Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Uzaklar ;

Siz kendinizi bütün hissetmiyor olabilirsiniz... İster yarım, ister çeyrek insan kabul edin kendinizi. Buna eyvallah derim, sonuçta her insanın kişisel gelişimi, duygu düşünceleri ile alakalıdır bu durum . Ama engelli kadınları "yarım" kadın sınıfına sokup genelleyemezsiniz. Hele ki bütün mesele ev çekip çevrilmesi gibi sığ bir yaklaşımsa. Tek serçe parmağı ile ev çekip çevirebilecek yetenek ve kapasitede engelli kadınlar var. Ki zaten bir insan sırf bunları yapabiliyor diye bütün olmaz.

Benzer bir konuda düşüncelerimi paylaşmıştım ; http://www.engelliler.biz/forum/yas...duygularimiz/12153-engelli-asik-olmaz-12.html
Kendimi tekrarlamaktan ve genelleme başlıklarından çok hoşlanmadığım için yorum yazma adetim yoktur.
Benden buraya kadar , sağlıcakla kalın ...

@ kalem,bence erkek almayalım mekiğe :)
@semoş, sana gelecek ilk yorumu söyleyeyim, sende erkek düşmanısın ;)

Şimdi okula gitmek durumundayım:) Ama mekikte olacagım:) Kontrol paneli otomatiğe alınmıştır:)
Ben benim bıcırlarla ugraşırken mekiği burada bırakıorum oldu mu?:)

Gelince yerime geçerim:) Savaşınız bol olsun:)

Kadınlar daha duygusal. Sevdikleri zaman aklın ışığı zayıflıyor, tekerlekli sandalyedeki, genel standartlara göre çirkin sayılabilecek bir vücut yerine, o vücuttaki sıcak gözlere dikkat kesilebiliyorlar. Erkeklerse severken bile hesap yapmaya devam ediyor... Ne diyelim: Biyolojinin gözü kör olsun :)

Selda ben sana erkek düşmanı dedım kızdın. al bak itiraf ediyorsun işte:)

Seldacım bişi olmaz Mesut uslu çocuktur:) Candır:) Endişelenme. Mekikte eşitsizlik,ayrımcılık,herkese yasaktır. Yoksa hepimiz cümbürcemaat uçarız boşluga:)

Sema;

Polemik olsun diye değil bu yazdıklarım. Ama bence kendi gözlüğünü çıkarıp, gözüne Türkiye gözlüğünü takip da yazman gerektiğini düşünüyorum.
Ve kendini genellemeye tabi tutmadan yap bunları.Eğitimini, aylık gelirini, sosyal durumunu, yaşam şeklini ve çevreni bırak ve geneli göz önüne al.

cesur ınsan allahdan korkan kuldan korkmayandır sorumlu ınsan sorumluklukların altından kalkan ınsandır bazı ınsanlar okadar cok acızkı kalkaamıyor bır umut ısıgındasın ama o ısık sonuverıyor tamır etmeyı bılmıyorsan bır elektırıkcı cagırman gerek yoksa elektırege kapılmadan sen tamır edıceksın kalem hanım guzel ozetlemıs hanımlar calısabılıcek gucdelerse ne mutlu evınede bakar cocugunada erkege ıhtıyac duymazlar duymamalıda onemlı olan ıkı kısının bır bırıne tamamlamasıdır uzaklar beyfendı sureklı takıp edıyorum hep felsefe yolunda yahu bırakında ınsanlar bırazcık dusunme yetenegıne sahıp onları kafası evlenıp yuva kurmaya dusunduruyorsa zekaları kursunlar bak sureklı yatalak kalkamayan bır hastanın aklında hep yurumek kosmak vardır neden once o adımları atayım der cunku o ankı zekası onu gerektırır uretemez yuruyen kısınınde derde sıkılınca ben araba tren ucak gbı seylere bıncem der bazılarıda bır ıs bulayım baskalarında gordugu bılhassa arkadas cevresınde yuva kuran coluk cocuga karısan oldugunda kafasındakı sureklı olusan dusunce yuva kurmakdır bız toplum olarak en buyuk sorunumuz su ılk soylenecek seyı ıen sona en son soylenecek olanıda ılk soyluyoruz bır erkek kadının ılk once ekonomık olarak hazır oldukdan sonra ve sorumluluklarına tasıyabılıcek durumda oldukdan sonra bu gonul ılıskılerıne yelken acmalarıdır bunlar olmayınca butun mutsuzluklar bundan bıtıyor zaten olmayınca bazı karı ve kocalar elgun neder su bunu der o sunu dermantıgı ıle yurudukce o evlılıklerde yurumez kalem hanım sızın evlılıgınız neden bıtdıgını ıyı anlıyorum malesef ulkemızde cok basıt acız ınsanlar cok

