Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

Emre 2535 çok sağol.Evet karar verdim Hasan Bey'de.Ben turk doktorlarına güveniyorum ya.Fakat umarım estetik uzatma yapıyordur.Ücreti süper belki benim de en fazla 15 bin tl olur ki bu benim için çok iyi bir fiyat.Emre Bey bir de ameliyat olduktan sonra nekadar süre ayağınızın üzerine basamıyorsunuz yani koltuk değneklerinden destek alarak yaşantınızı sürdürebiliyoruz mesela 10 cm bir uzama gerçekleştiğinde nekadar zaman alıyor

Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu :) (Hasan hoca gerçekten çok bilgili arkadaşlar benle beraber ameliyat yaptığı hastalar var farklı hastalıklardan yanımda biri yatıyordu adamın bacağında kitle vardı dişiydi devamlı ürüyordu diz kapağı ve kaval kemiğindeydi kaç tane doktora gitmiş hepsi kesilecek demiş doktor yurt dışından mekanik bacak sipariş etti 60bin tlye (yeşil kart karşılamış onuda) ameliyata aldı hastayı diz kapağı dahil kaval kemiğini aldı komple o cihazı yerleştirdi adam 2 ay sonra ayağa kalktı yürümeye başladı bunun gibiside çok hepsini tanıdım) Nadiafay esnetik uzatma nasıl oluyor bilmiyorum gerçekten eğerki dikiş izlerinden bahsediyorsan dişiş izleri çok küçük banada yanılmıyorsam sonrada kaybolacak dedi bu izler. ücrete gelince evet dediğim gibi benden 5 bin tl aldı cihaz içinde bide benim 3 aşamalı oldu baska bozukluklar vardı ayakta :) benden 1 ay 2 ay sonra bi hasta ooldu benim gibi ondan 6bin istemiş ameliyat olduktan sonra ayağa kalkıyorsun hemen basmadan tabiki.ayağının üstüne basmanada fazla bi süre geçmeden yavaş yavaş bas diyor zaten kendisi ben şu anda normal bastonlarla yürüyorum ayağımın üstüne basıpta 10cm lik uzatmada 3.5 4 ay gibi bi sürede biter asıl önemli olan zaten o kemiğin oluşması sene sonu tamamen atarım inşallah bastonları Nadiafay arkadaşım bende gidecem yakında hocanın yanına ordada görüşebiliriz yüz yüze

Emre 2535 arkdaşım tabiki çok çok yardımcı oldun çok teşekkürler.Estetik olarak kastettiğm keyfi olarak uzatma ameliyatı mesela 1.63 boyun da olan bir kişiye yaparmı.Biliyorum iz kalmıyor zaten o yüzden içeriden yöntemi tercih ediyorum.Ay birde koltuk değnekleri öyle bir sene mi kalıyor bu çok sıkıntılı olur.Uzatma 3,5 4 ay sürmesi çok iyi ama önemli olan benim için koltuk değnekleri ki benim tekerlekli sandalye olur sanırım çünkü 2bacak uzatılıcak.İzmir de değil mi Hasan Bey.Ben şuan başka şehirdeyim 1 ay sonra yurtdışındayım ama gelcem tekrar turkeye.Ben turkey ve yurtdışı arası yapıyorum yani kalıcılığım yok iki yerdede oyüzden zaman benim için çok önemli

tabikide keyfi olarak uzatan hastalarda var :) 3 hafta önce hastaneydim biri olmuş ilk tek bacağını yapmış 2.yide olacakmış hemen ardından koltuk deyneğini ocaktan beri kullanıyorum ama rahatım her işimi yapabiliyorum onu sorun etme. Hasan bey izmirde su anda izinden gelmiş ama bidaha çıkabilirmiş 1 haftalığına 0536 697 35 81 bu numara sekreterin Bekir ismi görüşün bi

Merhaba arkadaşlar ben 29 yaşındayım polio sekelinden dolayı sağ bacağımda 4 cm kısalık var uzatma ameliyatı olmak istiyorum doktorada gittim soru işaretleri bitmiyo tabiki en güzeli bu ameliyatı olanların yazdıkları İstanbul da doktora daha doğrusu doktorlara gittim olur dediler bacağın iyi durumda ama benim korkum bacağımın diğer bacağıma oranla zayıf olması önce ayak ameliyatı olmam lazım korkuyorum Van da yaşıyorum ne kadar sürer ne kadar kalırız hastanede sonuç nolur maddi boyutuda var benim gittiklerim özeldi devlette en iyi kim cevap bekliyorum olan arkadaşlar herkese şifalarrrr.......

