Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

istanbuldaki diğer hastaneleri bilmiyorum
ama bakırköy sadi konuk devlet hastanesini kesinlikle önermiyorum
eğer sağlam iseniz 1 günde bitebilir oda şansınıza
3 saat 9 da başlayan 12 de biten muayeneler var sadece 3 saat oda dbazı doktorlar 9 da gelmiyor
dahiliye ve ortopedi bölümü önünde 1 er saate yakın bekledim dışardanda randevuyla hasta geliyor bu 2 bölümde sıranızı calmak için bekleyenler hastane personeli yakınları ve yaşlılara- ağır hastalara öncelik sıra vermek zorundasınız coook yorucu ortopedi bölümüne 3er 5er kişi topluca kontrol yapıldı insanlar birbinin hastalığına şait oluyordu 3. dünya muayenesi sinir bozucu aşağılayıcı bir muayene
kulak testi 3 hafta sonraya
emg testi 2 hafta sonraya verdiler
3 haftadan erken bitmeyecek benim kontrollerim rapor sonucum

gun icinde h sinifi ehliyet icin saglik kurulu raporumu aldim..

internet uzerinden h sinifi ehliyet icin randevu alip sabah 8 de bakirkoy eah ne gittim..
burada onerebilecegim teksey en son halinizi yansitan bir fotografla gelmeniz. 6 aylik fotoyu kabul etmedikler.
20 kisi flan vardi, bu konuda dikkatli olun derim! sonra doktor kosusturmalari basladi.. tip 2 diyabet,hipotiroid,bel fitigi ve sol bacak femur kemiginde osteid osteoma hastaligim var..
tum bolumlere girip en sona ortapediyi biraktim ki en kalabalik olan bolumdu insanlar ayakta bekledikce haliyle sinir katsayilarida artiyordu.. surekli siranin onune gecenler vsvs. ortapedi doktoru ara ara cikip yeter burasi cok kalabalik deyip bagirmaya bile baslamisti gizum o kadar korkmustuku eyvah doktor ters vs diye dusunuyodum,
20 dk sonra odasina girdim o bagirip cagiran adam yok olmus tonton bir amca gelmisti yerine:) en sonunda kasesini basip yolladi tahmini 12.30 gibiydi saat,

sonra olan raporlarimla teslim etmeye gittigimde ertesi gun gelmemi solediler rica ettim yogunluktan dolayi yetisemedigimi gusel bir sekilde ifade ettim ve dosyami aldilar.. burdan tatli dil duzgun kendini ifade etmenin cogu sorunu ortadan kaldiracagini anladim:)
saat 13.50 gibi adim okundu ve heyete girdim..
oncelikle kurul baskani genel cerrahi doktoru ne sebeple istedigimi sordu dedim araba almak icin cunku duz vites arac kullanamiyorum,hemen tonton ortapedi doktoruna dondu bu is sende ne dersin dedi dunya sekeri doktor ayagimdaki sorunun h sinifi ehliyet almam icin yeterli oldugunu soyledi hadi verelim sana dediler,odadan ciktim..
14.15 de sinucu almaya gittigimde.. %34 engelli sonuctada; h sinifi surucu olur, otomatik vitesli otomabil kullanir yazimi kazasiz belasiz aldim..b

undan sonra ne yapacagim konusunda pek bilgim yok forumdan arastirarak ogrenecegim.. ama bu surecte sizlere tek bir onerim olabilir sakin ve sabirli olmaniz ,doktorlara kendinizi guzel bir sekilde ifade edebilmenizdir.. cunku ortama bakinca azda olsa onlara hak vermemek elde degil.. karsilikli anlayis olumlu dusunceyle raporuma kavustum.. bakalim bundan sonra ne yapacagim..

Bugün sadi konuk hastanesinden durum ve derece bildirir raporumun sonucunu aldığımda şok oldum.Raporda % kaç özürlü olduğum yazmıyor sadece hastalıklarım yazılmış o kadar.Epilepsi hastasıyım raporlarımı da verdim o bile yazılmamış.Bir de 340 tl para aldılar.Ne yapıcam şimdi.

abi raporun hayırlı olsun ben senden bir şey öğrenmek istiyorum bakırköy sadi konuk hastanesine ben internetten randevu alamıyorum olmuyor sağlık kuruluna sürekli 23 den 00:30 kadar her dakika deni yorum bazen 1 randevu görünüyor hemen işaretliyorum ama olmuyor rezerve edilmiştir diyor genelde randevu tarihi çıkmıyor çıktığı gibide bitmiş oluyor randevular nasıl bitiyor anlamıyorum bilginiz varsa lütfen yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

elif demirkıran bana özel mesajla aşağıdaki bilgileri gönderirsen ben de senin için deneyebilirim.

