Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?

primi iade ederim demiş. kelime oyunlarına bak ya. yani sen tam sigortalatıyorsun aracı. örneğin. 300 bin aracın kasko değeri, primi de 5000. baştan 5000 e kaskolatıyorsun. oldu kaza oldu, araç pert oldu. adam sana, 300 bin değil, ötv siz rakamı ne, diyelim 180 bin ödüyor. bi de, ötv siz rayiç bedelle kaskolasaydı ne olurdu, diyelim 3000. arada poliçe ücretinde 2000tl fark oluştu ya. onu ödüyor. çakallık resmen. anladığım bu benim

kardeş kasko sigortası yaptrılacağı zaman baştan söylenilecek ona göre kasko yapıyorlar. ve araç pert olduğu zaman sigortadan aracın pert parasını almak için vergi dairesinden ilişik kesme belgesini istiyor sigorta şirketi ve aracın ilişik kesme belgesini almak içinde aracın ötv'yi araç sahibi yatırıp ilişiğini kesip kesme belgesini aldıktan sonra araç için kesilen faturada belirtilen parayı ödüyor. bu konularda sıkıntıları olanlar bana danışabilirler yol gösterebilirim..

abi nasıl ypacaz

kaskoyu ne dielim şrketi tane tane anlatırmısızz

Öyle birşey yok ben ötvsiz fatura tutarını aldım vergi dairesine ödeme yapmadım araç hurdaya ayrılınca ötv talep edilmiyor

ekremdeveci

ekrem bey. (ancak bizim engelsiz kasko projemizde poliçede özel olrak ötv klozumuz var hiç bir şirkette olmayan biz orada hasarı tazmin ederken poliçemizdeki şu klozu devreye sokuyoruz.) bu poliçeyi nasıl ve nereden yaptırabiliriz. benim aracım nissan juke 2017 model nisan 2018 de sıfır olarak aldım. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba engellı arac ıcın Kasko ve Trafık yaptıracagım. Forumları takıp edıyorum fakat kafam cok karıstı . Aldığım kasko teklıfınde kı maddeyı konuya hakım arkadaslar acıl olarak kontrol edebılır mı

ilgili madde; Engelli Aracı Klozu:
Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 53.maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar durumunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilecektir.Bu yönetmeliğin ilgili maddesi uyarınca aracın; araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu olduğu hallerde "H sınıfı" sürücü belgesi, diğer (aracın kullanımı için özel tertibat bulunmadığı) hallerde üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belgenin ibrazı gerekmektedir.

Bu şartların yerine getirilmemesi halinde, hasar teminat kasamında değildir.Aracın trafiğe ilk tescil tarihinden itibaren, 5 yıl içerisinde ağır hasara uğraması durumunda, sigortalının tekrar ÖTV indiriminden faydalanabilmesi için araç, hurda belgeli olarak işlem görecek, araç bedeli Özel Tüketim Vergisi düşülmüş bedel üzerinden değerlendirilecektir. Pert ile sonuçlanan bir hasar meydana gelmesi durumunda, TSB tarafından belirlenen araç sigorta bedeli ile, hasarda tespit edilen ÖTV'siz rayiç bedel arasındaki sigorta bedeli farkına karşılık gelen prim, zeyil ile sigortalıya iade edilecektir.

Bu konuda da benim bulduğum şu bilgiler var. Bu konuda bilgili arkadaşların yorumu çok iyi olur.

1- Hazine Müsteşarlığı’nın (Sigortacılık Genel Müdürlüğü) 25.07.2016 tarih 2016/16 numaralı duyurusunda ötv’den istisna araçların kasko prim hesaplamalarında ötv istisnasının dikkate alınması talep edilmiş, ancak bilindiği gibi gerçekte sigorta şirketleri böyle bir uygulama gereği indirim yapmıyor.