Malesef yorumum cok uzun ve böyle uzun yorumlar yapinca utaniyorum ama yorumuma baslamadan önce sunu belirtmek istiyorum.
Bir üye burada yazanlarin galiba evlenmek maksatli veya kendilerine es aradiklari icin yorum yazildigi idda etmis o malesef
benim icin gecerli degil sadece onu belirtmek istedim :) ben sadece paylasmayi cok seviyorum :)

Eger böyle bir soru sorulunca gelen cevaplara kizilmamasi gerek.
Genellikle insanlar soru acinca kendi fikirlerine uyumlu yorumlari
seviyor ve kendilerine uymayan düsünceleri yargiliyor.Bizler sizler
engellerimiz olan bireyler toplumda nasil yargilandigimizi biliyorsunuz ve bu
demektirki bizlerde farkli tercihleri olan farkli yasamlari ve farkli düsünceleri olan
bireyleri düsünebildikleri icin veya hayatlarinda yaptiklari secimleri icin onlari acik fikir karsilamamiz gerek degilmi?
Ben genellikle Türkiyeye geldigimde insanlarin birbirlerine veya bir birlerinin duygularina hic hassas
davranmadiklarini gözlemliyorum.Karsimdaki insani insan olarak görmeyip kisileri disiylariyla karsiliyor ve
iclerini bile kurcalamaya ugrasmaya zaman ayirmadiklarini görüyorum.Bazi insanlar icin hersey yüzde, bedende ve malesef
ceplerindeki paradan ibaret oldugunu düsünüyorum.Özellikle Türkiyede param ve güzelligim var ise farkli
muamelerle karsilaniyorum veya statüm isim gibi kavramlar yüksek sevyede ise ona göre muamele görüyorum ve ben böyle
düsünen kisileri kusura bakmayin hayatima dahil etmiyorum ve böyle düsünen bir adamla hayatimi paylasmayi aklimin ucundan
bile gecirmiyorum.
Bence herkes kendi düsünceleri tercihleri isteklerini dogrultusunda olan kisilerle hayatlarini paylasmalilar.Ben
beni bir engellim var diye dislayan kadini veya erkegi hayatima girmesini birakin arkadaslik bile etmeyi düsünemem.
Bunlari bir kenara birakirsak neden engelleri var olan insanlarin saglikli (engelleri olmayan) kisilerle
yuva kurmayi hayal ettiklerini
tahmin edebiliyorum.Bendede bir takim engeller var oldugu icin ben bir engelli kisinin nasil bir piskolojide oldugunu
biliyorum.Bizler bir cogumuz yarali kus giyiz ve toplumda ikinic sinif insani gibi görünmekteyiz. Bizer kuvvetli olamayanlar
yardima muhtac olanlar zayif ve agir tabirler sakat olanlariz.Bu demektirki bizler bize ne gelirse artik sansimiza
ne düserse onla memnun olmalisiniz piskolojisiyle asilaniyoruz.Biz ''sakat'' olanlar artik kim isterse bizi ona raziyiz
gibi bir mentalite icinde olmizi bekleyen bir toplumla karsi karsiyayiz ama her seye degisik yönlerden bakilmali.
Bir olaya sadece bir taraftan bakilirsa baska insanlarin farkli düsüncelerini anliyamassiniz.
Bazi isanlar mantigiyla hareket ederler ve o mantiklarinda yillarca veya dogduklari günden beri cektikleri
acilari dislanmalari toplumun ve ailenin icinde bastirilmalari onlari ''normal'' biriyle kuvvetli biriyle
evimi yuvami kurabilecegim birisiyle hayal etmesi tabiki dogaldir.Cünki bu bir cok engellinin hayalidir.
Yürüye bilmek kosmak veya digerleri gibi olmak onlarin beyninin ucunda daima sakli bir yerde gizlenmektedir.
Bizler engellerimiz olan insanlar mecburen engellerimizi kabullenmekteyiz ama secenegimiz olsa bizde digerleri
gibi olmak istemiyormuyuz? Ben olmak istemiyorum :).
Ben baskalari gibi olmak istemiyorum.Kimin benim gibi iki tane kanadi var omzunda :) ? Kimin yasam
sevinci benim gibi var kaninda?Toplumu gözlemliyorum ve saglam insanlarin beden daha rahsiz oldugunu görüyorum.
Oda ayrica kendi basina bir konu :).
Bence insan dilegi gibi yasamali.Baskalarinin aileniniz dedikleriyle bir yere kadar varilmali.
Hepimiz bir gün ölecegiz ve ben arkamda pisman oldugum pismanlik duygusuyla ve bunu yasayamadim cünki ailem istemedi
cünki toplum istemedi kabullenmedi diye duygularla topraga verilmek istemiyorum ama herkesin su hayatta istedikleri gibi
hayallerindeki gibi yasamalarini diliyorum.Eger bir engelli bayan / erkek saglikli hic bir engelleri olmayan bir kisiyle
hayat paylasmakmi istiyor? Paylassin ama unutmasinki o saglam kadinda bir gün trafikten gecerken bir araba
carpip onuda engelli birakabilir? O zaman ne olacak? Muhtemelen birakir.Cünki sevgi insanin icinde.Disinda degil.

