Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En sevdiğiniz köpek cinsi nedir?

Kangal; hem asil hem korkusuz. Azarladığınızda morali bozulan bir cins. Bebek bakıcısı. Kurt gördüğünde saldırabilen ender ırk.
Beslemesi ve bakımı çok kolay. Kepek ıslasanız yer. O derece :)

Benimki bunun aynısı... Labrador retriever.

Stanhope%20-%20Chocolate%20Labrador%20L.jpg

7A9gga.jpg

Golden retriever. Bebek henüz ve her şeyi ısırmak istiyor dişleri kaşınıyor sanırım. Tam bir ayakkabı düşmanı :)

Alman coban kopegi. Durusu yeter. :)

yukarıda sibirya kurdu yazdığımı gördüm ama hiç hatırlamıyorum zaten pek sevdiğim de söylenemez :) ben galiba bunadım bana geçmiş olsun :D bu arada en çok sokak köpeklerini seviyorum, cinsi yok ve çoğunluk tarafından sevilmiyorlar :) her ne kadar beni korkutup kaçmama neden olmuşlar ise de seviyorum çünkü onlar bu dünyanın "öteki çocukları".

Köydeki evi koruma maksatlı iki türe de bakmış bulundum. Kurt çok sıkıntı çıkartmamıştı ancak Dogo Argentino için aynı şeyi söyleyemem, zaten bu nedenle bakımı yasak. Şehirlerde kesinlikle bulundurmayın.

Size karşı inanılmaz merhametli bu hayvanlar karşı tarafa hiç imkan tanımıyorlar :)

alman-kurdu-bak%C4%B1m%C4%B1.jpg

Dogo-Argentino-Beyaz-%C3%B6l%C3%BCm-mele%C4%9Fi.jpg

Uzaktan çok büyük değildi fakat yakınıma gelince içimden bir şehadet getirdim.
O nasıl bir hayvanmis ki neredeyse aynı boydayız
Tövbe bismillah ...

Dogo büyük yaban hayvanları avlarında kullanılan melez bi tür, belki de bu nedenle saldıracağı kişiye havlayarak koşmaz, sessiz sakin biter tepesinde :)

Köye götürdüğümüz ilk günlerde daha çitlere uyarı yazısı filan asamadan komşunun biri geldi, Allahtan telin boyu yetmedi de adamın sırtına atlayamadı :)

Gerçekten iri ve dayanıklı tür, günlük enerjisini atmak için etrafta koşturuyorduk, samimiyetle söylüyorum arabanın gerisinde kalmadan yanımızda koşuyordu.

Dosta güven düşmana korku veren cinsten :)

rotvaylir, dogo, pit bul, doberman bu cins lerin sahibiyle arası nasıldır ?
Sokakta gördüğümde biri bana silah dogrultsa bu kadar tirsmam sanırım. SiZ iyi anlasir miydiniz dogo nuzla?

Pitbull beslemedim ancak gördüğüm kadarıyla bebeklerin yanında evde bakanlar var :)

Fazlasıyla sadıklar, tabiri caizse kedi gibi oluyorlar ancak bir golden tarzı oyuncu köpek değiller, o ağırlığı hissediyorsunuz.

O yüzden severim fakat yabancı olmasına rağmen bana da bi zarar vermedi ama korkusu yetti😅

Kangallar bekçi köpeği değil, koruma köpeğidir. Evin bahçesine bağlasanız eve gelen hırsız yanından geçip gitse ses çıkarmaz. Ama sahibine, sürüsüne vs. bir tehdit olursa darmadağın eder. (Tabi özel olarak eğitilmemişse)

Ayrıca kangallar genel olarak insanlara karşı agresif değildir. Daha çok başka köpeklere karşı saldırgan olurlar. Köylede kangallar sokaklarda gezer, ne çoluk çocuğa, ne insanlara saldırmaz.

rotvaylir, dogo, pit bul, doberman bu cins lerin sahibiyle arası nasıldır ?

Neredeyse istisnasız bütün köpekler sahipleri, aileleri için gerekirse canını verir.
Köpekler sürü hayvanıdır. Sahipleri veya aileleri onların sürüsüdür. Sahibi onun lideridir. Sahibi en saldırgan köpeği dövse köpek karşı koymaz.

Üst Alt