T.C. Kimlik No :
Doğum Yılı :
Telefon No :

Not: Alabileceğim herhangi bir gün ve saat sana uyar mı?

her keze iyi akşamlar rica ediyorum birisi yardımcı olursa sevinirim ben bakırköy sadi konuk devlet hastanesine randevu alamıyorum hiç bir şekilde nasıl randevu alınacağını bilen varmı kurul için randevu almak istiyorum sürekli dolu görünüyor tarihler çıkar çıkmaz dün 184 dü de arayıp şikayette bulundum beni arayacaklarını söylediler ama henüz arayan olmadı ararlar diye düşünüyorum ve beklerken de başka çağreler aramaya çalışıyorum.

arkadaşım kendin gidersen randevu alman zorlaşabilir sana sevkli gitmeni tavsiye ederim ya bağlı bulunduğun sydv den ya çalışıyorsan bağlı olduğun vergi dairesinden çalışmıyorsan da işkurdan sevk al sana hangi hastane diye sorarlar eğer sadi konuk şart değilse başka bir hastanede olabilir sizin oranın durumunu bilemniyorum fakat sevki yazan kişinin fikri olabilir istanbulda çok erken alanlarda olduğunu duymuştum ona göre hastahane ismi ver bu şekilde daha kolay kurula girebilirsin sanırım en azından adanada böyle
elif demirkıran

Bakırköy- Dr.Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinden nasıl randevu alabilirim?

Arkadaşlar merhaba.
Bakırköy devlet hastansesı dr şadi Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi sitesınden randevu almaya çalışıyorum tam 8 gun oldu randevu alamıyorum gece saat 00:00 deniyorum tam 5 dakka için sanıyede doluyor randevu alamıyorum
hastaneye gıttım bana ınternetten alacaksınz dediler. telefonlada olmuyor bu konu hakkında detaylı bilgisi olan varmı
bana yardımcı olabalırlermi gun içerisinde de olmuyor kacda demem gerekır
yardımlarınız rica ediyorum tşk

Arkadaşımızın verdiği linke üye olarak sistemden bu hastaneyi seçip,
Klinik yerini de seçtikten sonra Doktor ismini seçerek ve tarih saat belirleyerek randevu alabilirsiniz.

Yada 182'den de randevu alabilirsiniz.

sayın selda plumeria hanım başta ceva verip ilginiz için çok tşk ederim interneti tabıkı kullanaılıyorum vermış olduğunz randevu alma sistemınede uyeyım ama orda sağlık kurul dıye bir bolum yok randevu alamıyorum 182 aradım onlarda bizle ilgisi yok diyor hastaneye sordum Dr.Sadi Konuk Eğitim ve araştırma hastanesının kendı sıtesınden alıcaksınz dediler
gece saat 00:00 den sonra alacaksınz dediler uraşıyorum hemen doluyor
eskıden sızın dedınız gıbı randevu alaınyormuş şimdi değişdi sisitem böle imim
yeni sistemden randevu alaln arkadaşlarımz var yardımlarınız beklıyorum
ilgi ve alaknaız için tekrardan tşk

Arkadaşlar randevu sağlık kurulundan randevu alamk için yradımcı olmanızı ıstedım normal muayen değil bakıkröy devlet hastanesınden sağlık kurul için randevu alamıyorum
bu yuzden desdeklerınızı beklıyorum
tşk

Hmm konuda bu durumdan bahsetmemişsiniz ben herhangi bir bölüm olarak düşündüm.

2- Sağlık Kurulu Poliklinikleri C Blok 1. Katta diğer Polikliniklerden ayrı olarak sadece sağlık kuruluna müracat eden hastalara hizmet vermektedir.
3- Sağlık Kurulu Poliklinikleri Çarşamba günleri hariç haftanın her günü hizmet vermektedir.
4- Sağlık Kuruluna 0212 414 28 28 numaralı telefondan ya da Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Online Randevu Sayfası'ndan randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Sürekli deneyin eğer olmuyorsa farklı bir tarayıcıdan deneyin bilgisayar işyeri bilgisayarıysa bazı sitelere girmeye engel koydukları için alamıyor olabilirsiniz.

Birkaç arkadaş için ben de denemiştim 1-2 ay evvel ve alamamıştım. Nasıl bir sistem, aklım ermdi.

PLUMERİA
vermiş olduğunuz telefon numarasından aradım defalarca randevu netten alıcaksın dıyorlar. Sizin soylemiş olduğunuz başka pc den denicem randevu almak için
ilginilenip ve alaka göstererek cevap verdiğiniz için tşk ederim

Bakırköy den alınan rapor her illerde geçerli oluomu
ben 4 kere yattım bakırköyde k 1 k 2 bloklarda
çoğul madde kullanımına bağlı psikotik bozukluk raporum var bursa devlet hastanesinden aldım

Geçen haftadan beri randevu almaya çalışıyorum ama nedense başaramadım, üstüne bir de sistem değişikliği yaptılar, 2 gündür randevu sitesi otomasyon değişikliği nedeniyle kullanılamıyor. Perşembe'nin randevularını nasıl verdiler acaba? Ya da gece 00:00'da Perşembe ve Cuma günleri için, ikisi de aynı anda açılır mı? Bu gece de alamazsam, sanırım Üsküdar'dan 200 TL karşılığı Cuma günü başvuru yapmak zorunda kalacağım...Gece 00:00'ı bekliyorum :)

