Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

benim uzaktan kumanda yöntemi ile oluyor az uzama sebebine gelince : hasan hoca ya bana ilk önce günde 22 uyarı gönder dedi ,9 gün sonra gittiğimde hiç uzaman olmadı dedi . sonra 80 kez ayağına cihazla uyarı gönder dedi 13 gün sonra gittim 0.8 cm uzadı dedi yani az uzadı dedi. hatta ban 80 değil 100 ün üstünde uyarı gönderdim. bilmiyorum nedenini ya benim ayağımda sorun mu var , ya hasan hoca az uyarı yapılmasını söylüyor, ya da baslenmem çok kuvvetli değil ama normal besleniyorum.

senin yöntem mekanik yöntem, benim ayakneden yavaş uzuyor anlamdadım ,ben üzerine basıyordum zorluyordum egzersiz yapıyırdum acaba ondan mı uzamıyor. emre sen şimdi ayağının üstüne basabiliyormusun. 7 cm uzaman nekadar sürdü , ayağının üzerine basman nekadar sürdü. ocaın 3 ü iseşimid yürümen lazım. cihazlar alın dımı

murat kardes benim dediklerimi anladın degil mi dısardan olan alet ile ilgili. Ilizarov - Ana Sayfa a gir orada boy uzatma var.ordakileri incele.murat bey cidden asırı sıkıstım emre beyde yardımcı oluyor.bu iş imkansız mı keşke yapmasaydım diyormusun bide sunu goz onune al ben sendende 6 cm kısayım.ve cok uzuluyorum işte.suan nasılsın işkence agrı varmı 24 saat ama hep dedigim o bacak sis nasıl bakıcam bide o ameliyat haneye nasıl giricem ya.ve olacagım dusun 166 maksimum orantı olursa 168 e cıkarız dedi ama tabi bunlar olasılık uzamayada bilir seninki gibi senin hoca panik mi simdi cunku hasan hocada mehmet hoca kada iyidir.ama onlar içerden sistemi benimsemişler benim hocada dısardan daha mobility diye .sonucla girerken nasıl girdin cıkınca nasıl cıktın beline epidural denen uyusturucu basan alet takmadılar mı ? bana takacaklar memorialda olacam ondan zaten 50 60 bin tutuyor.fizik tedavi nasıl yapıyorlar ? ve suan doktor dediki uzarken agrı olmayacak dedi.cok sagol tek tanıstıgım estetik uzatan sensin o yuzden bu sorular çok yaptıran oldugunuda sanmıyorum.

emre telefonunu aldım ararım seni benimde arkadaşlar 5372089309 bende yardımcı olrum elimden geldiği kadar...

arkadaslar cok buyuk sıkıyorum sizi ama emre ve murat arkadasım musait olunca sizi ararım once sorarım tabi.okay mi.olucam ama bir koru korune girmek birde bilinçli girmek var.başka cıkarım yok tabiki boyle 165 girip 175 gibi olsaydık gozum kapalı girerdim ama cok kısadan az kısa olacam o yuzden irdeliyorum birazda.

benimde telefonum 542 213 30 01 facebook aycan_66@hotmail.com

Immmm işler karıştı yine.Şimdi bide uzaktan kumanda adı çıktı ben içerden sistem,uzaktan kumanda hep aynı sanıyodum çivi motor yöntemi de farklı mı?Yoksa... şimdi kaç tane sistem var anlamadım.İllizarovu geçtim zaten dedğim gibi estetik görünmüyor hiç,ben alete her baktıkça sinir eder görüntüsü beni öyle ayağımda kocaman şeyler rahatsız eder görüntüsü beni.O içerden işlevini yapsın ben hiç görmeyeyim kendisini mümkünse:).Bir de fiyatı daha pahalı sanırım uzaktan kumanda sisteminin adı bile havalı ya, uzaktan kumanda yönet woow.Murat kardeşim bir açıklama yaparsan ücreti hakkında çok memnun oluruz sende estetik amaçlı olmuşsun ben de olmayı düşünüyorum aynıyız yani.Güzel de açıklamalar yapmışsın daha önceki yazılarında,gelişmelerden haberdar et yine bizleri.Emre bey tamam bekliyorm alacağınız arkadaşın haberlerini.

