Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
309
Uzun zamandır üşengeçlikten ihmal ettiğim sağlık kurulu raporu alma işini nihayet dün gerçekleştirdim. %96 orana sahip "Ağır Özürlü" ve "Sürekli" ibareli raporumu şansın da yardımıyla bir günde Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alabildim. Tecrübemi aşağıya aktarıyorum...

Her şeyden önce Sağlık Kurulu için önceden internetten ya da telefonla randevu almak şart (Her gün 50 kişiye rapor veriliyormuş). Aksi halde oraya gidip işlem yapmak neredeyse imkansız (Belki, ama belki çok çok acil bir rapor söz konusu ise oraya gidip rica minnet sıra almak denenebilir. Onun da oradaki personelle olması çok zor, Başhekimlik'e gidip şansın denenmesi lazım).

Randevumu aldım ve sabah 09:30'da Hastanenin C bloğunun 1. katına gittim (girişte rampa ve binada asansör var. Ayrıca işlemlerin görüldüğü 1. katta tekerlekli sandalye ile girilebilecek tuvalet de mevcut)
İçerde solda bankda nazik, akıllı ve işbilen bir görevli var. Çalışanlar "abi" diyor. Oranın tüm işleyişi onun kontrolünde gibi. Ona gidip randevum olduğunu söyledim. Bana ne raporu istediğimi sordu (hastanede verilen rapor türleri ve müracaat için istenen belgeler için buraya tıklayabilirsiniz). Özürlü Durum ve Derece Bildirir Rapor istediğimi söyledim (Benim için %90 ve üzeri orana, "Ağır Özürlü" ve Sürekli ibaresine sahip rapor yeterliydi). Hazır bir dilekçe verdi bana (hangi hakların değerlendirilmesini istiyorsanız, dilekçenin üstüne o ibareleri yazın mutlaka).

Dilekçeye talebimi ve adımı soyadımı yazdım. Bir resim ve Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslını da iliştirerek hemen yanındaki bankoda sıraya girdim. Yarım saatte sıram geldi ve oradaki görevli arkadaşlar (onlar da akıllı ve saygılıydılar) kaydımı yaparak bana 8 imza ve kaşe ile onaylatmam gereken rapor formu verdi (Bu kayıt yapıldığında o gün rapor alacak herkesin adı soyadı vs. her şey ilgili doktorarın önündeki bilgisayar ekranına düşüyor. Kaydınız yoksa işlem yaptıramıyorsunuz).

Rapor için hiç bir ücret ödemedim. Söyledikleri, Özürlü Kimlik Kartı bulunan ya da nüfus cüzdanında sakatlık oranı yer alan kişilerden rapor için ücret alınmıyormuş. Beni ilgilendiren yanı olmadığı için buna itiraz etmedim. Ama Özürlü Sağlık Kurulu raporlarının hiç birisinden ücret alınamaz aslında: Sağlık Bakanlığı'nın 3 Mayıs 2010 tarihli yazısı

Kontrolünden geçip imzasını alacağım tüm doktorlar aynı katta. Her hastanede böyle mi bilmiyorum ama, bu hastanede Sağlık Kurulu için görevli poliklinikler diğer polikliniklerden ayrı. Bunların tek görevi sağlık kuruluna girecek olan kişilerin işini görmek. Böyle olunca sıra da olmuyor. Tüm imzaları almam yarım saati bulmadı desem yeridir (13 yıllık parapleji olduğumdan herhangi bir tetkik de istenmedi)
Yalnız, ben rapor oranı konusunda aksilik olmasın diye elimdeki evrakta yer almadığı halde Ortopedi doktorunun da değerlendirmesini istedim. Bunun için Fizik Tedavi doktoruna rica ettim, elimdeki evrağın en sonuna "Ortopedi" diye yazdı ve ben de kayıt yapılan yere gidip (sıraya girmeye gerek olmaksızın) Ortopedi muayenesi için provizyon işlemini gereçekleştirdim. Böylece diz ve kalçamdaki kireçlenmeleri de oran hesabına dahil edebildim.