Güzellik ve saglik bize ödünc verilmis bir emannettir zaman geldiginde dis güzelligimiz ve sagligimiz elimizden
alinacaktir.
Ona göre yasamali ona göre hayat arkadasini tanimali ve onun her hücresini kendisini fikirlerini düsüncelerini herseyini
ona göre sevmeli.
Onun haricinde beni kendimi cok seviyorum ve sizinde kendinizi, esinizi, sevgilinizi veya engelli cocuklariniz varsa onlari farkli olsalarda
ne kadar sevdiginizi ve digerleri gibi olmasalarda onlarin özel ,güzel, degerli, kuvvetli olduklarini her gün onlara demenizi
ve onlari nekadar sevdiginizi söylediginizi umuyorum.Cünki bu morale bu destege ihtiyaclari olduklarini düsünüyorum cünki
onlari ve bizi toplumda oldugumuz gibi degilde olmamiz gerektigimiz gibi bir toplumla savasa girecekleri icin onlari
iyice buna hazirlamak gerektigimizi düsunüyorum.

Allah hepinize yasama sevinci yasama direnci ve en önemlisi hayattaki zorluklara gülümsemek icin güc ve kuvvet versin...

Hayirli paylasimlar

ben kendimden bahsedeyim bir erkek olarak ben bi engelli bayanla evlendim benim engelimde ağır bir engel değil önemlii olan sevmek saymak gönül koymak... hepsi bundan ibaret

İnsan isteyerek aşık olmuyor yada biryerden alınmıyor aşk.Engelli birine de aşık olabilinir engelsize de...Engelsiz bir bayan arayan engelli erkeğin samimi olduğuna inanmıyorum aşk yoksa eğer..

yorumsuz...