Ama arkadaşlarım sadece tlfnda görüşmeyin foruma da yazın çünkü bu forumdan bizim gibi birçok arkadaş yararlancak.Mesela ben çok memnun oldum bu forumla tanıştığım için.Önceleri özel msj attım bir arkadaşa (çünkü öyle forumlara hiç yorum bırakmam hiçbir foruma)sonra site yöneticisinden uyarı aldım deneyimlerinizi forumda paylaşırsanız daha yardımcı olursunuz arkadaşlara falan filan çok da haklıydı zaten.Gerçekten de çok yararlı oluyo hepsine de dua yapıyorum yardımcı olan arkadaşlara emeği geçen arkadaşlara.O yüzden yardımlaşma adına buraya yazalım bizler için okadar açmışlar sağolsunlar arkadaşlar böyle güzel bir forum onlara da ayıp yapmayalım.Ben özellikle buraya yazmaya özen gösteriyorum hatta özel msj dahi atmıyorum bazen gereksiz şeyler de yazdığımı biliyorum çok laf kalabalığı yapıyorum naparsınız işte bayanlar çok gevezedir fazla konuşmayı severiz:)

dışardan uzatma olucak arkadaşlar ;

1.lokal yapıyolar genelde ve ameliyata girmeden sakinleştirici verildiğinden korku falan kalmıyo, çok tedirgin olursanız uyutuyolar zaten.
2. Anestezi geçene kadar ağrı, acı hissetmezsiniz ağrılarınız artasa ağrı kesici vuruyolar halen çekerseniz azda olsa morfin verebiliyolar. Belinizdeki sistemi çıkartmazlar gerektiğinde ağrı kesiciler oradan verilir ve daha çabuk etki eder.
3. Tuvalet ihtiyaçları için sürgü kullanıyosunuz kalkamazsınız çünkü.
4.Bacağının 2 katı şişicekdir ama özelde olursanız helede fizyoterapist gelip size yatakda yapabilceğiniz ödeminizi indiricek hareketler vericekdir zaten onları yapıca geçiyo ödeminiz.
5. Kan sulandırıcı vurulmuştum ben ilk 20 gün boyunca neden niye diye sormadım.
6. uzatmaya 10 gün sonra başlanır günde 1 mm uzatma yapılır. Kemikde düzgün kaynama olursa uzatmaya ara verilmeden tamamlanır.
7.ilk ayağa kalkmaya çalıştığımda çok zorlanmıştım ve kalkamamıştım ilk ayağa kalkışım 4. gün olmuştu ve değnekleri kullandım.
8.Ameliyatdan sonra devamlı sırt üstü uyumak zorunda kalıncağından başda birkaç gün uykusuz geçer vücut alışınca sorunda kalmaz.
9.Enfeksiyon doğru bakımla korkulmıcak bir durum çünkü olmaz zaten bir süre sonra pansumanı siz yapmaya başlıyosunuz, kas kısalığı vb sorunlar egzersizler sıkı tutulduğunda olmıcak sorunlardır. Ameliyatdan sonra dizi kırmak için egzersizlere başlanır yavaş yavaş arttırılır dereceniz. Bu sırada sağlam acı çekilir ama sonunu düşünüp sabretmekden başka çare yok çalışmıcam derseniz sonrasında kırmak için çok çok daha acı çekersiniz ve ne kadar kırabiliceğiniz belirsizdir.
10. Bu sitenin tabiki çok faydası var, ilizarov.com sitesinde de resimli olarak işlemler görülebilir. Burda anlatılanlar aklınızda kalsın ama her insanın vücut yapısının farklı olduğu unutulmayın. Doktorun işi ameliyatdan sonra biter gerisi size kalır doğru beslenme ve egzersizle bu ameliyat sürecini sorunsuz tamamlarsınız. Ben acıya dayanamam diyen olursa bu işi başdan yapmasın bu yöntemde acıyla yaşamayı öğrenmek zorunda kalıyosunuz. Benim acı eşğim çok düşükdü bu ameliyatdan önce şimdi kolay kolay sesim çıkmaz canım yandığında.

