Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

teşekkurler nur hanım mehmet hoca cok iyi amarahatlıgı beni bitiriyor yaparım diyor ederim diyor dısardan yapmayı oneriyor hep.bilmiyorumnur hanım banada bu ameliyatlar serisi olacak diye korkuyorum kesin dizim bileğim kitlenir mi egzersizlere zaten razıyım ne kadarsa yapmazsam mı oluyor yoksa vucut mu yapıyor doktorda dedi benim ekibim var yaparsan dediklerimi olur bu iş.sizden ricam benine bekliyor girmesi zaten ayrı bir dert narkoz falan cıkınca o aletleri gorunce ne olacak yada agrılar ilk haftalarda sonra mehmet hoca agrı cok olmuyor dedi bana bilemiyorum cok kariyerli biri bu kadar kolaya 50 bin için kandıracak degil senin psikolojini biliyorum dedi 165 yapmak amacı insanda asırı anksiyete bozuklugu yapıyor bende bunun icin hayatını rahatlatmak icin yağıyorum dedi zaten 155 bir erkek icin cok kısa diye ekledibilemiyorum cok korkuyorum hic kolay olmayacak 5-6 ayda islem tamam dedi 10cm icin ama suan 13 cm cıkan hastam var dedi anlamadıgım egzersizle bile o kadar kas nasıl uzar lutfen yardım

Bakın burda sanırım mehmet kocaoglu nu kastediyor arkadaslarlutfen yapanlar vardır bu kadar sakat bir işlemmi bu hala neden yapılıyor o zaman kimi agrım oldu kimi olmadı diyor yapanlar olanlar yardım etsin bir daha normal yuruyemeyecekmiyim doktor yalancımı ???????

Acaba gerçekten umut mu? Konuyu araştıranlar ilizarov ustası olarak anılan ünlü cerrahı bilirler. İstanbul .......'da uzay üssü gibi muhteşem bir muaynehanede başlıyor serüven, herşey çok güzel sayın prof. dr.'un ağzından ise bal damlıyor. Anlatılanlar o kadar güzel ki, bir anda varınızı yoğunuzu önüne serip, ameliyatınızı yaptırmak istiyorsunuz neredeyse operasyon için gün alacak kadar pişmiş vaziyete geliyorsunuz, o büyü muaynehaneden çıktıktan uzun bir süre daha etkili oluyor üzerinizde; ancak pembe bulutlar dağılıp gerçekler belirmeye başladığında hiç öyle olmadığını görmeye başlıyorsunuz.

Hayal kırıklığı.. üzüntü ve muz kabuğu

Zira; uzatılan kemik yoğunluğunu/kalitesini kaybettiğinden çok çabuk kırılır bir hal alıyor. Belki ömür boyu (hele ki, kilo sorununuz varsa) kırılmaya meyilli hassas uzun bir bacak kemiğiniz oluyor. Öncesinde 6 ay 1 sene çekilen işkenceyi ve kabus dolu günleri hiç saymadım.

Ben bu ameliyatı olmadım; ama direkten döndüm.

Bütün bu düşüncelerini endişelerini Mehmet Beye anlatmalısın. Operasyon sonrası ağrı olmuyor uzatmanın süresi içinde ağrı kesicilerle iadare edyorsun ben cok ağrı çekmedim.ilizarov tedavisini duyduüumda keşke olsaydım dememek için bu operasyonu geçirdim...Çok da başarılı oldu.Cihaz cıkarıldıktan sonra dizim kilitlenmişti herhangi bir tıbbı müdahaleye gerek kalmadan yüreyerek açtım şimdilik bileğimde bir sorun var ama beni çok engellemiyor merdiven cıkabiliyorum mesela sadece fazla yüksek topuklu giyemiyorum:D..Bütün şartları Mehmet Kocaoğlu ile göüşmelisin o zaten sana bütün detayları anlatacaktır O nun rahatlığı seni endişelendirmesin işini çok iyi bildiği için böyle...

Melikee cim ilgin için sağol.Sağlık problemim yok.Aslında hiç bir dr ile görüşmedim açıkçası kapıdan kovulmak istemedim cesaretim çok fazla yok bir dr ile görüşmek için.Görüşme yapamadığım için burdan bilgi almaya çalışıyorum önce tam kararımı verince gitcem yüzyüze görüşmeye.Biliyorum kesin önce psikiyatra gönderirler beni.Ama moonlike beyin söyledikleri biraz moralimi bozdu çok pahalı ya nasıl altından kalkarım bu kadar paranın.Aslında kaç gündür aklıma güzel bir fikir geldi.Moonlike beyin söylediği kadar bir fiyatı varsa sanırım arabamı satıcam ama zar zor aldırmıştım ya aileme.125 bin tlye almıştım ama sanırım oda yetmiyo çünkü moonlike bey 200 bin demiş çok afedersiniz ama yuhhhhh yani.Hadi buldum diyelim ki çok istediğim için zar zor aldırdığım güzel arabamdan da vazgeçerim.Ama aileme ne söylücem araba nerde diyicekler.Şöyle bişey yapsam;kaza yaptım araba paramparça oldu bende bacaklarımdan sakatlandım desem zaten koltuk değnekleriyle de geziliyomuş tam isabet olur işte.Ama bu seferde aileme yalan söylediğim için allah beni cezalandırır diye korkular başlıyor hani iyi de gitse ameliyat yalan söylediğim için cezalandırılırsam.Birde hani özrüm olsa kesinlikle korkmam bilirimki allah benimle beraber ama allah ben sana zaten boy vermiştim diye bana kızarsa ve yardımcı olmazsa diye korkuyorum çünkü sadece ona güveniyorum başka güvencem yok.Gerçi onun hoşlanacağı bişey için istiyorum boyumu uzatmak.Çok özel bişey olduğu için açıkça söyleyemiyorum forumda ama benim de monlike bey gibi korkularım var fakat benim ameliyat değil ailem tek korkum.

Melikeecim öyle alttan üstten diyorum ama belki de dr gerek duymaz ben onu kendi düşüncem olarak söyledim.Ama evet iki bacak olcak.Acaba fiyatı drye göremi değişiyor yani dr mehmet kocoğlu bey mi bukadar pahalı yapıyor yoksa fiyat sabitmi onu merak ediyorum.İllizarov bukadar fiyata yapılıyorsa motor çivi yöntemi kimbilir nekadara yapılıyordur.Almaya ya gönderiliyor onlar bize uygun çivi hazırlayıp gönderiyolar sanırım öyle bişey vardı.Aslında almanya da çok fazla yapılıyor bu operasyonlar ama almancam yok anlaşamam ki bir de git rehber bul.Rehbere mi para vereyim ücretli hemşireye mi ameliyatamı offf çok masraflı olcak benim için nasıl kalkarım altından.Sanırım elimde nevarsa satıcam bu ameliyat uğruna.Ayrıca sanrım mehmet bey illizarov yönteminde başarılı dr metin küçükkaya bey de motor çivi.Ben metin küçükkaya bey üzerinde yoğunlaşmalıyım araştırmalarımı bu dr üzerinden yapmalıyım.Forumu biraz araştırıp metin beye ameliyat olan arkadaşlar bulmalıyım

selam dostum benibiliyorsun 156 yım ve imkansız ama 10 cm uzaram 166 olucam gene kısa yani bişey degişmeyecek.ve 30 yasındayım bu sebeplerden her an vazgecebilirim ve bu ameliyatı olan herkeste bir araz cıkıyor onu soyliyim bir yer,nde asla eskisi gibi omuyor ayrıca mehmet bey e de metin bey ede gittim metin kucukkaya bu ameliyatı yapmak istemiyor yapsada 4 defada 7 artı 7 yapıyor ve tek tek yani 4 ameliyat ve 200 bin tutuyor mehmet hoca ise dısardan 1 defada 10 cm e kadar haatta bazen 12 cm e kadar yapıyor ama dısardan icerdende yapar ama maliyet artar oda 60000 e yapıyor içderden olanı bilmiyorum.gencsen ve paran varsa ve ciddi benim gibi kısaysan yap benim icin gec oldu galiba....

