Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

İnsanlar hep birbirlerini bir kategoriye koyuyor en büyük hastalığımız etiketlemek olmuş...Kadın-erkek,engelli-engelsiz,paralı-parasız...İnsan ilişkilerimizde birbirimizden beklentilerimiz vardır .Kimi insan kendi isteklerine göre kimi insanda başkalarının istekleri ve düşünceleri üzerine yaşar.Kadın içinde erkek içinde ailesinde ve çevresinde hoş,maddi durumu iyi,başarılı insanlarla anılmak ister ve bunu istemek herkesin hakkı.Evlilik sadece iki kişinin aldığı bir karar olarak kalmıyor aile,çevrede etkili oluyor bundan sonrası iki kişinin sevgisine ve cesaretine kalıyor...Bunu başaran yada vazgeçen çiftler var.Bence gönül işleri hep karmaşık birde fiziksel engeller olunca biraz daha karmaşık:)

engelli evlilikler genelde zordur..boşanmalar çoktur..sağlamda engelli istemez..engelli daha az engelli arar..bence herşey dengince olmalı.engelli engelli ile evlenirse çok zaman sonra boşanırlar..bazı aşlar filmlerde gibi olmuyor gerçeği farklı..

Engelli erkekler neden engelsiz bayanları tercih ediyor:Sorunuza yada yorumunuza diyelim ;atıfta bulunduğunuz bir engelli erkek olarak bir ;cevap aradım ama birçok saçma neden geldi aklıma ;hiç biri beni ;mantığıma uygun gelmedi. Ben duygusallıktan ve hislerden yana olmayı tercih ederdim. Çünkü insan duyguları varsa yaşamaktadır evlilikte yaşam gibidir duygularla yaşanır. Mantıklı olmak güzel olabildiği gibi kimi zaman olumsuzluklarla karşılaşabiliyoruz. Sevgi, varsa bütün olmazlar olur, bütün mantıksızlıklar anlam kazanır.

Şu bayanların evlilikteki sorunların hepsini erkeklere yükleme düşüncelerine bende katılmıyorum.Çünkü erkeklerin daha az engelli bayan istemesi kadar engelli bayanların da daha az engelli erkek istiyor.Bu sitede çok var öyle bayanlar ve belkide NURDAN da onlardan biridir.Herşeyi erkeklerin üstüne atarak kendinizi melayke yapmayın lütfen.Bunu bizzat yaşadım bu sitede.

faruk34;

Kadın ne hizmetçidir nede para manyağı ne biçim bir zihniyete sahipsiniz siz erkeğin parası olunca herşey tammı yani peki o erkeği bütün olumsuz yönleriyle kaldıracak mide neolacak. Siz erkekler paranız olunca kadın her şeyi kadırır mı sanıyorsunuz siz kadınarı ne sanıyorsunz.Erkeğin parası varsa engeli önemli değil diyenlere, parası için gelen kişi sizin elinizdekini avcunuzdakinibi güz yer bi tarafınıza güzelce bi tekme vurur basar gider ayrıcada erkek neslini devam ettirmek ister ev işi ister yemek ister diyorsunzda kadın istemezmi bunları aslan gbi bir kocası olsun istemezmi mesela ne kadr saçma hayaller içersindesiniz insan hep daha iyisini ister bırakın bahanelrinize kılıf uydurma çabasını, nefsiznizle hareket edip daha çekici daha alımlı bir bayana sahip olmak istiyoruz demiyorsunuzda neslini devam ettirmek istediği için diyorsunz :erkek engelli kadın kadın sağlam erkeğin paras var ya adın herşeye kendi koşsun alınacklara verileceklere yemeğe işe çocuklara zaten kadınında istediği bu ya dünyanın bütün ykünü kendi omuzlarına almak. engelli eşine bakmak taşımak sırtlamak mantık bunun neresinde ya bi kadın niye böyle bi erkek istesin.davul bile dengi dengine çalar herkez kendine uygun eş adayını seçmeli duygularıyla mantığıyla bağdaşacak huzur bulacak temeli sağlam olan bir eş istemeli yok benm param var ben at gbi kadın alırım diyen erkeklere dikkat edinde o at sizi tepmesin diyorum...

sanırım kendi eksikliklerini kapatma ihtiyacından, kadın-erkek farketmez sebep aynıdır...