2- Sigorta tahkim hakem heyeti kararları incelendiğinde Ocak - Mart 2016 dönemi 25 sayılı derginin 1. sayfasında yer alan 2016/8739 sayılı kararda başvuran ötv iadesi istemiş ancak gereken bazı harçları yatırmadığından başvurusu mevcut durumuyla incelenerek reddedilmiş. Ancak aynı derginin 108. sayfasında yer alan 2016/İHK-419 sayılı üst kurul kararında daha önce şreddedilen ötv iadesi kararı, sebepsiz zenginleşmeye sigorta şirketinin karar veremeyeceği ve hatta ötv ödemesinden kaçınılmasının sigorta şirketinde sebepsiz zenginleşmeye yol açacağı göz önünde bulundurulmuş ve sigorta şirketinin Maliye Bakanlığına ötv ödemesi yaptığı tespit edilemediğinden başvuru sahibine ödenmeyen ötv tutarının ödenmesine karar verilmiş, yani engelli birisi ötv dahil toplam tutarı almıştır.
(İlgili dergi linki: http://www.sigortatahkim.org/files/karardrgs25.pdf)

Biz mi haklarımızı tam savunamıyoruz yoksa kişiye özgü durumlar mı var?

Muafiyeti dolan araçlarda arç pert olursa Kasko ötvsiz fiyatı mı öder bilgilendirirseniz teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba; aracım ile kaza yaptım. Suçlu karşı taraf. Kasko aracım tamir olmaz diyor. Kasko aracımı çekme belgeli pert işlemi yapmami , ötv sinide ödeyip satılamaz sehrini kaldirmami ( aracımın değeri 315 bin tl) ve bu durumda arabanin tam bedelini vermeyi teklif ediyor.

Yok eğer aracıma hurda belgesi çıkarırsam 128 bin tl ödeyeceklerini teklif ediyorlar.

Hurda olursa aracım maddi olarak çok zarar edecegim. Ama tekrar ötv siz araç alabileceğim.

Ne yapmam lazım? Tahkim e gitsem 7 ay sürecek

nihatben

Geçmiş olsun.
Araç kaç yaşında ?
1 yıl içinde olunca sıfır fiyatını veriyorlar sanıyorum.
Yoksa 2. el fiyatını.

Birde aracın perte çıkması size nasıl zarara ugratıyor onu anlamadım ?

Arkadaşlar konuyla ilgili ombudsman kurumuna engelli bir arkadaş şikayet etmiş ve kurumda Kararı var

SONUÇ;
Kasko poliçesi ödemelerinde engelli bireyler aleyhine oluşan hukuka ve hakkaniyete aykırılığıgiderecek düzenlemeler yapması için HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI SİGORTACILIK GENELMÜDÜRLÜĞÜNE TAVSİYEDE BULUNULMASINA,
Sigorta şirketlerince kendiliğinden sektör pratiğinde getirilen bir uygulama neticesinde rayiç bedelüzerinden prim ödeyen engelli bireylere araçlarındaki hasar sonrası ÖTV’siz bedel üzerinden ödemeyapılmasının hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğu hususu dikkate alınarak, ileride yaşanabilecekbenzer problemlerin önüne geçilmesi amacıyla bu Tavsiye Kararını tüm sigorta şirketlerine duyurmasıiçin TÜRKİYE SİGORTA, REASÜRANS VE EMEKLİLİK ŞİRKETLERİ BİRLİĞİNEGÖNDERİLMESİNE,
Kararın Başvurana, HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VETÜRKİYE SİGORTA, REASÜRANS VE EMEKLİLİK ŞİRKETLERİ BİRLİĞİNEtebliğine karar verilmiş. Ancak bir işe yarar mı bilemiyorum.

https://www.ombudsman.gov.tr/wp-con...ÖTV-Bedeli-Kesintisi-Yapılmaması-Hakkında.pdf

serkal araç 5 yıl Muafiyeti dolduğu için normal kasko yaptırdığın zaman ötv ödemezsin aracın pert olduğu sene içindeki piyasa rayiç bedeli ne ise o ödenir. aracın Muafiyetini 5 yıl dolduktan sonra emniyetten kaldırtmanız gerekir. 0541 765 71 74 ara bilgi vereyim.

nihatben kardeş 0541 765 71 74 numaralı telefonu ara bu konuda net bilgi alayım sizden ona göre bilgi veririm.

Doğa sigortadan kasko yaptırdım engelli klozu olarak şu ifade var yeterli mi acaba.

