Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

2368 ssk + 1125 em.san =3493 PRİM GÜNÜ

ş a f a k .........245 GÜN

11 Ocak’ta dilekçe mi verdim tahsis numaram belli ama e devlette Halen bişey görünmüyor evrak takipte evrak kapandı yazıyor

2365 ssk + 1125 em.san =3490 PRİM GÜNÜ

EKSİK PRİM GÜNÜ:::::::::::::110 GÜN EKSİK.

ŞAFAK::::::::::::::::::::::::::::::::::243 GÜN BAŞKADA YOK.

Son düzenleme:
aydınyavuz sen emekliliğe son 1 gün kala geceden sgk gidersin artık gün gün saat saat dakka dakka saniye saniye hesaplıyosun :D

2369 ssk + 1125 em.san =3494 PRİM GÜNÜ

EKSİK PRİM GÜNÜ:::::::::::::106 GÜN EKSİK.

ŞAFAK::::::::::::::::::::::::::::::::::239 GÜN BAŞKADA YOK.

913 gün hizmet yaş 25 nezaman olurum 2012 ssk rapor 60 tek bir psiktri

Primler dolu, Hizmet süresinin dolmasını bekliyorum bakalım.

16.07.2022'de Allah izin verirse emekli olabileceğim.

Son 20 gün emeklilik işlemleri sırasında bir sorun çıkacak diye çok korkuyorum.

reyhan21 Sürünmekten. SGK'ya git. Hakem Hastaneye git. Ankaraya gitsin cevap gelsin 3 ay sonra Evet demesinler Hayır desinler. Senin %60 raporun var sen 15 yıl çalış hakem hastane raporunu %59 yapsın ankara hayır desin git 2 yıl daha çalış bir daha ver emekliliğini tekrar hastaneydi sgk idi, iş yeri idi. vs vs. Sürün baba. Engelli misin? O değil.

TahaAY

Çok haklısınız bunlar rapor aşamasında ve vergi indirimi alma aşamasında karsilasilmasi olası durumlar Yanlız emekliliğe 20 günü kalmış biri bu aşamaları geçmiş olmalı yanlış anladınız beni

emeklilik başvurunuz maluliyet cetveline istinaden malulen emeklilik ise, yüzde 60 ve üstü... erken emeklilik ise 40-59 arası.
yüzde 60 olan raporunuz neden yüzde 59 gibi sembolik ve ironik bir orana çekildi?...

bence eğer çalışamayacak durumda değilseniz erken emeklilik için bekleyin derim. yüzde 59 oranla 16 yılda çok rahat emekli olursunuz..
malulen emekli olursanız tekrar çalışma durumunuzun olmadığını unutmamanız gerek...

erkek emeklilik (yaşlılık aylığı) daha makul bir tercih. tabi yaşam ve çalışma koşullarınızı bilmiyorum.. o nedenle ahkam kestiysem affola

eğer raporunuz yüzde 59 a düşürüldüyse, 1 yıl fazla çalışmak zorunluluğunuz var demektir..
ancak yüzde 60 tan yüzde 59 a düşürmek de gerçekten kuşku doğurdu bende..
niye yüzde 59?

Primlerim dolu hatta %50 fazlası var, günlerimin dolmasına 20 günüm kaldı vergi indirimimde var ama başvuruda yeniden rapor isterlerse diye korkum. Polio sekelliyim malum oranlarıda düşürdüler 18 yıl çalışıp tam işin sonuna gelmişken Allah korusun böyle bişey olmasından korkuyorum.

reyhan21 Arkadaş yanıtladı sorununu. Daha başlamamış. Jozefim Benim emeklilik doldu tur bindirme derdine düştüm ben. Emekli falan olmam ben devlet işe yaramıyor derse kendisi emekli etsin. Ben o yazımı arkadaşlara, onların sıkıntılarına itafen yazdım %60 rapor verirler ama doktora gidersin aynı hastalıkla 55 verir anlamında yani. Türkiye abi, ağlanacak halimize :)

2374 ssk + 1125 em.san =3499 PRİM GÜNÜ

EKSİK PRİM GÜNÜ:::::::::::::101 GÜN EKSİK.

ŞAFAK::::::::::::::::::::::::::::::::::234 GÜN BAŞKADA YOK.

30 ekim 2022 de 15 yıl emekli sandıgı erken engelli emeklisiyim.. kadrolu düz memur 657

2378 ssk + 1125 em.san =3503 PRİM GÜNÜ

EKSİK PRİM GÜNÜ:::::::::::::97 GÜN EKSİK.

ŞAFAK::::::::::::::::::::::::::::::::::230 GÜN BAŞKADA YOK.

Bugün e-devlette göründü ek ödeme ve maaş bilgisi boş sadece hayırlısı bakalım Allah herkese nasip etsin inşallah...

hastalığım sebebi ile(beyin kanaması)rapor parası hastane masrafları falan primlerimden gidiyor haliyle,bu emekli aylığımı toplam kazanç ın eksilmesi ne kadar etkiler....??

vergi indirimi için bekliyorum o olursa 1 sene içinde...normal şartlarda da 6 yılım var..

Emekli aylığını etkilemez o kesinti farklı senin primin yattığı kadar görünür..

karaca11 bahsettiğim bugüne kadar yatan kazanç miktarı,kendi kazanç miktarım düşüyor ya masraflarla hastane yatış rapor parası vs..hastalandığımda faal çalışırken 185 bin civarıydı şimdi 150 bin civarında...yanin onun eksilmesi erken emekli olursam maaşımı düşürürmü çok....ilgine teşekkürler..

Üst Alt