Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Az önce kadıköy sgk müdürlüğünden geldim..Takip numaramı öğrenmek için..Aman allahım bu ne kalabalık..Aldığım sıra no su 197 idi..Sıradaki kişi ise 92 numara ve sadece 2 memur bakıyor..Her baktığı kişi en az 15 dakika başlarında..Ayrıca emeklik ilk başvurusu servisi gittiğim yer diyorum ki ben başcvurumu yaptım sadece numara öğreneceğim sıra alacak bekleyeceksin...Koskoca kadıkoyde bu ıse bakan iki memur var vay anam vay....Sonra ordan çıktım evragı teslım ettıgım beykoz sgk ya gittim.Anllattım durumu bana bir kağıt verdi bu kağıtla kadıköyden sorgulat dedi..[FONT=Verdana]Başvurudan kaç gün sonra takip numarası alınıyor genelde..Yada internete kaç gün de düşüyor bilgisi olan varmı?[/FONT]

Başvurudan kaç gün sonra takip numarası alınıyor genelde..Yada internete kaç gün de düşüyor bilgisi olan varmı?

Merhaba Uğur arkadaşım bana bağcılar ssk tahsis numaramı muracaat ettığım gun anında vermıştı bilgin olsun

Yarın yine gideceğim bakalım bu evrakla.Kadıköy sgk da tanıdığı olan varmı acaba?:)

İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 1.EMEKLİLİK İŞLEMLERİ (MÜRACAT)Gelen Evrak Beklemede[GEREĞİ] [Varide No: 5901228] UĞUR ÖZTÜRK

Allah kadıköyde sgk müdürlüğünde işlem için uğraşanlara sabr versin yoksa kafayı yersiniz o derece..Dün gitmiştim evrak yok beykoza git ordan varide numarası al dediler.Kadıköyden beykoza gittim numaramı aldım birde çıktı verdiler...Bugün yine gittim evrağımın akibeti öğrenmek için..Tabi yine çok kalabalık.Aldığım numara 87 sıradaki numara 28..(Saat 10:00).Biraz bekledikten sonra güvenliğe rica ettim rahatsız olduğumu söyledim ve engelli kimlik kartımı gösterdim sağolsun hemen öne aldı..(Tabi bu esnada homurdanmalar laf atanlar ne yapalım bizene engelliyse diyen beyinsizleri duymazdan geldim)Dün burda evrağınız görünmüyor.Beykoz göndermemiş dediniz bende beykoza gittim evrağın çıktısını aldım getirdim dedim.Kadın baktı baktı yok dedi halen evrak yine yok..Sonra buldu dediki senin evrak il müdürlüğüne gitmiş..Diyorum orayla alakam yok yok git oraya sor il müdürlüğü nerde unkapanında Fatihte..Karşı masada oturan memur müdahale etti ver birde ben bakayım dedi evrağına sen bi önce gelen evrak bölümüne git..Evrağın giriş yapılmış öğren gel..Gittim gelen evrak bölümüne ordaki memur dys gönderdik oraya baksınlar..Tekrar çık aynı yere..yine aynı memura böyle böyle dys den atılmış evraklar dedim..Baktı baktı baktı yok yok yok ee ne yapacaz sen beykoza git evrağın asıllarını bize göndermemiş olabilirler..ee evrak orda yok diyorum..yok sen git yine sor..Kadıkoyden beykozaaa bir daha en az 40 km yol...!!!peki dedim sonra dedim son kez bir daha gelen evrağa gideyim belki asılları kuryede falandır.Neykseki iyi bir kadına denk geldim.Aldı tekrar numaramı baktı..Evrağın aslına gerek yokki taratmışlar göndermişler işte ekranda belli zaten..Ancak evrağın buraya dün ulaşmış şu an işleniyor akşama ekrana düşer hatta birine sordu bu arkadaşın evrağı sendemi diye..evet diyince sen şimdi git e devletten yada sgk dan takip et..Ölürmüsün öldürürmüsün arkadaş...biri der oraya git öbürü der oraya...sıra almış başını gitmiş...Sistemler her zaman bozukkkk...Ama bugünkü tek güzellik güvenlikçi abiydi adamsın helal olsun alkışlar sana...Bu iş daha çok uzar gibime geliyor haydi hayırlısı..