ENGELLİ KLOZU: Sigorta bedeli Vergili bedel üzerinden alınacaktır kısmi hasarlar Vergili bedel üzerinden değerlendirilecektir iş bu teminat engelli adına alınan engelli aparatı olmayan araçları kapsamaktadır.

sadece bu kadar. acaba bu ibareler sadece yok demesinler diye mi koyulmuş.

merhaba, benimde bir iki gün içinde kasko yaptırmam gerekiyor, bana verilen teklifte böyle bir ibare de yok maksud34 arabamda aparat yok otomatik vites araç, teklifte de Kullanım alanı: OTOMOBİL , Engelli Aracı ibaresi var

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba nasıl bir ibare ekletilmeli ya da çıkartılmalı

arkadaşlar poliçeye bu klozu eklettim zor oldu ama en sonunda yaptılar gruopama sigorta
ENGELLİ ARAÇLARI ÖZEL ŞARTI
Bu poliçe ile teminat altına alınmış olan aracın, Kasko Sigortası Genel Şartları ile bu poliçe üzerinde belirtilen Özel Şartlar kapsamında tazmini gereken bir zarara uğraması halinde, hasar tasfiye sürecinde; aracın kullanıcısı ile ilgili olarak Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53. Maddesinde belirlenmiş olan aşağıdaki kurallar kapsamında işlem yapılacaktır.
-Bizzat kullanım amacıyla engelliler tarafından ithal edilen özel tertibatlı otomobiller ile motosikletlerin araç sahibi tarafından kullanılması zorunludur.
-Engelliler tarafından ithal edilen özel tertibatlı minibüslerin araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanılması zorunludur.
-Herhangi bir engeli bulunmayan kişilerin kullanımına uygun olarak üretilmiş olan aracın teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmadan, engelli kişinin sağlık raporunda belirtilen tertibatın ilave aparatlarla taktırılmış olması halinde, bu araç; araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. Aracın engelli veya bu kişiler tarafından her iki şekilde de kullanılabileceğinin yetkili kurum ve kuruluşlarca belgelendirilmesi şarttır.
-Özel tertibatı olmayıp, engellilik derecesi % 90 ve üzeri olan malul ve engelliler tarafından Özel Tüketim Vergisinden muaf olarak bizzat ithal edilen araçların; araç sahibi engelli kişinin eşi, kanuni mümessili ile üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanılması zorunludur.
Bu poliçe ile sigortalı aracın, yukarıdaki maddelerde belirtilen kişiler tarafından kullanılması zorunludur. Bu kişilere ait sürücü belgelerinde kişinin araç kullanım şartlarını belirleyen, sağlık durumuna ya da araçla ilgili özel tertibatlara ilişkin kodlamalar mevcut ise Sigortacı, hasar durumunda aracın bu kodlamalara uygun kullanılıp kullanılmadığını ve aracı kullanan kişinin yukarıdaki maddelerde belirtilen kişilerden biri olup olmadığını kontrol edecektir. Yapılacak kontrol sonucunda uygunsuz bir kullanım olduğunun tespiti durumunda, Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarının A.5.4 maddesi (aracın gerekli sürücü belgesine sahip olmayan kimseler tarafından kullanılması) hükmü gereğince tazminat ödenmeyecektir.
Engelli kişilere ait araçlar satın alınırken bu kişilerden tahsil edilmemiş olan her tür vergi ve fonlar bu

Sigortalı No Acente No Teklif No Teklif Başlangıç - Bitiş Tarihi
8844282 181746 73081129.0001 25/09/2018 - 17:52

araçların çalınması veya tam hasara uğraması durumunda sigorta poliçesi kapsamında ödenecek tazminattan tenzil edilecektir. Taraflar bu konuda peşinen mutabık kalmışlardır.
HISIMLIKLARA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR SİGORTALI KİŞİNİN KAN HISIMLARI
1. DERECE : Çocukları, annesi, babası ve bu kişilerin eşleri
2. DERECE : Kardeşleri, torunları büyük annesi, büyük babası, ve bu bu kişilerin eşleri 3.DERECE : Kardeşinin çocukları (yeğenleri), dayısı, amcası, halası, teyzesi ve bu kişilerin eşleri SİGORTALI KİŞİNİN SIHRİ (KAYIN) HISIMLARI
1. DERECE : Eşinin annesi, babası ve bu kişilerin eşleri
2. DERECE : Eşinin kardeşleri (kayın, baldız, görümce), eşinin büyük annesi, büyük babası, ve bu kişilerin eşleri
3. DERECE : Eşinin kardeş çocukları (kayın, baldız, görümce çocukları), eşinin dayısı, amcası, halası, teyzesi ve bu kişilerin eşleri

umarım diğer sigortalarda mevzuatlarını günceller. başak groupama bu konuda ilk olmuş oldu.

