Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hodgkin Lenfoma olan kim var?

Merhaba arkadaslar nasilsiniz dun yani p.tesi 2.kür 4.seans kemoyu aldim çok şükür bir sikinti yok her kemodan bir hafta sonra 5 adet leucostum aşısı yapiliyorum doktor tavsiyesi üzerine her gittiğimde coksukur kan degerleri iyi seviyede cikiyo ve zaman kaybi olmadan tedaviyi alabiliyorum bu hastaligin en onemli ilaci moreldir hic caninizi*Sıkmayın Allah in izniyle atlatacagiz hep beraber herkes kendine cok iyi baksin hepiniz Allah a emanetsiniz tabiki bende :))

@yilmaz1987 Bey Tekrar Geçmiş olsun.

Hodgkin 4.evre için Bende 2.Kür 4.Seans Kemoterapiyi aldım. Kemik iliğinde de tutunum olduğu için Toplam 8 kür 16 seans kemoterapi alacak gibiyim.

3.Kür 5.seans Kemoterapiyi pazartesi günü alacağım inşallah.

Sonraki seansa 3 gün kala tam kan sayımı yaptırıyorum, tahlillerde bazen Nötrefil oranı düşük çıktığı için Leucostim iğne kullanıyorum 2 veya 3 iğne yetiyor.

Bunun dışında seans sonrası 5-6 gün hafif bulantı ve ağız tatsızlığı oluyor sonraki günler hayat normale dönüyor. Bulantı içinse hap kullanıyorum.

Her şeyin hayırlısı inşallah hepimizde iyi olacağız Allahın izniyle.
Allaha emanet olun SELAMLAR

Son düzenleme:
Herkese merhabalar, geçmiş olsun :) en kısa sürede Rabbim'in izniyle hepiniz bu hastalığı atlatın inşallah.
Annem geçen cuma sol kulak memesi ve köprücük kemiği arasında bir sertlik ve şişme fark etmiş dün tanıdık bir genel cerraha muayene olduk ultrason ve tomografimiz var 2 nisan ve 4 martta lenfoma çıkmaması için dua bekliyorum hepinizden :( biraz korku biraz tıkanmışlık biraz ağlama hali var :( Sonuçlarımız olumlu çıkmazsa tavsiyelerinize ihtiyacımız olacak, hayırlısıyla iyi bir sonuç alırsak hepinize moral vermek için yine sohbet etmek isterim. Sevgiler

Bende pazartesi doktoruma gideceğim...
Sedimantasyonum yüksek çıktı... Bakalım... Kan tahliline bakan doktor onkolojiye göster dedi normal seyirinde mi bi baksın dedi...
Sinir oldum....Son tahlillerimde sedimantasyunum gayet iyidi resmen tavan yapmış

Sirine Tüm yazılan mesajları okudum gayet bilinçli ve okuyarak, gereksiz bilgileri çöpe atıp bunları yazanlara kafa tutman çok hoş :) Eminim pazartesi onkolojideki doktor normal seyrinde diyecek

Arkadaslar merhabalar şimdi tanıştım sitenizle anneme 3 gun once yaygin nin hodking lenfome on tanısı koydular.biyopsi ise 4 gun sonra cikacamis. Bu hastalik nedir tedavi olup sifa bulan var mi bu durumdayken henuz belli değil ama sanirsam 3 veya 4 evre
Allah askina bana bir sey soyleyiniz bu hastaligin tedavi sansi nedir ne değildir

Gokmaka Geçmiş olsun.

Önce tanı tam olarak konması lazım. Günümüzde Tedavi oranı yüksek olan bir hastalık türü.
Bende yaklaşık 2.5 ay önce öğrendim lenfoma Hodgkin hastası olduğumu.
Şuan 14 günde bir Kemoterapi alıyorum. Toplam 16 kemoterapi alacağım.Selamlar

Uckun cok tesekkur ediyorum .peki bu hastalik farz edelim ki 4 evre acaba tedavisi var mi ve ben istanbul'dayim burada bildiginiz bu isin erbabi ozel veya devlet hastanesi fark etmez BIR HOCA var mi ...

