Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

moonlike, yanlış anlama sakın da sen tam olarak ne istdeğini bildiğinden emin misin? tamam anladık korkuyosun da seninki hastalıklı bir korku olmuş. Ben bile senin yazdıklarını okuyunca atlattığım halde bir tuhaf oldum buraya bilgi için girenleri düşünemiyorum. herkes sana burda ne yaşadığını kendi yönteminde neyin nasıl olduğunu anlatıp bilgi vermeye çalışıyo sen bakıyorum kafanda üç sorun onların etrafında dönüp duruyosun. Çok ciddi birşey dicem ve emimim buna ,sen doktoruna burada defalarca belirttiğin gibi sık sık korkuyorum kesin birşey olucak vs tarzında cümleler kursan seni ameliyat etmez. eminim . Bu ameliyatın kolay birşey olmıcağı kesin bunu doktorunda olanlar da söylüyor zaten. Madem korkuyosun o kadar olma bu ameliyatı olanlara 6 ay öncesinden sigarayı bırakmaları söylüyolar o kadar tehlikelere takıldın da bunu nasıl atladın? ya ölürsem ya şu olursa ya bu olursa sendeki risklerin aynıları bizlerde geçerli. madem öyle ya olursa diye bir işe başlıcaksan hiç başlama. Buraya binlerce insan giriyor bilgi almak için böyle şeylerle o insanları da korkutmayalım. Her ameliyatda risk vardır kaç kere girdim çıktım ameliyata bişey olucaksa olur zaten ya olursa diyosan hiç bulaşmıcaksın.

Ya moonlike benim rahatsızlık farklı kaza geçirdim ben 8 yaşında şu anda 26 yasındayım uzatmayı 1 defa oldum çok başarılı geçti bu yaşa kadar 9 ameliyat geçirdim :d

AYNEN MELİKE KATILIYORUM SANA OLACAK OLAN BİLE VARSA OLMAYACAK HERKES SANA YARDIMCI OLMAK İSTİYOR MOONLİKEYE ANLATTIĞIM KADAR KİMSEYE ANLATMADIM BU AMELİYATI YÖNTEMLERİ AKLIMDA BAŞKA BİŞEY KALMADI TÜKENDİ HEPSİ YA KARDEŞİM SAĞLAM ESNETİK DİYORSUN İKİ BACAK İÇERİDEN OLANDA VAR ONLAR SAĞLAM DEİLMİ ANLAYAMIYORUM SENİ TUTTURMUŞSUN ÖLECEM BEN SAKAT KALACAM SABREDEBİLECEKSEN OL AMELİYATI YOKSA OLMA BOŞUNA BİRİ BENİ AYDINLATSIN SAĞLAM ESNETİK NASIL OLUYOR YENİ YENİ ŞEYLER DUYMAYA BAŞLADIM

MOONLİKE SON BİŞEY DAHA KORKMA BAK BİŞEY ÇIKMAYACAK DIŞARIDANDA OLSAN İÇERİDEDENDE OLSAN SONUÇLARI HARİKA OLACAK SENİN İÇİN DEDİĞİM GİBİ SABIR SABIR SABIR

ya arakadaşlar benim tedavim hiç iyi gitmiyor. bugün Hasan hocanın yanındaydım. 1 aydır uzaktan kumandayla uzatıyorum. meğerse çok az yine uzamış. hasan hoca baktı filmlere. haftaya gel hastanede kalacan dedi hastanede uzatacağız. o cihazı getiren kişi de gelecek. hasan hoca da şaşırdı niye uzamıyor diye. acaba cihazdamı sorun var yoksa ayaktamı? ya moralim bozuldu. 1 ay normalde 3cm uzaması lazım iken çok az uzamış.ne kadaruzadığını söylemedi hoca. tekrar ameliyata mı girecem acaba..ne bileyim. zamanda önemli. okulumda var. bu uzaktan kumandayla tedavi olanlar lütfen yardım edin....

gördünüz mü arkadaslar bunu demek istiyordum işte muratkardes bilinmezin içinde ne olacak şimdi offfff kafayı yiyicem gerçekten....

