Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

slm murat kardeşim sen bılgılerını paylaşıyorsun yazmayı bırakma saygılar

Merhaba arkadaşlae benımde bılgılerım e devlette gozukuyor; ödeme gunu 24 yazıyor aylık tutarı 1510,69tl ödeme donemı 2014/11 net aylık tutarı 5917.88tl ek ödeme 227,61tl bırıkmış odeme tutarı 4179,58tl yazıyor

korkut;
tamam kardeşim merak etme:)

Ümit Kurtuluş;
ümit kardeş iyi hesap kitap yapmak lazim bakalim artik nasip kismet 2015 te kidem tazminaylari arttigi için biraz daha beklicem

allah herkese bereketıyle çekıp yemeyı nasıp etsın ınşallah :eek: emeklı maaşım 1510 tl +ek odeme 227/4=56tl mı olcak ?

Merhaba arkadaşlae benımde bılgılerım e devlette gozukuyor; ödeme gunu 24 yazıyor aylık tutarı 1510,69tl ödeme donemı 2014/11 net aylık tutarı 5917.88tl ek ödeme 227,61tl bırıkmış odeme tutarı 4179,58tl yazıyor
hayirli olsun kardeşim güle gülle hatcamyi nasip etsin allah umdugun gibimi cikti

Bi arkadaş,korkutun maaşını 1.900 hesaplamıştı
Yanılmış sanırım

ssk gun sayım 6290 odene prımı toplamım 267.467.-tl sgk sıtesınden hesaplattığımda 1346.-tl yapıyordu.

evet eyup arkadasım ılk maaşlar peşın odendığınden 4 aylık maaşımı alıcam sanıyorum ama ssk sıtesı hesabından yınede çok ıyı çıktı allah hepınıze nasıp etsın ınşallah

ÖZÜR ORANI DA etki ediyormu maaşın yüksekliğine??güle güle harca korkutt

Korkut kardeşim ben iyi tahmin yapmisim ben 1400 1500 arazi demiştim ilginç olan SGK sitesinden fazla cikmis;)

eyup arkadasım umut ve umit etmektende vazgeçmemek gerek hıçbır zaman zaten oyle omasa bızler ıçın cok zor olur bu hayatı yasamak

bakalım bana ne bağlanacak...4609 prim günü [FONT=Tahoma]ve [/FONT]249,257.61 kazançla....

benım aylık maaşım 1510.-tl+ek odeme olcak arkadaşlar ek odemeının ne kadar olduğu şuanda gozukmuyor dıyor alo ssk

Dediğin doğru arkadaşım,umudunu yitirmemeli insan..
Ayrıca az önce söylediklerim yanlış anlaşılmasın.
Allah güle güle yemek nasip etsin inşallah.

Yanlış anlamadım merak etme arkadasım bugun çok mutluyum :D ben hıç emeklımaaşıhesaplama.comsıtesınden hesaplamadım ordakı tutarı bılmıyorumm

hayırlı olsun güle , güle harca maaşını benim daha emekli olabilir yazısını alamıyorum ,
emekli olabilir yazısı için müraacat ettim 9'unda yazı sigorta müdürlüğünden çıkmış bugün 17'si daha VERGİ DAİREME ulaşmamış çuval , çuval evraklar bekliyor dediler ve ben 25'inde emeklilik müraacatı için plan yapıyordum keşke daha önce o yazı için müraacat etseydim!

ben 24 kasımda yaptım halen beklıyorum..cok yıgılma varmıs..salı gunu aradılar sgk dan bılgıverdıler..ay sonuna kadar msj gelecek dedıler banderas

abi benimkisi daha emekli olabilir yazısı ki? bu yazıyla işyerinden çıkışım yapılcak bende emekli olmak için başvuru yapacağım daha ön başvuru böyleyse asıl başvuru ve akabini düşünemiyorum.

kardeş emekli olur yazisini alman için dilekçeyi vergi dairesine elden verseydin 1 günde alirdin benimarkadasim ole yyaptı gerçi bende 1ay bekledim geç haberim oldu

