Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

merhaba sağlığım elverdiği sürece çalışmaya çalışacağım. bende gece körlüğü(görme kaybından dolayı zorluk yaşadığım için) ve işitme kaybım var primim 4900 küsür günüm var. bu yüzden emekli olmayı çok istiyorum. iş hayatında görme kaybı nedeniyle zorlanmaya başladım.

Emeklilik günüm doldu 17 ekimde dilekçe verdim 7 kasımda malüllük ve yaşlılık aylığı bağlama servisinde duruyor kağıdım bi gelişme yok o günden beri ne zaman maaş bağlanır

2002 Girişli memurum/55engelliyim 2013 vergi indiriminden yararlanıyorum emekli olabilirsin dediler dilekçemi verdim sgk/37demiş şimdi bi üst kurula itiraz edicekmişim bi bilgisi olan varmı Teşekkürler

kamksm

Ne zaman vermiştiniz dilekçeyi? Yüksek sağlık kuruluna itiraz edebilirsiniz. Sonuç size tebliğ edildikten sonra itiraz için 7 gününüz var sanırım.

Daha cevap gelmedi elime telefon ile öğrendim bilgisi olan yönlendirebilirmi zaten/70 i vergi dairesi/55 olarak onaylamış/37 sgk nasıl düşürüyor yardımcı olursanız anlayan varsa çok teşekkür ederim

İhtiyarlayınca emekli olana kadar erken emeklilik tabiki güzel.Lakin verilen emekli maaşları nedense kimseyi sevindirmiyor ve haklılar.Mevcut çalışırken alınan aylığın yarısından bile az bir emekli maaşı ile yaşamaya çalışmaktansa ,çalışarak hayatta kalmak daha mantıklı.İnsana değer vermeyen bir ülkede emeklilik anca ahirette olacak bu ülkede.

2315 ssk + 1125 em.san =3440 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........299 GÜN

Malulen emeklilik için şafak 0 (sıfır) ama engelli emekliliği bekleyeceğim.

Arkadaşlar merhaba,

Bugün vergi indirimi başvurum onaylandı, sormak istediğim bir konu var.

İlk sigorta tarihim 24.12.2004 olup şuan toplam prim gün sayım 4051, emeklilik için 4400 prim gerekiyor ve yıl 20 olması (2024 yılı) lazım.

Ben seneye prim sayım dolduğunda iş yerinden çıkışta tazminat alabiliyor muyum?

bilgisi olan varsa lütfen yazabilir mi?

İnternette çıkış kodu 14 var açılımı:Emeklilik için yaş dışında diğer şartların tamamlanması

2338 ssk + 1125 em.san =3463 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........275 GÜN

Üst Alt