Murat kardeşim aynı gün hastanedeydik senle ama görüşemedik aramadın beni gelince sorun deil :)

Sorun cihazda hastanede bi çocuk denk geldi Hasan hocanın hastası uzatma ameliyatı oluyor muhabbet edip konuştuk onun yöntemi benimkindenmiş uzaması çok az olmuş meğersem cihaz çalışmamış çok küçük bi operasyon geçirmiş açmışlar cihazı tekrar korkulacak bişi yok yani okuldanda rapor alacaksın artık

yangına körükle gitmek böle bişey olsa gerek moonlike

ben cuma geldim. salı günü yatacam nedeni belli olur inşalallah. 1 ay boşuna kürek sallamışım. ya düğmelere basıyorum ayağımda pek bir şey hissetmiyorum. o zaman ayağıma takılan cihazda sorun var.

Evet Murat cihazda sorun var kokma kardeşim geç olsunda sağlıklı olsun

emrah ameliyat yapacaklarsa çivilere dokunulacak mı acaba yoksa sadece sinyal alan cihaza mı bakılacak. ilk ameliyat gibi zor olmayacak herhalde. ya böyle ihmal olur mu. 1 ay sıkıntım masrafım hastaneye git gel meğerse boş gitmişim kim karşılayacak bunu. kimi suçlayacan şimdi.

murat senin adına üzüldüm umarım başka sorunlarla karşılaşmazsın ama olur böyle şeyler üzülme moralini yüksek tutmaya çalış.

Okan senin adına da sevindim ne güzel ya umarım hep böyle mutlu haberler alırız.Aslında doktorla konuşmaya gittiğimde evet ben de senin gibi gidip konuşayım hastalarla yerinde görmek daha uygun olur hastaları.

Melikeecim ben de anlamadım moonlike Beyi hem korkuyor hem de söylenenlere kulak asmıyor avcıkomando arkadaşımız vardı bir ara msj yazıyordu sürekli.Sigara ve alkolden uzak durun diye hatta ben aaa yeter ama demiştim sürekli aynı aynı şeyleri tekrar ediyor anladık...Ama anlamamakta ısrar eden arkadaşlar varmış moonlike gibi.Sigara olmazzz

içerden cihazlı ameliyatlarda böyle şeyler olabiliyomuş cihazı değiştirip devam ediyolar çokda sıkıntı değil moonlike dedğin oysa eğer. Sana son birşey dicem ben ,sen olma arkadaşım ameliyat falan hiç boşuna yanmasın paran. Burda o kadar anlattık hepimiz yaşadıklarımızı ama boşuna konuşmuşuz. Bu kadar sabit, takıntılı birini görmedim ben. Ben 19 yaşında verdim bu kararı herşeyi göze aldım insan 30 yaşında ne istedğine daha net karar verebilir diye düşünüyorum düşünceleri oturduğundan kendnini bildiğinden verebilmeli daha doğrusu.
Nadiafay, sen kararlıysan keçi sütüne devam et dışardan proteinlerle değil de doğallarıyla beslenmeye çalış çok yararını görürsün. ben sevmem pek ama özellikle kırmızı et bu işde çok önemli. bilmem sever misin ama ciğer ye derdi bana doktorum balık tüket, kahvaltıda mutlaka yumurta ye bol bol bunları şimdiden yaparsan kemik gelişimin çok daha çabuk tamamlanır. zaten kemik dolduğu an değnekleri atıcan demekdir :eek:

[muratkardeş;
Murat sıkma canını girdin bi yola herşey güzel olacak bu ameliyatı olan herkeste olmuştur böle ufak tefek sorunlar içeridende olsa dışarıdanda olsa... cihazın çalışmaması senin dediğin gibi o algılayıcılar arızalı olabilir ameliyat olsan bile çok ufak bi operosyon olur izmire geldiğimde hasan hocanın baska bi hastasıyla görüştüm aynı şey başına gelmiş senin gibi gönlünü ferah tut hoca işini bilir güven...İhmal deil seninkisi sanssızlık

melikeee;
Moonlikeyle konuştuk dertleştik basına geleceği zorlukları falan hepsini biliyor gerisi ona kalmış artık foruma girme dedim ona kafası karışıyor bırakalım kendisi versin kararını bende hiç kimseye danışmadan gitmiştim bu ameliyatı olan arkadaşlarla görüşme fırsatımm hiç olmadı direk daldım :D sigara konusuna deinmişiniz ben kullanıyorum sigara Allahıma şükürler olsun sorunum olmadı

Teşekkür ederim Nadiafay çok iyi durumdayım şükürler olsun ki...evet hocalarla konuşmaya gittiğinizde servise çıkın hocanın hastalarıyla görüşün yararı çok olur sizlere fikir almış olursun.....