nadiafay;
şu an boyun kaç? ve kaç cm uzatma istiyosun? 160 ise atıyorrum 5-10 cm daha uzucam diye sakın bu ameliyata girme. bunu bu operasyonu geçirmiş kime söylersen söyle rahat mı battı der afedersin ama öyle hakkaten. onu yaparım bunu yaparımla olmaz. beklenmedik durumlar karşına çıkabilir. ben bu ameliyatı olmam gerektiği halde doktorum kendimi hazırlamam için zaman tanımıştı ve ben okulumda bitene kadar 2 yılda anca hazırlamıştım kendmi. o kadar hazırlamama rağmen yeri geldi yeter artık pes ediyorum dediğim zamanlarda çok oldu acıdan ağrıdan sandığınız gibi basit bir işlem değil.
moonlike;
sen kendini hazır hissediyosan olumsuz şeyleri düşünmiceksin artık. Masaya yatarken doktoruna güvenin ne kadar tam olursa o kadar rahat olursun. ve ben izmitde oldum ameliyatımı izmirdeki doktorları bilmiyorum. Aklımda ne var yok sordum doktoruma sonunda da tarih geldi gittim oldum. Doktorumdan önce gittiğim başka doktorlarda olmuştu birine göre helede sorun yoktu tamamen görsellikdi benim ameliyatı isteme nedenim sonradan araştırdık ki o doktorun korkaklığıymış zaten altından kalkamazmış o. yeme içmeyle kemiğin daha çabuk dolmasını sağlarsın evet ama kasların uzamasını egzersizlerle yapabilirsin. Egzersizle kaslar açılır zamanlada uzar kısa kalırsa bacağın uzasada topuğun havada kalır kaslar için ameliyat olman gerekir o yüzden egzersiz önemli. Olumsuzluklara gelince kemik kaynamam geç olunca ( yemek yemezdim desem doğrudur bol bol süt ve et ürünleri tüketmek gerekir bu ameliyat sonrasında) greft yapıldı yani ön kalça kemiğimden kemik alınıp boşluğa eklendi. pansumanlarımı ben yaptım :eek: tabi doktor kontrollerimde vardı devamlı. Aklınızda sorular varsa gidin doktorunuza sorun her takılanı hazırım dediğiniz anda da kimseyi duymayın ve takmayın. ben stres yaptığım halde olma diyenlere inatla olucam derdim ve oldumda. doktoruma güvenim tamdı çünkü. her ameliyatın riskleri vardır bunu başdan bilip göze alırsınız zaten ama doktorunuz iyiyse onun işi ameliyatda biter gerisi artık tamamen hastadadır. İyileşip iyileşmemeniz size kalmıştır. ne kadar egzersiz yaptığınıza, bakımınıza, yediklerine bağlıdır ben bunu bilir bunu derim:)

Yani melike Hanim bende yapmamliyim 5 10 cm icin bilemiyorum cok ama cok korkuyorum kesin basima bisey gelecek sakat kalicam ama bende doktorlara gittim Adam hic yapmamis ama istesem yaparim diyor ama olma dedi iste mehmet hoca cok rahat cok acida olmayacak dedi ekibim var beni diblersen bu isi yapariz. Dedi. Ne yapicam ben melike hanim kesin aksilik olacak degil mi 10 cm degistir mi dediginiz gibi bilemiyorum.inada bindi agri mi bacak kaybimi sakatlik mi olum mu .baksaniza sizin bile agri kitlenme gec kaynama olmus .icerden di sizin benim disarda ve iki bacak olacak.peki niye bu opearasyonu hala yapiyorlar.basarisizsa veya benim doctor o kariyerde memorial hastanesinde nasil yapar sakat kalacagimi bile bile kemigi oyacaklar icini biliyorsunuz dimi ayilinca ayilinca olecez. Nasil yardimci olursunuz tek istegim normal olmak

melikecim evet boyum neyazıkki 1.62 ve öyle bir fiziğim varki 1.60lık bile görünmüyorum 1.70lik görünüyorum.Topuklu tercih ediiyorum hep sadece spor yapınca topuksuz tercih ediyorum.10 cm uzatma niyetindeyim öyle sakatlıktan falan korkmuyorum sadece iyileşme süresi çok uzun sürüyo ona biraz sıkıntılı oldum çünkü ben öyle uzun şeylere dayanamıyorum hemen olsun bitsin istiyorum aaa birde okul olunca arada bu açıdan da zaman benim için çok önemli ben başka ülkedeyim okul başka bir ülkede çok zorlaşıyor durum birde ücreti biraz uçuk geldi.Keşke böyle 3ay falan sürseydi ama 6 ay çok uzun yada 1 sene sürerse çok uzun.Yaşım da çok küçük değilm 24 yaşındayım öyle 18,19 değilim.

moonlike bey eğer çok korkunuz varsa tabanlıkları hiç denediniz mi yada kendinden içten dolgusu olan özel boy uzatmak için ayakkabılar da var onlardan alıp deneyin.Mesela tabanlıklar var 10 cm uzatıyo ben de almıştım hatta spor ayakkabımın içine yerleştirdim inanılmaz uzattı.Denemediyseniz tavsiye ederim.Ayrıca nekadar karamsar ve negatifsiniz biraz pozitif olun inanın ameliyatınız kötü geçerse de bunun sebebi siz olursuz kesin.Kesin sakat kalcam var mı böyle bişey ya nasıl bir düşünce bu böyle hem şöyle düşünün dünyada hiç birşey imkansız değildir herşeyin bir çözümü vardır madem allah böyle bir şeyi imkanlı kılmış bize düşende bunu kullanmak.Türklerin sanırım hoşlanmadığım karakterlerinden biri herşeye karamsar ve korkuyla yaklaşmaları.Korkmayın artık yani dini inançları okadar var halen herşeyden korkuyolar.Yani anlatamıyorum belki çok net ama doktor olsaydınız insan anatomisini inceleseydiniz okadar ince ve mükemmel şeyler varki bu taraftan düşününce herşey imkanlı oluyo.Yani orada yeni bir kemik oluşuyor ve bu imkanlı allah böyle bir şey vermiş neden kullanmayalım herşeyde olduğu gibi bunun da komplikasyonları olcaktır eminim ama önemli olan vücudunuzu iyi bilen bir doktora kendinizi emanet edin ve doktorunuzun tavsiyelerine uyun o zaten bilir sizi nelerin beklediğini ki zaten doktorunuzda gayet kendinden emin yaparım demiş daha ne olsun doktor kendine güveniyorsa sizde ona güvenin.Anlıyorum ki sizin boyunuz çevrenizden dolayı sıkıntı haline gelmiş ,zor bir durum gerçekten.Ama size tavsiyem mesela bu akşam yanlız ıssız bir ortama geçin Allah ile konuşmayı deneyin.Ona sıkıntınızı anlatın aslında korktuğunuzu ameliyat olmaktan fakat çevreden çok rahatsız edildiğinizi çok çaresiz olduğunuzu yani bunun gibi ne sıkıntınız varsa içinizi dökün ama samimi olun çünkü anlıyorum ki içinizde herşey birikmiş ve bence sizi kimse anlayamaz ama O yardım eder gerçekten samimi olunca bakın bunu yapınca nasıl rahatlıyosunuz ozaman içinize ne geliyorsa ona göre davranın.Gerçekten yardım bulursunuz.Çünkü size bu durumu veren de O,sizi bu durumdan kurtaracak da yine O.İsyan etmeden size verdiği bu durumdan memnun olmadığınızı belirtin O'na.Sonrada önce O'na sonra kendinize 3.olarakda doktorunuza güvenin.Psikolojik olarak size sadece uzman bir pskiyatır yardım edebilir ki o da bir yere kadardır yine herşey sizde son şeklini alır.O yüzden öyle sakatlık falan düşüncelerini atın ama acı ağrı olcaktır tabiki ki herşey kolay olmuyor düşünün ki bizler bile dünya ya gelirken ne zorluklarla dünya ya geliyoruz ama sonun da insan gibi muhteşem bir yaratık dünyaya geliyor.Önemli olan sonuç.