ön yargı "Bir kimse veya bir şeyle ilgili olarak belirli şart, olay ve görüntülere dayanarak önceden edinilmiş olumlu veya olumsuz yargı, peşin yargı, peşin hüküm, peşin fikir."

@vingscauplua -yanlış yazdım sanırım-

eee sonuç ne engelli bayanlar evde mi kaldı neye ulaştınız. öyle avrupa ile tc yi karşılaştırıp tc hiç insancıl değil demek kolay burada her şey para üzerine kurulmuşken siz orada işsizken dahi güvenceniz var ne bekliyorsun ne ekildide ne biçilecek bir imparatörluk ulusundan adamlar biz uhrevi saçmalıklarla uğraşırken sanayi devrimini kent devrimini sosyal devrimini eğitim devrimini yapmış biz ne yapmış ne bekliyoruz engellimiz nasıl yaşıyor ki normal insanımız nasıl yaşasın. bu gün 100 yılda bir engelli aldı devlet ama doğru ama yanlış dışarıdaki normal insanlar ne gözle bakıyor işe girmiş memur olmuş engelliye "yan gelip yatarak para alacak asalak" olarak bakıyor, hatta en eğitimlisi bile biz üni mezunlarınla dışarıda işsiz dolaşırken bu engellileri niye işe alıyorlar diyebiliyor senin üniversitenin yetiştirdiği insan bu iken sen kimden neyi bekliyorsun ben memur olmuş engellileri kıskanan dışarıdaki aptal sağlamlarla ruhlarımız sadece bir gün yer değiştirse o bedende nasıl bir hücrede yaşadıklarını anlasalar eminim tekrar vücudlarına döndüklerinde bir daha ağızlarını açmazlar. ve asla hiç bir engelli kendine verileni -hakkını var mı dahası- lütuf olarak görüyorsa o engelli gerçekten sağlam insanların dediği şekilde engellidir. ne istiyrosak onu almalıyız makul sınırlar içinde

şems-i nur hanım:

Bahsettiğiniz durumun tam tersi de geçerli aslında, engelli bir bayanın da ilk tercihi engeli olmayan bir erkek. Engelli birey yaşadığı zorlukların üstesinden daha kolay gelmek için, daha iyi bir hayat yaşamak için engeli olmayan birine öncelik veriyor. Ya da bir mantık ta şöyle yürütelim; engelli kişi, kendi fiziksel eksiğini kapatacak, kendini koruyacak, kendini sahiplenecek kadar fiziksel yeterliliğe sahip biriyle evlenmeyi amaçlıyor olabilir. Bunlar akıl yürütmeler, doğruluğu yanlışlığı tartışılır.

Merhaba
Code adli üyenin yorumuna cevap yazmak isterdim ama bunu yapmamaya karar aldim.
Ben bu siteye / foruma geldigime pisman degilim.Yasadigim ülkede kendi hastaligim hakkinda
bilgi alamadigim icin burada benim gibi insanlarin hikayesini okumak güzeldi ve kendiminde rahatsizligim
hakkinda bilgi vermem benim icin huzur vericiydi.
Bu siteye geldim... siteyi gördüm ve siteden gidiyorum :).
Cok güzel bir site.Eger emeklilikle veya kurumsal veya hukuki sorunlar yasiyor olsaydim ve en
önmlisi Türkiyede yasiyor olsaydim ve engellerim icin evimi veya arabami donatiyor olsadim kesinlikle
bu siteden yararlanip bilgi almak amacli burada aktif olurdum.Tam 4 konuda bu platformlarda cevap verebildim.
Benim burada baska paylasimim veya insanlara bir sey verebilecegimi sanmiyorum.
Benden acikcasi bundan baska bir sey cikmiyor :).
Insanlar hakkinda ön yargilarinizi biraz silmenizi tavsiye ederim.Benim evli veya bekar oldugumu bilmeden
veya evlilige hangi gözle baktigimi bilmeden yorum yapilmasi ve bir birimize atlayislar yapmanin dogru oldugunu düsünmüyorum ve
insanlarin kimlerle hayatlarini paylasmak istiyorsa onunla paylasmalarini diliyorum.Zahten yukaridaki
cok uzunca yazdimda düsüncelerimi fikirlerimi aktardim ve hepinizin yollari su gibi acik olmasini diliyorum.

