Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?

Yazdım da benim sadece 1 haftam kaldı vademin bitmesine bi süre de tahkim kurulunu beklemek zorunda kalırım ne yapmam gerekir bu arada :confused:

Cevap geldi..
"Talebimi gidip acenteniz ile görüşerek belirttim bu konuda yetkileri olmadığını ve şirket ile görüşülmesi gerektiğini söylüyorlar.
Hukuki sorumlu sizsiniz bu konu hakkında o nedenle sizden talebime yazılı olarak cevap talep ediyorum." yazmıştım

"Tarafımızdan fiyat teklifi paylaşılamamaktadır." yazmışlar
Serebralmipalsi

Serebralmipalsi

Tamam, yaptırmanız gerekiyorsa, yaptırın ve Tahkim kuruluna prim iadesi ile ilgili başvurun. Olumsuz yanıtıda başvuru eklerine ekleyin.

aslında siz yaptırmış biri olarak emsal olsun diye bizlerle paylaşsanız elimiz güçlenir de böyle yeldeğirmenlerine karşı donkişot gibiyiz

StratoS

merhaba kardeşim yeni araç aldım honda cıvıc banka kredi kullndığım için zorunlu kasko yaptılar güneş sigortadan 2883 tl ye şimdi ne gibi yol izlemem gerekiyor

merhaba kardeşim yeni araç aldım honda cıvıc banka kredi kullndığım için zorunlu kasko yaptılar güneş sigortadan 2883 tl ye şimdi ne gibi yol izlemem gerekiyor

Kendi sigorta şirketim (poliçeyi kesen şirket sahibi arkadaş'da engelli) ile yaptığım görüşmeler neticesinde şu noktaya vardım, eğer büyük bir kaza yaparsam olay yerine kimse gelmeden aracımı yakmaya karar verdim, böylelikle sigorta şirketi pert'e değil aracı hurdaya çıkarmak zorunda kalacak ve benim yeniden ötv'siz araç alma hakkım olacak, bana ÖTV'yi düşüp ödeseler de artık orası çok önemli değil zira ben yine gidip ÖTV'siz araç alabileceğim.

Bu örnekte de görüleceği üzere devletin vatandaşını sahipsiz bırakıp vatandaşın istemeden de olsa nasıl yeni dolandırıcılık ve yalancılık suçuna teşvik ettiğini görüyorsunuz...

Efendim devletle ne alakası var demeyin sigorta şirketlerinin bu şekilde at oynatabilmesinin tek gerekçesi kamu otoriyetisinin olmayışı, dünya'da engellier sadece bizim ülkemizde yaşamıyor. Bakın bakalım AB ülkelerinde durum nasıl...

Serebralmipalsi

Abi neyi paylaşayım? Kasko standart sözleşme ve üzerinde Engelli aracı yazıyor, sadece farkı bu...

Sizin emsale ihtiyacınz yok ki, elinizde kapı gibi Hazine Müsteşarlığının duyurusu var. Ve Devlet otoritesine uymayan bir şirket var. Direk şikayet edeceksiniz ve prim iadesi isteyeceksiniz...
agbatuu

Güneş sigorta müşteri hizmetlerine bu kaskonun ÖTV'siz tutartan hesaplanıp hesaplanmadığını soracaksınız. Direk müşteri hizmetleri mail adreslerine (internette yazmıyorsa, telefonda sorup, alabilirsiniz.) poliçenizi gönderip, sorun. 15 gün içinde cevap vermeleri gerekiyor. Aksi halde Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurabilirsiniz.

güneş sigortaya ötv indirmili hesaplattık 3800 tl den 3500 tl ye indirdiler poliçe 188000 tl üzerinden en uygun ethica verdi oda 2562 tl önceki araçtan 5 yıl hasarsızlık var ama okadar indirim sağlıyor diyorlar. StratoS biz bilgileri verdsek te sizin acente kesse bizede 1500 de razıyım