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım bu ameliyatı olmak isteyen çok evet ama cesaret edemiyorlar bende ilk baslarda sizler gibi korkuyordum 2 sene ertelememden sonra oldum ameliyatımı çok basarılı gecti uzatma cihazım içeriye kondu.Önceki yazıları takip eder okursan yarcımcı olur sana benim yazdıklarım arkadaşların yazdıkları falan,yazdığın gibi benim sağ bacakta diğerine göre ince biraz ama sorun deil o bence, 4 cm kısalık yaklaşık 1 sene tedavi gerektirir bi aksilik çıkmazsa eğer sana önerim doğru doktora git iyi arastır istanbuldada iyi doktorlar varmış diğer arkadaşlar bahsetmişti illem özel hastane olacak diye bi kaide yok ama normal devlet hastanesinde olsan bile bıçak parası alıyorlar malesef ben izmirde oldum ameliyatımı doktorum prof. işini çok iyi yapan birisi daha başka sormak istediğin aklına takılan bişey varsa sorabilirsin

cerrahpaşa 9 eylül çapa bana görede bunlar

ben çok gördüm eğrilikleri düzeltmeleri daha kolay galiba sorununuz düzelir merak etmeyin

muharrem inan çok iyi bi doktor tavsiye ederim

arkadaşlar ikinizede teşekkür ederim soruma cevap yazdığınız için ben yaklaşık bir yıldır araştırıyorum ve süreklide erteliyorum arkadaşım ben İstanbulda da prof.dr.Yüksel Tenekecioğluna gittim Cerrahpaşada çalışıyomuş özel yerine gittim bide Bakırköy Acıbademde Burak Boynuka önceden 29 Mayıstaydı ikiside ayn şeyleri söyledi ben Burak Boynukta olmayı düşünüyorum olan arkadaşlarımız var ama tam karar veremiyorum ameliyata enfeksiyon riski varmı bide uzatırken kendiniz mi uzattınız çok mu acıyo arkadaşım senin verdiğin mail adresi doktorun mu sizin önerdiğiniz doktorlarada bakıcam kafam çok karışık bide benim 3santim uzatılıcak bacağım diz altından çok teşekkür ederim

emre2535;

Emre Bey ben yaz tatilinde olmayı düşünüyorum çünkü okulum eylülde açılıyor.Ama tatile girer girmez soluğu izmirde alıcam.Hemen gidip görüşcem umarım kemiklerim de dayanıklı sağlam çıkar bu ameliyat için çünkü vejeteryanım et süt ürünleri yemiyorumSoya sütü içiyorum soya peyniri yiyorum neyse ben şimdiden başlayayım calcium ilaçlarına etkiyi artırmak için de D vitamini takviyesi yapayım.Doktorumu bulduğum için çok mutluyum size de yardımlarınız için çok teşşkür ederim sayenizde buldum dr mi.Dua etcem size çok.Ay heyecanlandım keşke hemen olsaydım çok sabırsızlandım

Nadiafay korkkacak bişey yok gerçekten eğerki ameliyatın benim yöntemden olursa çok çok rahat edersin aklında bulunsun senin ki alttan kısa galiba hocaya deki cihazı kemiğin arasına yerleştirirken bi sorun olmaz diye de sor çünkü kaval kemiği biraz daha ince oluyor ben çok mutluyum şu anda ayağa kalkmak için sabırsızlanıyorum Allah Yardımcın olsun :)