[font=verdana]1[/font][font=verdana]04.12.2014[/font][font=verdana]istanbul sgim kadıköy sgm tahsis müracaat servisine[/font][font=verdana]elden sevk edilmek üzere işlendi[/font]
[font=verdana]2[/font][font=verdana]04.12.2014[/font][font=verdana]istanbul sgim kadıköy sgm tahsis müracaat servisine[/font][font=verdana]zimmetten çıkarıldı[/font]

Selam uğur arkadaşım hayırlı olsun artık senınde bekleme surecın başladı umarım benımkı kadar uzun surmez, allah herkese nasıp etsın bende bu ayın 24 emeklı maasımı çekıcem alo 170 ssk oyle söyledı ama maaş tutarım hala bellı değil ek tutar yazan bır rakkam gozukuyor sadece edevlette sıtesınde bakalım hayırlısı olur ınsallah

Boşu boşuna 10 gün kaybettim..İşyerimin bağlı olduğu primin yattığı beykoz sgk ya verdim başvurumu.Onlarda merkeze gönderdiler 10 gün boşuna kaybettim..

Mutlaka çıkacaktır maasın ama bıraz dedıgın gıbı beklemek gerekıyor..Sabr gerekiyorda o da bizde yok gibi :)6290 GÜN Yazmıssın kazancın tutarın neydı korkut?

benım toplam kazancım 267.460.00 bırde sen hesapla bakalım nekadar alırım ?

Hemen hemen aynı kazancımız benımde 264 bin küsür..hesaplamasını bılmıyorum malesef dostum.Ama 1 000 tl yı gecer herhalde ıkımızınkıde

1300 tl nın ustunde olur dıye umıt edıyorum bakalım. okadar çıkmazsada araştırıcam zaten

Selam Arkadaşlar benimde 30.09.2014 tarihinde müracat ettim. Bugune kadar sadece emekli tahsis ve pirim günlerim gözüküyordu. Bu gun itibari ile Ek odeme: 121.89 TL görükmekte Ödeme günü:23 yaziyor. Ama Net maaş ile yada birikmiş maaş ile ilgili bir haber yok masesef.

Maaş bilgisi ne kadat sürede edevlette gözükür acaba daha önce maaş alan arkadaşlar cevap verebilirmi acaba.
Merhaba
Ek ödeme maaşın % 4 ü dür herkes için aynıdır ve değişmez. Ek ödemen 3 aylik olduğuna göre aylık ek ödeme 40.66 tl. Bu durumda aylık maaşın 1016 tl demektir.(Ek ödeme hariç ) Hayırlı olsun.

bir bankacı 1016 tl yi nasıl çıkarıyorsun yakında bana da bu formül lazım olacak.

Merhaba bır bankacı tuncay arkadasım,benım de e devlette ödeme bılgılerımde sadece bu bılgı var benım maaşım nekadar olcak bende çok merak edıyorum hesaplamama yardımcı olursan sevınırım ...........................................Günü24Net Aylık Tutarı227.61 TLAylık Tutarı0.0 TLEk Ödeme Tutarı227.61 TLSosyal Yardım Zammı0.0 TLBirikmiş Ödeme Tutarı0.0 TLKesinti Tutarı0.0 TL teşekkurler

01.11.2016 tarihinde 3600 gün ile emekli olacağım Allah izin verirse. %82 vergi indirimim var arkadaşlar, maaşlar ortalama ne kadar oluyor bilginiz var mı?

Merhaba

Ek ödeme : 227.61/3 ( 3 aylık toplamı olduğu için 3 e bölüyorum ) = 75.87 tl aylık ek ödeme( Yani vergi iadesi)
Maaş : 1896.8 TL ( Ek ödeme hariç )

merhaba tuncay arkadaşım, benım aylık maaşımmı 1896 tl yapar yoksa 3 aylıkmı ? anlamadım 1896 tl yı nasıl buluyorsun yardımcı olurmusun lutfen teşekkurler

musayıtsen yardımcı olursan sewınırım,

Evet aylık 1896 tl.
Tahsis başlangıcın galiba 01/10 bu durumda 3 aylık ek ödeme olduğuna göre 227.61/3 =75 tl aylık ek ödemen bu.Galiba ek ödemeyi erken bildiriyorlar nedense (Devlet işi akıl erdirmek güç). E Maaşın %4 ü ek ödeme olduğuna göre :)

Maaşın belli olduktan sonra yazarmısın karşılaştırlım bakalım :)

inşallah dediğin gibi çıkar maaşım ama hiç umudum yok. maaşımı bellı olduğunda burda yazıcam karşılaştıralım bakalım... teşekkur ederim

Benımde emeklılık ıçın muracaat tarıhım 29/09/2014 ama ınternette 01/10/2014 yazıyor hesap doğuru yınede dımı

Selam Arkadaşlar, Tuncay arkadasin ek ödeme maas hesabı kesinlikle dogrudur. kendisinin yapmıs oldugu hesabı okuduktan sonra , Çalıştıgım sirketteki Emekli olan

iş arkadaslarımın maaşı nı ek ödemelerini %4 islemi ile hesap ettik tam ve dogru bir şekilde çıkmıstır.

