Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

yeteri kadar paran olsa zaten angeline jolie ile bile evlenirsin kendisi yakında libyaya geliyor ucuza bağlayabailiriz kaçırmayın derim. nekadar paran varsa okadar engelin yok olur.

@selda*

Ben seni tercih ederim , çok kilolu değilsin diye biliyorum :D

@ mami, allah iyiliğini versin senin e mi :eek:

Genel olarak,erkek kendi aile bağlarına çok düşkünse ;annesine (bazen de erkek kardeşlerinin ayağını yıkayacak ,çamaşırını yıkayacak ... istisna değil ülkemiz de çoook hem de çok var) hizmet edecek kadın arar önce .Tabii ki ; o da engelli olmamalı .
Amma ve lakin .erkek aklen .vicdanen ve ekonomik olarak hür ise,sevdiği kişi ile olmak ister .sevdiği kişi engelli de olsa ,sağlam da olsa fark etmez .

Kadınlara,

"Engelsiz ancak düzenli bir işi olmayan sevdiğiniz kişi ile mi

yoksa düzenli geliri olan engelli bir erkekle mi evlenirdiniz?" şeklinde bir soru yöneltildiğinde sizce ne cevap verirlerdi?

Sevgi/Aşk karın doyurmaz mantığından hareketle ve İstisnaların kaideyi bozmaması ile birlikte bence çoğunluk düzenli bir geliri olan engelli erkeği tercih ederdi.

Ancak çalışan ve düzenli bir gelire sahip erkek,evleneceği kadının maaşının olup olmamasına bakmaz,çoğunlukla mümkün olduğunca az veya hiç engeli olmayan bayanla evlenmeyi tercih eder.
Fiziksel görünüşe daha çok dikkat eder.
Kadın için erkeğin, ailesine bakabilecek maddi güce sahip olması, fiziksel görünüşünden daha önemlidir.

Bu bakımdan code arkadaşıma bir bakıma katılıyorum.

Aşağıya yazacaklarım kendi şahsi kanaatimdir, kesin genel geçer bilgi ya da mutlak doğru bilgi değildir. herkes kendi fikrini söylemekte özgür olduğuna göre eleştirmeden önce bunu da ona göre değerlendirin:

Bence, erkekler kadınların fiziksel özelliklerine daha çok önem verir. Biz bir kadını beğenirken önce onun fiziksel özelliklerine bakarız.

Kadınlar ise erkeklerde öncelikle işi, sosyal statüsü, aldığı maaşı, hayat standardı vs. gibi özelliklere bakarlar çoğunlukla. Bunun sebebi potansiyel "anne" adayı olduklarından genlerinde ileride doğuracakları çocuklara iyi bir gelecek bırakma endişesi yatar. Tipsiz ama zengin adamların yanında manken gibi kadınları görmemizin bir nedeni de budur.

İster kadın ister erkek olsun karşı cinsi seçim nedeni bence gayet mantıklı ve tamamen içgüdüsel yani genlerimizle alakalı. O yüzden ne erkekleri güzel kadınları tercih ediyorlar diye kınamalı, ne de kadınları zengin erkek peşinde koşuyorlar diye yadırgamalıyız.

Engelli de olsak sonuçta biz de birer erkek ya da kadınız.

selamlar

Bunun sebebi potansiyel "anne" adayı olduklarından genlerinde ileride doğuracakları çocuklara iyi bir gelecek bırakma endişesi yatar. Tipsiz ama zengin adamların yanında manken gibi kadınları görmemizin bir nedeni de budur.

Manken gibi kadınların tipsiz ama zengin erkekleri seçmesindeki neden bence kendilerinin potansiyel anne adayı oldukları için değil bu erkekleri bol bol alışveriş yapabilecekleri dolgun birer cüzdan olarak gördüklerinden dolayıdır.
Tabi sizin de söylediğiniz gibi bu sizin kişisel kanaatiniz ve saygı duyuyorum.

biz ona kısaca "kaz" diyoruz yera ve kazlar yolunmak için vardır...