Evlenmek isteyenlere sadet huzur mutluluk ve bekarlik sultanlik diyenlere saraylarinda eglence ve cumbur diliyorum ve
kendilerini evde kalmis hissedenlere en yakin zamanda gökten kucaklarina birer es düsmelerini diliyorum.:eek:

Amin :)

çünkü erkekler dış görünüşe önem verir

ben söze katılmıyorum...çünkü ben bu siteye gireli bende böyle konuşan BAZI bayanların samimi olmadığını gördüm..mesela adının önemi yok,birisi öle havaya girmişki özrü az ya seninkide çok ya hemen hesaba kitaba başlıyo..ben buna layıkmıyım demeye başlıyo..tipe bakıyo..sen duygusalmışın,yüreğin temizmiş hiiiiiiiiiiç önemi yok..bunları samimi tecrübelerimle söylüyorum..isterseniz itiraz edin ama bana göre böyle..artık özürlü bayanlarda sağlam olanlardan farklı değil ...ta ki beni yanıltan birisi çıkana kadar...

Çok kısa bir süre öncesine kadar insan severse engelli engelsiz fark etmez diye düşünüyordum.Ama bu fikrimden tamamen uzağım şu an.Ben engelli biriyle evlenmezdim.İnsan kendıne yetemiyorsa başkasına nasıl baksın.

aşk felan artık bu devirde yalan olmuş önemli olan sevmek ve sevilmek sayılmak bir bayanın erkekde aradı önçe iş iş olmayınca hiç birşey olmuyor tabi bununlada kalmıyor zaman evin olaçak araba olaçak ben bunları iştemiyorum diyen bayan yalan söyler ben inanmam asla su gerçek zamanla aşık geçiyor malesef ama insan asla sevmeden vazgeçmez onun için aşk hiç bir zaman karın doyurmaz saglam içinde geçerli engelli içinde geçerli önemli olan sizi anlayan önçe kendi yerine sizi koyaçak lafla degl yürekten anlatıkdan sonra anlayısdan sonra evlikten mutlu huzurlu olaçak insanlar yoksa engelli veya saglam olamak fsrkı yok ortada bu benim düşüncem herkesin bu düşüncesi var saygı duymak lazım

VingScapulea;

şimdi şu cümleye takıldım "arabamı donatıyor olsam yahut evimi donatıyor olsam bu siteden yararlanırdım" tüm çabamla bunu yanlış anlamıyorum. konu genel olup sizin evli olup olmadığınız kimsenin umrunda değil. aurıca küstü iseniz ve gidiyorsanız yolunuz açık olsun diyorum ve ben sizi malesef halen muattap alıyorum!

bence erkek arkadaşlar blog larda aradığıı kişinin tanımını yaparken yanlış yapıyorlar,

öncelikle kendileri neler yapmakdan hoşlandıklarını ve bunlardan hangilerini partner larıyla beraber yapmak istediklerinden bahsetmeliler,

kendi tanımlarını iyi yapmalılarki blog lara ilanlara cevap vericek bayanlar uyuşabilecekler mi bir fikir sahibi olsunlar

daha sonrası iki kişinin birbirlerine çekici gelmesine ve ten uyumuna bağlı diye düşünüyorum. en azından ben sağlıklıyken bunlara dikkat ederdim ;)

daha bu işin başından ben engelli arrkadaş arıyorum, ben engelsiz arıyorum diyerek sınırlar konulursa, daha sonra "ya abi benim azıcık engelim var, maddi durumum yerinde ama bayanlar bana ilgi duymuyor" gibi yakınmak hiç doğru olmaz.