sayın nadiafay 163 boyundasınız ve yazdıklarınızı hayretle okuyorum.ben erkek olarak 156 cm mim ve kesin olabilir miyim diye hala dusunuyorum ki gun aldım.ayrıca 15000 tl falan hayal size diyim.içerden yaptırırsanızda 7-8 cm i gecemezsiniz ve yuruyemezsiniz.cunku o aletler 10 kg fazlasını kaldırmıyor.bozuluyor bozulursada her alet 1200 eur artı kdv ve iki alet alacaksınız ben bu işi 10 yıldır arastırıyorum.oyle et yemem sunu yemem olmuyor peynir et sut.size dostum demek istiyorum lutfen iyice arastırın okay olum yok ucunda ama agrısı var.fiziktedaviside var.bakın su siteye gidin ziyaret edin.Ilizarov - Ana Sayfa ordaboy uzatma var.163 tıbben normal hee begenmezsiniz ok.ama narkozdan kalkınca ben ne yaptım dersenz artık gec cunku kemiklerin tam ortadan kırık olacak.ve metal civiler kemik iligine girmişolacak.kemik ilik kanalını matkapla oyup genisletiyorlar sonra icine uzayan yada dısardan uzayan civi cakıyorlar işte bu sırada yag emboli riski oluyor yani masada kalırısn.bende cok yakısıklıyım ama boyum asırı kısa tek eksigim bu yoksa hayatta bu işikafamdan gecirmem olacagımda 165 olacak zaten.garantii yok bu işin n fazlası var senin icerden en fazla 7-8 cm dısardan yaparsan 10-12 cm.içerden yatarsın tekerlekli sandalye ile gezersin.dısardan koltuk degnekleriyle.bu işi yapacaksan bu hayattan vazgececeksin bastan hee olursa harikasın olmazsa bu halini ararsın.amasoya sutu yok sunu suyu falan olmaz canım.et sut peynir.ve sigara yok.tekrar ediyorum matkapla kemiklerini oyup icine pin cakıyorlar sonra cekicle ikiye kırıuorlar sonra tekrar dısardan fixator baglıyor ve yaralar varsen doktora soya yesem olur mu diyeceksin.bu zaten etikliği herzaman tartısılıyor.sen benim doktoruda arastır bir numaradır.prof mehmet kocaoglu.ingilizcen varsada youtube dan izle rusyada kızlar yapıyor.amabence sen biraz daha kafa yor.vejeteryanlıgınıda 6 ay kadar unut.

boy uzatma ameliyatı olanlar benimle iletiş,me geçebilirler mi

Merhaba arkadaşlar,
Ben 28 yaşında bir İngilizce öğretmeniyim, çok tempolu çalışıyorum, haftada 6 gün günde 10 saat ders anlattığım oluyor. Boyum 1.63, kısa boyum haricinde herkes beni yakışıklı bulur, bir tarzım vardır. Ben 3 yıldır bu tekniği düşünsem de cesaret edemedim, yeni nesil çok uzun, yanlarında çok kısa kalmaktan dolayı sıkıntı duyuyorum. Ayrıca yaşlanmadan karizmatik bir duruşumun olmasını istiyorum ama bu ameliyattan çekiniyorum. Yazdıklarınızı okuyunca cesaret aldım, hangi hastanede oldunuz? Istanbuldaki arkadaşlar sizinle buluşabilir miyiz? Ya da hotmail adresime bir fotoğrafınızı atabilir misiniz? facebook profilim "cybernational arts" beni ekleyebilirsiniz. Ameliyattan sonra işimi bırakmak gibi bir lüksüm olmadığı için ne kadar süre sonra işime dönebilirim? Ağrı çok oluyor mu? Bildiklerinizi, yaşadıklarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler ve tanıştığımıza sevindim!

Emre Bey evet alt bacak olsa daha iyi olur ama yinede dr karar verir sanırım.Yok merak etmeyin hiç korkum yok.Sadece zaman sorunum var.
Moonlike Bey para konusunu hallettim dediğim gibi arabam var eğer 30 bin den yukarı bir ücret talep ederse doktorum,arabamı satıcam 120 bin tl arabamın fiyatı.Çok zor şartlar altında almıştım ama vazgeçebilirim arabamdan.Ayrıca dedğim gibi korkum yok inanırmısınız ölümden dahi korkmuyorum desem.Doktorumda karar yaptım hem izmir daha iyi istanbul biraz karışık ve kendimle ilgilenmem biraz zorlar istanbulda.Ayrıca ben Slavım rusça konuşuyoruz zaten.Ve evet biliyorum Rusya da yaygın bu ameliyat.Almanya da da yaygın.Ama turkeyde olcam ben olmak istiyorum.Youtube a ne yazmalıyım bu ameliyatla ilgili sonuçları görmem için.Linki ya da isim olarak yazarsanız bakmak istiyorum.