Valla her iki taraf da durumdan memnun ise bana laf düşmez ama bu, manken gibi kadınların bu tür erkekleri neden tercih ettikleri gerçeğini değiştirmez:eek:

biz ona kısaca "kaz" diyoruz yera ve kazlar yolunmak için vardır...
bu nedemek şimdi sizde bir kaz avcısı mısınız :)...evet arkadaşımızın dediği gibi erkekler genelde fiziki görünüme önem verirler...kimi insanlar içi güzel olsun der (bunu anlamıyorum sanki gözleri röntgen cihazı-yada iç organlarına mı aşık olucaksın be insan :)| ) kısacası bayan-paraya erkek-güzelliğe önem veriyor. istisnai durumlar olsa bile..siz bir bayan olarak işsiz bir kişi ile ne kadar birlikte olursunuz ?

benim yazdıklarımdan kaz avcısı olduğum sonucuna nasıl ulaştınız bilmiyorum ama kazlar hiç tipim değildir...

saygılar.

Aslına bakacak olursak bu durum erkekler içinde baynalar içinde geçerli.Kişiden kişiye değişir.Bence bayanlar paraya bakar,erkekler engelsiz güzel bayan arar düşüncesi yanlış.sonuçta bu devirde evlilik için insan paraya bakmayacakta neye bakacak?kim işsiz güçsüz biriyle evlenmek ister.Ama en önemlisi o insanla karşı karşıya gelince bir sıcaklığın oluşması içini titremesidir.O zaman işte ne güzelleğe bakar nede kanu kadar zengin olmaya...

evde bir kişinin evi çekip çevirecek düzeyde olması lazım.başka insanlara sürekli muhtaç ve bağımlı kalmamak için hiç değilse bir kişinin özürsüz veya diğerine göre daha az özürlü olması gerekiyor...yemek pişecek anneyi çağır.. ekmek alınacak babayı çağır... olmaz...

paran yoksa seçilirsin, paran varsa seç beğen al aksini savunan kazdır.

1.SoiL arkadaşım ben de hayatın müşterek olduğunu düşünen ve savunan insanlardanım ancak şunu sorayım: Diyelim ki işsiz güçsüz ve sorumsuz çalışmaya istekli olmayan birine eskaza aşık oldun. Hayat müşterektir diyerek tek başına çalışıp evi geçindirmeye ne kadar süre razı gelirsin? Bunu yapabilmen için en azından onun da bir şekilde bütçeye bir yardımının olması gerektiğini düşünmezmiydin?
Ayrıca kadınların maddi meselelere daha çok önem verdiği konusu genelleme değil aksine bir gerçektir bence.Kaç kadın işsiz güçsüz biriyle evlenip çoluk çocuğa karışmayı ciddi olarak düşünür ki? Bunu düşünebilmesi için kadının öncelikle iyi bir işinin ve maaşının olması ve tek başına geçimi sağlamayı göze alması gerekir.Peki bunu kaç kadın yapabilir?

2.engelli_eskişehir;bu forum taraflı derken neye dayanarak söyledin bilmiyorum ama mesajların "piliç" lafından dolayı silinmediğini gayet iyi bildiğini düşünüyorum.

3.ayşegül_01;Haklısın tabi çalışan bir bayanla evlenip yükünün hafifletilmesini isteyen erkekler de yok değil.
Ancak erkeklerin içini titreten çoğunlukla eli yüzü düzgün güzel bayanlar oluyor nedense :)

4.evser; kesinlikle söylediklerine katılıyorum.Evlilikte çiftin 3. bir kişiye ihtiyaç duymaksızın birbirine yetebiliyor olması şart.

lejyoner85;

kardeşim bazıları aslında eş değil kendine biblo istiyor...sanki koyacak güzelliğine/yakışıklılığına bakacak doyacak..onun sevgisi,anlayışı olmasın ..amaaaaan ne gerek var demi..yemişim onları,bana fiziği güzel olsunda demi..kandırıyor onlar kendilerini kandırıyooooooooooooooor !!!!!!! :mad:

şu tartıştığınız konu tamamen insan psikolojisi ve evrim sürecinin bir ön aşamasıdır genlerde böyle işler kadın erkek ilişkileride böyledir gen aktarımıda mutasyonel kusurların ellimine edilmesiyle sağlam yapı unsurunun fizyolojik evrimini tamamlamasına yöneliktir kadın erkek ilişkisine gelirsekte seçici olan kadındır bu her aşamada işler insan üremesinden tutunda evliliğe kadar gider erkek figürandır ancak doğal işleyişte bu süreç ilerlerken ülkemiz gibi nevi şahsına mahsur yaşam alanlarında ki egemen erk kimliği erkekler üzernde şekillendiğinden ki dünyadada bu pek farklı değildir belirleyici unsur erkeklerdir
erkeklerin neden sağlıklı kadınları tercih ettiğine gelirsek bunda kadınların suçu yoktur toplumun gerici ve henüz kısır kalan gelişmişlik düzeyinden kaynaklı feodal yapı taşları neticesinde kadın kadınlığından ötürü prangalanmaya makümdür dolayısıyla kadın cinselliği kapalı içe dönük yaşarken erkek çocukluktan itibaren cinselliği her ortamda pofpoflanır ve doğal sonuçtur ki üstün erkek kavramı ÜSTÜN IRK kavramına dönüşmüştür ve yüzden erkek her yerde her zaman diliminde kadının en göze görünen olanına formatlı bir şekilde hareket ve bilinçle donatılır ve öyle yaşar ancak konu üzerine son olarak bir belirleme ile bitireyim engellilik te kendi içinde kompleksliliği taşımaya itiyor insanları oysa bundan arınılmalıyken bunu kanıksayarak yaşamaya alıştırılıyor insanlar temel çelişki buradadır kadında bundan nasibini negatif yönlü aşağılanarak almaktadır bu da düşünülmesi gerekilen ayrı bir ünlemdir.... !

ya siz engelilerin hakikaten seçme hakkınız olduğunu mu düşünüyorsunuz daha tek başımıza kalsak hayatımızı idame ettiremiyoruz siz seçmekten ve sevgiden aşktan behsediyorsunuz önünüze ne konuyorsa onu yiyeceksiniz onuda bulursanız, siz güzel bir hatunla yada erkekle evlendiniz diyelim es kaza size sadık mı kalacağını düşünüyorsunuz sizin tonla fizylojik vs. işlevsizliğiniz kusuru varken hep o aklından başka insanları geçirecek. burası türkiye aga siz neden bahsediyorsunuz... kafalar rasta sanırım sizin ayılın alooooo

code;
senin bu dobra ağızla yazmana hayranım :) aslında senin dediklerin çok doğru..Ama şahsen ben Allah'ın büyüklüğünden yola çıkarak bi yerlerde bizi yanıltacak türden insanların olduğuna inanıyorum..burda bunları dillendirerek yada başka yerde başka vesilelerle o kişi karşımıza çıkacak belkide..elimizden geleni yapakta biz gerisi tevekkül..Allah kerim..ya sadakatle seviliriz,yada bir engelimizde gönül verip evlendiğimiz kişi olur..nasip kısmet...

soil sonunda dediğimiz noktaya geliyorsun sadece para için olmaz diyorsun aşk olmalı diyorsun ama şunu unutuyorsun işte o para işte o aşkın senin beyin alt yapısında korteksin altında küçükken öğrendiğin o öz ben duygusunun etrafını kaplayan kumaştır bu sebeple sen fark etmesende çöpçüye değil hali vakti yerinde olana aşık olursun sen aşk dersin ben beyninin şeytanlara sana oyun oynuyor derim.:cool:
nasıl olsa aşkta ötv felan yok..... bedava aşık olmak ya gerisi?

ya siz engelilerin hakikaten seçme hakkınız olduğunu mu düşünüyorsunuz

Önüne yemek koyarlar. İster yersin ister yemessin!
Seçme hakkı elbet vardır.!

Aşk ı seçemessin. Kime aşık olacağını seçemessin.
İşte bu yemeği sana zzorla yedirirler...;)

saw o zaman seçsene şu pahalı protezlerden birini? para diyorum sende anlıyorsun sanırım ne demek istediğimi. avrupada yada usa da olsak para demezdim ama orada burası gibi sanma ki farklı kanser hastaları sosyal güvencesi olab akrabaları ile evleniyorlar sırf güvencelerei olmadığı için ve her şey kağıt üzerinde bir aynı durum burada da var engelli ile engelsizin evliliği para yoksa kağıt üzerindedir.