sayın opervan şu ibareyi anlamlandıramadım

"Engelli kişilere ait araçlar satın alınırken bu kişilerden tahsil edilmemiş olan her tür vergi ve fonlar bu

araçların çalınması veya tam hasara uğraması durumunda sigorta poliçesi kapsamında ödenecek tazminattan tenzil edilecektir."

kaza yapılıp perte çıkması durumunda sigorta şirketi size ödeyeceği bedelden sizin alırken düştüğünüz ötv yi düşüm yaparak mı ödeyecek sanki böyle anladım.

eğer böyleyse bu kısım yanlış. çünkü kasko yaparken ötv si ödenmiş araç gibi kasko yapıyor. ödeme yaparken de ötv ödenmiş gibi ödeme yapması icab ediyor. asıl sıkıntı burada çıkıyor.. sanki maddeler çok da durumu izah eder gibi değil

Selamlar,

Eski bir sigortacı olarak bu durumla ilgili tecrübelerimi paylaşayım:

=>İzmir Yükseliş Bayinden araç aldım. Ve Kasko teklifi istedim. Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi, Aracın kasko değeri üzerinden prim hesaplayıp, olası pert durumunda ÖTV'siz rakamdan ödeme yapıyorlar. Bu durum mantıklı değil dedim. 2.600 TL dediler, meslek hayatlarında böyle bir şey görmemişler...

=>Eureko Sigortadan telefonla teklif aldım. Onlarda aynı şekilde knouşup 2.700 TL teklif verdiler. Bende Müşteri hizmetleri mailine Hezine Bakanlığının yazdığı ve Türkiye Sigortalar Birliğinin paylaştığı yazıyı ve teklifi de maile ekleyerek 15 gün içinde düzeltilmiş teklifi vermemeleri durumunda Sigorta Tahkim Kuruluna şikayet edeceğimi bildirdim.

=>2-3 gün sonra geri dönüş yaptılar ve 1.900 TL ye düştüler. Sonra Yükseliş'ten aracı alırken, direk her tarafı birbirine katıp, tüm herkese böyle yüksek prim kestikleri için Acente Lisansının iptaline kadar gideceğimi ve şikayet edeceğimi direk Genel Müdürlerine söyledim. 2 gün verin düzeltelim dediler.
Az önce aradılar ve çalıştıkları 14 sigorta şirketi böyle teklif vermediğini sadece Güneş Sigortanın verdiğini bununda 2.150 TL olduğunu söylediler.

Eureko ile tekrar görüşüp, kaskoyu yapacağım gibi.

Öncelikle şunu söyleyeyim:
Engelli arkadaşlar kaskoya yukarıda arkadaşların belirttiği klozları koyamıyor. Daha doğrusu Sigorta şirketleri onu koymaya hiç yanaşmıyor.
Bu noktada olası pert durumunda ÖTV'siz fiyatı alacaklar. Bunun için primlerin tekrar hesaplanmasını talep etmelisiniz.
Son olarak, olası pert durumunda ÖTV Kanunu gereği 5 yıldan önce araç trafikten çekilmezse, hem yeni araç alamazsınız hem de sigorta şirketi o aracı yaptırıp sattığı için olası ÖTV Borcu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda Allah korusun o duruma düşerseniz mutlaka Sigorta şirketi ile aracın trafikten çekilmesi şartını konuşun. Yoksa mağdur olabilirsiniz...

Sevgiler.