moonlike;
bu ameliyatı neden hala bu kadar gözünüzde büyütüyosunuz? :) yağ embolisi falan sorunlarını da ilk sizden duydum ben bi enfeksiyon bir de dizimi kıramama risklerim vardı benim kafamda. Enfeksiyonu aştım diz kırmayıda zar zorda olsa hallettik. Dizini kırıyolar evet de bu işi bilene yaptırıyosanız onlar bile tedirgin olmuyo bu kadar :) rahat olun biraz her ameliyatın riski vardır bademcik ameliyatından da ölen oluyo eğer ölüm zamanı gelmişse. Anesteziden korkmayın bu kadar :eek: ayrıca siz iki bacak diye mi o kadar veriyosunuz? enfeksiyon riski de korkutuyosa bu kadar içerden ameliyatı uygun maliyetle olabilceğiniz doktor araştırın derim ben sizin doktorunuz evet bu konuda ustalaşmış artık ama başka iyi doktorlarda var gayet başarılı ve olanlar da gayet memnun. Bence başka doktorlara da bakın boşuna para vermeyin ve olabilirseniz içerden olun çekmeyin boşuna valla benim zamanımda olsa bende öyle olurdum. her açıdan daha konforlu.

beslenme çok önemli evet en önemliside, bilmiyorum ne kadar seversiniz keçi sütü çok faydalı kemiklere :)

siteye fazla gelemiyorum aklıma geldikçe giriyorum sorusu olacak olan varsa facebook'dan ekleyebilirler okankirogluizmir2535@hotmail.com tedavim hala bitmedi :)

haklısınız melike hanım ama kozmetik uzatma dünyadada heryerde etik olarak cok tartısılıyor.yapılan işlem cok buyuk aslında sizde yag embolisini belkide zorunlusunuz diye bahsetmemişlerdir birde cok az ihtimal.içerdende 8 cm oluyor.inanın gözümde büyütmüyorum hayatıma ne katacak.neden mi 156 yım 166 yapacak ama yukarda okudunuz arkadas 163 ten memnun degil dısardan olanla 168 a kadar cıkabilirim.
Bu arada benimde facebook um nadiafay yada emre bey melike hanım ekleyebilirsiniz.
aycan_66@hotmail.com sarısın bir arkadasım.

selamlar ,sizede yazdım facebook umu unalised bey de ekleyebilir.bende baya yakısıklı bir adamım ama kahretsin bu olay evet bende ölümü takmıyorum zaten suanda sadece yetmiyecek diye korkum basladı beklentimi cok tutarsam huran olacak gene kısa olacagım baksanıza arkadas 163 ben olacam maksimum 166 bilemiyorum hüsran vaziyettim ki gün aldım.sunu arastırın il tabiki onemli ama doktor cekeceginiz acı dahil her asamada onemli deneyimi lütfen ğrof mehmet kocaoglu nu arasıtırn.
linklere gelince youtube
1- limb lengthening
2- limb lengthening kurgan
3- limb lengthening india

inceleyin.sizide anlıyorum havalı olmak istiyorsunuz.ben desteklerim kesinlikle yeni nesil uzun evet o yuzden imkan varsa olur ama suna karsıyım cok koolaya alınacak birşey degil yurumek cok zor olacak .planlarınızı geniş tutun herşey olabilir.
dediğim gibi ama sonuc kesin basarılı olur yani gorsel olarak en 170 yapar 173 e cıkar.uzun bacaklı bir kişi olacaksınız.işte burda benim derdim benim temel az.156 cm ve bende slav ım facebook umda mevcut cok az rusca biliyorum.bulgaria silistre liyim.

sen bu ameliyatı boy uzatmak için mi olmuştun kadir? eğer öyleyse ne kadar uzadın?

olacagım olmak cok istiyorum cünkü ben 156 yım ve aynı dert bendede var.tip duzgun boy kısa.facebook a bakabilirsin.psikoloji sıfr bende mali müşavirim bankada.ama berbat yaşım 30 oldu bende yaşlanmadan olmak istiyorum ama işte sizin gibi bir kazancım olmuyor.sizi doktor 170-173 arası rahatlıkla ulaştırır.ama sizin 163 iken memnun olmamanız işte benim korkumu pekiştiriyor benide en fazla 166 yapacak.aşırı stress altındayım bende .bilgi istiyorsanız sizi doktoruma yönlendirebilirim.prof.mehmet kocaoğlu internetten bakın direk bu işin ustasıdır.ama pahalıdır bu ameliyatlar.50 000 tl ile 80 000 içerden olan sistem iki katı 150 000 tl yi buluyor.ama içerden olan cm olarak genelde 7 veriyor.ama riski az sizede bence yeter ama tekerlekli sandalye onda kullanmınız öneriliyor.keşke sizin kadar olsaydım koşarak girerdim ameliyata . ayrıca Ilizarov - Ana Sayfa dan bakabilirsiniz sol rtarafta boy uzatma var.orda resim ve yazılar var.