en önemlisi aklınıza takılan soruları doktorunuza sorun öncelikle, gerektiğinde bu ameliyatı yaptıkları hastalarla iletişime geçmenizi, cihazı yakından görmenizi sağlayabilir. O hastalarla konuşursanız çok daha faydalı olur. Bu gerçekden zor bir süreç olucak ama bu ameliyatı olan kime sorarsanız sorun sonu için değer dicekdir. Sonunu düşünüp sabrediceksiniz. Tabiki bu kolay olmıcak ama o günlerde geçip bitiyor ve iyiki de olmuşum diyorsunuz.:) Ameliyata gerçekden karar verdiğinizde ve hazır olduğunuzda etrafınızdaki tüm olumsuzlukları unutup ameliyata odaklanmanızı öneririm herkes herşeyi söyleyebilir bu işlem sonucunda da olumsuz konuşan insanlar iyiki olmuşsun diyolar bunu da unutmayın. Bana bu ameliyata karar vermemde en önemli şey şu oldu. Olsam nolur olmasam nolur diye kendime ne zaman sorsam cevabım olmam gerekir oldu. Korktuğumda da birileri birşeyler söylediğinde de vazgeçmememi sağlayan bu gerekçelerim oldu. Herkes birşey söylicekdir önemli olan sizin ne düşündüğünüz :eek:

Murat benim fizik tedaviyle uzuyordu kumandam yoktu ama bi sorun olmadı gayet başarılıydı benimde ilk zamanlar uzamam olmadı 15 gün sonra baslamış :) şu anda ayağımın üstüne basabiliyorum vücüd ağırlığımın % 30 nu veriyorum yani 7cm uzamam 3 ayda tamamlandı kesin olarak uzama süresince ayağıma basmadım ben bastırmadı hoca ne zaman uzama bitti içerideki cihaz kapattı kendini o zaman basmaya basladım şimdiye yürümem lazım diye bişey yok murat kemik oluşmasını bekliyoruz arası dolacak daha :D

Moonlike günde 1mm uzuyor ayda 3cm eder buda ayağın şişmesi normal benimde çok şişmişti dizin üst kısmı günden güne haraketlerle indi kemiğin uzar sen onu kafana takma kardeşim Moonlike ağrıya gelince benim ağrım olmadı ilk 1 hafta ameliyat ağrısı çektim ağrı kesicilerle geçiyor zaten senin dışarıdan olan yöntemde ağrı olurmubilmiyorum olanlar pek fazla acı çekmedik diyolar bana az dişini sıkacan sende düşünmeyeceksin bişey senin zorluğun 1 ay kardeşim inan bana daha sonraki günlerde alışırsın zaten uzatmanda 9 10 cm olacakmış galiba 3 ay sık dişini günler çok çabuk geçti benim

Nadiafay Hasan hoca 3 yöntem kullanıyor dışarıdan uzaktan kumanda ile bide benimki gibi fizik tedaviyle uzayan...uzaktan kumandayla benimki aynı uzatma sekilleri farklı Muratta iki bacak için 20 bin vermiştir tahminim :)

epidural alet filan takmadılar. pişmanım ama ne ediyim şimdi hayatımda ciddi ilk ameliyatım olduğu için ve birden hayattan geri kaldım çok moralim bozuldu psikoljik olarak vucudum kabullenemedim bu durumu kaç gece ağladım durumuma ama benim ağrıdan değil yalnızlığımdan yanımda destekçim yoktu ama bundan sonra alıştım durumuma şimdi çok rahatım önümü az çok görüyorum.dediğim gibi ayağını fazla oynatmazsan ağrı olmaz. sen 50-60 bin tl diyorsun senin yönteme. daha az olması lazım. tekrar yüz yüze bir daha sor fiyatı. bizim toplam 20.000tl hepsi bu kadar iki ayak için. önceden 2010 10,11.ayda gitmiştim bana içederen amliyatın 80.000 tl olacağını söyledi. artı 150tl muayene parası vermişitim. sonra devlet bu cihazların 100%80 filan karşılıyor dedi bana. fizk tedavi olmadım ama hastanede yattığım müddet fizik tedavi öğrencileri filan geldi biraz egzersiz çalıştık. tabi egzersiz yaparken acı oluyor. ayğımda ilk başta çok şiş vardı altı simsiyatı kan toplanmasından 10 günsonra geçiyor ama şişlik biraz iniyor. sen hocana de ben daha fazla uzamak isityorum ona göre sana uygun olanı yapsın. artık hem diz hemde kaval kemiğinden mi uzatır bilemem. ben ameliyata çok rahat girdim hasan hocanın moral desteğide var. belimden uyuşturdular belden aşağıyı hissetmedim iğne vuruyorlar biraz gıcık oluyor. aletler falan sesleri geliyordu. yani ameliyatım çok güzel geçti ağrısız. tabi korkup işi gözünde işi büyütmeyeceksin sonuçta seni ameliyat eden hocalar prof. sen sadece korkma hocalara teslim ol. beni de korkutoyon yav--))) ben normalde cesaretsiz biriyim. 2 küçük köpeğin peşime düşüp (nasıl koşuyordum) kaçarken yıklıdığımı hatırlıyorumda. ben hcalara güvendim. onların bizim gibi yüzlerce hastası var. hasan hoca uzatma yapanlarda şu ana kadar önemli bir şeyin olmadığını söyledi. geçen odasında 1 saat oturdum, arkadaş gibi. ama ayağınıı iyi kollayacan o kadar ben değneklere alışmadım daha yeni yeni alıştım.

