha da kilo aldım ve sadece 1 ay verdiler. 1 ay neden verildi? Bir de 1 ay sonra tekrar muayene olurmuyum, yoksa birligime mi gönderirler?

DenizTutak6262

Ben muafiyete hızlıca karar vermek açısından olumlu değerlendirdim bu 1 ay verilmesini. 1 ay sonra bir muayene daha yapıp kurula sevk ederler diye düşünüyorum

Abiciğim teşekkür ederim sorumu yanıtsız bırakmadığınız için. Bana 1 ay hava değişimi denildi ama rapor verilmedi. 1 hafta sonra biz kendimiz askerlik şubesine göndereceğiz dediler. Acaba smk lı bir hava değişimi mi bu? Yoksa 1 ay sonrası birligime mi gönderilirim?

Daha önce de yazdığım gibi heyet 1 ay smk sız hava değişimi verdi Obeziteden
Daha önce 3 ay smklı almıştım ve toplam 4 ay raporum olmuş oldu. Ben birligime gitmek istemiyorum. Zaten 2 defa kalbim sıkıştı, ritim bozukluğu ve ileri derece yağlanma var. Bana yardım edin nolur. Nasıl heyete çıkabilirim. Tekrar nasıl hava değişimi alıp muafiyet alabilirim kilodan :(

hestaban223

Abiciğim birligime gidince bu 3 aylık ve 1 aylık hava değişimi raporlarimi yanım da götürsem ve hastaneye sevk istesem, hayır gönderemem dicekler biliyorum. Çok sert kişilikleri var. Ne yapmamı onerirsin

DenizTutak6262

Bir asker olarak durumunu çok iyi anlıyorum. İçerideki düzen ve katı yapıları yüzünden insanları herşeyden soğutuyorlar. Senin durumundayım bende. Sana tavsiyem, birliğine katılmadan rapor almak için havadeğişimin bitmeden merkez komutanlığından sevk alıp gonderecekleri hastanede tekrar heyete çık. Zaten kilodan sınırın üstündeysen gondermemeleri gerek.

Lazzy

Sınırın üzerindeyim hâla. Şuan bitmesine 20 gün var. Yarın merkez komutanlığına gidip hastaneye sevk olmak istediğimi söylesem ve hastaneye gitsem, sadece 1 devlet hastanesi olduğu için aynı hastaneye ve aynı doktora muayene olacağım. Doktor bana 1 ay verince doktor ile kavga ettim. Oda git şikayet et dedi. İnan uyku uyuyamıyorum. Psikolojim alt üst oldu

DenizTutak6262

Doktorla ters düşmen kötü olmuş. Ama bir ay versin senin için kötü bir yanı yok ki. Bir ay sonra gittiğinde yine rapor vermek durumunda kalacak çünkü.

Rapor da smk ibaresi olmadığı için tekrardan rapor verilmiyor. Rapora birliğine gitmesi uygundur yazmış. Ben 115 kilo ile 3 ay aldım. 120 kilo olduk birlige gönderiyorlar. Birliğe gidince hastaneye sevk olmaya calisicam. Mecbur yollicaklar. Sonuç da askeriz kardeş. Köle değiliz biz. Haksız mıyım?

DenizTutak6262

Haklısın tabiki. Birliğine gittiğin gibi hastaneye sevkini al işlemlerini başlattır hemen.

Askerlikten kilo ile muaf

Selamın aleykum oncelıkle forumdakı yazıları okudum ve merak ettım bı sorum olucak forum uyelerıne boyum 1.77-76 kılom 106 tecıllı durumdayım tecılımı bozsam askerlıkten muaf olma durumum varmı yurumekte bıraz zorluk cekıyorum ve bacaklarımda ağrı oluyor.2.ci sorum ıse abım askerlık gorevını yaparken yaralandı vucudunda bellı kesımlerde yaralar kaldı gazı olma durumunda kuru maaşın yanında +dığer haklarından yararlandığında benım askerlıkten muaf olma durumum varmı??

Üst Alt