Emre Bey inanırmısınız ben de başlamıştım keçi sütüne ama yazmak istemedim gereksiz olduğu için.Evet tadı istemediğim bişey ama k.maraş dondurması yiyorum zor da olsa dondurmaya kendiimi alıştırmıştım o yüzden çok yadırgamadım aynen ona benziyor tadı.Ama içicem zor da olsa benim için.Ki inek sütünden 2 kat daha fazla calcium içeriyor alerji riski yok et tüketmeyenler için de çok iyi.Bir de inek sütlerinin şuan nekadar sağlıklı olduğu tartışılır hormon verilerek inekler yetiştiriliyor ve bu hormonlar sütten direkt vücudumuza giriyor ve meralarda beslenen inekler dahi sağlıksız şeyleri yiyebiliyorlar fakat keçiler bitkileri yerken bile en sağlıklı yerlerini tüketiyorlar yani tamamen sağlıklılar ben ineklere pek güvenmiyorum ya:)peynirinide yemeğe başlasam süper olcak.

Moonlike Bey ben inanırmısınız öyle takıntı yapmıyorum illa olcam diye.Yani bayanım çok da önemli değil Allah'a şükür güzel bir fiziğim de var.İnanırmısınız çevremdeki çoğu bayan benim fiziğime özenerek spor salonlarından çıkmıyolar ki bunu da itiraf ediyolar gittiğim her yerde övgüler hatta yolda durdurup soran bayanlar dahi var özel bişey yapıyomusnuz vücudunuzun böyle olmasında.Bayanlar için sanırım kilo çok problem erkekler için de boy.Oyüzden boyunu uzatmak isteyen erkek arkadaşları sonuna kadar destekliyorum.Benim sadece öyle canım istedi mümkün olursa uzatıcam boyumu öyle psikolojik derecesinde değil benim takıntım.Bir de bende şu takıntı haline gelmiş en çok o tetikliyor sanırım beni çok mini etek giyorum ve topuklarıma kadar uzun etek giymeyi okadar çok istiyorum ki sanırım olsam asla mini etek giymem ve veda etmeyi düşünüyorum çok çok uzun etek giycem ve boyu uzun bayanlara da çok yakışıyor uzun etek bir an önce giymeyi çok isterdim ve topuklu ayakkabı çok tercih ediyorum onlara da veda etmek çok güzel olur.Ama siz sanırım turk asıllısınız yani ordaki turklerdensiniz benim kökenim turk değil.

keçi sütüne başlıyorum bende :) iyi düşünüp karar verin arkadaşlar ben oldum hiç bi sorunum olmadı Allaha şükür tedavimde çok güzel gidiyo Moonlike ekledim seni okankirogluizmir2535@hotmail.com

ya arkadaşım 50 bin 80 bin içeriden 150 bin tl neler diyonuz siz ya ;) ;) Vayyy Be Ben beleşe olmuşum demek oluyor :):):)