Sonuçta "teminat hakkında genel bilgiler" kısmında sigorta bedelinde "rayiç bedel" yerine "ötvsiz bedel" vs yazması gerekmiyor mu
buranın resim ekleme özelliğini kullanabilseydim paylaşırdım benim kasko poliçemi
yaptırdım diyorsunuz ancak ortada bi kanıt yok

İzlemeniz gereken yol anlatılmış zaten "güneş sigorta müşteri hizmetlerine bu kaskonun ötv'siz tutartan hesaplanıp hesaplanmadığını soracaksınız. Direk müşteri hizmetleri mail adreslerine (internette yazmıyorsa, telefonda sorup, alabilirsiniz.) poliçenizi gönderip, sorun. 15 gün içinde cevap vermeleri gerekiyor. Aksi halde sigorta tahkim komisyonuna başvurabilirsiniz." diyor

muzaffercvs

Acente ile alakası yok rayiç değerinden değil de ötvsiz değeri üzerinde kasko yaptırdığını iddia ediyorlar

agbatuu

Yolu bir üst yazımda anlattım ama?

muzaffercvs

Kasko primleri sadece, aracın değerine göre hesaplanmaz ki... Sizin yaşınız geçmişiniz, aracın plaka ili, hatta model/markası ibr sürü değişken var. Önemli olan size ÖTV'siz tutar üzerinden hespalaanıp indirim yapılması...

Benimle hiç kendinizi kıyaslamayın derim. Benim hasar geçmişim yok. Sahip olduğum tüm araçlara kasko yaptırdım. Yaşım sigorta leteratürüne göre en risksiz yaş sınıflamasında...

Bayi olarak Hyundai Yükseliş İzmir Sigorta acentesi güneş sigortadan çalışıp bu teklifi verdi. İsterseniz arayıp sizde teklif isteyebilirsiniz.

Serebralmipalsi

Ben neden anlatamıyorum bilmiyorum...

Dedim ki, Güneşten önce Eureko dan poliçe kestirdim. Ve Ondan poliçenin altında Engelli aracıdır, ÖTV siz tutardan hesaplanmıştır yazıyordu. Ama Güneş sigortada sadece benim bilgilerimin altında, Engelli aracı yazıyor. Başka bir bilgi yok. Ayrıca klozlarında ÖTV tutarın hesaplanması ve ödemesi ile ilgili bilgiler var.

Benim sözüm kanıttır. Daha ne paylaşayım anlamadım ki?

Hazine müşteşarlığının duyurusunu da paylaştım kaç kez?

Edit: Arkadaş birde idda eder olduk ya...

bir daha yardımcı olmamaya yemin ettireceksiniz!

lEgwIE.png

Onu hepimiz anladık da sonuçta ortada ötvsiz değer üzerinden hesaplatılan bir kasko var sizin kaskonuz ve siz de bize "ben başardım siz de şu yolları izleyin alın hakkınızı" diyorsunuz tamam çok güzel ama bütün acenteler bize imkansız olduğunu söylüyorlar

BU İŞİN KOLAY YOLU ORTADA ÖTVSİZ BEDEL ÜZERİNDEN YAPILMIŞ BİR KASKO VARKEN ONU ÖRNEK GÖSTERİP KARŞI TARAFI İKNA ETMEK DEĞİL MİDİR?

StratoS

ayrıca güneş sigortayı aradım engelli aracı olarak görünüyor ama ötv'siz tutartan hesaplanıp hesaplanmadığını bilmiyorlar banka kaptı kaskoyu bankayla görüşün diyor hiç birşey anlamadım bu işten

Serebralmipalsi

Size bir daha yazmayacağım...

Yukarıda paylaştım. Hala benden ne istiyorsunuz...

Kanıta gerek yoktur. Hazine Müşteşarlığının duyurusunu uygulatacaksınız diyorum. Hala kanıt diyorsunuz. Başkasının üzerine atmaya gerek yok. Siz inanmadığınız için istiyorsunuz.

Başka sözüm yok, ister indirimli yaptırın, ister fazla para ödeyin...
agbatuu

Komikmiş. Güneşte bende poliçe üstünde engelli aracı yazıyor. Sizde yoksa, bunu ileri sürebilirsiniz...

vNxEKe.png

StratoS

Size bir daha yazmayacağım...