moonlike;
benim cihazım içerden değildi ki tek taraflı dışarıdandı. ayrıca siz ameliyata hazır değilsiniz bu çok açık ve net. Bu psikolojiyle olursanız zaten iyileşmeme ihtimalini arttırırsınız. Ben kendimi hazırladığım halde yeter demiştim. Ki siz yaş ve uzatma süresini göze alırsak daha da zorlanıcaksınız. Olumsuz düşünme gibi bir lüksünüz olmamalı. Önce sizin bu ameliyatı gerçekten olmak istemeniz lazım sonrasında kendinizi hazırlamanız gerekir. Çünkü ameliyat zamanı yaklaştıkça olmasam mı diye bir düşünce geçmemeli aklınızdan. Benim mecburi olduğu halde bilen bilmeyen olma boşver dedi ben inatla karşılarında durdum olucam diye. En basit örneği babam ya sakat kalırsan ya şöle olursa diye ameliyata 1 gün kala bile bunları söylerdi bana şimdi de sende iyi cesaret varmış iyikide olmuşsun diyor. Siz bunlara hazır değilsiniz anladığım kadarıyla birileri birşeyler söylese olmasam mı diye düşünüceksiniz. Doktorunuza güvenmeniz de çok önemli ben ameliyathaneye girdiğimde hemen doktorumu arardım nerde gelmedi mi diye onu görünce rahatlardım ki küçük büyük 5 kere girdim ameliyathaneye ve birçoğu bir anda karar verilen operasyonlar oldu. Doktorum şunu yapıcaz derdi bn tamam ne zaman derdim sadece tabi nası bir işlem yapılacağını da sorardım. Neyle karşılaşıcağımı bildiğimde daha rahat oluyorum ben. Kitlenme olmadı bende uzama sürecinde kasılmalarım oldu ki bu da çok normal kaslar uzamaya başlıyor sonuçda. Sakat kalıcam yada sakat kalırsam düşüncesi hiç olmadı bende , ben hazırım dediğim andan itibaren. Kolay bir süreç geçirmedim evet ama herkesin yapısı bir olmaz bunu da unutmayın. Acıysa endişeniz evet fazlasıylada acı çekiceksiniz ağlaya ağlaya egzersiz çalışırdım öyle öyle kırdım dizimi. Bana doktorum demişti ki acı senin en yakın arkadaşın olucak bunu unutma. Canım yandığı halde, ağladığım halde egzersiz yaparken bırakmayıp devam ederdim karşımdaki duralm artık demesine rağmen devam ederdim son raddeye kadar. Bunları yaşıcaksınız o yüzden bütün bunlara hazır olmalısınız ve tekrar söylüyorum olumsuz düşüncülerle bu ameliyata girmemelisiniz.

nadiafay;

çok merak ettim nasıl 8 cm daha uzun görünüyosunuz topuklu olmadan. benimde boyum 163. Şanslıyım boy takıntım yok hiçbir zamanda olmadı. Topuklu giymem halen daha çok nadirdir. Zaten bu ameliyatı olunca uzunca bir süre topuklu giyemezsiniz kemik ağrısı yaşarsınız çünkü. Ve evet doktora giderseniz sizi direk psikoloğa yönlendiricektir. Takıntı yapıcak boyunuzda yokmuş zaten. İzlere de gelince benim dışardan ve tek taraflıydı bacağımda dikiş ve platin izleri var ama iz derdimde yok öyle şeyleri kafama takmam hiçbir zaman. Bişey dicek olan olursada neler çektim ben iki izi mi düşüncem der sustururum. Allah sağlıklı bedenler vermişse ufak tefek sorunlar yüzünden yıpratmamanız gerekir. Doğrudur yanlıştır bilemem ama vücutdaki her izin nedeni sorulcak diye duymuştum biz sağlık sorunlarından dolayı, olmamız gerektiği halde tedirginlikle, stresle bu ameliyatı olurken 5-10 cm daha uzucam diyip bu ameliyatı olmak isteyenlere sinir oluyorum şahsen. Kişisel algılamasın kimse tabi genele bu lafım. Kırılan ve uzatılan kemiğin hiçbir zaman normal kemik kadar güçlü olmadığını da biliyosunuzdur sanırım. Ameliyatı olalı ne kadar zaman oldu hala koşamam ben tabi bu benim beslenmemle ve egzersiz yapmayışımlada alakalı ama öyle ağrım olur. Nadiafay bence sizde şükredin halinize ve bedeninize sağlıklı sorunsuz bir bedeniniz var ve bunu böyle keyfi sebeplerle riske atmanın sağlıkla oynamanın gereği yok diye düşünüyorum. Zaten sizi gerçekten doktor olan kimse ameliyat etmez bunuda gayet net söyleyebilirim.

ben 10 yıldır dusunuyorum aslında evlendim bu mutsuzluktan dolayı ayrıldım artık hazırım diyorum ama kesin basıma bişey gelecek gibi siz bile 5 kere ameliyat olmussunuz ben bir kere diye hesaplıyorum doktorum da oyle 10 cm icin degmez diyorsunuz ama siz bayan sınız ve 162 yim boy takıntım olmadı diyorsunuz ben erkek ve 156 yım bu hayatta asla bazı seyleri yapamadım giyim kusam dahil.bişey farketmiyor sizce bunu gecirmiş biri olarak iki taraflı o aletleri takınca sorunsuz kenk uzayıp kaynar mı ve hergun eve fizik tedavici gelecek o işe yarayacak mı ve 1 ay sonra işe gitmem gerekiyor ev tutmak uzereyim yanından iş yerinin bütün gün oturuyorum hic kalmasamda oluyor ayrıca pazazartesi ameliyat gunu alıcam istanbul memorial hastanesi doktorum yapacak.dediginiz gibi doktor olan kimse 10 cm yapmaz ise beinm doktorum enkariyerli hatta ilizarov ustasıdır nasıl yapıyor beni bir hastası 169 dan 179 a yukselmiş.ve ameliyat bitsede bir yerde kesin bir sorun kalacak diyorsunuz.ve 10 cm icin ameliyatolanlara benim gibi gıcıksınız ama empati yaparsanız aslında benimde cok asırı dıslandıgımı bazı konularda gorursunuz ama işte okuduklarım falan beni asırı zor gunlerin bekledigini hatta kesin bir yerlerde sorun cıkacagını ve seri ameliyatlar olacagını dusunuyorum.bir kerede iyilesen yok galiba.