nadiafay şimdi bu uzaktan kumandalı yöntemleolyorum 15-10 cm alanında bir cihaz file takıyorsun düğmeleri var. ayrıca bir kabloyla bu cihaza bağlı olan küçük bir cihaz var bu cihazı deriye de yeri belli olan yere değdirerek tutuyorsun sonra bir düğme var ona basıyorsun o ışık yanıpı sönüyor belli aralıklarla günde 20*30 sefer yapıyorsun. diğer içerden yönrtemde ayağını hareket ettiriyorsun belli zamanlarda bir içe tam bilmiyorum.
fiyatı tek bacak için 10.000 tl iki bacak uzatılcaksa 20.000tl. bana hasan hoca dedi bu cihazın100%80 ini devlet karşıyor. toplam 20.000 tl vercen toplam.

Çok güzel anlatmışsın Murat kendimi gördüm sanki hepsini yaşadım bende :D Acaba gerçekten o cihazların %80 nini devletmi karşılıyor bence yok öle bişey sadece dışarıdan olanı karşılıyor :cool:

emre sen ücret verdinmi verdiysen ne kadar.? bu uzaktankumada içerden uzatılan bu aletler dışardan getirildi almanyadan ben onu getirenle konuştum bu yöntemi ben getirdiim dedi. yatarken bir adam geldi bu cihazı taslim etti bana sade cihaz 6*7 milyar. imza attım zimmet ettiler bana bir kağıt verdiler. şimdi bu cihaz almanyadan ithal ediliyor onun için devlet bir kısmını karşılıyor.hasan hoca bana dedi 10 milyarı ver bu parayı ben yollayacam.yollamazsam cihaz gelmez.artık ne kadarı cihaza ,ne kadarı hastaneye gider bilemem hastane 9 eylül özel hastane döner sermayesine gitimiş de olabilir. helal olsunben paranın derdinde değilim bir iyileşsem.. ama dışardan yapılan yöntemlerle (hoca bana dedi bunları tamamen devlet karşılıyor) para alınmıyor galiba. alınsada bu kadar benim verdiğim kadar değilde 1-5 milyar arası olabilir tahminim hastanenin döner sermayesi için.

Arkadaslar anlamadığım su bizde saglık sorunu yok cücede değiliz devlet bir lira karşılamaz ben özel hastane memorialda dışardan ikisi aynı anda fizik tedavi pansuman hariç 50000 tl.ama devlet karsilasada bu ameliyat orda olunmaz gibime geliyor rahatını düşünüyorsan.siz ne dersin bu is karışık geldi biraz bende biliyorum 12000 eur o alet içerden olanın tanesi.ve bozulursa sana patlıyor üstüne basmak yasak o yüzden tek tek.yapılıyor.

Murat ben 5 bin tl verdim dediğim gibi fizik tedaviyle uzadı benim ki hiç öle imza falan atmadım bi yere Hoca bana bu yöntem yeni dedi sadece bende kabul etmiştim hemen. uzaktan kumandalı dediğin gibidir belki yaa zaten insanın gözüne görülmüyor para sağlık sonuçta helal olsun ben iyi olayımda siz iyi olunda paranın önemi yok gerçekten bi kısmı Hasan hocaya gidiyordur bi kısmı hastaneye Allah razı olsun hocadan benim uzatma haricinde 2 sorunum daha vardı tarak ve dizde uzatma ile tarak ameliyatını oldum dizide olacam yakında bana çok yardımcı oldu merhametli adam gercekten herkes öle diyor dışarıdan olanı devlet karşılıyor evet banada öyle dedi