Korkut kardesim Senin Maaşın= 227.61 Ek ödeme / 3 Aylık = 75.87 Ek ödeme x 25 = 1896.75 Maaş + 75.87 Ek ödeme = 1973.62 Net eline gececek rakam.

halen daha böyle görünüyor??normalmi arkadaşlar bu durum?24 Kasımda vermiştim?Yoksa gidip evrağımın peşinemi düşeyim?
[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]04.12.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM TAHSİS MÜRACAAT SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]04.12.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM TAHSİS MÜRACAAT SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI,

[/FONT]

şu an herşey normal görünüyor,acele etme biraz daha sabır...bu ayın sonuna kadar bekle..

Valla biraz sabredebilsem:)Normalde ne kadar surede kabul edılıyorkı emeklılık turan arkadasım?Ve o yukardaki ibare ne kadar daha aynı kalırsa gidim muracaat edeyım?

2106 Tahsis No için 4A Emekli Aylık Bilgileriniz :

Ad
AKIN
Soyad
xxxx
Doğum Tarihi
30.09.1981
Sicil No
xxxxxxx
Aylık Başlangıç Tarihi
01.12.2014
Durum Kodu
2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı
61.00
2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı
60.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı
31.07
İntibak Aylık Bağlama Oranı
0.00
2000 öncesi Gün
553
2000 – 2008/10 arası Gün
2617
2008/10 sonrası Gün
2211
Toplam Gün
5381
Göstergesi
9475
Hisse Oranı
1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı Sektör
Özel
Aylık Tutarı

Birikmiş Aylık Tutarı
0
Ek Ödeme Tutarı
73.33
Kesinti Tutarı

Banka

Banka Şube

Genel Toplam 5.381 244,819.06
ANLAMADIĞIM BANA GELEN EVRAKTA AYLIK 1.195 TL OLARAK GÖRÜNÜYOR . BUKADAR PRİP BOŞUNAMI YATIRMIŞ OLUYORUM.
***EK ÖDEME 73,33 İSE MAAŞIN %4 Ü OLDUĞUNA GÖRE MAAŞIM EKSİK DEĞİLMİ ARKADAŞLAR. NE YAPMAM GEREKİR? TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Sayın oturan boğa ve diyer arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

QUOTE=Ahal Teke;1527000]Arkadaşlar bu şekilde emekli maaşlarınızı yazmanız başkalarına hiçbir fikir vermez. Ne prim gün sayınız ne de yatırdığınız toplam prim meblağı başkaları için emsal teşkil etmiyor. Çünkü SGK emekli maaşlarını 2000 yılı öncesi, 2000-2008 arası ve 2008 sonrası olarak üç farklı dönemden hesaplıyor. Emekli maaşıonız bu üç farklı dönemde hesaplanan üç ayrı maaşın ortalamasından çıkıyor. Bu üç dönemde yatan primlerin her birinin emekli maaşına etkisi farklı oluyor. En yüksek katkıyı da 2000 yılı öncesi yatırılan primlerden elde ediyorsunuz.

Örneğin 2000 öncesi dönemde 4000 prim günü ve 150 bin tl prim ödemesi olan biriyle 2008 sonrası aynı prim gün ve meblağ kadar ödeme yapan birisi aynı maaşı almaz. 2000 öncesi çalışan çok daha yüksek maaş alır. Çünkü hükümet emekli maaşlarını hesaplarken katsayıyı sürekli düşürüyor.

Bu nedenle emeklilikle ilgili diğer arkadaşlara fikir vermek istiyorsanız lütfen bu üç dönemde yatan prim gün sayınızı, ayrı ayrı her dönemde ne kadar prim ödediğinizi, maaşlarınızın kaç tl üzerinden sgk ya bildirildiğini ayrı ayrı belirtin. Yoksa bu yazdıklarınızın hiçbir anlamı yok emeklilik hesabında...[/QUOTE]

Kim ne kadar emekli maaş alır hesabı yapmadık zaten fatih kardes.Sadece ek ödeme maaşın % 4 ü dür. Özellikle bunu belirttik.Eğer ki bir fark varsa verilen rakamların (maaş veya ek ödeme) birinde yanlışlık var demektir. Asıl bunun sgkdan sorgulanması gerekir.

Üst Alt