moonlike;
benim yazdıklarım size değildi yanlış anlamışsınız nadiafay için söyledim ben . boyu 162 ve uzatmak istiyormuş. geçirdiğim ameliyatlara gelirsek sadece biri kemikle ilgiliydi yani kemiğim dolmadığı için girdim. diğer operasyonlar cihazın çıkması, içindeki vidalarin çıkması vb içindi. Uzama işlemi diz altından mı gerçekleşicek yoksa hem diz altı hem diz üstünden mi? Pantolon derdim olmuştu benim. Bacağınızı uzatsanız misal ben bahçeye çıkardım başlarda dizimin altına sandalye koyarlardı ama ona rağmen oturamazdım orda uzun süre yeniden yatağıma giderdim başlarda. Diziniz sarkık oturamazsınız uzun süre ağrı yapar. ama egzersizi sıkı tutarsanız tabiki çok daha çabuk iyileşme gösterirsiniz yediklerinize de dikkat etmeniz gerekir bu süreçte. kemik suyunu kullanın mutlaka bazı doktorlar yeme içmeyle olmaz diyor ama öyle birşey yok yeme içmeyle dolduruyorsunuz kemiğinizi.kırmızı et, süt ve süt ürünleri. doktorum bana kahvaltıda kaç yumurta yiyosun diye sorardı düşünün artık. Bol bol yoğurt, süt tüketmeniz gerekir beslenmede çok önemli. Tabi bunları yaparken yatıcağınız için genelde kilo alma durumunuz olucağınıda unutmayıp ona göre yemelisiniz gereksiz yiceklerden kaçınmanız gerekir. Kilo almanız işinizi zorlaştırır. Gerçek doktorlar ameliyatı yapmaz dedim evet çünkü belli sınırlar var bay ve bayanlarda kısalık için nadia bu sınırın zaten çok üstünde. Gerçek bir doktor onu ameliyat etmez. Para düşkünü biriyse iş değişir tabi.Bir bayan için 162 boy çok çok sorun yapılcak bir boy değil. tekrar söyliyim o yazdıklarım size değildi. tek taraflı cihazlar önceden riskliydi yamuk kaynama riski vardı ancak şimdi o risk yok denecek kadar az çünkü kemiğin içine platin yerleştiriyorlar o da kemiğin düzgün kaynamasını sağlıyor.ben bu yöntemle ameliyat olduğumda doktorum garantiye almak için 7 ay cihazla dolaşmamı önermişti risk almamak için bu yaz benim doktoruma ameliyat olucak başka bir hastayaysa 3 ay sonra çıkartırız demiş. Güvenilir bir yöntem çünkü. Benim yada diğer kişilerin söylediklerini dikkate alın ama şunuda unutmayın derim ben herkesin yapısı farklıdır. Kiminde sorun olur kiminde olmaz. kiminin kemiği hemen kaynar kiminin ki geç. Ayrıca tekrar söyliyim doktorunuz başarılıysa onun işi ameliyatda biter gerisi artık tamamen hastaya kalmıştır. Bakımınıza, egzersizinize, beslenmenize gerçekten dikkat ederseniz ve moralinizi yüksek tutarsanız bu işi başarıyla tamamlarsınız. Bunu çok net söyleyebilirim.

benim yukardan yapılacak sizinki gibi tek taraflı bir aletle sadece suphelendiyim doktorun soyledigi sizinle pek uyusmayan bi kaç şey var.ağrı mesela o dediki ameliyatan sonra agrı pompasına baglıcaz cok agrımıcak.sonra zaten agrımıyor.hergun egzersiz yapılacak işe bir ay sonra gidebilirsiniz.ama tavsiye etmem dedi.ama sorunda olmaz dedi.ben ciddi kısayım cuce degilim ama 156 erkek icin cok kısa doktrlarda soyluyor ama boylede tabiki yasarım ama nasıl ban gore kalitesiz.cok ama cok zor bir secim yada ben abartıyorum.cunku herkes dedigi sakat kalıcaksın kesinlikle.bende inanamıyorum o kemikler nasıl oyle uzuyor gidiyor.8-9 cm ile baslarız dedi sonra bakarız iyi 10-11 e cıkarız dedi.bir hastam suan da TEK SEANSTA 13 cm de.işte bunlar biraz korkutuyor.cunku diger bir doktor metin hoca olma dedi o da icerden takıyor cok istiyorsanda yaparız ama tek tekdedi 200 bine mal etti.4amliyat her kemik 6 ayda bir.cok caresizim.30 yıldır ne icki ne sigara ictim simdi icmeden duramıyorum işimide etkiliyor.siz bu işi gecirdiniz 5 ayda bitirebilirmiyimbu azabı cok rahatlıtıcak sadce 10 cm ama cok farkedecek bence.

Benim eğrilik düzeltme de olduğundan dizkapağımda dikişler vardı egzersizlere 1 ay sonra başlayabildim. Ağrı içinde evet çok ağrı çekersiniz bana da doktorum hemen ayağa kalkarsın demişti ama ben 4. günde o da 4-5 kişi ile anca kalkabilmiştim. Kişiden kişiye de değişir tabide. Lokal anestezi ile oldum operasyonları. Belden uyuşturdukları yerde vardı bişey ordan ağrı kesici veriyolardı. Ameliyatda kullandıkları ağrı kesiciden yapmışları bana nası ağrı olmuyo. Bacağınızın cihaza alışması, egzersizleriniz falan bir düzene oturtmanız 1,5-2 ayı bulucaktır. Dediğim gibi oturcak olsanızda bacağınızı uzatmanız gerekir düz olarak arada kramp girer gibi olucakdır bütün bunlardan dolayı demiş olabilir doktorunuzda. Tabi şu da var belli ölçüde kendinizi zorladığınızda diğer hastalara göre daha çabuk hareket ediceksinizdir mecburiyetden bile olsa. Herkes sakat kalırsın diyor dedikleriniz doktorlar mı? tabi bu işi yapabilecek olanlar yani yoksa yakınlarınız mı? sağlam kemiği kırmak risklidir bunu zaten herkes bilir ama size demiştim doktorunuza güveniyosanız kimseyi duymayın sadece ameliyatınıza odaklanın. Herkes bişey dicekdir ben zorunlu olduğum halde vazgeçirmek isteyenler oldu. korkmadım mı? tabiki korktum, stres tabiki oldu ama olmam gerekir dedim. Olursam neler olur olmazsam neler olur diye karşılaştırdığımda olmam gerek dedim hep. Doktoruma güvenim tamdı gerisini zaten biliyodum yaşıcaklarımı, süreçleri. Fazlasıyla araştırdım çünkü. Dedim ya doktorum acı en yakın arkadaşın olucak hazırla buna kendini derdi. Acı eşiği düşük biriyken şimdi kolay kolay sesim çıkmaz canım yandığımda. Bu noktaya geldim :) kolay bir işlem değil tabiki ama sonunu düşünüp dayanıcaksınız, sabrediceksiniz. Egzersiz yaptığınızda da çok daha çabuk toparlıcaksınız ama canınız çok çok yanacak bu da bir gerçek. Ama boyunuzda uzamış olucak bu da bir gerçek. :)

evet melike hanım 10 cm benim butun yasam kalitemi yukseltecek dusunun 156 erkek olarak geziyorum cok zor.doktorlar degil yakınlarım soyluyor sakat kalıcaksın diye.doktorlar oyle birşey ongormuyor.banada hep kangren olacam gibi geliyor o kadar metal.bide lokal nasıl olacak? okadar matkap sesi falan fena ya ama bende narkozdan koruyorum aslında ama oylede tansiyonum falan cıkar cidden?birde agrı olmayacak dedigi cok asırı uzatma sursinde.ameliyat acısı icin o dediginizden baglıcaklar belime onun bile okudum felcten cis tutamamaya kadar yan etkisi dolu ama doktorum turkiyenin en iyisi prof mehmet kocaoğlu evet korkuyorum ama sonu harika olacak bambaska biri olucam.boyle hergunum keder uzuntu siz agrıya dayandıysanız bende dayanırım heralde birde hep merak ediyorum simdi saglam normal bacak gibi mi o yuruyus falan o aleti cıkarınca iş bitiyor nerdeyse dimi?doktor 5 ay da bitiririz dedide.