Para konuları biraz karışık arkadaşlar

bişey daha yaa uzama bitti benim herşey ayakta durduğumda bacak boyları aynı dizler eşit ikiside ama belden yamuk gibi duruyom kafayı yicem :d

Birde arkadaslar kronik ağrı diyorlar sınır hasarından devamlı ağrı oluyormuş sıkıntısı olan var mi

muratkardes, yazdıklarını okuyunca yaşadıklarım canlandı birden :) hele de diz kırma çalışırken nerden bulaştım diyodum, özellikle de doktorumdan azar işitip 4 günde 1 ayda kıramadığım kadar kırmam gerekmişti. Hem ağlıyodum, hem doktoruma kızıyodum hiçbişeyden memnun olmuyo diye ne günlerdi ya. Pantolon giymek isterdim giyemezdim falan filan yeter artık dedim kaç kere ama ameliyatı olunca pes etme şansımda yokdu. Bir ara 90 derece kırsam yeter dedim çalışmayı bırakdım gene. Şimdi de ne günler geçirmişim ya diyorum tabi o da ayrı ve iyiki olmuşum :D

offf bunalıma iyice girdim dısarı cıkmıyorum olmak istiyorum işyeri dun sağolsunlar bankadan adam kadırıp yerime koyacaklar işimide garantiye aldım 2 ay ucretsiz izin verdiler.ne yapacagımı bilmiyorum.murat arkadasımız bunalıma girmiş şimdi iyi bende eminim 10 cm az degil degisecegim bu yetersizlik duygusu azalacak.bilemiyorum en ufak bir sounda kemik iltihap kaparsa kangren yada kronik omur boyu agrıya donusuyor.para konusundada kafam karsıtı içerden olan alet toplam 20000 olamaz aletin kendisi 12000eur.bir adeti.parayıda gectim arkadaslar korku.....

murat merhaba sen tamamen kozmetik amaclımı oldun yoksa bir aksamanmıvardı bunu anlayamadık yosa devlet bir kurus vermezde benim sırf ben oduyorum hepsini

Moonlike niye bunalıma giriyorsun ki??? Murat yalnız olduğundan bunalıma girmiş konuştum ben onunla telefonra gayet iyi şimdi para konusunda evet dediği gibi iki bacak 20bin tl (içeriden) baska bişey ödemiyorsun baska bi arkadaş daha gitmiş onada 20 bin demiş iki bacak için senin fiyatlar çok işte neden neden neden ???

emre bende arıyım muratı rahatsızlık vermekten cekiyniyorum gercekten bende cok bunalımdayım.senide aramak istiyorum buişten kesin basıma bişey gelir gibi geliyor ufak yada buyuk.birde para takıldıkafama arastır o aletler pahalı aletler cok.tanesi 20 000 tl zaten.ameliyat falan bu adam ne kazanıyor?benimdoktor fizik tedavifalan haric aleti takması o kadar alıyor ve dısardan sistem.anlamadım ikinizide aramak istiyorum.ama rahatsızlık vermekte istemiyorum.parada takıldı kafama benimki ozel hastane acaba ondan mı?ne bilim.bende arıyım buiş imkansız gibigeliyor sonunu goremiyorum siz yaptınız benim saglıklı 10 cm uzayıp normal yuruyerek eski halime donecegime inanıyormusunz?

benim estetik ameliyet ,fonksiyonel de diyebiliriz.fonksiyonel gerçi cüceler için yani bir yerden brişey alamk için uzamnamıyor, kapının koluna uzanamıyor veya mesleğini yapamıyor. ama hasan hoca erkeklerde tıbben 1.66 cm aşağısı tıbben kısa kabul edilir. psikoloğa gidilir zorluk hiç çıkarmadı. neden olcaksın dedim. dedim işimi daha iyi yapacan daha yararlı olacağıaminanıyorum kaffamda boy takıntı oluyor iki de bir. ücrete gelinceTürkiyede gün doğmadan neler değişiyor moonlike. 9 eylülde fiyatlar yazdğım gibi 9 eylül de özel bildiğimama üniversite hastanesi. iki bacak 20.000 ya sen böyle giderse psikojinide bozacaksın...arayabilirsin çekinme
bu torba yasasında hastnedeki prof. lara muayaene olmadan önce 150 tl muayen ücreti veriyordun bu torba yasayla artık bu parayı devlet ödüyor. bu durum cihaz için geçerli de olabilir.belkide üniversite hastaneleri içi geçerli. üniversit ehastaneleri ve özel hastaneler farklı gaaliba özel hastaneler pahalı olabilir.

