Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Bende vergi indirimiyle başvurdum rapor için
Bana malülen emeklilik raporu vermeye çalışmışlardı:cool::cool:

merhaba

merak ettigim soru şu...aldıgımız vergi indirim raporunun halen çalışmaya devam ettigimiz işyerinde çalışana yani bize sagladıgı bir fayda varmı yada bir avantaj...bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

şafak 3 , ama pazartesi başvuru yapacağım cumartesi pazar gümbürtüye gitmesin saygılar .

Emekli oldukdan sonra aynı iş yerinde engelli kadrosunda calışıyorsunuz ama bana bizim iş yeri için konuşyorum herhangi bir artısı olmadı. işime devam ediyorum şirketin engeli kadrounda boşluk olmuşmadı

Emekli değilsiniz ama vergi indiriminiz var sizin hangi derecede olduğunuza göre iş yeri ise artı bir para ödemesi yapıyor vergi indirimden dolayı. ama öyle cok yüksek meblag değil.

Şu an emeklilik başvurusu yapamıyorum günüm dolmadı fakat raporu aldım sürekli raporum var....teşekkürler

arkadaşlar pazartesi maaş bağlanması için başvuracağım , dolduracağım formda herhangi bir dikkat etmem gereken yer bir husus varmı .

Slm banderas bir isyerinde calisiyorsan yeni kidem tazminat tavani ve yeni maas zamlarindan sonra emeklilik icin muracatta bulunmanursan daha karda olurmusun bence bunu bir arastir. Digerturlu bir karim yok diyorsan p.tesi muracaatin uygundur. İyi aksamlar

Evrağımdaki son durum.sonunda evrakta ilerleme oldu :)
[font=verdana]1[/font][font=verdana]04.12.2014[/font][font=verdana]istanbul sgim kadıköy sgm tahsis müracaat servisine[/font][font=verdana]elden sevk edilmek üzere işlendi[/font]
[font=verdana]2[/font][font=verdana]04.12.2014[/font][font=verdana]istanbul sgim kadıköy sgm tahsis müracaat servisine[/font][font=verdana]zimmetten çıkarıldı[/font]
[font=verdana]3[/font][font=verdana]25.12.2014[/font][font=verdana]istanbul sgim kadıköy sgm emeklilik işlemleri servisi-2 (4a yaşlılık maaş bağlama)[/font][font=verdana]elden sevk edilmek üzere işlendi[/font]
[font=verdana]4[/font][font=verdana]25.12.2014[/font][font=verdana]istanbul sgim kadıköy sgm emeklilik işlemleri servisi-2 (4a yaşlılık maaş bağlama)[/font][font=verdana]zimmetten çıkarıldı

[/font]

Bugün ( 30.12.2014 ) Ankara Vergi Dairesi'nden öğrendiğim onaylanmış raporuma göre şafak 240.

aysun hayırlı olsun vergiindirimin ,
öyküseninde emekliliğin hayırlı olsun bende 29 12 2014 de başvurumu yaptım daha sisteme giriş bilgisi girilmemiş bekliyorum ama sıkıntım emekli olduktan sonra iş bulmakta sıkıntı çekiyorum bende kocaelidenim bildiğiniz firma varsa paylaşırsanız sevinirim iş kurumundan takip ediyorum ama durum içler acısı firmalar sırf zorunlulukları kalksın diye engellilerle dalga geçiyor.

5 sene kaldı ama memur olursam hemen emekli olmayı düşünmüyorum.. Daha genciz çalışırız..

toplam gün sayisi 2417 günüm var kalan gün sayım 1583 gün kalmış 8yıl çalışma şartı ha gayret

herkese selam öncelikle 2006 yılında motor kazasında sol diz altı ayağımı kaybettim 2008den beri sigortalı olarak çalışıyorum
protez almak için %43 özürlük belgesi aldım bu belge ne işime yarar hala sigortalı olarak çalışıyorum 3048 günüm oldu ama sigortalı kodunda normal görünüyorum sgk ya başvurduğumda vergi dairesine gidip vergi indirimi yapmam gerektiğini 4800 gün doldurunca emekli olabileceğimi 18 yılı doldurmam gerektiğini söylediler elimdeki rapor geçerli olur mu raporumu denizli devlet hastanesinden aldım rapor tarihim 31ç.12.2014 ilk işe giriş tarihim 20.12.2003 doğum tarihim 14.07.1986

Eğer bir yerde çalışıyorsanız vergi indirimi için müraacat edin.
Vergi indirimi hakkını alırsanız erken emeklilik hakkı elde edersiniz.
Sigorta girişinize göre sigortalılık süreniz 20 Yıl 4.400 Gün
2023 Yılında emekli olursunuz.

verdiğiniz bilgi için çok teşekür ederim peki aldığım raporum bu devrede işe yarar mı yoksa vergi dairesi beni tekrar bir hastaneye sevk mi ediyor raporumu yeni aldım

Rapor yeni tarihli olduğu için tekrar rapor istenmez
İşyerinizden çalıştığınıza dair yazı,raporunuz,nüfus cüzdan aslı ve 1 ad.fotoğrafla
şirketinizin bağlı bulunduğu vergi dairesine vergi indirimi için müraacat edin
sonuç 2-3 ay içinde gelir

Merhaba henüz onaylanmamakla birlikte %72 oranında engelli raporumu almak üzereyim. Aslında emeklilik düşünmüyordum çünkü SGK Sitesinden maaş hesaplamada 1769 TL maaş çıkıyordu vergi indirimsiz. Bugün SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SSK Emekli Maaşı Hesabı sitesinde hesap yaptırdım ve 2.036,96 TL + Ek Ödeme 81,48 TL =2.118,44 Maaş çıktı ve şimdi düşünmeye başladım sizce sitede hesaplanan tutar yaklaşık olarakta olsa doğrumudur? Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim çalıştığım işyerinde bir engelli arkadaşımın evine ssk'da çalışan bir misafiri gelmiş arkadaşa demiş, sen yarın vergi dairesinden istediğim evrakları getir yani SGK'ya getir seni hemen malülen emekli yapalıkm demişler hem de 1200 TL maaş bağlanacakmış. Arkadaşın ssk girişi 2004 prim gün sayısı da 1900 kütür falan, raporu da %82, şimdi benim kafa karıştı, malulen emeklilik için hastaneye gidip heyete girmek gerekmiyor mu, yani vergi dairesinden aldığın evraklarla nasıl emekli olunabiliyor muş anlamadım valla...

Bugün malulen emeklilik için SGKya başvurdum 1 haftaya kadar maluliyet tespiti için numuneye sevk kağıdını gönderecekler. Bakalım ilerledikçe aşama aşama yazarım.

40 yaşındayım ve benimde çalışma sürem ve pirimlerim dolu %40 raporum var,vergi indirimi için müracaat ettim inşallah kagıdım gelince müracaat edip emekli olacagım...

Üst Alt