Nadiafay sen ameliyat olacakmıydın :D

sayın alkapon bir şey sorcam aynı anda iki bacak uzatması nasıl oluyor. yani koltuk değnekleriylemi yürüyorsun, koltuk değnekleriyle yürüsen bile üzerine ayağının üzerine basman gerekir.

sayın alkapon bir şey sorcam aynı anda iki bacak uzatması nasıl oluyor. yani koltuk değnekleriylemi yürüyorsun, koltuk değnekleriyle yürüsen bile üzerine ayağının üzerine basman gerekir.
Ben daha once soylemistim disardan olan sistemlerde cift takiliyor ve ayni anda uzatiliyor ancak sadece icerdeki sistemler cok hassas siz ustune basamazsiniz o yuzden tek tek yapiliyor yoksa tekerlekli sandalye olur.durum bu disardaki hareket olarak daha ferah cm olarak 12cm kadar cikiyorlar.ama.iltihap olayi ve pinlerin acisi var.genel.olarak hepsi ayni aslinda herseye acik ben.hala korkuyorum.ama yapacak bisey kalmadi kendi adima boyle yasamaktan.cok sikildim......

marbiling;

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun...tek taraflı kısalık kötü oluyor evet fazla uzun yol yürüyemiyorsun, aksıyorsun,bel ağrın oluyor daha sonrada insanların garip garip size bakmaları falan ben yaşadım bu sorunları 7cm kısalık vardı bende sağ bacağımda ocak ayında oldum ameliyatımı uzamam çoktan bitti bacaklar eşitlendi az bi süre daha beklemem lazım o kadar bitti sayılır yani :) bide şu anda bendede çok hafif bel yamukluğu var oda zamanla düzelecekmiş Marbiling benim billdiğim en iyi doktorlar bu işi yapan İzmir ve İstanbulda ben izmirde oldum gayette memlunum istanbullu doktorlardan bi bilgim yok ama burada iyi oldulkları söyleniyor moonlike ye sor bi o istanbulda tedavi olacak başka sorun olursa buralardayım

Karabasan kardeşim sen daha ameliyatını olmadın nerden biliyosun iyi veya kötü olduğunu olan kişilere sorsun bırakta

iskenderun da ortopedi doktoru var teoman toni sevinç benim doktorum. ben parmak uclarında yürüyordum tandonlardan damar uzatıldı. topuklar aşağı indi ve başarılı geçti bir ameliyatım kaldı..

merhabalar, bacağımdaki 5 cm kısalık ve dizdeki eğrilik için büyük umutlarla izmire 9 eylüle hasan havıtçıoğluna gittim ama umuduğum gibi çıkmadı beni hayal kırıklığına uğrattı :( ilk gün muayene etti kısalığımın 5 cm olduğunu biliyorum onun gözlemi ve ölçmesiyle bana 2.5-3 cm dedi oysa 5 cm di birinci hayal kırıklığım burdan oldu, daha sonra ;bu ameliyat kolay ben yaparım bu işi dedi sıkıntı olmaz dedi sonraki günlerde yeni filimler istedi onlara baktıktan sonra çok karamsar konuşmaya başladı çok zor ameliyatlar olacak, diğer dr. ların bir ameliyat dediğine o 3 ameliyat dedi ve 15 bin TL alırım dedi kafam çok karıştı bunlara moralım çok bozuldu tüm umutlarım kırıldı neye kime inanacam başka? ve bu amel,yatla tamamen düzelecekmiyim dedim "ben yaparsam iyileşeceksin" dedi bu adambu işi biraz ticarete çevirmiş gibi geliyor bana çünkü istediği para çok yüksek bir miktar, devletin hastanesinde olmasına rağmen muayene ve bıçak parası yasak denmesine rağmen bunlar el altında alıyor bütün bunları adil mi? üsttelikte ben 3 gün boyunca onun odasının kapısında bekledim durdum saatlerce odasına gelmesini bekliyorsun saatler sonra geliyor sıranın sana gelmesini bekliyorsun sıra geliyor yeniden film derken 3 gün geçti tüm bunlardan sonra bekliyorsun ki iç açıcı şeyler söylesin ama öyle olmuyor bana topu topu 10 dakika ayırdı yüzeysel bilgi verdi ne kadar doğru bütün bunlar beni çok üzdü bütün bunlar oysa çok detaylı ve uzun zaman ayırması gerekli maden özel muayene oluyoruz... ama benim şansın yolunda gitmedi anlayacağınız umarım benim yaşadığım bu şansızlıkları başkaları yaşamaz gördüğüm kadarıyla herkes son derece memnun bu sürecten hasan hocalarından . allah herkesin yardımcısı olsun acil şifalar versin...