ara kardeşim facendede varım zaten benim kafama takılan çok pahalı artık bu ameliyatlar çok yaygınlaştı sizlerden baska çok arkadaşla görüşüyorum hepside çok memlun murat arkadaşı ara görüş yeni oldu o ameliyatı yardımcı olur sana fazlasıyla

fazlasıyla korkuyorum bende gerçekten olan bu ameliyatı herkesi tebrik ediyorum o bayılmak ayılmak o aletler acakta tedavi sureci acayip korkuyorum ama yapacaz mecbur allah yardımcımız olsun bilmiyorum kesin basıma bişey gelecek gibi geliyor.narkoz korkusu uyucam uyansam o bacaklar sis deli gibi.o nu gecin içerde dısarda aletler falan ...... murat emre beyler hele melike hanım kahraman resmen.

Korkma o kadar bende korku yoktu hiç sadece heyecan vardı senin zorluğun 1 2 ay daha sonra alışırsın zaten inan bana :)

'bişey daha yaa uzama bitti benim herşey ayakta durduğumda bacak boyları aynı dizler eşit ikiside ama belden yamuk gibi duruyom kafayı yicem'
Emre2535 doktoruna sordun mu yamukluğun sebebini ayy benimde öyle olmaz inşallah şekil bozukluğu daha dur henüz evlenmedim bile evlendikten sonra hadi neyse olsun da alan almıştır nasıl olsa ama öncesinde aman Allah korusun evde kalırım valla.Ay şaka biyana öyle şeyler oluyomu normalde yoksa acaba sende mi gerçekleşti bu durum.Güzel bişey değil heleki kızlar için kötü olur.Bir de Emre doktorumuz Hasan Havıtçıoğlu değil mi?Sitesinde şöyle bir gezindim de ayy çok sert bir doktor açıkçası korktum o ne öyle ben karşısında ağzımı bile açamam korkudan.Umarım görüntüsü kadar sert değildir.Immm bide psikolog tarafı var bu işin acaba ben nasıl bir açıklama yapsam çok etkili bişey bulmalıyım ikna etmem için murat arkadaşmız açıklamasını yapmış psikoloğa.
Bir de anlamadığım uzaktan kumanda sistemini türk bilim adamları bulmuş neden Almanya dan getirtiliyorki.Turkler buldukları gibi aletleri yapabilselerdi eminim daha ucuz olcaktı bu ameliyat.Emre linkini veriyorum bakarmısın
Türk bilimadamlarının büyük buluşu | Sağlık bilgisi kadın hastalıkları çocuk hastalıkları diyet güzellik sağlık haberleri umarım link vermek yasak değildir
Havıtçıoğlu şöyle konuştu:
Mekanik yöntemde, hasta günde bir kez bacağına aşırı yüklenme yapacak. Kemik içerisine yerleştirilen çivinin özel aksamları var. Belirli yüklenme karşısında çivi kendiliğinden uzayacak. Vücut ağırlığının ortalama 3 katı kadar bir kuvvetle yere vurulduğunda çiviler dişliler yardımıyla harekete geçiyor ve 1 milimetrelik bir uzama gerçekleşmiş oluyor. İstenen uzama sağlandığında otomatik olarak sistem kilitleniyor
Sen de böyle mi yapıyosun Emre 2535.
Şu yöntem de Murat arkadaşımın
'Diğer yöntemde ise belli bir frekansta bilgisayar mühendisleri tarafından yüklenen sistem, hastanın kendisi tarafından uzaktan kumandayla uygulanabiliyor.
Hastaya bir şifre veriliyor, uzaktan kumandayla gönderilen frekansla sistem çalışıyor ve ne kadarlık bir uzama sisteme yüklenmişse bir günde 1 milimetrelik uzamayla istenen boya kavuşulmuş oluyor.
Bir de burda açıklamışlar ki 25cm e kadar uzatılıyormuş.Moonlike Beyin söylediği gibi 8 cm le sınırlı değil.Ki 8cm de ben de çok fark yapar ya süper olcam valla hele o gün gelsin hayırlısıyla.Ben de Muratkardeş arkadaşımız gibi umarım yanlızlık psikolojisi yaşamam bide o stresin içinde zaten yeterince hassas olcam Allah yardımcım olsun ya ben de O'nu kendime yardımcı ve arkadaş edinirim çünkü benimde kimsem olmucak ve bayanlar için daha zor bir durum erkek olsaydım çok umursamazdım açıkçası.Allah bizim gibilerin yardımcısı olsun umarım.