Sigorta şirketleri artık engeli araç kaskolarında [FONT=sans-serif]maksud34 arkadaşımızın dediyi gibi Allah korusun araç pert durumlarında ÖTV ödenmediyi bilgisi veriliyor.Kaza durumlarındada aparatlı,aparatsız araçlarda aracı kulanan kişiye göre kasko kapsamına alınıyor.Eyer aracı aparatlı aracı sadece sürücü olarak araç sahibine bakar.Aparatsız aracada sürücü olarak 3 dereceye kadar akrabalarına bakar.
Ayrıca Trafik ve kasko tekliflerinizi sigortam netten çok uygun teklifler alınabiliyor.

[/FONT]

KÜREKÇİ

ÖTV ödemediği bilgisinin bir önemi yok ki? Burada konu şu, Kasko yaptıracaksınız, normal değeri üzerinden prim hesaplıyorlar. Ama olası pert durumunda ÖTV düşüp ödeme yapıyorlar. Yani siz normal bireyler ile aynı primleri ödeyip, ÖTV'siz tutarı alıyorsunuz. Burada ÖTV'siz tutar üzerinden prim hesaplanıp onu almanız gerekiyor. Bu olay 100.000 TL kasko değeri olan bir aracın primlerini 150.000 TL değerden hesaplanması gibi bir şey. Yani siz boşu boşuna aynı teminatlar için fazla para ödüyorsunuz.

Benim için 800 TL fark etti. 210.000 Liste Fiyatı olan araçta 2.700 TL olan primleri 1.900 TL ye düşürdüler. Teminatlarda aynı...

StratoS
Doğru söylüyorsun arkadaşım bende seninle aynı fikirdeyim.Bu husustan dolayı burda yazan çok arkadaşımız madur oldu.Sigorta şirketleri istediği gibi kuralları uyguluyorlar.Bunlari denetlenmeyince ayağına basılan barıyor bundanda birşey çıkmıyor.Eyer bi mahkeme kararı çıkarsa bizim lehimize anca düzelir.

bu haksız kazancın önüne geçmek gerekiyor birlik olmamız lazım
Cimere bu konuda yazacaktım ama şu an hata var diyor yazamadım.

Yazım burada dursun isteyen düzeltip gönderebilir. Bende deneyeceğim her gün göndermeyi

Merhabalar,

Ben Engelli araca sahip engelli bir vatandaşım.

Hazine Müsteşarlığı nın (Sigortacılık Genel Müdürlüğü) 25.07.2016 tarih 2016/16 numaralı duyurusunda ötv den istisna araçların kasko prim hesaplamalarında ötv istisnasının dikkate alınması talep edilmiş, ancak bilindiği gibi gerçekte sigorta şirketleri böyle bir uygulama gereği indirim yapmıyor, yaptıramıyoruz.

Sigorta şirketlerince kendiliğinden sektör pratiğinde getirilen bir uygulama neticesinde rayiç bedel üzerinden prim ödeyen engelli birey olarak aracımda oluşabilecek hasar sonrası ÖTV siz bedel üzerinden ödeme yapılmasının hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğu hususu dikkate alınarak sigorta şirketlerinin sebepsiz zenginleşmeye yol açtığını düşünmekteyim.

ÖTV'siz bedel üzerinden kasko yaptırmak istediğimizde de gerekli indirimi alamıyoruz.

Bu yanlış uygulamanın ivedilikle son bulmasını ve engelli bireyler üzerinden haksız kazancın durması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

Halil bey merhaba,

Cimer'e yazmanız önemli değil aslında...

Şuan zaten Devlet yapacağını yapmış ve denetim mekanizmasını da koymuş. Şöyle ki,

Siz teklif istediniz ve bu yerine getirilmedi. Sigorta şirketinin resmi mail adresine bu yazdığınızı yazın. 15 gün içinde tarafıma dönüş yapılmazsa Tahkim Kuruluna gideceğinizi söyleyin. Velev ki dönüş yapılmadı, Sigorta Tahkim Kurulunun internet ortamında başvuru platformu var. Oraya başvurduğunuzda geri kalanı onlar hallediyor...

Ama Kanun değişikliği olsun, Sigortacı engelli plakalı aracı sisteme girdiğinde otomatik bu şekilde hesaplansın derseniz, o zaman yazınızı bu şekilde yazmalısınız.