Ortopedi işi çıkınca, işler biraz uzadı tabii. Ortopedi polikliniği ayrı binada (D blokta). Oraya gittim, anaa, insanlar birbirinin üstünde istif! Bilgisayarlar bozukmuş... Neyse, bir süre bekledik, derken sistem düzeldi... Odadan doktor çıktı, bir partide 4-5 kişiyi içeri aldı. On dakka sonra çıktı, o arada kardeşim odaya dalıp Sağlık Kurulu için geldiğimizi söyledi (Kurul için sıra beklenmiyor. Müsait bi arada dalıverin içeri). Sonra doktor geldi, bana baktı, rontgen için bi yazı verdi bize. "Rontgen ve onun raporunu yetiştirebilirseniz yanıma gelin, kurula yetiştiririz" dedi. (Elimizde 1-2 sene içinde çekilmiş rontgen vs. olsaydı yenisini istemeyecekti. Onun için, elinizde ne kadar tetkik vs. varsa mutlaka yanınızda olsun.)

Rontgen için kurulun olduğu C bloğun bodrum katına gittik. Orası da ana baba günü. Rontgen çekilen 3 oda var. Orada kayıt için bankoya gittik. Görevli kaydımızı yaptı ve elimize bi numara tutuşturdu. Benim rontgenimi çekecek yerde meğersem hiç bekleyen yokumuş! :) Hoop, numaratörde numarayı gördük, daldık içeri. 10 dakkada rontgen işi tamamlandı. Biraz önceki bankoya gittik, rontgen filmini aldık.
Amaaa, iş filmle bitmiyor. Rontgen teknisyeni rontgeni değerlendiren bir rapor yazmalıymış. Onu alıp ortopediste götürmem gerekliymiş. Saat 11:30'du o esnada. Mümkün değil dediler çünkü rapor her gün 11'e kadar yazılıyormuş. Çarşamba günü heyet toplanmayacağı için Perşembe günü gelip sonucu almam, ortopediste göstermem ve o gün heyete girmem gerekiyor gibi göründü... Neyse, orada bir tanıdığı devreye soktuk ve heyet toplanmadan sonucu almak için başladık beklemeye. Saat 14:30'da beklediğimiz raporu aldık.

Kardeşim raporu kaptığı gibi ortopediste gitti (benim gitmeme gerek olmadığını söylemişti doktor). İlgili kaşeyi imzayı aldı. Sonra fırladık Kurul'un toplandığı C blok 1. kata. Elimizdekileri ilk kaydımızı yaptıkları bankoya teslim ettik.

Heyet beyleyen herkes oradaydı. Adı okunan heyetin karşısına çıkıyordu... Yaklaşık 1 saat sonra adımı çağırdılar. Heyete burnumu gösterdim (zaten doktorların tamamı imzasını aldığım doktorlardı) ve işlem tamam. :)

"16-16:30 arasında gelin, raporunuzu alın" dediler. Çıktık biraz dolandık, 16:15'de döndük, iki nüsha -ıslak imzalı- raporumuzu aldık :)

Doğrusu ya, çok memnun kaldım. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. :)

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

1- Giderken, yakın zamanda aldığınız rontgen, epikriz vb. ne varsa yanınızda götürün. Özellikle raporunuza temel olacak branşa dair tetkikler işinize yarayacaktır.
2- Sağlık Kurulu Poliklinikleri C Blok 1. Katta diğer Polikliniklerden ayrı olarak sadece sağlık kuruluna müracat eden hastalara hizmet vermektedir.
3- Sağlık Kurulu Poliklinikleri Çarşamba günleri hariç haftanın her günü hizmet vermektedir.
4- Sağlık Kuruluna 0212 414 28 28 numaralı telefondan ya da Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Online Randevu Sayfası'ndan randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Abi,
Raporun hayırlı olsun keşke anlattıkların gibi olsa bütün illerde Mersin de rapor almak tam bir ölüm heyete bile en az 2 ay sonra gün veriyorlar..