Arkadaşlar tanidiginiz ve bildiginiz non hodking lenfome olup sifa bulan var mi icim icme sigmiyor ve aglamakli oluyorum kendimi caresiz hissediyorum. ..bana bir yol haritasi söyleyin lutfen VAR MI CEVERNIZDE AYNI HASTALIĞA YAKALANIP TEDAVI OLAN

Uckuma Allah sana da sifa vrrsin kardesim insllaha herkes gibi sende sifa bulursun zannedersem seninki erken teshis. Burada ARKADASLAR BEN YURT DISINDA BU TARZ MAKALE VE BIKIMSEL YAZILARI DA TAKIP EDIP ARASTIRIYIRUM OGREBDIKLERIMI BUARADA PAYLASACAGIM

@Gokmaka Öncelikle geçmiş olsun henüz öntanı konmuş, belki biyopsi sonucu temiz çıkar. Siz nasıl fark ettiniz? Neler yapılarak öntanı kondu?
Benim anneminde sol kulak memesi ve köprücük kemiği arasında sertlik ve şişlik belirtisi ile doktora gittik, elle boyun ve karın muayenesi sonrası batın tomografisi ve boyun ultrasonu verdi. Benim de içim hep huzursuz :( Anneme hasta gibi davranmaya başladım yoruldun mu iyi misin diye soruyorum haliyle psikolojisini etkiliyorum :( tomografi 2 nisan ultrason 4 nisan ultrason sonucu hemen çıkarmış fakat tomografi 10-15 günü bulurmuş tedavi için geç kalınmasından korkuyorum. Kan ve idrar tahlilleri cuma günü çıktı doktor telefonda kan tahlilleri temiz sadece idrar yolları enfeksiyonu var bol su içsin dedi yada beni rahatlatmak için şimdilik bu kadar açıklama yaptı. Tomografi ve ultrasonu mutlaka göreyim dedi. Tanı, tedavi ve süreç konusunda haberleşelim lütfen @Gokmaka Beklemek çok zormuş yüce Rab'bim iyi haber bekleyen herkese o haberi almayı nasip etsin. Sevgiler

@serkan1976 Hasta olan siz misiniz bilmiyorum ama profilinizde sigara içtiğiniz yazıyor :( annemde tiryakilik derecesinde sigara bağımlısı nasıl bıraktıracağım bilmiyorum

Evet bende hastayım ama benim hastalığım çok farklı. Lenfoma ve lösemi değil benimki. Paroksismal nokturnal hemoglobinuri. Ben allojenij kemik iliği nakli ile hastalığı yendim sayılır. Tabi ekstra farklı şeyler çıkıyor şimdi. Graft versus host olayı var. Hepatit b kronikleşti. Karaciğerimde bazı olaylar var. Tedavim devam ediyor hala. 2011 yılına kadar bir fiil sigara kullandım evet ama içmiyorum o lanet şeyi 5 yıldır. Geçmiş olsun. Fazla takmaya değmez arkadaşlar güçlü olun dik durun. Paylaşın...

serkan1976 Geçmiş olsun inanç ve güçlü olmak tüm hastalıkların şifası sizde başarmışsınız ne mutlu size ve sevdiklerinize. Allah tüm şifa bekleyen hastalara nasip etsin. Yeni profil yazısı süper olmuş :) Umarım annemde bırakır tez zamanda :(

Gokmaka

Allah Razı Olsun Gokmaka Kardeşim.
Benim hastalık 4.evrede yani son evre gecikmişim. Ama inşallah sizlerin ve ailemin duası ile Allahın izniyle iyileşeceğim.Non hodkin normal hodkinin bir tık üstü hastalık ama doktorların dediğine göre bu hastalığı tedaviside ileri seviyelerdeymiş. Umudumuzu kaybetmeyelim Yer ile Gökün Sahibi Olan Allahu Teala ( C.C ) ne verirse güzeldir . İnanır mısın bana bu hastalığı verdiği için Allahu TealaYA ( C.C )binlerce şükrediyorum.

ALLAH VAR SIKINTI YOK

Sağlıcakla Kalın.

Allah razi olsun arkadaşlar. Hepinizden annemi safra için götürdük ve kanında tahlillere bakarak var dediler.bu salı da biyopsi çıkacak dediler.

Merhaba Şirine sedimantasyon un neden yüksek çıkmış öğrene bildin mi ?

Geçmiş olsun.

Biyopsiyi için parçayı nereden aldılar
Non hodking lenfomada da tedavi şansı çok yüksek tutulumlar nerede tadavi için önemli bunlar ve Evresi tam olarak ne ?
Hangi grupta A mi B mi yanı gece terlemesi aşırı kg kaybı oldumu ?
Agresif olmayan Non hodking lenfomalar da şansı yüksek fazla takmayın kafanıza.
İstanbul da Çapa hematoloji bölümüne gidebilirsiniz.
Hastane seçiminin pek fazla fark edeceğini düşünmüyorum.
Tedavi şekli aynı kemoterapi ve sonrasında radyoterapi
Veya ikisi bir arada kombine tedavi.