Yukarıda paylaştım. Hala benden ne istiyorsunuz...

Kanıta gerek yoktur. Hazine Müşteşarlığının duyurusunu uygulatacaksınız diyorum. Hala kanıt diyorsunuz. Başkasının üzerine atmaya gerek yok. Siz inanmadığınız için istiyorsunuz.

Başka sözüm yok, ister indirimli yaptırın, ister fazla para ödeyin...[/

Bakın öncelikle bi sakın olun benim burda size hiçbir saygısızlığım olmadı evet mümkün deyip kanıtı paylaşmamak çok saçma geldi onu ifade ediyorum
Foruma cevaplar geç düşüyor ben görmeden yazdım son cevabı..
Burda hepimiz aynı şey için çaba harcıyorken "küstüm oynamıyorum" demek olmaz
Bi haftadır kasko şirketlerine dil döküyorum
inanamamamın sebebi bu çarpık düzen siz değilsiniz
Bi kusurum olduysa da özür dilerim...

Serebralmipalsi

Bakın 20. sayfadan beri yazıyorum belki. Kaç kez yolu ve yaşadıklarımı yazdım. Hazine Müşteşarlığının duyurusunu kaç kaz paylaştım hatırlamıyorum. 2. yılımda ÖTV'siz değerden kasko yaptırdım. Yani 2 kez. Bunları da detaylı yazdım. Siz bana hala kanıt derseniz elbette sinirlenirim. Bana sakin olun falan demeyin...

Küstüm diye birşey de yok. Ben burada gönüllü olarak yol gösteriyorum. Teşekkür edeceğinize sanki yalan söylüyormuşum gibi bir hava yaratıyorsunuz...

Acente ile alakası yok rayiç değerinden değil de ötvsiz değeri üzerinde kasko yaptırdığını iddia ediyorlar

Dediğim gibi, siz bilirsiniz...

StratoS

poliçede engelli aracı yazıyor ama ötv siz araç diye bir ibare yok 2883 tl şuan ne yapmalıyım bankayamı başvurcam hazine müsteşarlığı yazısıyla güneş sigortayamı kaskoyu vakıfbank yaptı

agbatuu

Engelli aracı yazıyorsa ÖTV'siz hesaplanmıştır. Ve size o kadar çıkmıştır. Yapacak birşey yok. Başka bir şirketten teklif alabilirsiniz. Eğer daha uygun çıkarsa, Daini mürtehin değişikliği yaptırtabilirsiniz ve Bankaya bilgi verirsiniz. (Güneş kaskoyu iptal ettirirsiniz. Banka araç kredisine zorunlu kasko isteyebilir ama benim şirketimden yapacaksın diye zorunlu tutamaz.)

Peki biz resimdeki görüntüye maruz kalmaya devam edeceğiz sonuçta..Teşekkürler herşey için..

Serebralmipalsi

Ben resim göremiyorum, bloke ediyor. Resimm netten yükleyebilirsiniz.
agbatuu

Dedim ya, zaten öyle hespalanmış ama size yüksek çıkmış, başka bir şirkettn teklif alın...

Benim kaskoda da engelli aracıdır diyor.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

StratoS

araç değeri 166100 yazıyor kaskoda

Kasko aracın ötv siz tutarından hesaplanacak o zaman olmamış mı
Serebralmipalsi

bunu hangi kasko yaptı 1459 tl ye bi yardımcı olsanız arkadaşlar

GZJO1b.jpg
[/URL][/IMG]

agbatuu

Son kez yazayım...

Eğer kaskoda engelli aracıdır diyip, ÖTV'li tutardan hesaplandıysa, çağrı merkezinden bunun düzelltimesini ve prim iadesi talep edeceksiniz. Yapmıyorlarsa size yazılı(Kanıt) dönmelerini talep edin. Mail atın ve cevap bekleyin. (15 gün cevap verme süreleri) Eğer yine yapmıyorlarsa Sigorta Tahkim Komisyonu - Ana Sayfa başvurun.

Üst Alt