Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En sevdiğiniz köpek cinsi nedir?

ay öle şey mi var tabiki bütün köpekleri,çirkin güsel,uyus,sglam farketmez..bütün hayvanları sevrim

ben sadece ısırmayanları tercıh ederım:)

slm

ben en çok sivas kangalı ve kurt köpegi

sibirya kurdu (husky) evim olur olmaz beslemeye baslayacagım

Bu hayvanı tek geçerim, çirkin ama karizmatik, küçük ama çok güçlü, süper bir hayvan :)

İngiliz Bulldog

Temel Özellikleri
Hala dövüşlerde kullanıldığı 19. yüzyıla kadar, saldırgan, yırtıcı ve kan dökücü bir hayvandı. öyle ki, Romalılar zinciri vurulmuş olsa bile bir bulldogun sokağa çıkarılmasını yasaklamışlardı.

Yüzyıllar sonra tehdit edici görünüşünü korumakla birlikte, iyi huylu, temkinli, vakur, sadık, evcil, temiz ve aristokrat bit köpek haline geldi.

Kendisine, ?çirkin güzel? denildi. Evde uyuması gereken, iyi huylu bir köpektir.

Neler Yapar?
Bir gladyatör olarak sahip olduğu kariyer sona erince, bekçi ve polis köpeği ve orduda bazı yardımcı görevlerde kullanıldı.

Birleşik Devletler?de bir bulldog savaşta gösterdiği yararlıktan ötürü beş şerit ve bir bronz yıldız ile taltif edildi; bir diğerine ise onbaşılık rütbesi verildi.

Günümüzde insana eşlik eden bir köpek olarak değerlendirilmektedir.

Büyük başı olduğu için yavruların doğumu güç olur. Genellikle sezaryen uygulaması gerekir. Ayrıca dişilerin çoğuu kısırdır. Bu faktör bulldogların değerini yükseltmiştir.

Köpeğin duruşu bile dehşetli...

kesinlikle husky çok şekerler.özellikle yavruları:)

pekin cinsi köpekler harika benimde köpeğim pekin cinsiydi...çin pekini:D
kahverengi kuyruğu mükemmel olan bir hayvandı ayrıca çok akıllıydı....
vermek zorunda kaldım yaf çok zor hayvan evde...
istockphoto_1360865_pekingese_series.jpg

bu köpekten dahada güzeldi şirindi....
resmi de var ama bulamıyorum:(

9 aylık Golden Rodriver ımız var.okadar sevecenki,çocuğumuz gibi.nerdeyse her söylediğimizi anlıyor.sadece biraz obur.

american pitbull terrier.. herkez insan yiyen köpek olarak tanıyor ama ben 2 senedir besliyorum cok kücükken aldım suan 2 yasında sandalye sürmeye gerek yok engelinizi bile anlıyor ve yardımcı olmak icin herseyi yapıyor cok akıllı ve zeki aynı zamanda koruma ic güdüsü cok yüksek silah tasıma pitbull tası yanında :)

benim sevdiğim köpek cinsi ise chow chow manyak bişey aynı lesiye benziyor

Golden ve husky tabiki benim için (gözleri yeter)

Benim bir golden ım var.Dolayısıyla en sevdiğim köpek cinsi golden retriever.:)Kendisi benim dostum,bebeğim,herşeyim...Bana bir bisküvi kutusunun içinde minicikken gelmişti.Şimdi 3 yaşında.Dünyalar güzeli benim için.Onun gözlerine bakınca ya da okşayınca o an bütün derdimi unutuyorum.:)

Çocukluğumdan beri aşığım bu hayvanlara.Her cinsinide bi ayrı seviyorum.Çok da besledim ama hepsi öldü yaşlanıp :(

minicik oyuncak ayılara benziyor ama aslında kocaman:eek:

ben papillon istiyorum, çantamda bile taşıyabilirim yaramazı:eek: ama şimdilik kedim minişim olduğu için erteliyorum...
papillonp.jpg

Üst Alt