Cumhur kardesim ...gece terlemesi oluyordu ama oyle her gece degil ara ara ve kilo kaybi da yok ...biyopsi de kandan alinmis dediler ama anlamadım kandan biyopsi alıyorlar mi ... CUMHUR biyopsi sonucu bugun yarin belli olur dedi doktor.iste annemin agresif nin hodking olup olamdogini ve erversini bilemiyoruz sabirsam biyopsi belkinedecek ama KILO KAYBI YOK TERLEMEDE HER GECE DEGILDE ARA ARA IKI GUNDE VEYA 3 GUNDE BUR TERLEME

Arkadaslar annemin kandan alınan biyopsiden tam alt evreyi belirleyemedik dedi.o yuzden simdi de kalcadan dediler az once Allah'im hayirlisini verisn ama arkadaslar korktum ya acaba ileri evreler mi ki kandan belli olmadi ne dersiniz yanlis mi yorumluyorum acaba

mlkpmb İnşallah sonuç ne olursa size burdan yazıcam çok teşekkür ederim ilginize.

Gokmaka Kandan biyopsi hiç duymadım. Acaba kapalı biyopsi mi yaptılar? Yani sertlik yada şişlik olan bölgeden iğne ile mı parça aldılar kesi yapmadan? Sirine tam sonuç için açık yani kesi ile parça alınmasının kesin sonucu ve evreyi belirlemekte daha iyi olduğunu yazmıştı. Yanlış bişey yazdıysam uyarın düzeltiyim, kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.

Bizde de kilo kaybı, ateş hiç yok. Sadece bazen terleme ile birlikte sıkıntı oluyordu ama devamlı değil yarı depresyon hali ve yorgunluk vardı. İki gündürde sağ karın üst kısmında ağrı var gaz sancısı gibi diyor annem. Karaciğer tutulumu olmasından endişe ediyorum. Beklemek, teşhis vs derken insan kuruyor dereyi görmeden paçaları sıvama diyor annemde. Kanser hücreleri şekeri severmiş diye okudum azalttırmaya çalışıyorum mesela. Allah'ım hepimize, sevdiklerimize şifa versin inşallah

@insanlarindunyasi evet öyle yazdım kesinklikle açık biyopside diretiyorum...iğneliler zaman kaybından başka işe yaramaz çünkü...
birde boğazımda şiş oldu KKB doktorlarına gidim demeyin anlaşılmaz... Direk dahiliyeye başvurun böyle durumlarda... Dahiliyeciler gerekli tetikleri yaptırdıktan sonra ya hemotoloji yada onkoloji yönlendireceklerdir.

Sirine peki açık biyopsi nasıl yapılıyor? Lokal anestezi yada genel anestezi mi kullanıyor? Ameliyatınızı genel cerrah mı yaptı? Bizim sol tarafta tek bir şişlik var

@insanlarindunyasi GENEL ANASTEZİ YAPILIYOR EVET GENEL CERRAH YAPIYOR... yani bildiğin ameliyat :D benim damarımı askıya almışlar...:D neyse Ben Özel Göztepe Hastanesinde Genel Cerrah Metin Kuş'a biyopsi oldum çok memnunum

Biz Eskişehirdeyiz reçetemiz eczanedeydi ilaçlarla birlikte bugün aldık teşhis/tanı kısmında "akut lenfadenit" yazıyor kontraslı toraks, üst abdomen ve alt abdomen istemleri yazılmış
@Sirine cevabın için teşekkür ederim. Senin bugün kontrolün vardı. İnşallah sonuçların iyidir :)

Sizin doktor ünlüymüş @Sirine survivor Metin Kuş doktorların doktoru abimiz :)

Maşallah diyelim o halde @uckun68 arkadaşım bacanak sana torpil yapmış olamaz dimi :) başımıza gelirse Allah'ın izniyle hepimiz senin gibi hiç hissetmeden atlatırız.

Allah sizden razı olsun hem umut verici yazılarınız hemde neşeli halinizle iyi geliyor sizle konuşmak @Sirine @uckun68 @mlkpmb Telefon elimde hep bakıyorum ne yazmışlar diye

Allah sizden de razı olsun pek bir şey yapmıyorum bildiğim tecrübe ettiğim bir olayı paylaşıyorum

Allah sizden de razi olsun insallah hep guzel haberlerimizi verecegiz burdan..

Sizin sedimantasyon olayi icin ne dedi doktor?

Üst Alt