o kadar metal dediniz kemik içindeki platin, çiviler falan olucak. matkap değil çekiç sesi duyucaksınız :) bacağınızı ittirir gibi olduklarında hissediceksinizde hatta ama rahat olucaksınız merak etmeyin. Tansiyon vb problem olduğunda uyuturlar zaten. Benim ameliyatım hazırlıkla beraber 4-4.30 saat sürmüştü. Lokalden çok korkuyodum doktorum yanına mp4 al da gel dedi. Bende gürültülü diyebiliceğiniz yerli yabancı ne varsa yüklemiştim ameliyat başladığında kulağıma taktılar kulaklıklarımı elime verdiler mp4 ü bende onu değiştirdim durdum :D ameliyat günü bile lokal olamam diyodum sakinleştirici verilince herşey gayet relax olmuştu :eek: üşümem haricinde bir sorun yaşamadım ben. Uyutmuşlar hatta beni bir ara. Felç riski var ama dediğim gibi 4-5 kere aldım ben onu çok şükür hiçbir sorunumda olmadı. uzatma sürecinde evet çok ağrı olmuyo kasılmalar oluyo ara ara o da geçiyor zaten. tuvalet sorunu demişsiniz onun önlemini alıyolar zaten merak etmeyin sürgüsü falan var yani :) normal bacak gibi mi dediğiniz? valla egzersizleriniz düzgün yaparsanız bacağınızı çok rahat kullanırsınız, aksamanız olmaz, eğilip kalkabilirsiniz. ama egzersizleri sıkı tutarsanız. Yakınlarınızın felaket senaryoları hep olucakdır siz ben hazırım diyosanız duymıcaksınız bu kadar basit. Hatta size tavsiyem ameliyata girmeden önce sizin yanınızda size destek verecek, olumsuz konuşmıcak kişilerin olmasını sağlayın ameliyata nasıl girerseniz öyle de çıkarsınız :D kangren ihtimalide enfeksiyondansa doğru bakımla hiçbir sorun olmaz takmayın onu kafanıza o kadar büyütülcek birşey değil.

selam bugun mehmet hocanın yanındaydım.para arttırmamıs allahtan.riskler var dedi ama ucaga binmeninde var.riskler narkoz yağ embolisi ve iltihap.gerisi acı agrı biraz kişiyle alakalı ama bir hafta sonra agrı vb seyler kalmıyor kayda deger dedi.yağ embolisi biliyorsunuz liposaktion da oluyor kana damarlara yağ kaçarsa orda kalırsınız direk.onun haricinde narkoz var okadar.cıkınca egzersizlerin ve yogun rehabilitasyon ama sakatlık kangren yada vs saymadı bu ameliyatı beynine yaıyoruz dedi aslında bunu sevmedim 156 yım 170 olsamneysede 156 kimse pek begenmiyor pek gorecem yok kişiden kişiye işte burda dusunuyorum orantı icin 8 cm 9 cm bilemedin yaparız dedi ama ben acıkcası tatmin olmuyorum cunku cok kısayım 10 cm bile 166 yapıyor bir tek onu dusunuyorumevet biraz rahatladım atla deve degil getiricekleri yanında.ameliyat kısmı bana korkunc geliyor.birde sonuctan tatmin olamamk millet gene cok kısasın derse yandık

Merhabalar

Benim dogustan 3.5 cm kisaligim var. bu ben kucuk yaslarda iken topuklu ayakkabi ile ara sira idare ediyordum ancak sonra ihmalkarliktan bi daha o tur ayakkaiblar kullanmadim.Yasim 20 bu arada emre adli arkadas 9 eylulde icten amelyat yontemi ile amelyat olmus acaba kendisi bana ulasirsa cok sevinirim bende izmirde ikamet ediyorum ve icten amelyat yontemi ile olmak istiyorum cnku yazilim muhendisliginde ogrenciyim ve okulu cok etkilesin istemyiorum disardan amelyat yontemide anladigim kadari ile cok zahmetli. bu zahmeti cekmeye ragziyim ancak icerden amelyat yontemi varken ve bunuda bende uygulanmasinda bir problem yok ise uygulatmak sitiorm benm kisaligim sol alt bacagimda sadece baska bir sorunum yok ust bacaklarim esit boyda yurumumdede genel olarak uzun yuruyuslerde rahatsizlik ve yamuk durmaktan kamburluk oluyor bazen cidden bana vericek bilgilerinizde simdiden tesekkur ederim.

ayrica Prof Dr. Sukru Arac adli doktorunda cok iyi oldugu soylenior bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim.

melikeee hanım merhaba;
eğrilik düzeltme de oldu demişsiniz..uzatmayla ılgılı bilgilere ınternette kolay ulaşılıyor ama eğrılıkle ilgili bilgi toplayamıyorum bana yardımcı olabilir misiniz acaba.benım boyum 155.bacaklarımın ikisi de eğri ben bunun estetik bı sorun olduğunu düşünüyordum ama bu estetiğinde dışında bır hastalık dedı doktorum ve ilizarovla eğrilik düzeltielecek.heycandan doktora aklımdakı soruları yeterınce soramadım.1. si eğrilik düzeltme de kemık uzatma kadar ağır ve uzun bir süreç midir?..ikincisi de eğrilik düzelince boyumda 2 cm de olsa bır uzama olur mu sonucta eğri bişeyi düz hale getiriyoruz.doktorum bacakları tek tek yapalım dedi.1 tanesının ıyıleşme suresı 4 ay surer dedı..cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler

benimki uzatmayla bir olduğu için ve tek taraflı olduğu için açıkcası çok fazla bir bilgim yok ama bildiklerimi söyliyim size. Eğrilik düzeldiğinde sanırım uzama oluyor bir iki cm de olsa ve eğrilik düzeltme, uzatma ameliyatı kadar ağır bir süreç değil bunu biliyorum. ameliyatdan çıktığımda doktorum eğriliğin düzeldi demişti ama fark edebildin mi derseniz hayır çünkü bacağım oldukça şişti komple diz kapağım bile belli değildi. Eğrilikle ilgili söyeleyebilceklerim bunlar heyecandan sormayı unuttum demişsiniz ben bir kağıda not alırdım soruları aklıma takılanı gelip gidip yazardım sonra muayene için gidince kağıdı verirdim doktora tek tek cevaplardı o da.:) siz bu sorularınızı not alıp doktorunuza da sorun derim. Kemik kırılacak mı? eğrilik düzeltme nasıl olacak tam olarak? uzatma da özel vidasıyla çevirirdik cihazı milim milim uzatırdık hergün düzeltme de öyle bir sistem mi olucak yoksa ameliyatda hemen düzeltilip kemiğin düzgün kaynaması için mi cihaz duracak? benim aklıma gelen sorular bunlar.

moonlike;
sadece diz üstünden uzatma olursa belli bir durumdan sonra şekil bozukluğu olucakdır ve kemiğin belli bir durumu var sonuçda. 15 cm de uzatırlar belki ama kemiğiniz fazlasıyla güçsüz olabilir ve sonrasında çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca 8-9 cm sizi tatmin etmicekse de şunu söyleyebilirim eğer kemiğiniz normalden daha fazla ve daha çabuk kaynama gösterirse uzatma işlemini çok olmasa da arttırabilirler. kesin demiyorum ama kemiğinizin durumuna bağlı. Sonuçda uzatma işleminde sadece kemik değil kaslarınız, damarlarınız da uzucak ve bu kolay bir işlem değil. Ameliyatın nesi size bu kadar korkunç geliyor onu da tam anlamış değilim? anestezi alıcak olmanız mı tedirgin ediyor sizi?

canım çok teşekkür ederım verdiğin bilgiler için..yok amelıyatla kemık duzeltılmıycek sadece ılızarov cıhazı takılıcak ben hergun vıdaları cevırıcekmişim ona gore eğrilik düzelicekmiş.bir de tek tek yapalım bacakları ıstedıgın gıbı yürüyebılırsın dedi.pekı yururken baston gıbı bısey kullanmam gerekir mi acaba?