keçi sütünü bana gizli gizli içiriyolarmış bi gün hırsla buzdolabına gidebildim tek başıma o zaman görmüştüm bende ne zaman bu sütün tadı değişik desem sana öyle geliyo diyolardı :D zaten normalde de sütü sevmem et falan da yemediğimden eczaneden protein almıştık koca bir kutu onu karıştırıp veriyolardı bana. Kemik suyu tüketin bol bol kırmızı et sevmiyosanız hele de kemik suyu çok faydalı. Ameliyatdan sonra eğer yazın olucaksanız güneşlenin ben hep gölgede oturuyodum imkanım varken çıkmazdım güneşe hangi akla hizmetse. Ben yeme içme konusunda sınıfa kaldım baya ama şimdiki aklım olsa yerdim hepsini. Doktorum her muayenede ne kadar yumurta, et yiyosun diye sorardı kırmızı et tabi.. Yattığım halde 5 kilo vermiştim ameliyat sonrasında yeme içme olmadığından. sonucunu da geç iyileşmeyle çektim tabi o da ayrı.
moonlike;
Sizin verdiğiniz para ameliyat değil doktora bıçak parası o zaman. Ün yaptı diye bu kadar alıyor kesinlikle başka doktorlara da bakın diyorum ben ısrarla. Hele izmirde olucaksanız bu işin uzmanı daha fazla orada istanbulda da olanlar var. Tamam doktorunuz başarılı ama bu kadar maliyete değmez evet estetik amaçlı pek yapmak istemiyolar ama o kadar fazla teknik geliştiki doktorlar da eskisi kadar çekimser bakmıyolar bence. Ayrıca sizin uzatma femurdan olucaksa pantolon giyme de sıkıntı da yaşıcaksınız. Ki ben bayan olduğum halde artık pantolon ne zaman giycem diye sayıklayıp durdum aylarca. Cihazla daha fazla uzatma yapabilirler ama anladığım kadarıyla 1-2 cm fark ediyor içerden ameliyatlarla. Dediğim gibi eğer 1-2 cm de önemliyse sizin için kesinlikle başka doktorlara da bakın diyorum ısrarla. 50-60 bin ne demek ya. Doktorun ünvanına veriyosunuz parayı cihazların maliyeti bu kadar tutmaz ki bende özelde oldum sigorta karşıladı pek çok şeyi. Tabi estetik amaçlı değişebilir ama bu kadar tutabiliceğini sanmıyorum hadi 10 bin tl verin ama sizin vericeğiniz rakam çok.

hayır ben türk degilim annem pomak slav müslüman.benim iki pasaportum var anneminde onun annesininde ama göçmen degiliz.pomak yazarsanız bulursunuz.

arkadaslar selam acıklaması sudur ben özel memorial hasntanesinde olacagım o zaten yuksek bir miktar 5 gün kalıacm.ayrıca aletler evet o kadar pahalı olamsada doktor buparayı alıyor ama 6 aylık yada iyileşene kadar.fizik tedavi pansuman ücretleri hariç.sizinkileri devlet karşılıyor bakın içerden olan aleti bir tanesi 12000+kdv eur.ayrıca iki tane oluyor tabiki carpın yuksek arkadaslar bizdeki kesinlikle estetik ve heryerde uc asagı bes yukarı aynı.
Nadiafay ve melike hanım a ise soyle bir cevabım var artık korkmuyorum ama yetmeyecegini gene kısa olacagımı biliyorum sanırım asla yakısıklı olamıcaz olacak 166 o yuzden her cm in onemi var ve icerden olanda ise işe gidemem ayaga kalkamam cunku 10 kg ustunde onların motoru bozuluyor gene ameliyat ve yenisini almanız gerekiyor 12000 eur verip.dolayısıyla dısardan olan 12 cm e kadar olabilyor ama doktor tabi sekil bozuklugu olsun istemiyor.dizin ustu altından 12 cm uzun o zaman 168 cm olurum fena degil tabi suan 156 yım.deger mi deger bencede.

Siz kafanızda netleştirdiyseniz eğer sorun yok. Fizik tedaviyi de olucağınız hastanenin fizyoterapistiyle çalışıyosunuz normalde onun için ek ücret vermezsiniz diye biliyorum buna pansumanlarınız da dahil. Pansumanda ekstra bir ilaç kullanmışlarsa belli bir ücret alıyolar ama normalde almazlar. buna dikişlerinizin alımı da dahil :) zaten bir süre sonra doktor gözetiminde siz yapıyosunuz sonra haftada bir doktora gidince görüyor doktor. Akıntılarım hep olurdu benim ama hangisi iltihaplı hangisi değil ben kontrol ederdim hiç de yanılmadım , kalça kemiğimden olduğum ameliyatımda da ilk pansumanı doktor yaptı gerisini ben yapmıştım :D fizyoterapistle çalışmayı istememiştim adama sinir olduğumdan ama kesinlikle bir fizyoterapistle çalışın siz canınızı yaksalarda çok daha çabuk hareket ettirebilirsiniz bacağınızı.

