Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

BilalTRN ;
önce sonundaki dua'na "amin" deyim..abim işi fazlasıyla özetlemiş ve öyle güzel irdelemişki..süper anlatım yani..doğru biraz beynimize işlemiş engelli engelli ile evlenir diye..ama bu tabu yıkılabilir..elimizde olan bişey..evet asıl engelli olanlar o beyni engelli olanlar..

ikinci bahar;

sen özete indirmişsin söylediklerimi konu üzerine farklı ama nesnel bir yaklaşım olması yönünde bir açıklama yapmıştım yukardada dediğim üzere bir realite mevcut ancak şurada yazılanlardan da görüyorum ki engelli olanlar özgüvenden yoksun ve çaresizce karamsar yaklaşımlarla donatılmış buda çok basit bir biçimde kriterize ederk bakmalarını sağlıyor süreçlere daha iyi daha kötü çok kötü çok iyi vb. biçimde ama neye göre...... ! kriterşeri göreceli algılar üzerinden kurarsanız toprakta ki ottan farkı kalmaz insanın

ülkemizde kaçta kaç insan aşık olarak evlenıyor, aşık olmadan evlenenlerın hepsi mi mutsuz yada aşık olarak evlenenlerın yüzde kaçı mutlu bir evlilik sürdürüyor

3.ayşegül_01;Haklısın tabi çalışan bir bayanla evlenip yükünün hafifletilmesini isteyen erkekler de yok değil.
Ancak erkeklerin içini titreten çoğunlukla eli yüzü düzgün güzel bayanlar oluyor nedense :)

Yera açıkcası ben mesala kendimi çok güzel bulmuyorum ve üstelik şişmanımda ama buna rağmen içi titreyen çok oluyor, ama çoğu zaman benim içimden bişey geçmiyor..yani anlatmak istediğim bu olay tamamen karşılıklı..Tabiki bayan olsun erkek olsun bu herkes için geçerli herkes eli yüzü düzgün bakımlı bir kişi ister.Kısacası buda göreceli... :)

benim için farketmez olsun engellide olsun sorun değil yeterki taliplimiz çıksın bi

Sayın SoiL;

İki mesajım arasındaki farkı nickime ve yazdıklarıma bu denli vurgu yaparak ortaya koyduğunuz için öncelikle teşekkür ederim.
Her mesajımı aynı bakış açısından ele almam gerektiğini bilmiyordum kusura bakmayın.
Cevap verirken benim mesajımdan esinlenerek maddeler halinde sıralama gereği hissetmişsiniz ancak benim mesajımdaki maddeleri, her maddede başka bir arkadaşın yorumuna cevap vermek maksadıyla koyduğumu yazık ki gözden kaçırmışsınız.
Bana cevap yazarken bu denli sert bir uslubu tercih ettiğinize göre sanırım mesajım, tarafınızdan size ve düşüncelerinize yapılan bir saldırı olarak algılanmış ancak ben sadece şu ana dek çevremden edindiğim izlenimleri paylaşmıştım.

Her ne ise;gelelim kafama çarpar gibi yazılmış cevabınızla ilgili yorumuma:

Sorumu şu şekilde değiştireyim o halde;
"Diyelim ki birini seviyoruz ve onunla yuva kurmak istiyoruz.Ancak bu kişi her işte çalışabilecek durumda değil ve iş bulma ihtimali çok zayıf.Çok uğraşmasına rağmen bir türlü muvaffak olamıyor.
Bu arada evlenmişiz çocuklarımız okula gider olmuş.Masraflar içinden çıkılamaz bir hal almış ve bütün yük bizim üzerimizde."
Böyle bir durumda birbirini seven bu iki insanın geleceği acaba nasıl olurdu?

Bu sefer sizin tabirinizle genelleme yapmayacağım ve yorumu size bırakacağım.

Unutmadan 4.Maddenizle ilgili olarak da şunu sormak istiyorum:
Beni tanımadan sadece yorumlarımdan hareketle hakkımda önceliği para olan kadınlardan olduğum yargısına nasıl varabildiniz?

Şunu kendimden emin bir şekilde söyleyebilirim, ki beni tanıyanlar da bu konudaki düşüncemi ve yapımı çok iyi bilirler;
istr bana enayi veya isterseler aptal desinler,eğer birini seviyorsam ve onun bana olan sevgisinden de eminsem fiziki veya maddi durumu ne olursa olsun gerekirse ömrümün sonuna kadar evin geçimini tek başıma karşılamayı dahi göze alırım.