Sky_Walker

sadi konuk bu randevu konusunda iyice saçmaladı. Kimse randevu alamıyor! Hatta hangi saatlerde almak lazım, o bile belli değil. Dilerim bu güncelleme sorunu çözer

OturanBoğa

Gece 00:00'ı geçiyor, ve sistem hala açık değil :)

Hastanedeki Başvuru masasında bulunan bayan da başından savıyor, sözde gece yarısından birkaç dakika öncesinde sistem yeni tarihi veriyor falan diyordu, yalan çıktı. Bir de bana "Samatya'dan randevusuz raporu alabilirsin, bekleme burayı" şeklinde kendince tavsiye veriyor da, Samatya 4 ay sonraya gün veriyor, evet randevusuz ama! Allah'a şükür acil bir durumum yok( amacım sadece H Sınıfı Ehliyet ve olabiliyor ise ÖTV' istisnasından faydalanmak), acil bir durum olsa resmen rezillik çekeceğim. Eyüp Devlet hastanesi Kasım sonuna, Kağıthane 2016 Eylül ayına randevu veriyor, tabi bunlar ücretsiz (bunlar gibi 4-5 hastane daha sayabilirim, randevusuz ve ücretsiz olanlar en az 4 ay sonraya gün veriyor)...
Parasını verip düdüğü çalmak isteyenlere ise Üsküdar, FSM ve Ümraniye var...Fiyatı da 200 TL :) Yolunacak kaz çok ne de olsa :)

Allah, hastanelerden rapor almak zorunda kalan ya da bir şekilde işi hastanelere düşen tüm arkadaşlara sabır ve güç versin(2009'da böyle değildi, rastgele heyet günü olan bir sabah gidip, aynı gün raporu almıştım, artık çok daha zorlaşmış süreç).

Süper bir şey oldu :D

Sadi Konuk'u aradım ve 1 haftalık denemeden sonra Sağlık Kurulu telefonunu açan biri çıktı(!) ve sistemin yarın(07.08.2015) gece 00:00'da açılacağını söyledi. Demek ki yarın için de randevu planım suya düştü. Bunda da vardır bir hayır diyelim. En azından Sağlık Kurulu telefonunu açan birinin varlığı bile heyecan verici bir durum :)

Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Sadi Konuk'un randevu sayfasını düzeltiyorlar sanırım(sayfayı yapan kişi sayfanın adresi yerine intranetin linkini girmiş, henüz sayfa açılmıyor :mad:), onu bekliyorum bir taraftan :)

Teşekkürler.

An itibari ile Salı saat 8:27'ye randevu almış bulunuyorum, mucize falan galiba! :)

Son düzenleme:
Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Herkese merhaba arkadaşlar,

Anneannemin vergi indiriminden yararlanması için ilk defa rapor çıkartacağım, forumu ayrıntılı olarak okuduktan sonra raporu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden çıkarmaya karar verdim fakat günlerdir randevu alamıyorum.

Her gece saat 11.30'dan 12.59'a kadar sitenin başında bekliyorum fakat halen sonuç olumsuz.

Randevu alabilen var mıdır acaba?

Ayrıca anneannemde yalnızca böbrek yetmezliği var ve diyalize giriyor, diyalize girdiğine dair belgeyi çıkarttırdık.
Fakat anneannemin yaşı çok ileri olduğu için hastanede fazla vakit geçiremez.
Acaba heyet raporu verilirken fazla tetkik vs. olacak mı? Yoksa yalnızca iç hastalıkları bölümünden böbreğiyle alakalı bir tetkik olup rapor verilecek mi?

Teşekkürler,
iyi akşamlar.

Engelli Raporu Randevu

Merhaba;
Annem için tekrardan engelli raporu çıkartmak istiyoruz fakat randevu sistemini tam anlayamadım ve bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. 1 sene önce aneme Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden rapor çıkartmıştım o zaman rahat randevu almıştım fakat şimdi sistem değişmiş sanırım. 182 aradım ve bilgi vermediler bu konu için hastaneyi aramam gerekiyormuş. Hastaneyi aradım az önce ve sistem http://www.beah.gov.tr/ dan randevu alın diyor. Siteye giriş yaptım aşağıda mavi bir kutunun içinde Sağlık Kurulu Randevu yazıyor tıkladım ve açılan sayfaya bilgileri girdim. Açılan sayfada bir takvim çıktı ve takvimde en erken tarih olan 12.10.2015'e tıkladım. (12 Ekim 2015 Pazartesi tarihinde randevusu olan poliklinik branşları aşağıda listelenmiştir. Lütfen randevu almak istediğiniz branşın üzerine tıklayınız.Iç HastaliklariBoş:0Dolu:20) bu yazı çıktı diğer tarihler için randevu 00:00 da açılacak sanırım. Burada aklımı kurcalayan soru branş falan demesi 1 sene önce randevu aldığımda böyle bir şey demiyordu randevuyu doğru yerden mi almaya çalışıyorum ?

"Bir sonraki randevular saat 20:00 da açılacaktır." diyor; bir de o saatte denesen olur belki...

Üst Alt