moonlike cım, beni faceden ekleyebilirsin, moralini neden bozuyorsun, ben de mehmet koloğlundan randevu aldım, fiyatlar senin söylediğin gibiyse bu ameliyatı kimse olamaz. ancak emre 2535 daha makul bir fiyat ödediğini söyledi. onun adına gerçekten sevindim, eğer ameliyatı başarılı geçtiyse, biliyorsunuz önemli olan bu kararı vermek ve dr unuza sonuna kadar güvenmek, olumsuz eleştirilere kulaklarımızı kapamak. bence sen 166 olacağın için üzülme, şu an 1.56 sın, 10 cm daha uzun olacaksın, bu çok önemli bir değişim, küçümseme, eminim kendini daha iyi hissedeceksin, emre2535 in boyu da 183müş mesela, ama herkes kendine göre düşünsün mutlu olmayı hepimiz hak ediyoruz. faceden de konuşabiliriz. emre2535 bana çok şey anlattı sağolsun iyi kalpli arkadaşım. umarım hepimizin diledikleri olur. ben 163üm ve kendimi bu boy ile mutlu hissetmiyorum, 10 cm uzarsam çok iyi olur, çünkü senin gibi ben de yakışıklıyım allaha şükür, tek sorun boy. olacak.. hepinizi öpüyorum!!

aycan ben seni ekledim faceden cybernational arts adım..

:cool: Selam Herkes bişiler söylemiş süt olayına deyineyim bende bol bol süt için keçi sütü ;) bende baslıyorum artık içmeye bi arkadaşımız demiş cihazlar pahalı değil doktorlar kendisi alıyo parayı ameliyat olacaklar kararını verdimi :)

evet ben dedim dediğimin de arkasındayım biliyorum çünkü. Bıçak parası diye birşey var ama estetik amaçlı olduğunda bu durum nasıl oluyor bilemem devlet cihazın parasını ödemeyebilir o zamanda maliyet artar tabiki. 2 yıl önce sırf ameliyatlarıma vermiştim 6 bin tl. bakımıydı, ıvır zıvırıydı saymıyorum zaten. Özelde oldum doktorumda prof. ona gitti ama içimiz rahattı tabi o da ayrı ve burda çok da fazla seçeneğim yok doktor açısından. Bıçak değdiği an para alınır demişdi bana birisi. sadece keçi sütü değil, kemik suyu da tüketilmeli bol bol onun da bayağı faydası var.

Melikee ne diyosun kemik suyu mu bilsem beni 1 ay da iyileştircek yine içmem ben de senin gibi doğal olmayan yöntemlerden araştırıp içeyim protein falan filan.