Umudum Hoca sana kötü bişey dememişki sen 5 cm kısalık diyorsun Hoca 3 cm :D gördüğüm kadarıyla buradaki hastalardan kimse hocalara güvenmiyor sende dahil umudum zaten proflar öyle çok konuşmaz yüzeysel anlatır para konusundada herkez alıyor para neden karamsar kaldın anlamadım görüşüyoz zaten seninle ulaş bana bi ara konuşalım

emre ben çok araştırdım hastalarıyla görüştüm ayrıca bu işin ana merkezi mehmet kocaoğlu onun asistanıda muharrem inan googleyede yazdığında ztn ilk bu isim çıkıyo her yerden türkiye çapında en iyi doktorlardan birisi inan

emre beni hayal kırıklığına uğratan 3 cm, 5 cm kısalık mevzusu, muayene sırasında bana kısalığın 2.5, 3 cm demesi oldu daha sonra filmlerde kısalığın 5 cm olduğunu anladı o zaman söyledi bana 5 cm diye oysa o kısalığı daha önce gittiğim dr.ların tümü filimlerle değil muayene ve ölçmeyle belirliyorlardı ama nedense hasan hoca ölçmesine rağmen döğru ölçüyü beelirleyemedi başta diğer taraftan başka dr.ların bir ameliyat oacaksın demelerine karşın bu dr. 3 ameliyat gerekli dedi sorun burda onun için kafam çok karıştı güvenim sarsıldı diyorum kime güveneceğimi bilmiyorum :( ve burdan sizlerle bu sıkıntımı paylaşmak istedim fikir verecek arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

umudum25 malesef bende Hasn beyden memnun kalan biri değpilim hemde Bir doktor oğlu olarak, Bizede butun doktorların dediği tek amelıyatlık olayı 2 amelyat dedi ve 2 amelyata 20bintl gibi bi rakam istemşti sanrm diğer amelyat olan arkdşlarn şansı bize tutmamış oldu Ben başhekimliğe ve sağlık müdürlüğüne şikayetimi verdim, senden de bu hassasiyeti sizden bekliyorum. Ben Şişlide de yapıldığını duydum acaba istanbulda bu yeni tür olan içten uzatma ameliayatını yapan bilen kim varsa burdan söylerseniz çok memnun olurum.

ben çok sanslıymısım o zamn :D dyner moonlike arkadaşımız dıştan ameliyatını 50 bin tlye oluyor içten ise fiyat 150bine çıkıyormuş bir doktor oğlusun sende baban almıyormu ücret falan malesef bu işler böyle yürüyor arkadaşım bıcak parasının önüne kimse gecemez bende çok karşıyım ama mecburuz napalım adam beni sağlıma kavuşturdu helal olsun verdiğim paraya Hasan hocadan ameliyatını olan herkez memlun siz bilirsiniz illem ona gidin diye bişeyde demedik sadece fikir verdik sizlere

mehmet kocaoluda çok iyi hoca

evet Marbiling her doktor aynı olmaz heleki proflar fazla ilgilenmez dahi, sana üstü kapalı bilgi verir sadece ben olsam bende ilgilenmem :D adam günde kaç tane hasta bakıyor

Devletin Hastanesinde bıçak parası diye birşey yok artık, Eskidendi o o zamanlarda yasaların boşluklarından yararlanılıyordu. Burda sorun Hasan bey para alıyorsa bile birine 5bin tl diyor birine 10bin tl başbakan ogluyum desem heralde bana 50bin tl dicek. İşi ticarete dökmüş denildiği gibi sorun buradan kaynaklanıyor. Şişli etfalde veya ıstanbulda bildşiğiniz içten amelyatı yapan doktorlar varsa bildirirseniz sevinirim.

