Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Yani şuan gitmemin aciliyeti yok gün primimin dolmasına daha 8 yıl var 8 yılın sonunda gitsem sıkıntı olmaz. doğru mudur?

u.uçar

Uzatmalı ne demek arkadaşım..hayırlı olsun şimdiden..

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

denizmm

Sağolun. Emeklilik zamanı gelmiş te mesela bir sebepten dolayı emekliliği bir kaç zaman ertelemek.

u.uçar

Anladım cok saolun..rabbim afiyetlede yemeyi nasip etsin..[emoji120]

Hepinize şans dilerim. İnşallah emekliliğinizin tadını çıkarırsınız.

akif00...hocam vergi indirimini cebine koy da,gerçi süreli süresiz gelmesinin de önemi var ama 8 yıl dan bahsediyorsun o zaman a allah büyük..

2004 ssk girişim var 3 yıldırda kamudayım 15 yıl üstünden engelli emekli olsam sizce ne kadar maaş bağlanır.

bugun sgk ya basvurdum emeklilik bilgisi almak icin sana daha once yazmistim gunum 4039 calismaya devam ediyorum 4080 subat 14 doluyor e devlette gorunmeden emekli olabilirmiyim diye evet dediler öncelikle gunum doldugu zaman isyerinden cikisini al dediler daha sonra kuruma basvurun dediler bilgin olsun diye yazdim.

ahmetuslu

tabii ödediğiniz ssk primleri nedir yazmamışsınız ama 2008 sonrası memur olduğunuz için %30 düşük alırsınız yaklaşış 1700 tl civarı olabilir.

2008 öncesi sigortalı olan ve 2008 den sonra 4c li çalışan emekli olan memur arkadaşımız varsa ne kadar emekli maaşı aldı. Lütfen yazabilirmi. Bende emeklilik dilekçesi vereceğim ama maaş konusunda emekli sandığından ne kadar alırım onu bilemiyorum. 5510 sayıl ıkanuna göre emekli olacakmışım. Sigorta başlangıcım 2003 ssk. 2013 de 4C.

Ve Aleykumus Selam.
%40 rapor ile olması gereken Prim gün sayısı 4250, sigorta süresi 19 yıl.
2001 yılında kış aylarında sigortalı işe başladım. Prim günüm dolsa bile 19 yıl sigorta süresini beklemem gerekiyor yani 2001+19=2020 yılında emekli oluyorum inşaAllah.
Şafak (yaklaşık) 2 YIL

Emeklilik için şafak saydık telefonuma geri sayım yaptım ve o gün geldi doldu ama gel görki emekli maaşları çok düşük. Lütfen biri bunun şaka olduğunu söylesin. 5510 sayılı kanuna göre 4c li olarak çalışanların emekli maaşlarında 1000 tl. gibi bir rakam söyleniyor. Yokmu 2008 den sonra memur olup engelli statüsünde emekli olan.

en düşük emekli maaşı 2300 tl deniliyor bunun altında maaş alma ihitimalimiz var mı

4400 gün bitti. Yılı bekliyorum. Mayıs 2025'te nasipse.

Değerli arkadaşlarım,

13 Eylül 2018 de rapor almak için hastaneye başvurum ile başlayan emeklilik maceram, dün ilk maaşımın hesaba yatması ile sonuçlandı. Allah herkese gönlünce keyifle emeklilik nasip etsin.

Saygılar,

Knopfler

Tebrikler..
Sağlıkla maaşınızı harcamanız dileğiyle..
Darısı bizim başımıza [emoji120]

umutalbayrak4538

3600 ise 2008 yılı öncesi işe girenler için..tabii en az 15 yıl ve prim ve de oran tutuyorsa [emoji849] hepsi ayrı hesaplanıyor..

Yolun sonuna geldik olduk kaldı 22 gün Allah sağlık ve huzurla yemeyi nasip eder inşAllah.

Normal emeklilik primi tamamladıktan sonra engelli olarak emekli olmanın avantajı varmı

Knopfler Emekliliğiniz hayırlı olsun. Sgk başlangıç tarihi ve 2008 öncesi sonrası Prim günlerinizi yazabilirmisiniz? Engelli emeklilik mi malulen emeklilik mi? Rapor oranınız ve Ne kadar maaş bağlandı? Çok teşekkür ediyorum.

@emir79
Çok teşekkürler, sağlık raporum 2 yıl süreli, dolayısıyla 2 yıl sonra kontrol ister diye düşünüyorum

@mehmet abi

Çok teşekkürler,darısı tüm bekleyenlerin başına,

Sigorta başlangıcım Ağustos 1996.
2000 öncesi 1138 gün,
2000-2008 arası 3150 gün,
2008 sonrası 3586 gün olmak üzere 7874 gün primim var.
Rapor oranım %54.
Engelli, erken emekliliğinden faydalandım,
Bütün çalışma hayatım boyunca primlerim tavandan yattığı için maaşım tatminkar seviyede.

Saygılar

Üst Alt