Arkadaşlar acaba moonlike bey'in çok parası olduğu için mi doktor böyle iştemiş hani kendisi söylüyo çok iyi bir işim var param var ee doktora da çok çaresiz göstermişse kendini,yeterki boyum uzasın servetimi harcarım demişse bunu fırsat bilebilir ay kötü konuşuyorum tanımadığım bir insan hakkında ama mantıklı değil mi.Çünkü böyle insanlara şahit oldum biraz paralıysan bir de çok çok istiyosan böyle şeyler yapabiliyolar.
Ben doktorla görüşmeye gittiğim de ay yeterki yapın arabamı bile satarım falan lafları etmicem.Utanmasam pazarlık yapcam ama işte benim ki estetik olunca biraz ukalalık gibi olur.Şey mi desem bakın şukadar fiyata yapıyosanız sizde olmak istiyorum yoksa gidip almanya da yaptırırım:)valla yaka paça atar beni bayan falan dinlemez işin şakası acaba tıp öğrencilerine fiyatta bir kolaylık yapar mı doktorlara sağlık indirimi yapıldığını biliyorum ama öğrenciler için de geçerlimidir keşke öyle bişey olsa.Tamam veririm fakat neden paramı harcayayım ki ucuzu varkenYa aslında Rusya da bir ara düşündüm ama onlar motor sistemini kullanmıyolar illizarov tekniği çok kullanıyolar zaten bu tekniğide Rus doktor bulmuş biliyosunuzdur.Almanya da kullanıyolar motor sistemini ama Alman ya da tanıdığım yok almanca da bilmiyorum.Umarım ameliyat olduktan sonra hepimiz mutlu oluruz
Moonlike Bey siz anlatmışsınız biraz hayat hikayenizi ama ben ce bu talihsizliğiniz boyunuzun kısalığından kaynaklanmıyor tamam dış görünüş olarak sizi mutlu kılar ama inanın şansınız yoksa ne yakışıklık ne de boy falan etkiler.İnanın sizi teselli etmek için söylemiyorum gerçek bu.Okan bayülgen diye bir şahıs var okadar mı itici olur bir mahlukat Allah yaratmış kötü konuşmak istemiyorum ama gayette tutuluyo kısa olan al pacino ve onun gibi başka aktörler de var şansları da gayet iyi.Kylie minogue 1.56 boyunda.Ama süper bir bayan bence.Bence şansımızı da biz kendimiz yapıyoruz, gerekiyorsa ukala bile olun hiç komplexe girmeyin hatta boyunuzla dalga geçenlere siz de onların eksiklikleriyle dalga geçin.Herkes de bir eksiklik illaki vardır.Çünkü hiçbirimiz mükemmel değiliz.Görün bakın nasıl susuyorlar.Ve kıymetiniz biliniyor.Okan Bayülgen uzay yaratığına bakın ya adam resmen insanları aşalıyo ve çok afedersiniz kuş beyinli insanlar halen daha uzay yaratığını muhatap alıp övgüler yağdırıyolar demek ki insanları aşağılamak hoşlarına gidiyo insanların,yok böyle zihniyet ya.Ki siz diyosunuz ki ben yakışıklıyım kullanın işte bakın demekki okadar da şanssız değilmişsiniz Okan yaratığı gibi bir de üstüne çirkin olsaydınız ozaman napardınızBence kendinize güvenin.
Ben 3 sene önce biriyle beraberdim çocuk 1.56 ya da 1.58 miydi bilmiyorum inanın üzülmesin diye boyunu dahi sormamıştım.Okadar değer veriyodumAma yanımda okadar abes kalıyorduki onla dışarı çıktığımda bütün gözler bizdeydi.Hem yakışıklı değildi hemde boyu çok kısaydı bir de bonus olarak kroydu.Konuşması falan okadar bozuktuki kroydu ya bildiğin.Arkadaşları okadar kıskanıyodu ki bizi ayırmak için ellerinden geleni yaptılar en sonunda buna bir oyun yapmışlar ki iyikide yapmışlar nekadar yanlış yaptığımı anlamıştım.Hem de evlenmeyi düşünürken beni aldatmıştı.Şansına bakın ya ben o haliyle kendini beğenmişim adamın yaptığına bakın bide üstüne beni aldatıyo.Çocuk benden dolayı biranda popüler oldu okul da bütün herkes onu konuşuyodu.Biraz özel meselellere girdim ama örnek olarak verdim sizeŞans budur işte şanslı olunca ne boy ne tip ne kariyer ne de kültür hiç bişey etki etmiyor inanın.Sadece mutlu eder sizi boyunuzun uzunluğu.Bakın diyosunuz acaba 1.68 de değişim geçirirmiyim.Bu düşünce yanlış böyle yaparsınız yine tatmin etmez sizi.Şansınızı yine kapatırsınız.Bence şuan da bile şansınızı siz yaratabilirsiniz.Ama ameliyatınızı olun ve olduktan sonra bukadar yeterlimi yetersiz mi düşünmeyin direkt farklılığı yaşayın ve mutlu olun bu görüntüyle ve bu mutluluğu etrafınıza yansıtın görün bakın nasıl güzel bir yaşam sizi bekliyor

Moonlike arkadaşım bi doktora takılı kalmış ondan böyle bu ameliyatta birazda şanş faktörü çok önemli doktorun ne kadar iyi olursa olsun.verdiği ücret ciddi bi rakam kendisi bilir bişey diyemeyiz yeter ki güzel olsun istediği gibide olur inşallah

nadiafay, kemik suyunu içmiceksin zaten :eek: yemeklere katılcak, çorbasını yapıp içen var. Ayrıca doktorum ben kırmızı et tüketmediğim için protein takviyesi demişdi tabi et tüketmekle bir olmaz diye de eklemişdi. Günde 1 bardak keçi sütüne katıp içiyodum ama nası içiyodum bide bana sor tabi sen sevebilirsin o da ayrı. Et, süt tüketimini bol bol yaparsan onlara ihtiyacın olmaz :)

Üst Alt