Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En sevdiğiniz köpek cinsi nedir?

Lionheart

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
En çok sevdiğim tür Alman Kurt cinsidir. Disiplinli ve caydırıcı olması favorimdir.

neopoliten mastiff. daha önce duydunuzmu bilmiyorum ama 110 kg lık bir dev. sivas kangal bile yanında kaniş gibi kalıyor. çene basıncı 8-10 ton. hiçbir agresif özelliği yok çok sadık ve bi apartman dairesinde yaşayabilecek kadar uysal. mükemmel ötesi bişi yaaaa

Kangal'dan şaşmam ben :)
Benim vardı.Müthiş akıllı ve döz dolduran zeki bir hayvan :)

Akbaş, hem anadoluya ait bir tür hem de çok güzel bir hayvan.

Akbas_L.jpg

Kangal... (Dayimin Tobi isminde bir Sivas Kangali vardi, ne cok severdim onu yaa... ama....neyse... bu konuyu acmak istemiyorum :( )

Haa bir de Seterleri severim. Dean R. Koontz'un "Nöbet (Watchers)" isimli kitabini okumustum. O zamanlar kizil bir seterimin olmasini hayal edip durmustum.

ben köpekleri seviyorum............bazen yanından geçerken uzandığı kapı eşiğinden başını kaldırıp bakan ,bazen arabamın etrafında dört dönen ,boyuna bosuna bakmadan kendinin iki üç misli köpeklere sataşan yada taşıdığı cüsseye rağmen mahsun bakışlarla etrafını süzen..........ben köpekleri seviyorum ayırdetmeden.

ya benim çok sevdiğim bir köpek cinsi var ama adını bir türlü aklımda tutamıyorum :x hatta hatırlayanlar varsa, sertap erenerin zor kadın klibindede var. sarı renkli, düşük kulaklı tüğlü mü tüğlü acaip şeker bişi yaaaa. aykanın verdiği listeyede baktım ama bulamadım adını :)
bir de kurt çeşitlerini severim. acaip güzel oluyorlar. böyle sarılasım geliyoooo :D
çok köpeğim oldu, ama hepsi kurt ile kangal kırmasıydı. bayılıyorum zaten onlara. köpeklerimin çapaklarını bile temizlerdim annem bas bas bağırır beni eve sokmazdı hihihihihihi :lol:
sevgilerrr :D

İki köpeğim oldu, ikisi de Beagle kırmasıydı; Beagle'ların bir kitapta tanımı şöyleydi: "eve giren hırsıza bile sevinir" :)

yağmurun yazdıklarını okuyunca haklı olduğunu anladım...

ısırmayan her türlü köpeği severim :mrgreen:

özellikle şu cins bu cins severim diye ayırmam çünkü her birinin başka özelliği var imkanım olsa her cinsten olsa köpek diyince akan su durur derler ya ben de öyle olur kanım kaynar,göbeğimden kırk tane kuduz iğnesi vurldum. ama ne zamn bir köpek görsem kanım kaynar hemen çocuklaşırım.

:D Tenji bahsettiğin köpek bumu bilmiyorum bu COCKER

american_cocker_spaniel.jpg

Lionheart sana katılmamak mümkün değil bencede en sadık olanı kurt birçok kez besledim ama şu an uygun olmadığımdan besliyemiyor ve eksikliğini duyuyorum*
*

sibirya kurdu çok tatlı ya..ama böyle buyumeyen köpekler varya onlarıda çok seviyorum..:)

selam

[size=6]golden retriever benim en sevdiğim tür. [/size]Kökeni : Bu cins, muhtemelen ondokuzuncu yüzyılın ortalarında İngiltere'yi ziyaret eden bir Rus sirkine mensup türü bilinmeyen altın tüylü köpeklerin bloodhound ile çiftleştirilmesiyle geliştirilmiştir.

Tanımı : Yükseklik: erkeklertte 58-61 cm,, dişilerde 55-57 cm. 0rtalama ağırlık: erkeklerde 29-34 kg,, dişllerde 27-32 kg iri, güçlü bir yüzü vardır ve makas çenelidir. Gözler siyah, yumuşak İfadeli. Kulaklar orta büyüklükte, düşük. Boyun: kaslı. Göğüs: geniş. Uzun kuyruğu kıvrık değildir. Bacakları kemikli, baldırları kaslıdır. Tüyleri parlak va dalgalı olmalıdır, ikinci tüy tabakası Su geçirmez. Renkler: altın ve krem renginin bütün tonları. Kırmızımsı gölgeler kusur sayılır.

Kişiliği : Hareketli , uysal iyi huylu , duygulu , sevimli.