Bu soruyu soran arkadaşın böyle bir yargıya,yaşadığı bi kaç olayın etkisiyle mi vardığını düşünmeden edemedim.Soruyu mantıklı bulmadığım içinde yorum yapmaya bile gerek duymuyorum.

nasibegül;

Son noktayı koymuşsun :) parası pulu evi arabası var diye engelli erkekle evlenen kadından hayır gelmez aynı şey engelli kadın içinde geçerlidir.. Şu bir gerçektir ki arkadaşlar GÖRSEL her zaman hepsinden önce geliyor ve emin olun ne paraya ne pula bakıyor baksa da karşı taraf ya çok zor durumda ve çıkmazda yada mantık evliliği yapar hayatımı kurtarır en azından daha iyi şartlar altında yaşarım veya sömürür tekmeyi basarım düşüncesi ile engelli birey ile evlenir..istisnalar yokmu? tabiki var işin içinde AŞK,GÖNÜLDEN SEVME,DERİN DUYGULAR,ROMANTİZM ve en kötümser hali ile Saf Temiz duygularla YARDIM ederek mutlu ederek Mutlu olan hayatla barışık, bazı şeyleri aşmış engelsiz biri ise...Zaten böyle bir insana insan demek büyük haksızlık olur çünkü böyle bir varlık şahsi düşünceme göre bir MELEKTİR....

Maalesef ki toz pembe bir dünyada yaşamıyoruz tam tersi acımasız gaddar ve bir o kadar da zorluklarla dolu bir gezegende yaşıyoruz Heleki engelli bireyseniz bu zorluklar 2 katına çıkmakta...Fakat herşeye rağmen yaşamak güzel diyebileceğimiz yüzlerce sebebi ve atmosferi olan mükemmel bir yapının içinde barınıyoruz.Bizler dünya içerisinde yaşayan en gelişmiş ve yine en geniş düşünebilme potansiyeline sahip varlıklarız. bu yüzdendir ki hep en iyisine en güzeline en kalitelisine en pahalısına sahip olma güdüsüne sahibiz.Fakat çoğu kişinin es geçtiği bir nokta vardır.KENDİ KUSURLARIMIZI EKSİKLİKLERİMİZİ YA GÖRMEZDEN GELİP SALAĞA YATAR yada gerçekten KENDİMİZİ YARGILAMA VE EKSİKLERİMİZİ GÖREBİLME POTANSİYELİNE SAHİP DEĞİLİZDİR... Hiç kendinize sordunuzmu? Ben en iyisini kusursuzunu istiyorum peki ben "en" lerin neresindeyim?...
Doğuştan Ortopedik engelliyim hafif aksayarak yürüyorum ve bekarım.:) şükürler olsun ki şu an her ihtiyacımı kimseye muhtaç olmadan yapabiliyorum.Gösteri yapıyormuşum gibi lütfen algılamayın fakat işim var.evim var 2 abimle ortak olduğum yazlığımda var çok yakında emeklide olacağım yaşımda daha 37... Bende isterim engelsiz güzel bir bayanla flört etmeyi sarmaş dolaş sokaklarda ele ele gezinmeyi ve evlenip ömrümü onunla geçirmeyi.Bende isterim yüzüne baktığım zaman gözüm gönlüm açılsın,,,,çalıştığım yerde kız arkadaşlarım var samimi olduklarımda gülüp eğlendiklerimde,Keske diyip hayal kurup iç geçirdiklerimde....Fakat maalesef karşı tarafa zarf atma ve hoşlandığını belli etme durumları oluşunca işler değişiyor:( .... karşı taraf durumu anlayıp samimi moddan çıkıp ismimle hitap yerine "abi,arkadaşım hitap" moduna geçiş yapıyor bunun anlamı basit; BENDEN UZAK DUR :)))

Arkadaşlar bazılarınız yazdıklarımı belki saçma sapan veya gereksiz bulabilir fakat maalesef ki dost acı söyler.. Nasibegül hanımın bir sözüne tam olarak katılmıyorum davul bile dengi dengine dir sözü göreceli bir kavramdır ve üzerinde tartışılır..

Arkadaşlar incitici veya küçük düşürücü kelimeler kullandığımı düşünmüyorum fakat yinede hatalıysam affola.saygılar.