yazdıkların tamamen dogrudur heyete bakan iki memur var ikiside birbirinden nazik adamlarda işi zora sokmak yok ellerindeki tüm imkanları kullanıyor çok yardımcı oluyorlar allah razı olsun onlardan
aynı gün raporu almak isteyenler ellrindeki tüm epikriz başta tüm hastalıkları ile ilgili evrakla gitsinler
sorunsuz aynı gün raporunu alırlar sadi konuk hastanesi için geçerli bunlar
beni ankara haydarpaşa numuneye yollamıştı vergi indirimi için allah düşürmesin oraya memurlar ilgisiz basık salon çok korkunç yogunluk bir doktordan imza almak işkence
emekli olup engelli maaşı alan varmı

benim 2tane %60 2tanede sonradan %71 raporum var doktor sadi konuk hastanesinden tahliller istenmiyorsa 1 günde biter benden hep tahlil flim istediklerinden 2 günde ancak aldım önceden 1ay kadar sürüyormuş şimdi çok kolay veri yorlar elinizde önceki epikrizler raporlar flimler varsa rapor almanız çokdaha kolay bitek ordan h sınıfı ehliyet alamadım cünki ankilozan spondilit hastalarına ne hikmetse rapor vermiyorlar kısmet degilmiş napalım

Benimde de %95 ağır özürlü ve sürekli ibaresi var. Bu günlerimize şükür elden bir şy gelmiyor... :)

bülent kardeşim bu kadar kolay rapor alabildiğiniz için sizi tebrik ediyorum. inanın çok sevindim adınıza. bir sonraki raporumu o hast. alacağım .bakalım biz neler yaşayacağız .her defasında benim rapor almam 2.5 3 ayı buluyor çünki.

vay be önceden böylemiydi ben raporu olmak için ne çileler çektim hayırlı olsun

selam arkadaşlar;
bakırköy dr.sadi konuk eğitim ve araştırma hastahanesinden bugun rapor aldım.
1)2006'da tek ayakta polıo sekelı ve buna bağlı kısalık mevcutken aldığim rapor % 60 idi.
2)bugun aynı hastahaneden aldıgım raporda dığer ayakta da polıo sekelının ılerledıgı soylendı ve rapora ıslendı ve ayrıca görme bozukluğu olduğu raporda yazılı (myopı)buna rağmen aldıgım rapor % 40 :).
3)dedikleri gibi,gerçekten de aynı gün veriyorlar..
Burdan çıkan sonuç şudur;
ne olursa olsun,bu yeni yönetmelikten kurtulmazsak etkilerini sosyal,ekonomik,fiziksel ve psikolojik acıdan çok derin hıssedilmesine rağmen,artık "turkiye'de sakat yoktur" denecek duruma geliriz.bu arada,aldığım rapor h sınıfı ehliyet içindi.konu hastahane olduğu için buraya yazdım arkadaşlar...

Sadi konuktan randevu nasıl alabilirim _?

Web randevundan bi tane doktor çıkıyor ?

Sadece onu seçsem yeterli oluyomu ?

Yakın zamanda alan varsa bizi biraz bilgilendirebilir mi ?

Randevu almadan gidip "ben geldiiim!" denebilir bence. Ben alırken orada böyle bir fırsat varmış gibi hissetmiştim.

Randevusuz asla almıyorlar memur randevun var ise dilekçe örneğini verip doldurup teslim edeceğin yeri öle tarif ediyor....

2007 den beri aynı hastahaneden rapor aldım hep 1 veya 2 günde aldım raporu saygılar...

@erdalakbay ,

Peki randevuyu telden mi yoksa web ten mi aldınız ?
Web den almaya kalkıtıgınız da sadece bi doktorun ismi çıkıyor ve sadece bir tarih var ?

internetten aldım doktor ismi çıkmıyor sağlık kurulu diye randevu alıyorsunuz... ama teldende alınabiliyormuş 182 den duyduğum kadarıyla

Geçen gün raporumu aldım.
Biraz sıkıntılı oldu ama aldım :)
Randevusuz gitmeyin.
Kayıt için biraz erken gidip sıraya girmek gerekiyor yoksa nerdeyse 1 saatinizi alır size sıranın gelmesi.
Muayenelerde bazıları dışında sıkıntı yaşamadım.
Zamanlı kısıtlı oldugu için bi koşturmaca içindeydik.
Ortopedi sırası biraz sorun oldu.
Röntgen raporunun yazılmasının 11 e kadar oldugundan az kalsın bütün günümüz gidiyodu.
Allah tan raporu yazan doktora denk geldim, zamanın geçmesine rağmen ben daha bi şey demeden elimden kağıtları aldı :)
Bütün evrakları 12 ye kadar vermemiz lazımdı ancak 12 ye 10 kala gitmemize rağmen memur bay ve bayanlar dükkanı kapamışlardı.
Tanıdık birilerini araya koyup evrakları içeri verdik.
Saat 2 de beklemeye koyulduk, bu bekleyiş 4 gibi sona erdi.
Şükür raporu aldım ama alırken burnumuzdan geldi resmen.
Kısa sürede bi çok şey yapmamız bekleniyor malasef :(