Evet melike 1.70 görünüyorum sanırım vücut şeklinden kaynaklanıyor biraz incelikten de kaynaklanıyor.Ben müslümanım ama yabancı uyrukluyum biraz farklı sizlerden bizim fiziki yapılarımız avrupa vücut tipi.Kendi ülkemde boyuma göre erkek pek bulamıyorum uzun boylular çoğu,fakat turkiyede aynı boyda olduğum erkelerin sayıları bir hayli fazla ki benim yanımda kısa kalanlarla bile karşılaştım böyle arkadaşlarımda oldu sanırım turkiyede kısa boylu grubuna girmiyorum durum böyle olunca Doktor bana kesin yapmaz bu ameliyatı.Ayrıca profesyonel olarak tenis oynuyorum ki olursam eğer veda etmek durumda kalıcam tenise.Şuan için parayı da halletttim fakat 3 sorun var doktor yapar mı zorla da olsa,Olursam tenis hayatım biter ve ağrı acıya nasıl tahammül etcem çok hassasım bu konuda,bir iğne batsa azcık 1 gün boyunca acısını çekiyorum.Neyse ben biraz daha düşünüp araştırayım.Ayrıca arkadaş 1.56 boyu 10cm den fazla uzatmak istese biraz orantısızlık olur çünkü bu defa kolları da uzatmak gerekir.Belin kısa kalması çok kötü durmaz fakat kolların kısa kalması çok görüntü bozukluğu yapar.Ayrıca sağlık problemlerine de yol açar mesela akciğerleriniz de ve diğer organlarınızda da problem yaşayabilirsiniz çünkü allah boyunuza göre organlarınızı da o şekilde yaratmış.Boyunuz Uzayınca hücrelerinizde öncekinden fazla olcak solunumda enerji alışverişinde problem yaşayacak bunlardan sorumlu olan organlarınız.Mesela 1.75 boyunda olan kişilerin organları sizden çok farklıdır kalpleri daha büyüktür başka organları da tabiki.İlerde kalp yetmezliği yada akciğerlerde ya da diğer organlarda sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek.Kısaca gereğinden çok fazla uzatmak boyu hem sağlık açısından hem görüntü olarak sorun teşkil edebilir.Mesela benim kollar ve bel ince ve uzun hatta parmaklarımda.Yani kısaca anatomim bacak uzatma ameliyatına çok uygun.Boy uzatılırken biraz anatominize de göz önüne alarak o oranda bir uzatma yapmalısınız

esrakız;
bizimki gibi olucak yani hergün milim milim çeviriceksiniz. Ve evet değnek kullanıcaksınız ama bacağınıza ağırlık verebilme durumuna göre değnek teke düşürülebilir zamanla da olabilir bu tabi :) çift bacak olursa tabiki çok çok zor olur bence de tek tek yapın diğer bacağa fazlasıyla ihtiyacınız oluyo çünkü çift bacak olduğunda eğer basmamanızda gerekirse yürümek, merdiven çıkmak vb daha pek çok şey de fazlasıyla zorlanırsınız tek tek yapmak en iyisi :eek:

nadiafay;
daha önceden de demiştim gerçek bir doktor asla ameliyat etmez para düşkünü birine de ne kadar güvenilir orası muamma. büyük ihtimal psikoloğa yönlendiricektir. acı eşiğim benimde düşükdü daha dokunmadan korkudan bağırırdım ben de öyle bir iğnenin acısını bütün gün çekicek kadar değil. Canın fazlasıyla yanacak kemik acısı hiçbişeye benzemez diyolarmış hakikaten öyle şöyle söylim acıdan ağlarken egzersiz yapmaya devam etmek zorunda kalıcaksın. Hatta egzersiz yapmayı bırakınca benim ağrım devam ederdi bi yarım saat ve diz kırma çalıştığım için dizimi düz uzatamazdım. Şunu da söyliyim fizyoterapistle çalışıcam dersen onlar sen çığlık çığlığa bağırsanda durmuyolar bunu da biliyosundur sanırım. Ayrıca kan sulandırı iğne falanda oluyosun ben 20 tane vurulmuştum fena yakıyo. Dikişlerin alınıcak, pansumanların vb şeylerde de canın yanıcak. Kısaca doktorumun dediği gibi acı en yakın arkadaşın olucak. Ameliyat sonrası ağrılarını söylemiyorum zaten. O yüzden keyfi olunmaması gereken bir ameliyat bu.Uzatma işleminde de 10 cm uzattıkları hastalar var sonuçda bu işlemi yapmadan onlar gerekli araştırmayı yapıpda bu ameliyata giriyorlar kolay bir operasyon değil ağır bir ameliyat bu. Olmazsa eskiye döndürürüz deme şanslarıda yok o konuda benim bir endişem yok açıkcası. Vücudun belli uzamaları kaldırma durumu vardır belki onlarda o sınıra kadar yapıyolardır uzatmayı. Kimseyi 20 cm uzattıklarını duymadım mesela. en fazla 15 duydum.

Benim doktor bu arkadası yapar cunku bir arkadası erkek 169 ı 179 yapmıs bir baya var 160 167 yapmıs.melike hanım kan sulandırıcı ilac nedir birde ameliyattan sonra o kadar sisiyor mu ? birde gercekten benim doktor acı cok yok dedi ama risk olarak narkoz yag embolisi ve infeksiyonu saydı.illa yap yada yapma diyemem dedi herzaman.bilmiyorum siz anlattıkca korkuyorum.sislikler agrılar cok mu risk alıyorum acaba olumune girmeyelim.ben bilmiyrum 156 cm cok agır geliyor 166 cm olsam bilmiyorum hayatımın kararı olcak aslında konustuk doktor rahat ama sonrası dediim gibi doktor1 numarası cok canım sıkkın neyse bilmiyorum moralim hep bozuluyorr.............

Cevap yazmadan duramadım melikeee arkadaşım öyle bi anlatmışın ki bu ameliyatı akıllara zarar :d bende oldum bu ameliyattan ocak ayında içeriden yaptı hocam çokta memlunum ameliyattan sonra 4 5 gün acı çektim o kadar sonrasında acı falan yok milleti bilir bilmez yönlendirme yapmayın lütfen yok kangren riski varmışta bilmem ne olacak olan varsa bu ameliyatı içeriden olsun doğru doktora gidin O çok öncelerden kullanılan cember içinde ki uzatmadan yaptırmayın

Merhaba Emre,
Umarım herşey istediğin gibi olmuştur. Daha öncede yazdığım gibi ben de 9 Eylül de olacağım.Ameliyatın içten ya da dıştan olacağını dr ile beraber mi karar verdiniz. Bu durumda herkes içten olmak ister. Ben 1 ay önce ayağımla ilgili bir ameliyat oldum (Kısa olan ayağım). O yüzden biraz beklemek gerekecek. Ama şimdiden gidip bacak uzatma için görüşmek istiyorum. Karar verildikten sonra hemen ameliyat için gün veriliyor mu? Çok bekleniyor mu 9 eylül de?Tabi zaten benim biraz beklemem gerekecek.