Ne mutlu nurdana:)..Açtığı konu güzel bir gelişmeye ön ayak olmuş kendisine ve eşine bir ömür boyu mutluluklar dilerim

nasibegül;

Sizde bana esip gürlemişsiniz , insanlar zenginken bir anda fakir olabilir, sağlıklıyken bir anda engelli olabilir, hiç bir şeyin garantisi yok, bugün evin varsa maddi durumun iyi ise erkek içinde kadın içinde güç kimdeyse ben seçilmem seçerim durumları oluyor.Evlilikler severek olmalı, sevgi saygı çimentosu, parada demiri olsun !!! malum bu aralar demir fiyatları cıktı :)

faruk34
güç kimdeyse ben seçilmem seçerim durumları oluyor. diyorsun da sence % kaçı seçtiğini elde edebiliyor...Bu işler pazardan domates seçmeye benzemez bu kadar basit değil.Sen seçersin ben seçerim o seçer peki ya seçilen o şanslı kişi seçen kişiyi geri çevirirse ne olacak? ben sordum yine ben cevaplıyayım seçen kişi seçtiğiyle kalıp hafızasının derinliklerine gömüp hayali ile yetinecek..:) Haa seçilen şanslı kişinin niyeti başka ise tabiri caizse kaşar ise bu sefer seçen kişinin bittiğinin resmi olur.bizede astalavista demekten başka bir söz kalmaz..

arkadaşlar selam; yazılarınızı okudum. 49 yaşındayım eşimde engelli. iki çocuğumuz var. 16 ve 12 yaşında. çok insan bizi imrendiğine eminim. davulu dengi dengine vurmak gerek. bizde herkes gibi zaman zaman sorun yaşıyoruz. eğer bencilliğin önüne geçebilirseniz mutluluk gelir. sorunlarda paylaşılmalı.

Galiba bir noktayı atlıyoruz çağımız altın çocuğunu arıyor bu ne demek 70'li yıllar 80 darbesi ve şekil alan bir süreç ...sadece darbe ile ilintili birşey deği dediğimiz; süreç insanların yanlızlaştırdı. Sadece ilişkileri parasal değer üzerinden değerlendirmek mümkün değil, birincisi yanlızlaşmak kibiri beraberinde getirdi insanlığa. O eksik bu fazla çöpsüz üzüm arar olundu sevgili olmak yeterli ne gerek var evliliğe sorumluluk almak herkesin harcı değil. Sadri alışıklı romantizmin doruklarda yaşandığı vicdani olarak yürekli yalansız dönemler geride kaldı. Engelli kardeşlerim bu bize has birşey değil :) çağımız altın çocuğunu arıyor.

valla ne yalan söleyim ne engellisini nede engelsisizini bulabildim bu işler gönüle bakar gönül istedimi engel tanimaz ama yillardir dikkatimi cekti engelli bayanlar aile leri tarafindan biraz daha fazla korumaci oluyorlar engelli bir bayanlara pek raslamadim acikcasi 3 5 tane dernekte gordum hani teklif etmeye korkuyor insan normal engelsiz bayan bulmakda zor oda seni istemiyor gönül işi birgün ins karsima cikar biri valla gönül istedimi hiç bişey dinlemem hemen evlenirim yanlız olmak iyi değil bnm için yanlızlık sıkıcı ama çok engellinin aklındaki düşünce evlenip nasil bakacam iş yok güç yok ne yicez ne içecez gibi korkularda var çoğu engellide
yillardir evdende cikamiyoruzki talibimiz olsun biz böyle evlere tikildikca birak evlenmeyi duvara bakar bakar hayal kurariz

Ya kendimi ifade edemiyorum, yada frekanslarımız uymuyor, engelli erkeğin parası var deyince neden pazar , manav aklınıza geliyor.Hem parasız, hem engelli erkek, bırak engelsiz bayanı almak, kız vermezler kapıdan kovarlar.Uğur önceki sayfada yazdığın uzun yazı, düşünceler benim düşüncelerimle bire bir aynı, bende 39 yaşında bekarım ve tek ayaktan hafif derece engelim var.Kızlar banada abi diyor, ee yaş geçti kabullenmek lazım.Bu yaşımda ancak ev alabildim ve emekli oldum, yazımın başında yazdığım gibi hem engelli hem çulsuza kız vermezler, bundan sonra nasip kısmet istiyenin bir yüzü vermeyenin bin yüzü kara.Fazlada dert etmemek lazım..