sen aradığın kişi için "ayrımcılık" yaparsan sağlıklı kızlar sana karşı "ayrımcılık" yaptığında yakınmayacaksın.

veya gerçekleri kabulleneceksin tıpkı benim yaptığım gibi,

sağlıklıyken çekiciydim,bayanlarla iyi anlaşırdım onlara iyi vakit geçirtirdim, ne yalan söylicem, kimse yargılamasın dış görünüşe çok önem verirdim,

e şimdi ben gene istiyorum güzel bayanlarla vakit geçireyim. kabul ediyorum eskisi gibi görünmüyorum, ha eminim gene onlara güzel vakit geçirceğimden, ama biliyorumki, iş dönüp dolaşıp görünüşe gelecek, işin sonunda hayal kırıklığına uğrayacağım.

ozaman hiç mi hiç denemiyorum.altın mazili defteri kapatıyorum.

okadar yalnız yaşıyan insan var biz neden yaşamıyalım diyorum. gözlerimi kapatıp defterdeki eski anıları anımsıyorum, yanağıma bir gülücük konduruyorlar.

mutlu olmak bu kadarda zor olmasa gerek...:cool:

İşin gücün yoksa nasıl yuva kurmayı düşünüyosun.
İşin gücün olsun, geçinecek kadar paran olsa dahi insanların ön yıkamadıgınız sürece pek bi şey ifade etmez bunlar....
Bence çok sorgulamayın, görelim mevlam neyler , neylerse güzel eyler.....

VingScapulea;

şimdi şu cümleye takıldım "arabamı donatıyor olsam yahut evimi donatıyor olsam bu siteden yararlanırdım" tüm çabamla bunu yanlış anlamıyorum. konu genel olup sizin evli olup olmadığınız kimsenin umrunda değil. aurıca küstü iseniz ve gidiyorsanız yolunuz açık olsun diyorum ve ben sizi malesef halen muattap alıyorum!

:)

Inanin bana siz benim yazdigim seyleri yanlis anliyorsunuz.
Ben hic kimseye küsüp bir yere gitmedim.Benim tabiatimda küsme
huyum yok olsada inanin 5 dakikadan fazla sürmez .
Benim demek istedigim benim bu sitede hic kimseye katkida olacagimi
sanmiyorum.
Ben tesadüfen bu siteyi rasladim ve FSHD hastaligini anlatan tüm üyelerin
yazdiklarini teker teker okudum ve bende hastaligim hakkkinda bir seyler
paylasmak istedim.Ben siteyi cok begendim ve bilgi amacli kanunlar hakkinda
veya hukusal konular hakkinda bilgi almak icin veya engelliler icin yardim
ve onlarin hayatlarini kolaylastirmak icin ne varsa bu sitede bulma sanslari var.
Benim ayrilmamin nedeni ben hic kimseye burada katkida bulunacagimi sanmiyorum
cünki ben Türkiyedeki kanunlari haklari bilmiyorum ve acilan konulari okuyorum
bilgileniyorum ama yorum yapip katkida bulunamiyorum ve o nedenle sitede aktif
olmayi düsünmedigimi belirtmek istemistim.
Benim annem ve babam bana bir insanla ilk tanistigimda Mrb demeyi ondan sonra sunulan
ve ikramda bulununan herseye tsk edip ve giderken hoscakalim demeyi ögretti.
Bende Mrbla basladim, sitenin var olusu icin tsk ettim ve gitmeden hoscakal demek istemistim.
ve sizin konunuza cevap vermemin nedeni sizi hor gördügümden veya kücük düsürmek amacli degildi .
Sizinle kavga veya polemige girmek istemeyisimdi.
Benimle muhattap olmamak istemediginizi belirtmisiniz.Bu sizin seciminiz ve sizin düsünceniz ama
inanin sizin yorumunuza yanit vermemen sizin gönlünüzden gecen degildi.