emre2535;
benim daha önceki paylaşımlarımı okuduysan akıllara zarar şeyler söyleyip söylemediğimi görürsün. Çekilen acı da ağrıda kişiden kişiye değişir diye de bin kere dedim OKUSAYDIN onları da görürdün. Kangren riski diye birşeyi moonlike söylemişti onda da enfeksiyon için neler söylediğim de açık. Benim bacağımda evet şişti diz kapağım belli olmıcak kadar. Ayrıca benim de doktorum bulunduğum yerde en iyilerdendir başka illerden gelen hastalarda gördüm. tam okuyup yorum yaparsan akıllara zarar mı akıllıca mı anlattığımı anlarsın. Ayrıca deri altından yapılan uzatma maliyetiyle ilgili arkadaşların yorumlarını tam okursan sende ona göre yorum yaparsın. Böyle yarım yamalak okumalarla yapılan açıklamalara da ben fazlasıyla sinir oluyorum.

moonlike;
kan sulandırıcı devamlı yattığım için bide ameliyatda işlem gördüğü için kaslar falan onla alakalı birşey sanırım. Psikoloğa yönlendirilen hastalardan bazıları onlarında onayıyla bu ameliyatı yaptırıyolar diye okumuştum. Çünkü bazı hastalar bu durumu fazlasıyla, hayatını olumsuz etkileyecek derecede takıyolar ve sorun haline getiriyolar. Keyfi olarak bi estetik operasyon gibi yani yapılacak bir ameliyat değil bunu da ben kendi kafamdan değil ameliyat zamanı araştırırken pek çok doktorun yayınladığı makaleden gördüm. Korktuğunuz risklerle ilgili de zaten size açıklamamı yapmıştım ben. Bacakdaki ödemde normal 4 saat süren bir işlem geçirdi benim bacağım her ameliyat sonrası şişlik olur. Egzersiz yapmaya başlıyosunuz zaten hemen o da zamanla kayboluyo tamamen. Ama dediğim gibi bu işde egzersizi sıkı tutarsanız gerçekden çok daha çabuk sürede toparlarsınız. 2 yıl araştırdım ben bu ameliyatı internette okuyup da doktoruma sorduğum pek çok soru oldu. Sizde aklınıza takılanları sorun doktorunuza burdan cevap alsanızda ondan duymak daha tamin edici olucakdır. Ayrıca en basit ameliyatlarda bile risk vardır ki ben pek çok kez narkoz aldım bir sorunda yaşamadım. Bu kadar korkuyla bu ameliyatı olmayın zaten demiştim ben olucam dediğiniz an riskleri göze almışsınız demekdir. Ya şöyle olursa ya böyle olursa demedim ben hiç ameliyatı olucam ve düzelicem dedim sadece kendime de etrafımdakilere de.:)

okudum evet hepsini öyle bi anlatmışın ki ben olacak olsam olmazdım ne şanslıyım ki ocak ayında oldum ameliyatımı.hiç bi acı çekmedim ameliyat acısı hariç fizik tedavilerimdede bi sorun olmadı uzatma ameliyatı olacak olan kişilere hep söylüyorum dışardan kesinlikle olmayın bakımı zor enfeksiyon riski yüksek diye zaten şu andada dışarıdan olan yöntem kalmadı desek olur şuda çokkk önemli deri alltı ameliyatımın maliyeti 5 bin tl bu yeterli olmuştur sanırım Moonlikede ne zamandan beri olacak bu ameliyatı o kadar fikir edindi bizden doktoru deli para istemiş. kendi kararı tekrar söylüyorum benim deri altı uzatma ameliyatım 5 bin tl herşeyi içinde

1-İZMİR;
Sağol kardeşim herşey tam istediğim gibi oldu forumlardada nizo adında bi arkadaşımızda benim tavsiyemle oldu bu ameliyatı çokta memlun mersinli kendisi onada sorabilirsin.ben sana anlatayım nasıl oldu diye randevu alıp gittim hocanın odasına film falan çektirdi , ben bu ameliyatı tek seferde yaparım dedi(7cm) bana iki yöntem gösterdi 1. dıştan cemberli olan 2.içten, çemberliyi sgk karşılıyor dedi içten olanı ise 5bin tl ödersenin olur dedi bende hiç tereddüt etmeden içten olanı seçtim riskini sordum dışarıdan olan ameliyata göre riski %0 dedi bana su anda randevu alıp gidersen 1 2 ay sonrasına ameliyatını olursun ben aralıkla gitmiştim ocağın 3 nde oldum ameliyatımı normalde çok bekleniyormuş evet ama ben beklemedim o kadar sende gidersen eğer şunu demeyi unutma ben bu ameliyatı bir an önce olmak istiyorum diye faydası oluyor inan bana :) özelden ulaş bana konuşalım ben her detayı anlatırım sana korkacak bişey yok Hasan hoca gerçkten mükemmel birisi işi konusunda

Emre 2535 arkadaşım evet bende biraz tırstım melike arkadaşımın yazdığı şeylerden acı falan.Acaba bayan oldğu için mi hani bizler biraz daha dayanıksız hassas oluyoruz ya ondan kaynaklanabilirmi birde acıya çok dayanıksızmış melike arkadaşım ondan da olabilir.Geçmiş yazılarada baktım erkek arkadaşlardan çok fazla acıyı sorun eden yok.Ama uzarken de ağrı olduğu kesin benim arkadaşımın kız kardeşi vardı 3 yaşından başladı uzaması şuan turkeyde yaşıyo sınıfındaki çocuklara göre boyu uzun ve uzarken inanılmaz ağrıları vardı her gece uyanıp ağlardı arkadaşımda kaldığım günlerde hatırlıyorum hiç uyutmuyodu bizi,doktor uzamadan kaynaklandığını söylemişti şuan 5 yaşında uzaması normallleşti ağrısı yokmuş.Ama birden uzayınca ağrı oluyomuş melike arkadaşımın dediği gibi kemik ağrısı çok kötü sanırım fakat arkadaşımın kız kardeşi ağrı kesici şuruplar içerdi geçerdi mesela biz de içsek ağrı kesici falan hafifler değil mi?Bir de ücretleri konusunda kafam karıştı bir arkadaş 20binden bahsediyo siz 5 bin demişsiniz acaba estetik amaçlı olduğu zaman mı pahalı oluyo.Sizinkini sigorta mı karşıladı sanırım ondan bu kadar ucuz.Benimkini karşılamaz.Benim şuan korkum ağrılar sanırım.Ama ağrı kesicilerle hafifliyosa bu güzel.Herhangi bir komplikasyonlardan yada travmalardan kangrenden falan korkum yok.Sakat kalmaktan da korkmuyorum hatta ölmek çok saçma geliyor bana.Allah böyle bir yöntem vermişse doktorlarımızda bunu uyguluyorlarsa bize de böyle harika bir şeyden yararlanmak düşer dünyadaki herşey biz insanlar için ve bizler de bunlardan yararlanmalıyız.Ve zaten bu yöntem hastalar için yapılmıyormu hasta kabul edilmemiz için illa fiziksel mi olması gerekiyor biz de psikolojik hastayız bizim hastalığımızda en az fiziksel olanlar kadar rahatsız edici ve tedavi edilmeli hele moonlike beyin artık kesinleşmiş bir hastalık ve hayatını olumsuz etkiliyor.Herkesin derdi kendine göre büyüktür ve iradesi kendine göredir.Hani arkadaş yazmış sağlam bir insanın böyle bir riske girmemesi gerekiyor diye.Ama bence kendinde de belki abartılıcak bir şey yoktur ondan daha kötü durumda olan vardır ozaman arkadaş bunları düşünerek desin ki benden daha kötü durumda olan var ve riske girmeyip ameliyat olmasın bence çok yanlış herkesin rahatsızlığı farklı.Dünya da En diye bişey yok En in de En inde olan şeyler vardır yani en kötününde en kötüsü herzaman var olduğu için bzim için ne en kötüyse ve bize rahatsızlık veriyorsa onu tedavi edip mutluluğu bulmalıyız.Tabi en güzeli irade sahibi olup Allahın verdiğine razı olmalıyız öteki yaşantımızda bunun karşılığını fazlasıyla görürüz ama eğer irade gücümüz yoksa ve bizi mutsuz ediyorsa Allahı gücendirmeden bize verdiği bu hastalıktan kurtulmalıyızVe sanırım hasan Beyde karar yaptım.Hasan Bey estetik açıdan böyle bir ameliyata yanaşırmı acaba?Yanaşırsa ve kemiklerimde bu ameliyat için uygun olursa olmayı düşünüyorum.