@banderas
Ön başvuruda beklemesen asıl başvuruda bekleyeceksin
Değişen bişey olmayacak
Sen şu tarihte emekli olabilir yazısını aldıktan sonra emeklilik işlemlerin daha kısa sürecek;)

murat bende kocaelinden başvuru yapıyorum acaba vergi dairesine ulaşırsa orada cevabı elden alıp sgk ya götürebilirmiyim ve işyerime .

merhaba bir soru sormak istiyorum...2015 yılında vergi indirimi ile ilgili tavan olan %40 oranı için yada var olan oranlar için birdegişiklik yapılacak mı acaba .....teşekkürler

selam banderas maaş hesaplaması yaparken ssk ve bagkuru beraber nasıl hesaplarız var mı bilgin teşekkürler

benim bilgim yok kardeşim ama üstadlar var cevap yazarlar kesin takipte kal.

Merhabalar benim ilk sigorta başlangıcım 2006 mart ayı ancak ilk tam prim yatırılan tarih 2010 ocak ayı %40 engelli raporum var epilepsi hastasıyım vergi muafiyeti için başvurdum ama vermediler yeni kanuna göre 2008 den sonra ve 2008 den öncesi için emeklilik şartları farklı. Benim öğrenmek istediğim vergi muafiyeti almadan engelli emekliliğinden faydalanabilir miyim? İlk sigortalı 30 gün yatan sigortam 2010 yılı olduğu için kafam karıştı. Ayrıca engelli raporumu 2012 yılında aldım 2012 yılında engelli kadrosunda işe başladım

valla isteyecem ama hiçte vereceklermiş gibi durmuyorlar allah yardım etsin bana .

Merhabalar benim ilk sigorta başlangıcım 2006 mart ayı ancak ilk tam prim yatırılan tarih 2010 ocak ayı %40 engelli raporum var epilepsi hastasıyım vergi muafiyeti için başvurdum ama vermediler yeni kanuna göre 2008 den sonra ve 2008 den öncesi için emeklilik şartları farklı. Benim öğrenmek istediğim vergi muafiyeti almadan engelli emekliliğinden faydalanabilir miyim? İlk sigortalı 30 gün yatan sigortam 2010 yılı olduğu için kafam karıştı. Ayrıca engelli raporumu 2012 yılında aldım 2012 yılında engelli kadrosunda işe başladım

Hocam 2008 yılından sonra sigortalı olanlar için süreç farklı işliyor
Siz,ilk sigortalılık tarihi itibariyle % 40 raporunuz olduğu için 18 Yıl 4.300 Güne tabisiniz.
2028 Yılında sigortaya gidip engelli emekli olmak istiyorum diye sevk alacaksınız
Onlarda sizi alacağınız rapora göre sigortalı yapacaklar veya yapmayacaklar.

Cok tesekkürler ''earibagi'' süper 2028 cok sevindim daha uzun bi zaman var ama yaşı beklememek güzel. Vergi indirimi icin tekrar tekrar basvurmama gerek kalmadı ozaman sadece yılımı bekliyip o günkü doktorların degerlendirmesine kaldı sansımız.

Aynen
2008 den sonra sigortalı olanlar için vergi indirim şartı yok

Peki benim raporum ''süresiz'' ama sgk hastaneye sevk ettiği zaman doktorların emeklilik için erken emekli olamaz diye karar verme yetkileri var dimi?

Herseyin hayırlısı bilgilendirmeler için cok teşekkürler.Gerçekten karmaşık bir konu umarım herkesin hakkında hayırlısı olur.

Öyle bişey deme şansları yok
Onlar sizin hastalığınıza göre oran verip vermemekle sorumlular
Emeklilik işlemleri onları ilgilendirmez

kimleri neler ilgilendiriyor bir bilsen kardeşim boşboğazı , işgüzarı nelerrrr neler.

Üst Alt