Bu nedenle size nacizane bir tavsiye; Lütfen beni tanımadan kişiliğimle ilgili asılsız yargılar ortaya koymayın.

Saygılar.

Yera

@soil panpa imanla paranın kimde olduğu belli olmaz ben seçerim yani, seçilmem. engelli olsamda sıradan insanlara bile çok yüksekten bakarım çünkü onlar merdivende aşağı basamaklarda sadece benim..... görürler. zekaya taparım para sadece onun yapacaklarının yakıtıdır ve bence sende o villa derin pişmanlık yaratmış örneğini verirken ilk o geldiğine göre aklına. ayrıca onun adı marihuanna değil "rocky balbora" aşağıdaki elemanda var mış. lazımsa eğer :cool:. salatada yapmayı bilmem ama içinde olanlarla bir cacık olmayanları çok gördüm, ayrıca burada yazdıklarım sana içerken meze oluyorsa en azından yazdıklarımdan bir cacık oluyorsa salatalığı sen düşün artık...

http://www.youtube.com/watch?v=rbEb9xfjMsQ

aşk'ı değilde mantığı seçmiş istemiş olsaydım emin ol şuan burda bunları yazıyor olmazdım
deniz manzaralı villamda bahçemde lüx bir arabayla keyf yapıyor olurdum...
ben Aşk'ı seçtim parayı değil,benim gibi düşünen kadınlarda var hepsi para göz değil .

Bende çok eğlendim bu yazında....;)

Çok kasma istersen aşk bulduysan daha ne istersin.
Allah dan belanı mı istersin..;)
Aşkı bulamadın heraldeki buralarda villa ahı çekiyorsun.
Pişmanmı oldun...:eek:

taptığım şey seni benim indiğim o seviyesiz noktaya indiren şey aga..... insan tersden düşenbilmeli ama insanın sindirim sistemi tersine çalışmaz. -istisnalar kaideyi bozmaz-

hatalarımdan pişmanlık duymam öyle kalır imza gibi... senin yanıldığın ve abarttığın nokta şu burada kimse senin hayatını ve kararlarını yargılamıyor burada mevzu fikirlerin. ortaya koydu isen ki koydun sert eleştirileride aynen kendi yargılarını değerlendirdiğin edimler çerçevesinde mantık süzgecinden nesnel sonuçlardan yola çıkarak sürdürmelisin kimsenin kimseye eyvallahı yok burada ne kadar sınırları zorlarsan karşıdakide aynını yapar.

çokda umrumda sanki. usa konsolosluğundan pasaport alıyoruzda geri çevrildik. ve bencede artık uzatmanın anlamı yok giderek çirkefleşiyor ruhlarımız.

Kim engelli biriyle evlenmek ister ki? engelli bayanlar illa engelli erkekle evleneim diye çaba harcamıyor sanırım :)

bence harika bir soru bu;konuyu açanı tebrik ediyorum.engelliler nedense daha az engelli veya engelsizle evliliği daha çok düşünüyorlar bencede..helede erkekler:) bayanlar daha fedakarlar;ama pek çok erkek bana baksın;evi çocukları idare etsin vs vs..bu tür düşünceleri var..bence insan birazda haddini bilmeli yaa..azıcıkta empati kurmalı!

bence bayanlar engelli bir erkek mi . engelsiz bir erkek mi isterler acaba . soruyu birde böyle düşünelim . sizce ? erkek bayan meselesi değil bence bu hayatımızı biraz olsun kolaylaştırmak kanımca .

ben şahsen kendim gibi işitme engelliyle evlenmek isterim

Ne haklısı arkadas sız cewrenıze bakmıyorsunuz galıba bebek gıbı kızlar abısı yasındakı kulagı kupelı kırlı sakallı erkeklerde ne buluyor sence hep mı tesaduf bu 1o cıft goruyorsam yollarda allah benı sabaha cıkarmasın kı 9 u kızların bole kendısıyle uzaktan yakından ılgısı olmayan paralı mewkılı erkeklere bakıyor parayla herseyı halledemem tabı tuzu kuru bılgısayar muhendısı efendı ama bıcok seyı hallederım 2 kere 2 4 tuzun kuru olmasa gorurdum senın nazık... Yazılarını

Erkekler engelli engelsiz kendilerine bakacakCekip cevirecek cocuklarina bakacak birini istiyor..

sadece engelsizle değil engelli bayanla evlenen engelli erkekler de var. ne saçma başlık.