Emre 2535 ;
yazdıklarımı doğru düzgün OKUMADIĞIN FAZLASIYLA BELLİ bu ameliyatı olması gerekenlere korkmayın olun diyen biriyim ben yaşadıklarıma rağmen.Halen yarım yamalak okumayla yorum yapıyosunuz. Ayrıca ben ameliyat olduğum dönemde içerden ameliyat yokdu 2 yıl olucak olalı. Benim düzelme sürecimde çıktı ben tek taraflı oldum ve neler yaşadığımı anlatıyorum. Yaşamadığın şeyler hakkında yorum yapmazsan asıl sen insanları yanlış yönlendirmemiş olursun. Cihazlı bir ameliyatla içerden bir ameliyatın bakımı da ağrısı da çok farklıdır bunu kavramak da çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Moonlike arkadaşda benim yöntemimle olucağından ben neler yaşadığımdan bahsettim. Ki kemik kaynamamda sorun olduğundan ekstra bir ameliyat daha geçirdim öyke basit atlatmama rağmen olması gerekenlere korkmayın dicek birisiyim. OKUSAYDIN bunları da görürdün.

nadiafay;
içerden ve dışardan yapılan operasyonlar da bakımlarıda farklıdır. Benimki tek taraflıydı mesela bende çember şeklinde olanların durumunu bilmem. Ben kendi yaşadığımı anlattım. Ki sen iğne olunca tüm gün acısını çeken birisiyim diyosun acı eşiğin benimkinin çok çok altında demekki. Şimdi sorarsan da şöyle söyliyim bu kış ayağım kaydı ve dizimin üstüne oturur vaziyetde düştüm bacağımı kıpırdatamadım ona rağmen kendi kendimi telkin ettim ve yavaş yavaş ayağa kalktım 5 dakka yerde oturdukdan sonra. Eskiden olsa kesin bağırırdım ciddi canım yandı çünkü ama fazlasıyla dayanıklı hale geliyosun zaten bu ameliyatdan sonra:) Anlattıklarımın korkutmasına gerek yok bunlar olucak şeyler eğer benim yöntemimle olursan tabi. Ben abartıyo olsaydım da doktorum bana acı en iyi arkadaşın olucak bunu unutma diye defalarca demezdi. Cihazlı operasyonda acı ve ağrın olur ameliyatdan sonra hafifden morfin bile verdiler ağrım için çünk 1.5 kiloya yakın cihaz taşıyo kemiğin içerden olduğunda bu durumun yok. Enfeksiyona gelince bende akıntı hep oldu cihazım çıkana kadar ama önemsiz akıntılardı. Cihazlı olduğundan dizimi kırmakda da zorlandım ki bunu yaşayan tek ben değilim okuduysan görmüşsündür. Egzersizlerde fazlasıyla canı yananlar var erkek bayan fark etmez kemik acısı çekiyosun. Onun içinde bana bi tanıdığım kemik ağrılarını hafifleticek krem vermişti onu sürüp yapardım. Ayrıca 2 ay düzgün egzersiz çalışmadığımdan doktorum kızınca 4 günde 60 derece daha fazla açıcak kadar çalştım ki emin ol etrafımdakiler yeter artık bırakın derdi ağlayarak yeri gelir bağırarak çalışırdım ama çalışırdım bu da bunun zorluğu. Kişinin acı eşiği yüksekdir o zaman ayrı ama diz kırma egzersizinde hemen herkes zorlanmış bu yöntemle olanlar diğerini zaten bilmiyorum. Kemiğim kaynamadığından yeterince süreci hızlandırmak için kalça kemiğimden kemik alınıp greft yapıldı o da zor bir operasyonmuş mesela. Bacağımdaki cihazın çıkmasıda dahil küçük büyük 4-5 kere girdim ameliyathaneye. Şimdi eğer sorarsan gene olsan olur muydun diye cevabım kesinlikle evet olur çünkü ben sonrasını düşünerek çektim hep bunları ve şimdi de bunun rahatlığını yaşıyorum. Seneye de kemiğin içindeki platinin çıkması için son kez bir operasyon daha geçiricem. Ben bunları yaşadım evet herkes aynı olmaz ki bunu hep söylüyorum zaten. Ayrıca burdan ameliyatla ilgili bilgi isteyen pek çok arkadaşda oldu o kadar olumsuz şeyler yazan biri olsaydım yada korkutmak amaçlı yazan diyim hiçbirisi rahatladığını söyleyip teşekkür etmezdi. Ben başımdan geçenleri yazıyorum ve BEN bunları yaşadım diyorum herkes yaşar demiyorum cihazlı olanların çoğuda benimkine benzer şeyler yaşamış. Bilmediğim konuyla ilgili zaten yorum yapmam mesela içerden ameliyatlarla ilgili çünkü bilgim yok.

merhabalar ameliyatı düşünen arkadaşlara tavsiyem İZMİR Dokuz Eylül Ünv. Hastanesi ben askerim görevde yaralandım belden aşağım 6 yerde parçalı kırıklar vardı sağ bacak komple kombine kırıkdı 3 sene yürüyemez demişlerdi Prof.Mustafa Özkan hoca beni kurtardı işinin piri şiddetle tavsiye ederim...

slm tekrar ben :) öncelikle melike hanım çok acılar çekmiş bunu anladım tek taraflı cihazla uzatma ameliyatı olan arkadaşlarımda var ama öle pek acı çektik demediler onu anlayamıyorum ben bu ameliyatı artık herkes oluyo özel zevki için falan gerçekten çok basitleşti Allaha şükür doktorlarımızda çok iyi bilgili NADİAFAY arkadaşa cevap vereyim evet benim ameliyatım 5 bin tlye bitti tek uzatma için gittik hocaya ayak tarağındada sorun vardı benim, bide dizle 3 aşamalı 5bin tl istedi;) Moonlike arkadaş ne zamndır bizlerden bilgi alıyo oda haklı onun doktoru 60bin tl istemiş çok para gerçekten( benim içeriden olan ameliyatımın dikiş izleri görülmeyecek kadar küçük) inanırmısınız ameliyat acısı çektim sadece 4 5 gün, bacağım hergün 1milim uzuyordu ufak bi diz haraketiyle ben böle diyorumda kimse bana inanmıyor:) bi önceki sayfalarda nizo adında bi kullanıcı var onada sorabilirsiniz benden 2 ay sonra oda oldu aynı yöntemden o 6 bin tl vermiş Melike hanımın çektiği acıları bi baskası çekecek anlamına gelmez zaten şimidiki hocalarda genelde içeriden yapıyor o yuzden korkulacak hiç bişi yokkk Hasan beyde Türkiyenin 3. Ortapedi uzmanlarından biri kendi dalında SON BİŞEY DAHA SGK CİHAZIMI KARŞILAMADI 5BİN TL HOCAYA VERDİM 300DE ÖZEL ODAYA İLAÇLARIMI FALAN HEP SGK KARŞILADI

Üst Alt