Engelli bayanlar da daha az engelli erkekle evlenmek istiyor.Ailelere kabul ettiremeyeceklerini düşündükleri için her iki tarafta kendinden daha az engeli biriyle evlenmek istiyor.Bayanlarda genelde iş ciddiye döndüğü zaman, zorluklar karşısında hemen geriye dönüyor.Bu yüzden engelli erkek tarafından daha az tercih nedeni oluyor...

@soil bence o fotoda ne içiyorsan sanırım mariuhuanna ondan daha fazla içme yazdıklarımıda işine geldiği gibi anlama yada kısaca demogoji yapma arkadaş senin kimle evleneceğin kimsenin umrunda değil mevzu genel kişiler üzerinden örnek verilmiş olsada. tabiki kimse milletin parasını hesap ederek aşık olmuyor ama giydiğin elbize altındaki araba vs. bunlar dışardan alt beynin cazibe noktasına hitap ediyor zaten bayanlar korunmacı ve ev canlısı olduğu için genelde aşk olan evliliği değil mantıklı olan adamı seçer dön bak marlyn monroya yada genetik alt yapınız bu evrimleşme süreci boyunca siz mağarada bizi beklerken biz dışarıda avlanıyorduk bu da sizin her daim kendinizi koruyacak bir gücün varolmasını gerektirmiş, alt beyniniz buna göre siz fark etmesenizde sizi para ve güce yöneltmiştir. bunu isteyerek yapmasanız bile ruhunuz istemekte genetiğiniz bu napalım sizide böyle kabul edicez. ayriyetten ne burası kümes nede siz tavuksunuz haksızlık etmeyin kendinize -siz derken genel konuşuyorum tavuklar sadece yumurtlar aşık olma- ;)

Sn.code bey,
Sizi bu düşüncelerinizden dolayı esefle kınıyorum ve bu söylediklerinize de hiç bir şekilde katılmıyorum.Tabiki engelliler bazı konular da kısmen seçim hakkına sahiptirler,fakat bu kadarı da fazla yani:confused:;sizi bu şekilde düşündürecek ne oldu bilemiyorum ama bu kadar önyargılı olmayınız lütfen,her insan bir değildir ve herkesi de aynı keseye koymayınız....
Saygılar..

Nerdee

SPUTNİK ne yazmışsın falla anlayamadım:)
para pul,güzellik,kariyer vs..ne olursa olsun engelliler tercih edilmiyorr.
belki engelli erkek hafif engelli olanlar olabilir de.
engelli bayan aslaa kendi istediğini engelliyse alamıyor abi:(

Bende ayağımdan engelliyim, inanın engelli ayrımı yapmadan evlenmeye çalıştım, engel derecesi benimki ile aynı neredeyse bir bayan arkadaşımıza talip olduk fakat engelli bir erkekle evlenmek istemediğini beyan etti hoş görü ile karşıladım. "Engelli engelli ile, engelsiz engelsiz ile " evlenecek diye bir şart yok fakat toplumumuza bu yerleşmiş.Benim engelli olmayan bir sevdiğim vardı ailesi akrabaları zorla ayırdılar bizi vermediler,bana söylemediklerini bırakmadılar,çalışamaz,ilerde daha kötü olur felan,tam tersine allah yolumu öyle bir açtı ki şuan türkiyenin büyük holdinglerinden birinde kariyerli bir işim var vw ayağımdan ameliyat olup dahada sağlıklı oldum.fiziksel boyutuyla bakanlar, kendi fiziksel yapılarınında birgün kaybolacağını düşünmüyorlar, asıl engelli onlar hemde beyinlerinden engelli..Önce insan karşısındakini sevmeye çalışmalı fiziksel boyutuyla yaklaşırsak olaya o zaman güzel ile çirkin de birbiriyle evlenmesin, böyle örneklerde var değilmi.Toplumumuza yerleşmiş olan bu kıt düşünce yüzünden biz engelliler evlenemiyoruz...eğer kişinin gönlünde karşısındakine karşı bir sevgi hasıl olursa bütün engeller aşılır...bir arkadaşım var deynekle yürüyor ve tek ayağı bitik basamıyor deyneksiz gezemiyor,dünyalar güzeli bir kızla evlendi parası da yok şuan 2 çocukları var.herşey gönülde bitiyor....Herşey güzel gönlünüzde Hakk'a göre şekillensin... @>---

Üst Alt