Allah hepinizin kalbine kendinizin hayal ettigi gibi insanlar koysun...

Hayirli paylasimlar :)

VingScapulea;

hee anladımda şey dicem şimdi sen ya büyük ihtimalle ingilterede yaşıyorsun ailende sana iyi bir eğitim vermiş evet seni oldukça yanlış yorumlamışım. bide niye ingiltere dedim onuda söyleyeyim şimdi bir hatuna bir amerikalı birde ingiliz talip oluyor ingiliz hatunu elinden kaçırıyor amerikalı evleniyor yıllar sonra o ingilizle karşılaştığında hatun "aslında ben seni seviyordum diyor" adam niye onu seçtin diyor kadın:"çünki siz ingilizler fransızlar gibi işin brokratik yollarını yani romantik kısmını çok abartıyorsunuz aşka gelene kadar insan yoruluyor amerikalılarla daha çabuk sonuca ulaşıyoruz" diyor bunu şu sebepten söyledim yazdıklarında çok kasıyorsun sanki anlatmak istediğini alengirli yollardan uzatıyorsun az kitap okuyan bir ulus olarak bizi yormasan doğrudan yazsan çok süper olur sovyetler bile brokrasiden yıkılmışken fazla brokrasi yapmayalım demi. eğer bu durum hastalığın yada engelinle ilgili ise af ola.

Bazen susmak en güzel cevaptir ve bu güzel sözlerle size veda etmek istiyorum :eek:

..Kör cehalet çirkefleştirir insanları
Suskunluğum asaletimdendir
Her lafa verecek bir yanıtım var elbet
Lakin lâfa bakarım
Bir de söyleyene
Adam mı diye

Mevlana ...

Hoscakalin :eek:

Kadınlar daha duygusal. Sevdikleri zaman aklın ışığı zayıflıyor, tekerlekli sandalyedeki, genel standartlara göre çirkin sayılabilecek bir vücut yerine, o vücuttaki sıcak gözlere dikkat kesilebiliyorlar. Erkeklerse severken bile hesap yapmaya devam ediyor... Ne diyelim: Biyolojinin gözü kör olsun :)
bazıları nede güzel yazıyor. önemli olan laf ebeliği degilde dürüstçe yazmak ve ibret almak

bencede git pampa her insanla muhattap olma tekke ve zaviyeler orada halen açık sanırım.

ben söze katılmıyorum...çünkü ben bu siteye gireli bende böyle konuşan BAZI bayanların samimi olmadığını gördüm..mesela adının önemi yok,birisi öle havaya girmişki özrü az ya seninkide çok ya hemen hesaba kitaba başlıyo..ben buna layıkmıyım demeye başlıyo..tipe bakıyo..sen duygusalmışın,yüreğin temizmiş hiiiiiiiiiiç önemi yok..bunları samimi tecrübelerimle söylüyorum..isterseniz itiraz edin ama bana göre böyle..artık özürlü bayanlarda sağlam olanlardan farklı değil ...ta ki beni yanıltan birisi çıkana kadar...

söylediklerinizde haklılık payınız var ama şunu düşünn

gttiğm tüm ftr merkezlerinde engelli erkeklerin yanında engelsiz KADIN görüyorum.

Allah var çok iyi bakıyorlar hem kocaya,hem çocuğa

her tür kaprisi,kaynana dırdırını çekiyorlar.peki kaç engelsiz erkek-engelli karısına aynı sadakatle bakar? bakan var ama sadakat yok

bi amca grdüm başa kakmanın,söylenmenin haddi hesabı yok

bi araştıalım bence.erkekler mi engel konusuna daha çok takıyor kadınlar mı

Allah herkese kalbindekini nasip etsin

Üst Alt