Çok saçma engelli veya engelsiz olmak bir ölçüt olmamalı daha önemli değerlerimiz var.

engelli erkeklerin neden engelsiz bayanları tercih ettiği sorusundan çok engelli bayanların neden engelli erkekleri tercih etmediği sorusunu sormak lazım bence engelli bayanlardan yüz bulamadıkları için mesela kendimden bir örnek vereyim benim gibi görme engelli bir bayan arkadaş vardı ona onu sevdiğimi söyledim kabul etmedi ve arkamdan türlü yalanlar uydurdu neyse eğer engelli erkekler engelli bayanlardan yüz bulsalar eminim %75i engelsiz bayan tercih etmezler

kendi adıma konuşuyorum engelli erkek nie az engelli yada engelsiz bayan arar bence kendi cehennemine o kızıda sürüklemek istemez hayat zor engelliye daha zor

Nurdan Hanım, mantıga acık bir konu açmıs bence... ßundan ıkı yıl once engelli bir kişiyi istedim, şirketimizde stajyer di... Ne enteresan ki oda beni istemedi... Buna ne demeli peki :))

bende sunu söylemek istiyorum erkeklerin geneli diyeyim arada yie istisnalar olabilir erkeler genelde yanlarına yakışacak bir bayan isterler yani güzel alımlı olacak beni seviyomus deger veriyomus umursamazlar gerisi bostur onlar icin eger gönülden seven bir erkek gercekten o kişiyi gönülden sevmiş ise engeline bakmaz yani bir erkeginde sevebilmesi için önceliklr bi güzelliğinizin vede cekiciliginizin olması gerekir engelli erkek veya engelsiz erkek diye ayırtmıyorum haaaaa bi de su var engelli erkek hic bir zaman kendi engelini görmez ancak karsısındakinin engelini görür aama sen söylesin sen bölesin der ancak ve ancak bende böyleyim bir engelliyim diyeemes asla bunu kabullenmez bende kendi bilgilerime dayanarak bunları yazıyorum
yinede söylüyorum istisnalar vardır ee onlarda kaideyi bozmamıyorlar işde

ayrıca eli yüzü düzgün die seni anlamayan biriyle yaşanırmı

turan yılmaz;

Aynen öyle Turan abi neyin ne zaman olacagı belli olmaz... Kısmet herşey...

şems-i nur açtığın konu doğru merak etmekte haklısın.ama erkekler her zaman çekici ve güzeli sevmiyor engelli bir bayanı seçmemeleri doğru bişey değil ama tercih meselesi birazda yüksekten uçmak denir buna istedikleri kadar engelsiz birini tercih etselerde o tercih ettikleri bayan kabul edecekmi bakalım .engelsiz bayanlarda erkeklerde dış görünüşe bakıyor bu böyle devam ediyor

birde ben 32 yaşıma gireceğim herkesin kısmeti olduğunu sanmıyorum mesela ben hala yanlızım daha çok uzun yıllar yanlız yaşıyacağımı düşünüyorum bu düşünce tarzı değişmedikçe bi kadını evliliğe aşka çeken şey dış görünüş boy- tip- yakışıklılık ve para.ben bunu gördüm.ama ben engelli bi bayanla evlenirim

şems-i nur;87;

aslında söyledikleriniz çok ters nedeni ise şuan bayanlar yaşa bakmıyor erkegin parası varsa direk evlenme niyetinde oluyorlar sonradanda 2 sene veya 1sene boşuyor nafaka adı altından milyonları götürme içinde oluyorlar örnek bugunkü posta gazatesini okuyun feryal gülmanla kemal gülman evliligini

peki sağlam kızlar neden paralı adamları tercih ediyor... :D bu konular hep çıkmazda para herşey... olmuş...

Erdal kardeş sana aynen katılıyorum şuan bayanlar için yaş sorunu yok erkegin parası varmı ona bakıyorlar tatile gidilecek alışverişe götürülecek rezidanslarda yaşatılacak çok fazla sürmeyecek en en geç 2sene sonra boşanılacak yüklü bir tazminat artı nafaka alınacak koca arıyorlar bu konuda hangi bayan bu yazdıklarımıza haksız bir görüş diyebilir

aman boş verin bu mevzuyu :))) evlenin gitsin yada evlenmeyin gitmesin allah herkeze ASPAVA :)))

Üst Alt