Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

@denizmm...siz emeklilik için 3600 mü tamamlamaya çalışıyorsunuz işe girdim demişiniz de...yoksa müracat ettiniz mi ne aşamadasınız?..geçmiş olsun kolay gelsin.

Ben rapor sayesinde erken emeklilik için ugraşıyorum 3920 gün lazımmış..
Oranım 45
İşs giriş 97

@TEKYÜREKLER;
Ayy hadi hayırlısı bakalım kaç para maaş bağlanacakk merakla bekliyorum [emoji120]

Ben de merakla bekliyorm.ama maaş bağlanma şubatta belli olur.yani biraz daha zaman var bunu öğrenmem için....hem tazminat ne kadar alcam bakalım..

Hayır cünki aslında ilk işe girişim 10.1996 tarihi
Ama 7.1997 tarihinde tekrar giriş yazılmış..neyse buna göre hesap edilincede 3920 gün lazım bana
Ssk 3291
Bagkur 468
Ve şuan işe girdim..
Ayrıca bugün evraklarımı teslim ettim.
Artık haber bekliyecegim..onay verilirse doğum borçlanması yapar emekli olabilirim ..[emoji16][emoji120]

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Günaydın lar
Uzatmalarda 59 gün ,Tekirdağ
9420 gün sgk ile
Allah herkese nasip etsin....

Fikret66

9420 gün mü [emoji87][emoji86][emoji85]
Maşallah abi iyi günün varmış..
Az kalmışş hayırlısıylada yemek nasip olsun..
Darısı başımıza[emoji120]

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanEs26

seninle sikinti ayni galiba benim 4036 var 4080 gerekiyor subat 14 doluyor fakat subat sigorta yatirimi biliyorsun martta e devlette görünüyor subat 15 ts basvursam emekli olabilirmiyim bi bilgin varmi

carusman

İlk önce günaydın dostum. Ben 29 sabahı gidicem 170 i aradım sorun yok gününüz dolunca 1 gün sonra SGK ya başvuru yapabilirsiniz dediler. İstersen sende ara görüş için rahat etsin..

Arkadaşlar emekliliğiniz hayırlı olsun. Allah güle güle yemek nasip etsin. Maaş bilgileriniz netleştiğinde sitede; Nekadar maaş alıyorsunuz forum bölümüne maaş bilgilerinizi girer iseniz bizlere çok faydalı olur. Sigorta başlangıç, prim gün sayınız ve maaşınız gibi; şimdiden teşekkür ederim...

Bizede nasip olur inşallahh..bu heyecanlı bekleyiş.

@TEKYÜREKLER

Hadi hayırlısııı ..
İnşallahhh güzel bir rakam olur maaşınız.

vallah bende aradim bitanesi e devlette gorundugu zaman basvurabilirsin dedi otekisde doldugu gun calistigin isyerinden bi evrak alip basvur kabul olur dedi bende anlamadim. biri baska biri baska soyluyor

carusman

Dostum benim yapacağım işlemleri sana söyleyim: 29 Ocak sabahı direk SGK ya gidip emekli olur kağıdımı alıcam ( İnşşallah bi sorun çıkmaz ). Oradan tekrar iş yerime gelip emekli olacağımı söyleyip istifa dilekçemi yazıp çıkış evraklarımı imzalayıp burası çok önemli SİGORTADAN ÇIKIŞIMIN yapılmasını görüp tekrar SGK ya çıkış evraklarım ile birlikte gidip emeklilik işlemlerimi başlatıcam nasipse...

Sigorta çıkışın aynı gün olmalı yoksa SGK işlem başlatmıyor. SGK çıkışının yapılmasını özellikle söyle iş yerine. SGK çıkışını ne zaman görürse o zaman işlemlerini başlatıyor.

HakanEs26
kardesim insallha sorun cikmaz ama 29 sabaha gunlerin doluyor ama e devlette istenilen gun gorunmesi lazim. diyor 170 teki memur bu gunlerde yani ocak primleri subat 23 te e devlette gorunuyor buna ragmen seni emekli olarak kabul edeceklermi

Şafak bittii...çok şükürr...kurumumdan ilişiğim kesildi.şimdi emekli sandığından gelecek emekli aylığımın bağlandığına dair yazı ve tazminatımı bekliyorm.

Selam arkadaşlar 1966 doğumlu erkek giriş Şubat 3 /1995 normal engeli yok kaç yaşında emekli olur

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı, bireysel olarak engelli raporu aldım 2018 de devlet hastanesinden %59 raporum var, erken emeklilik için şimdiden ssk ya bildirim yapmamız gerekiyor mu?

akif00

Malulen emekli olamazsın.
Vergi indiriminden emekli olabilmen için öncelikle bir yerde çalışıyor olman gerekiyor.
Çalıştığın yerden işe giriş bildirgesi alacaksın ve bağlı olduğun vergi dairesine gideceksin.
Sgk prim ve gün sayın tamamsa vergi dairesinden sana bir form verilecek ve onu dolduracaksın doldururken vergi indiriminden emekli olmak istediğini belirt.
Süreç burada başlıyor vergi dairesi evraklarını yani raporunu ve formu ankaraya yolluyor ankaradan gelmesi 3,5-4 ay sürüyor gelmesi.
Ankara evraklarını onaylarsa vergi dairesine cevap geliyor.
Sende o evrakla birlikte sgk ya gidip başvuru yapıyorsun.

Not. Yani direk sgk ya gidip başvuru yapamazsınız.

Üst Alt