Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

arkadaşlar e devlette bugün görülen..sanırım artık emekli oldum :)

Hata yapmışsınız.
31.12.2014 tarihinde başvursaydınız evet 1 ocaktan itibaren maaşınız bağlanmış olacaktı.
Ancak şimdi sizin maaşınız 1 marttan itibaren başlayacak.
Bu forumda en az on yerde açıkladım bu farkı ama yeni üye olmuşsunuz sanırım.

31.12.2014 tarihinde gittim almadılar.daha haketmemiş sin dediler.1 ocak 20015 tarihinde vereceksin dediler.

Bilmiyorum bekleyip göreceğiz murat arkadaşım. .darisi bekleyenlerin basina..

Hata yapmışsınız.
31.12.2014 tarihinde başvursaydınız evet 1 ocaktan itibaren maaşınız bağlanmış olacaktı.
Ancak şimdi sizin maaşınız 1 marttan itibaren başlayacak.
Bu forumda en az on yerde açıkladım bu farkı ama yeni üye olmuşsunuz sanırım.
Bu uyarınız gerçekten önemli ! , başvuruda bulunduğum gün , günümün dolduğu fakat "on gün" kadar geçmesinin iyi olacağı (gün ve diğer şartlar uygun olduktan sonra , sebep neyse !!!) ve on gün sonra başvurmam istendi SGK dan ! fakat bir arkadaşımın eşi "günün dolu şartların uygunsa" hemen başvurmamı yoksa , 10 gün geçince , ayın 25 i olduğu için önümüzdeki aya sarkacağını ve dolayısı ile başvuru tarihinden sonraki ayın başından itibaren emekli edileceğimi söyledi , onun bu ikazı ile ayın 27 sinde dilekçemi verdim ve ayın 1 'i itibariyle emekli edildim. !

UGİR gözün aydın...çok bekledin sabrettin... umarım herşey istedigin gibi olur.....saglıkla emekliligin tadını çıkar...

Çok sagol arkadaş im...sizce ne kadar alirim arkadaslar

merhaba

30.01.2015 tarihinde eşimde başvurdu engelli emeklilik için merak ediyorum tahsis numarası ne kadarda çıkar

Toplam Kazanç 360.000 .Gün olarak 8000.gösterge 14.875. Postayla 2 ocakta başvurdum.23 Şubat'ta Maaş alacağım .malüllük yok.2.120+özel gider indirimi var.Allah Ömrü ve hakkı olan herkese nasip etsin.bir eytli olarak diğer arkadaşlarada bol şans diliyorum.

Allah Güle güle yemeyi nasip etsin bende 30 ocakta başvurdum benimde 400bintoplam kazanç 7200 prim sana yakın alırım herhalde özgürce kardes neyse daha yolun başındayiz hayırlısı artik

Izmir sgim konak sgm destek hizmetleri-2(giden evrak) servisine elden sevk edilmek üzere işlendi
2 03.02.2015 izmir sgim konak sgm destek hizmetleri-2(giden evrak) servisine
evrak takip bölümünde bu yazıyor ne demek bilen var mı problem çıkmış olabilir mi

çok tşk ederim tahsis numarası ne zaman çıkar bilginiz var mı 30 ocak 2015 te başvuru yapıldı tekrar işe giriş için merak ediyorum

04.02.2015 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
4 04.02.2015 KURUM DIŞINA BİRAZ ÖNCE DEĞİŞMİŞ YİNE EVRAK TAKİP NE ANLAMA GELİYOR BİLİYOR MUSUNUZ

Bende 30.01.2015 de emekliliğe başvurdum ALLAH emekli olmayı bekleyenlerede nasip etsin.

Biz de ocak 30 da başvurduk sizin evrak takibinde ne yazıyor

130.01.2015İZMİR SGİM KARABAĞLAR SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
230.01.2015İZMİR SGİM KARABAĞLAR SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2
Bende bunlar yazıyor.Başka bir işlem yok sizde bugün işlem yapılmış bende hala bir şey yazmıyor.

Bugün Kocatepe SGIM e gittim evraklarım hakkında bilgi almak için ama sonuç hüsran oldu. Tanıdık vasıtasıyla gittiğim halde kağıtlarımı bir türlü bulamadılar. O kadar yavaş çalışıyorlar ki isteseler bu kadar yavaş çalışamazlar. Birde işgüzarlık edip memurun biri raporun yanında mı dedi bakayım olumlumu olumsuz mu sana söylüyeyim dedi
biggrin.png

Neyse haftaya perşembe bir daha gideceğim işyeride sıkıştırıyor beni kağıtların gelmedimi diye ne yapacağımı şaşırdım.

bizde şaşırdık neden öyle yazıyor diye ne gönderecekler merak ettik red mi gelecek diye korktuk hayırlısı sizin kaçınca derecede vergi indirimi yüzde kaç aldınız vergi indirimini albaysusi

çok tşk ederim tahsis numarası ne zaman çıkar bilginiz var mı 30 ocak 2015 te başvuru yapıldı tekrar işe giriş için merak ediyorum

04.02.2015 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
4 04.02.2015 KURUM DIŞINA BİRAZ ÖNCE DEĞİŞMİŞ YİNE EVRAK TAKİP NE ANLAMA GELİYOR BİLİYOR MUSUNUZ
mart ayı başı gibi tahsis numarası belli olur sanırım..kurum dışına demek vergi dairesinden vergi inidirimi ile ilgili yazı istemiş anlamına geliyor..vergi dairesinden vergi inidirimi yazısı geldikten sonra daha hızlanır.gerçi istanbulda böyle..izmirde nasıl olur bilemem.

130.01.2015İZMİR SGİM KARABAĞLAR SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
230.01.2015İZMİR SGİM KARABAĞLAR SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-2
Bende bunlar yazıyor.Başka bir işlem yok sizde bugün işlem yapılmış bende hala bir şey yazmıyor.
1 ay daha sabır edin..mart ayında herşey daha netleşir.

Bende30 ocakta başvurdum edevlete hala birşey yok
murat kardeş daha başvuralı 4-5 gün olmuş daha yolun çok çok başındasın..mart ayından önce bişey belli olmaz..ilk mmaşını bence mart sonu veya nisan sonu çekersin.

çok tşk ederim toprak24 eşim de ben de çok aceleciyiz eşim 2. derece ve %77 vergi indirim oranı 5185 günü var ilk işe başlama tarihi de 05.08.1997 korktuk bir terslik çıkar mı diye

Seçil hanım eşiniz 1 gün sonra sigortaya başlasa 8 ay kaybı olurmuş :))
Süper denk gelmiş

Üst Alt