Böyle bir yazı oluşturursak bende destek olurum.

Sevgiler,

StratoS teşekkürler bilgilendirme için gösterdiğiniz yolu kullanacağım.
Cimer şu an sorunsuz ben yine de yazıyı gönderdim

Tekrar merhaba,

Halil beyle mesajlaşıyoruz ama buradan da paylaşmak istedim. Ben ÖTV'siz rakam üzerinden hesaplanan kaskoya 2.700 TL yerine 1.900 TL ödüyorum birde Eureko sigorta Bonus karttan limit bloke etmeden tahsilat yaptığı için %10 bonus veriyor. Onuda düşersem 1.710 TL yapıyor.

İndirim oranını göstermek amacıyla paylaştım. Yani neredeyse yarı yarıya primler düşüyor. Kasko normal hasarları eksiksiz karşılıyor sadece olası pert durumunda bana ÖTV'Siz rakamı ödediğinden oradaki prim kazancına indirim yapıyor, hepsi bu.

Tüm engelli arkadaşların bu konu üzerine gitmelerini öneririm.

Halil bey şirketlerin yapmadığından bahsetti. Şu şekilde ilerleyebilirsiniz:
Telefonda yada acente yoluyla indirimsiz resmi teklifi alın. İnternet ortamında aşağıdaki şirketlerin resmi mail adreslerine durumu ve talebinizi kısaca anlatır şekilde ve Sigorta Tahkim Kuruluna gideceğinizi belirtin ve aşağıdaki linkte yer alan dökümanı da mailinize ekleyin. Kanunen indirim yapmak zorundalar.

https://www.tsb.org.tr/images/Documents/2016-16 SD.pdf

Sigorta Şirketlerinin Resmi Mail Adresleri:

Aksigorta: bilgi@aksigorta.com.tr
Allianz: info@allianz.com.tr
Anadolu Sigorta: bilgi@anadolusigorta.com.tr
Mapfre: info@mapfre.com.tr
Ergo: ergoturkiye@ergoturkiye.com
Eureko: esmusterihizmetleri@eurekosigorta.com.tr
Generali: generali@generali.com.tr
Groupama: sigorta@groupama.com.tr,
Güneş: musteri.iliskileri@gunessigorta.com.tr
Halk: info@halksigorta.com.tr
HDİ: hdi@hdisigorta.com.tr
Liberty: info@libertysigorta.com.tr
Zurich: info@zurich.com
Ziraat: info@ziraatsigorta.com.tr

Not: Bazı sigorta şirketleri mail adresi paylaşmamış yada butür durumlar için Fax numarası paylaşmış. Eğer o sigorta şirketinden illaki teklif almak isterseniz Fax ile bildirim yaparsanız geri dönüş daha hızlı olabilir.

Arkadaşlar Merhaba,

Sratos Hocamın yol göstermesiyle izlediğimiz yol sonucunda Sompo'da 3200 TL tutan kaskom 2200 bandından Eureko Sigortadan yaptırmış bulunmaktayım. Sompo Japan maalesef vurdumduymaz asla ulaşamıyorsunuz ve ikinci sınıf muamelesi gördüğümü hissettim. sikayetvar sitesinden de şikayetimi ayıca belirttim. Ne yazık ki diğer sigorta firmaların teklifleri çok yüksekti onlarla iletişime geçmedim. Eureko Sigorta teklif vermeden önce arayıp aracın ötvsiz olarak ne kadara aldığımı sordu o fiyat üzerinden rayiç bedeli gibi hesaplayınca bir önceki teklifleri 4000 Tl civarından 2200 bandına geriledi.

Bu saçmalıklarla uğraşmak zorunda olmamız da devletin ayrıca bir ayıbı ne yazık ki. Bu konuda Cimer'e şikayetimi ilettim. Sigorta firmalarının bu haksız kazancının önüne geçilmeli. Hazine müsteşarlığının yayınladığı bir bildiri maalesef sorunlarımızı çözmüyor.

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bonus la ödediğinizde %10 bonusda veriyorlar.

Çoğunluk böyle yaparsa, isteselerde istemeseler de isteklerimize cevap verecekler!

Üst Alt