Özelliği : Sağlam ve güçlü , koku alma duygusu gelişmiştir . Toprakta ve suda gayet iyi çalışır. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarakta değerlidir ve Aile hayatına uyum sağlar . Çocuklara hatta bebeklere karşı cok sabırlı ve naziktir.

İlk köpeğim,Boxer dı...
İkincisi Teriyer (0 numara) di.....

sivas kangal benim kopegim yürekli, ve prensipleri olan bir kopek

ay bana köpek olsunda ne cins olursa olsun :D ilk baktığım köpek cinsi husky di ve mükemmel bir köpek.kesinlikle bekçilik yada korumaya yönelik eğitimi çok zor kapıyolar ama tam anlamıyla mükkemmel bi arkadaş.kıskançlığınıda unutmamak lazım :wink:

Favorim : Labrador Retriever

Newfoundland'ın yerlisi olan bir köpektir.Kısa, sağlam bir köpektir. Yüksekliği 55-47 cm., ağırlığı 24-36 kg. dır. Tüyleri sık, sert ve dalgasızdır. Su geçirmeyen ikinci bir tüy tabakası vardır. Renkleri siyah, sarı, karaciğer kırmızısı olabilir.Canlı, duygulu, sevimli, duygusal bir köpektir. Ayrıca çok iyi bir yüzücüdür.Koku alma duyusu mükemmeldir. Av köpeği olarak mekemmel bir başarı gösterir. Soylu, sağlıklı ve dayanıklı bir köpektir.

Çok Harbidir. Bende Siyahı var:)

BUDA BENİM EN SEVDİĞİM KÖPEK CİNSİ BU DÜNYANIN EN SADIK EN GÜÇLÜ VE EN GÜZEL KÖPEĞİ EĞERKİ İLK SAHİBİ ONU BESLERSE SÜREKLİ SAHİBİ ÖLÜNCE O DA YAŞAMAZ
AHH BE AHHH DÜNYANIN GÖZBEBEĞİİİ

boşvermişim demişki_?

bosvermisim' Alıntı:
Evimin bahçesi olsaydı kesinlikle bir kangalım olsun isterdim.

Eşime kalsa kaniş - fino falan alacaktık ama duruma yerinde ve zamanında yaptığım müdahale sayesinde İvan adında, 8 aylık dünya tatlısı (tatlı kavramı kişiden kişiye değişir tabii ki) bir Rott Weiller ımız var...

Akıllı, sadık, çevik, güçlü ancak eğitiliş tarzından dolayı son derece uysal (kulaklarını çekiştirmediğiniz sürece). Üzerine binmeye çalışan çocuklara sadece burnuyla iterek cevap verecek kadar uysal hemde :) ...
merhaba doctor..benimde sizin kadar muptelaliyim hastasıyım kangala ama kangal şu gercekki fazla sıcak yerde beslenmez yani kisacasi pek sizin emirlerinize nizami uyum sağlamaz...ama siz evin bahcesınde dıyılde koyluk veya cıftlık gibi yerlerde beslesen ... köpek sizinle hertürlü emirlerinize nizami şekilde uyum sağlar..sevgi saygi bizden :D

Herkeze merhabalar bu baslık acıldıgını gordmuyumde aklıma birden başimdan gecen bir köpek doğumunu anlatıcam gerci kucuktuk 13 yaşlarında felan ....bende o yaşlarda beya bir mahallenin arkadaslarımla merakım vardı ..tabbi ben onlar kadar büyük yabancı cins kopeklere yaklaşamıyordum ...ben ve arkadaşlarım bu bir kac cins beslediğimiz köpeklerin yanina gittik tabiki şimdiki yaşimda olsam hayatta yapamam belki gunahti belki sevapti kopeklerın biri hamile biz köpeğin peşinden gidiyoz artık doğum yapıcak köpek köpek bizden kacıyor haliyle bunuda öğrenmiş oldum bilgim olmus oldu köpek kesinlikle insaninin yanında doğum yapamazmıs biz yakaldık zarzor köpeği bağladıkayağından buğazından iplerle bir inşaatın altına ...köpek biz baktıkça bize diş göstererek havlıyor biz bakmadıkca kopek doğumu yapmaya calısıyor herneyse biz köpeği bağli halde doğumunu yaptırdık :d biz saklanarak felan köpeğin yavrularını gördük yanlıs hatırlamıyosam 6 tahane felan yavrusu olmuştu sonra saldık köpek yavruları buyuyesiye kadar ayrılmadı peşimizden bize hep sadık kaldı hep bizi korumustu :d

Üst Alt