Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

tekrar merhaba,

vergi inidirim yazım 2014 kayıtlara geçti 2021 yılında emeklilik için başvurcağım allahın izniyle tekrardan bir rapaor veya başka bir kontürol yaptırırlarmı acaba arkadaşlar,
teşekkürler.

nihayet benim gün bitti evraklarımı 13-02-2019 da verdim sgk ya bekliyorum darısı sizlerin başına

Şafak 9 herşeyin hayırlısı, sadece 22 bitiyor günüm ama 25 dilekçe vereceğim inşAllah sigortan gözükmüyor demezler.
Herkese sağlık mutlulukla yemek nasip olsun.

bugun itibari ile emeklilik işlemlerim için başka bir ilin sgk sına baglı olduğum için ankaradan dosya istendi. çıkışımı aldım tahsis kağıdında yaşlılık olarak dilekcemi işleme aldılar. bakalım ne kadar zamanda sonuçlanacak. sizlere sormak istediğim dilekçe günü itibariylemi emekli oluyoruz yoksa bir sonraki baslayan ayın 1 itibari ile mi ?

essaygin
Hayırlı olsun şimdiden.İster aybaşında ister ay sonunda dilekçeni ver bir sonraki ayın 1 inde başlar emekliliğin.
Bu arada ŞAFAK DOĞAN GÜNEŞ kısmetse pazartesi dilekçemi verecem bende.ALLAH herkese nasip eylesin.

Emekli olan arkadaşlar emeklilik bilgilerini ve ne kadar emekli maaşı alıyorsunuz formuna yazabilirler ise emekli olacak engelli arkadaşlar içinde çok faydalı olur. Çok teşekkür ediyorum.

Bir arkadaşım 1080 TL alıyor. Gerçi onun engel düzeyi yüksek ve uzun süreli çalışamadı.

@mihayum kardeşim allah razı olsun darısı başına . 23 yıl 6 ay üzerinden oluyorum. devlet memuru olarak 1/1 2200 derece kademe

2 .derece vergi indirimden yararlanıyorum.

Bende 20 yılın sonunda 29 mart itibariyle dilekçemi verdim hayırlısıyla.
darısı bekleyen arkadaşlara

Ben de bu hafta bi gorus yazisi yazdirmayi planliyorum personele hizmet birlestirme devam ediyor o da aradan ciksin gelismeleri yazarim

Hayırlı olsun arkadaşlar. İnşallah göz açıp kapatana kadar geçer. Biz eşime engelli raporu çıkarmak için heyeti birer birer geziyoruz. Kısmetse 17 nisanda son doktorun kontrolü var, heyet çıkar çıkmaz görüş yazısı isteyeceğiz. Darısı başımıza.

Hayırlısıyla bugün emekli aylığımı aldım. Allah herkese nasip etsin inşallah.

Soracak olanlara 4082 gün SGK Giriş 1998

Devlet memuruyum iş günü olarak şafak 34 sonra yıllık ve mazeret izin sonrası inşallah emeklilik.

Şafak olabilmesi için emekli olduğunda kiranı faturalarını ödeyip, eşinle birlikte karnını doyurup, haftada 1 kez eşinle birlikte sosyal aktivitede bulunabileceğin bir gelirin bağlanması gerekir ki bu en az 3500 TL civarında Türkiyede bu parayı ancak çalışan devlet memuru alabilmekte hangi şafaktan bsediliyor bu konuda pek anlayamadım doğrusu insanlar çalışırken emeklilik şartlarında geçinmek zorunda siz şafaktan bahsedip birde konu açmışsınız. :)) Bol şafaklar...

Arkadaşlar bi sorum olacak %40 raporlayım emeklilik için hizmet süresi 19 yıl istiyor henüz dolmadı.sorum şu sigorta girişim 2003 fakat askere gitmeden once sigorta girişim yoktu.subat 1999 da askere gittim askerlik borçlanması yaparak sigorta girişimi şubat 1999 yapabilirmiyim

Üst Alt