Alacak arkadaşlara Allah sabır versin şimdiden....

daha önce hasekiden almıştım rapor yaklaşık 10 ykıl önce bu sene vergi indirimi için sadi konuktan aldım,kıyaslama yapmam gerekirse sadi konukta sistem daha güzel işliyor ve daha akıcı.Tek eksi tarafı kısa zamanda çok şey yapmamızı bekliyorlar:)

İki kişi gideceksin. Biri bi yerde sıra beklerken öbürü diğer yerde sıra bekleyecek... :)

Bakırköy Araştırma Hastanesinden rapor almaya gidiceğim. Randevu almam gerekiyor mu?

merhaba arkadaşlar yarın sabahtan hastaneye gidicem rapor almaya yanlız randevu almam gerekiyormu gerekiyorsa bu online randevu sisteminden hangi bölümü seçiçez hiç bilmiyorum yardım edebilirmisiniz teşekkürler

Randevu alırken bu sorun ile karşılaştım hangisini seçmeliyim acaba

xPfb6.png

ben 3 sefer aldım sadi konuktan aynen deddigin gibi aynı gün veriyorlar oraya bakan 2 memur var ikiside birbirinden iyi çok yardımcı oluyorlar allah razı olsun onlardan

Değerlendirilmesini istediğim haklar;

H Sınıfı Ehliyet
Durum ve Derece Bildirir Raporlar
Özürlü Kimlik Kartı
Evde Bakım Hizmeti

Bu haklarımın değerlendirildiği rapor ve en az 4 imzalı nüshası için Sadi Konuk hastanesi ne kadar ücret alır ?

Randevu almaya çalışıyorum, klinik seçin denilen yerden sağlık kurulunu seçtim ancak şu uyarı yazısı çıktı;

Seçmiş olduğunuz arama kriterlerine göre uygun gelen hekimlerin bütün randevuları doludur.Ne yapmam lazım, bu haftalık bilgi mi ?

Mmm, o zaman ya çatkapı gidip başhekimden yazı alarak heyet sürecini başlatmaya çalışacaksın, ya da sık sık siteyi takip edip, randevu kovalayacaksın

Bülent abi 2 gün randevular doluydu az evel randevu sayfasına girdim sonunda 2 Ekim'e yani 11 gün sonraya randevuyu aldım.
Bu kadar yoğun olabileceğini hiç tahmin etmiyordum, yetkililer bu işe bir el atmalı, Türkiye'nin en büyük şehri için gerçekten rezil bir durum.

11 güne şükür eskiden 2-3 ay sonraya randevu verdikleride oluyordu kısmetse bazen 1-2 gündede alan oluyor hayırlısı diyelim geç olsun güç olmasın

Değerlendirilmesini istediğim haklar;

H Sınıfı Ehliyet
Durum ve Derece Bildirir Raporlar
Özürlü Kimlik Kartı
Evde Bakım Hizmeti

Bu haklarımın değerlendirildiği rapor ve en az 4 imzalı nüshası için Sadi Konuk hastanesi tahminen ne kadar ücret alır ?

Arkadaşlar ben dün sağlık raporu için gittim ancak röntgen ve ortopedi işi çıktı ve yetiştiremedik. Perşembe günü gelin dediler şimdi ben Perşembe günü için randevu alacakmıyım yoksa almadan mı gidicem, eğer randevu alıcaksam işim yaş çünkü 17 gün sonrasına randevu var en yakın.
H sınıfı ehliyet için rapor alıcam raporumda ne yazması gerekiyor onlar yazarlar mı ek birşey istememe gerek var mı ?

Rontgen için mi perşembeye gelin dediler? Hayır, yeni randevu almayacaksınız...

Raporu H sınıfı için alacağınızı söyledinizse, sorun olmaz. Ama siz yine de hangi ibare olsun istiyorsanız onu belirten bir dilekçeyi ekleyin derim.

Üst Alt