Nurdan yanlış düşünüyosun ablacım bir kuş bir dala yuva yapınca önce o dalın ona yuva olup olmayacağını kontrol eder yani şunu demek istyom bir gönüle aşk girdiği zaman engel tanımıyo ben diyaliz hastasıyım nişanlım gayet sağlıklı ana okul öğretmeni ve gayette mutluyuz ben özelikle sağlıklı olsun diye aramadım allah korusun yarın nişanlıma bir araba çarpar tekerlekli sandalyeye mahkum kalır ben onu aslada sevmekten vazgeçmem kimsenin garantisi yok

selam arkadaslar bende tamtersi görüyorum cemremdede olsa engelsiz erkek engelli bir bayana daha ilgi görüyor nedenmi ona acigindan degilde sanki bir ömürbuyu onu elinden tutup ona engelini unutturmak icindir kimbilir selamlar ...

Yine biri, bi sabah uyandı nasıl ettiyse, eski bi konuyu gene hortlattı, o arkadaşı kutluyorum gerçekten :)
Konuyu açan evlenmiş bile, siz hala tartışın belki taşı kuyudan çıkarırsınız :)

birbirimizi kategorilere ayırmadan ne zaman sevmeyi öğrenicez? elimde bir sihirli değnek olsaydı ilk bunu yapardım, zengin fakir engelli engelsiz sarışın esmer güzel çirkin... özünde insan olmak varken bu ayrımı yapabilmek çok yanlış, ben birini seveceksem eğer ve sevmeme engel olacak bir neden bulacaksam eğer o engel sadece düşüncelerindeyse vazgeçerim o insandan, biliyorum bir çoğunuz bizim hayatımızı yaşamadan nasıl yorumda bulunabilirsin diye geçiriyordur içinden, yaklaşık 2 haftadır sizleri gizli bir takip içindeydim ve dün katıldım aranıza, bu kadar geç kalmamın nedeni sizleri ve hayatlarınızı daha iyi tanımak istemem, 2 haftadır öylesine hayatımın içindesinizki.. yüreğinizden geçenler dilerim karşınıza çıkar, UMUT hep sizlerle olsun

peki o zaman şöyle anlatayım. tekerlekli sandalyedeki bir erkeğin başka bir tekerlekli sandalyeli bayanla ilişkisi olduğunu düşünün. zaten kendine zor yetiyor. bi de bayanla mı ilgilensin? .
Aynı şey bayan içinde geçerli değilmi?Bayan sadece erkekle evlenmiş olmuyor evlenince tüm sülaleyie evlenm,iş oluyor desem yeridir.

bende doğru bulmuyorum

bencede çok saçma engelli bi erkekle sağlıklı bi kadın anlaşamaz herşey yerli yerinde olmalı inanın buna mutlu bile olmazlar çünkü anlaşamazlar.eğer kadın çok fedakarlık yaparsa belki ama oda bi yere kadar sabır taşımıki sabretsin karşısında bakıma muhtaç biri varsa ona bakıcılıkmı yapsın ömür boyu saçma yani.

İnsanoğlu bu kendine bakmadan başkasının zayıf noktasını engelini eleştirir, ve her zaman herşeyin en iyisini ister .

Varsın insanın bu dünyada bir uzvu eksik olsun. rabbim ahirette hepimizi bütün uzuvlarıyla eksiksiz tekrardan diriltecek. dünya böyle, hepimizin farklı farklı sağlık sorunları olsada buna imtihan olarak bakıp kısa sürecek olan dünya hayatına aldanmamak gerek. İnsanlar önce güven kokmalı, sana bir ömür güven veremeyen insanın engeli olmasa ne olur. Evet hayat kolay değil engelli olan erkek kardeşlerimiz en azından eşlerinin ev yükünün altından kalkabilmeleri için böyle düşünüyor olabilirler ancak bütün erkekleride böyle genellememek gerek. hayırlı ramazanlar.

şems-i nur;

kişiden kişiye karakterden karaktere değişen bi durum bu. şahsen ben monokülerim (sağ göz) ve kendimden daha az engelli biriyle enlenmeyi hiç düşünmedim fazla bile olabilir benden. nasip bu işler. hakkımızda hayırlısı..

Üst Alt