dynner; evet bunlar ticarete dökmüş işi tamamen hasta şifa bulmak için hastane, dr kapılarında sürünüyor en iyi tedaviyi kimin yaptığını araştırır doğal olarak bu dr.lara yönelen hasta sayısı artııkça onlar sömürmeye başlar insanları oysa kimse trilyoner değil onların istediği miktarı versin umutla şifa bulmak için giderler ama onlar ceplerini düşünür sadece hastada para var mı yok mu ne şartlarda yaşamlarını sürdürüyorlar zerre kadar umursamazlar bu da yetmez gibi kapris kibirleri de ayrı bir konu hastayla afralı fatralı konuşmaları insanları hem ruhen hem bedenen hem maddi olarak son derece yıpratıyor bu davranışları benim güvenim yok şahsen drların çoğuna. emre2535 çaşılan bir insanın veya dr.un günde bir sürü kişiyle uğraşması yorulması diğer insanlara karşı kırıcı ilgisiz olması gerektirmez bu hakka sahip olamazlar çünkü karşısındaki de bir insan hele hele hassas bir konuda karşılarındadır sağlık başka birşeyle karşılaştırılamaz biraz daha mütevazı, alçak gönüllü, hoşgürülü olmaları gerekli hastanın en çokda bunlara ihtiyaçları var. ben hep şunu demişimdir, tüm dr.ların rahmetli Dr.Türkan Saylan gibi olması gerekli onların onun kitaplarını okumalarını ondan belki bir şeyler öğrenecekler diye düşünürüm şefkatli, merhametli kendini insanlığa adamış bir insadı ,bir dr.du o bazı dr.ların ondan dr.luk ve insanlık adına çok şey öğrenmesi gerek diye düşünüyorum allah kimseyi zalimlere muhtaç etmesin.

içten uzatma ameliyatını hepsi yapıyor prof mehmet kocaoğlu ve onun eski ogrencileri tabiki simdi onlarda doc.muharrem inan ve bizzat konustugum prof. oldu metin küçükkaya. hasan hoca bana mail atarak yonlendirmişti.ayrıca birşey hatırladım hasan hoca iyi biri neden sadece mail atmıstım ve bir bayram gunu geri donus yaptı bir hafta sonra üzüntünüzü anlıyorum psikolojinin bozuk gelin goruseleim gelemezseniz metin bey e gidin demişti ordan bile yardımcı olmaya calısan biri kaba olamaz.ayrıca benimde gunler sayılı arkadaslar insallah olucam hemde biliyorsunuz iki bacak ama sunu biliyorum emre ve melike asla eskisi gibi olmayacak saglıgım kesin birsey gelecek gelmese dedigin gibi tamamen iyilesmem normal yurumem 2 seneye yakın surer.

ne eskisibe haala alıyolar hasan havıtçıoğlu alıyo mesela en tanındık doktorlardan çoğu alıyo almayan duymadım daha

%90 hepsi alıyor 3 gün önce bi yakınım doğum yaptı 500 tl bıçak parası devlet hastanesinde oluyor bu

iyi olmak sağlıklı olmak istiyorsan zaten bu paraları gözü kapalı verirsin

dynner arkadaşım hem içeriden olmak istiyorsun hemde bu işi bedavaya getirmek istiyorsun bu nasııl iş anlamadım :D

ne eskisibe haala alıyolar hasan havıtçıoğlu alıyo mesela en tanındık doktorlardan çoğu alıyo almayan duymadım daha

evet kardeşim hepsi alıyor heleki bu uzatma ameliyatlarında mademse kimse para vermek istemiyo olmasın ameliyat benden 10 bin 15 isteseydi gene verecektim çünkü sağlığıma kavuştum sizler anlamayazsınız bu duygunun ne demek olduğunu

mesele 500 tl, 1000 tl, 5000 olsa tamam ne yapar eder verir insan sağlığım söz konusu mecbur der ama 15 bin 20 binden bahsediyoruz sen verebilirsin imkanın elveriyor belli ki ama herkes senin kadar şanslı değildir bu kadar parayı verecek kadar, senin durumunda olupta o amelita olamayan bunun üzüntüsünü çeken nice insanlar var onlarda senin gibi bu kadar parayı verebilecek durumda olsalarda hiç dokunmaz iyi ki oldum iyileştim derlerdi ama maddi imkansızlıkları olmadığı gibi bu tür dertlerlede dr. hastane derdiylede ayrıca uğraşmak zorunda kalıyorlar unutma emre2535 bırak 15- 20 bin tl yi 200 tl muayene parasını bulamayıpda dr a gidemeyenler bile var asıl mesele burda bizler bunu söylüyoruz ama olanlalar olmayanları anlayamıyor görüldüğü gibi ,bu parayı talep edeni haklı buluyor bunu eleştirenleri ve elinde olmayıp isyan edenleri haksız buluyorlar ne yazık ki çok garip içler acısı bir durum kaderine terk ediliyor insanlar o kadar parası olmadığı için...

Üst Alt