moonlike, kahramanlık değil de cesaretli diyelim :) ve sizin nasıl erkek olarak 156 idi sanırım boy kısa diye takıntınız vardıysa benimde takıntılarım vardı. Dar pantolon hiç giyemedim, diz üstünde etek giyemedim, birinin koluna girip yürümekden kaçınırdım. Mezuniyetimde çok iyi hatırlıyorum erkek arkadaşımla dans etmekden kaçmıştım resmen. Bunların yanında bel, bacak ağrıları ve 35 yaşında protez takılcak denmesi, hiç kilo almamam lazımmış tabi birde bacaklara ağırlık bindikçe ağrım artarmış. Aynaya baktığımda mutlu bir ben görmek istiyodum, bıkmıştımda artık. terazinin bir tarafında bunlar vardı benim için diğer tarafında sakat kalma ve söylediğiniz riskler. Ameliyatı olduğumda 20 yaşına girmemiştim bile henüz. Kaza sonrasında olduğum ameliyatdan sonrada doktor 1 yıl değneklerle yürüceksin demişti. Yürümeme ihtimalim bile yüksekmiş. mayısdı kazayı geçirdiğimde eylülde elimde değnekle gitmiştim doktorumun yanına :) milyonda bir kişinin başına gelir bu demişdi o zaman doktorum o da beni bulmuşdu. korkuysa bacağında kısalık var dendikçe ben kabullenmemiştim hiç tahmin edemiceğiniz kadar korkuyodum çünkü. ne zaman aynanın karşısına geçsem o zaman gerçekle yüzleşmeye başlamışdım. annem zorlardı doktora götürmek için ama ben hep kaçdım tam 6 yıl. 16 yaşında ilk kez ağrılarım arttığından gidelim bir doktora dedim o yanlış yönlendirince başka doktora gitmedik ve 18 yaşımı doldurmamı bekliyodum. 18 yaşında birkaç doktora gittim en son kendi doktoruma ameliyat dedi hayır olmam dedim 1 yılım vardı önümde araştırmaya başladım. 6-7 ay sonra kafamda hiçbir soru kalmadan hazırım dedim. Tabi bu süreçde babam devamlı sakat kalırsan nolucak dedi durdu. Lokal olucağımı söyledi doktorum ona da olmam dedim önce ama doktorum mp4 ünü al gel dedi. Şöyle söylim anestezist de lokal demişdi ama ne dediyse olucam dememişdim doktorum şunu yapıcaz şöle olucak böle olucak dediğinde korksamda sesim çıkmazdı neden bilemem ama fazlasıyla güvenim vardı ona. Girdim ameliyata çekiç sesleri, bacağının ittirilmesi hissi vs hepsinide yaşadım korktum mu hiç korkmadım. müzik dinledim bol bol ve çıktım. Ve benm ameliyatım 4 saat sürmüştü başka işlemlerde olduğundan ve bünyemden dolayı vücudum anesteziyi tamamen atana kadar bulantm oldu 2. geceye kadar bırakın yemek yemeyi kafamı sağdan sola çevirdiğimde bulantım oldu. Doktorum diğer operasyonları yapalm dediğinde emin olun aklımdaki tek şeyde bulantım oldu :) öyleki ameliyatlardan sonra kendi kendimi telkin eder hale gelmiştim. ilk pansumanlarım hariç 2. leri ben yaptım. ki açık yaraya bile bakamazdım önceden :D şiş bacaklarıda ben takmadım bu kadar kafama siz niye takıyosunuz ki? egzersizlerle geçiyor zaten rahat olun. Doktorum deseki yarın ameliyat olcaksın sadece nasıl işlem yapılcağını sorarım ve de canımın ne kadar yanıcağını o kadar. doktoruma o derece güveniyorum yani :eek:

Nadiafay Mrb evet belden yamuk gibi geliyor bana ama çok deil o kadarda ameliyatı olan arkadaşlarıma sorduğumda ocakta beri yürümüyorsun yürüyünce düzelir diyorlar bende tekmıyorum o kadar 8 cm uzatıldı bacağım yarın cm kısa olsada farketmez artık :D zaten son bi ameliyat daha olacağım dizimden biraz yamukluk var içe doğru Hasan hocaya gelince evet kendisi serttir yerine göre ben karşısında konuşuyorum çekinmeden asabi olduğu yönlerinide gördüm tabikide ben ne zamn odasına gitsem beni hep gülerek karşılamıştır hoşgeldin okan diyerek bu arada ismim okan bu ismi ölesine almıştım :cool: ameliyat yöntemleri evet benim ki yere vurarak deilde dizimi sağa sola fizik tedavi yaparak uzattım uzaktan kumandalıyıda Murat arkadaşımız kullanıyor nisan ayında 14 yaslarında bi çocuk oldu uzatma tek bacaktan onun kısalığı 13 cm kadar vardı uzatma devam ediyor onunda şuan da işin psikolojik kısmı ben gayet iyidim ameliattan sonrada hiç morallerim bozulmadı kendinizi sıkmayın arkadaşlar bu ameliyatı artık herkes oluyor yarın kontrolüm var gelişmelerden haberdar ederim sizlere görüşmek üzere

selamlar emre lütfen hasan hocaya beni anlatırmısın.ben ona mail atmıştım.156 cm erkek.İstanbul da MEhmet hocanın hastasıyım dısardan 8-10 yada 12 cm dusunuyor.ancak içerden kozmetik yapmak istemiyor 50 000 tl alacak sadece memorial daki ameliyata.bir gorus bildirirmi psikolojimi biliyorsun 31 yasındayım.aldıgım riski narkoz emboli ve iltihap olarak saydı.sorar mısın ? içerden dısardan cunku işe gitmek zorundayım 1 ay sonra.

Moonlike adam beni öyle dinlemez ben sana asistanının numarasını vereyim sen görüş anlatamam şimdi ben :) adı bekir arayacak olduğun kişinin 0536 697 35 81 derdini anlat yalnış anlama anlatmak isterim dediklerini de Hasan hocada pek dinlicek göz yok :D

abi konusur mu benle ya zaman yaklastıkca fena oluyorum sigara paketleri yetmiyor artık ki ben 2 sene oncesine kadar sigara içmezdim herşşeyi son kez yapıyor gibi geliyor tehlikelin biri bitiyor biri başlıyor kafamda agrıyı gectim ki gecilecek gibi degilmiş.narkoz zaten riski var.ama emboli var bir ay sonra bile öldürüyormus mesela.ne yapacağımı bilmiyorum.bacak kesilme olayı iltihap kaparsa kapmassa uzaması uzamaması yada ne bilim.offffffff girince kesin bişey olacak gibi me geliyor. kalbim agrıyor boylede cok mutsuzum ama.

Moonlike kardeşim bak biraz önce geldim hocanın yanından benim tedavi Maşallah çok güzel kemiğin arasına doldu sayılır...hastaneye gittimde servise çıktım uzatma ameliyatı olan kişilere hepsi içeriden 10 bin tl hepside çok memlun. daha dün olmuş biri ağrısı varmış biraz olacak o kadarda, moral verdim hepside daha bizim gibisi çokk uzatma olan kafanı karıştırmakta istemiyorum yardımcı oluyorum ister kız ister kızma gerisi sana kalmış. gel izmire görüş ne kaybedersin 1 gününü alır kafandaki soru işaretlerinden kurtulursun adam öcü değil güler yüzlü sana taaaaa en basından beri sölüyorum içeriden olanın riski 0 uzamayıda 10cm e kadar yapıyor içeriden daha ne diyim sana ben 9 defa ameliyat oldum narkoz aldım hepsinde kendi isteğimle sen ameliyattan korkma yöntemini düşün bugun bi çok arkadaşla tanıştım hastanede uzatma ameliyatı olup kontrole gelenler hepsinin yüzü gülüyor valla ben söylüyeceklerimi söledim varsa sorun baska sor...insanlar Diyarbakırdan Erzurumdan her yerden geliyo sağlığını düşünüyorsan araştırcan arkadaşım gitçen görüşcen hocalarla

abi 9 keremi oldun nasıl ya adam bana birkez dedi ameliyat offf bu doktorlar beni oldurucek.10000 olabilir ama sizde tek bacak var ondan ben saglam estetik o yuzdenpahalı.ama biliyorum ya kesin bişeyler oluyor boyle oldun direkuzamıyor kesin bişeyler çıkacakdegil mi???? biliyorum.

Üst Alt