Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hodgkin Lenfoma olan kim var?

Herkese Selamlar, Sağlıklı Gelecek diliyorum.

mlkpmb arkadaşım şuanda sedimantasyonum 80 den, önce 53'e sonra 34'e en sonda 20'ye düştü bilgi olsun.Doktorum pek sorun olmadığını söyledi. Önemli Olan Kan değerlerin bilgin olsun

Şuan her şey yolunda gidiyor çok şükür.Kemoterapi almaya devam ediyorum.
Ayın 14'ünde 3.Kür 6.seans Kemoterapiyi alacağım sonrasında da PET çekimim var. Hepinizden Dua Bekliyorum.
Şimdiden Dualarınız için çok teşekkür ederim. Hepinizden Allah Razı Olsun. Sağlıcakla

Selamlar güzel haberler verdin bize uckun68 arkadaşım inşallah Allah'ın izniyle yeneceksiniz hepiniz bu hastalığı dualarımızdasınız.

Anneminde bugün tomografisi vardı sabah 9'da. Midesi bulanmadı, bişey hissetmediğini söyledi gayet iyi çıktı odadan. 10-15 gün sonra sonuçları alırmışız. Boyun ultrasonu 4 nisanda. Annem kötü bişey çıkmayacak Allah'ın izniyle diye beni sakinleştiriyor :) Bugün bi kez daha anladım bu hastalığın tedavisi var eğer bu hastalığı bir uyarı olarak kabul edip sağlıklı beslenip moralini sağlam tutar kötü dşeyleri hayatından çıkarıp doktorlarını dinlersen 1-0 önde başlıyorsun. Bir teyzecik vardı mesela 5 yıldır tedavisi devam ediyormuş, artık senede bir kontrolü varmış.

Tüm arkadaşların senede bir kontrol olup, sağlıklı olduğu haberlerini alalım inşallah buradan. Allah yar yardımcımız olsun. Sağlıkla.

Son düzenleme:
Insallah son evrede bile olsa yenilecek Allah dermansiz dert vermesin..Tedavi surecinde de guc kuvvet sabir versin... Hastaligi yendikten sonra da daha saglikli olun bidaha nezle bile ugramasin vucudunuza:)

Arkadaslar bildiginiz bir doktor varsa size zahnet bur sorun dun doktorumuz annem icin sifasi var dedi.ama sanki bizi rahatlatmak icin demiş gibime geldi...annemin ki non hodking lenfome ve evresi 4 dedi doktor. ..sizler ne dersiniz doktorumuz hakli midir cunku bizim.panik halimizi görünce ben bu duruma bagladim.ki insallah haksiizimdir.sizlerin yorumu nedir?Rabbim ummeti muhammede SAFII sifatiyla sifa versin ..tesekkurler simdiden

Annenizin kemiginde veya baska organinda tutulum varmiydi? Emin olun doktorlar icinizi rahatlatmak icin pek bisey soylemez gercekleri soylerler.. 4. Evre de olsa cozumu var cok sukur tedavi sureci yipratici sadece. Benim arkadasim alternatif doktorlari gezdi uygulanan tedavi- protokol yani ilaclar- dozlari ayni oyuzden doktorunuza guvenin ki zaten arastirip gitmissinizdir. Allah acil sifalar versin

Merhaba arkadaslar nasilsiniz nasil gidiyor tedaviler insallah iyidir bende p.tesi 5.yi alacagim insallah Allah hakkimizda hayirlisini versin

Gokmaka

arkadaşım.
doktorunuz haklıdır. şifası var ve biz yaşıyoruz.
daha önce yazmıştım.
biraz gerilere gidipte 110 numaralı mesajımı okursanız sorularının cevabının bir kısmını bulursun.
bizimde başımızdan geçen non hodking lenfoma ve 4. evreydi.
yapacağınız tek şey doktorunuza güvenmek.
hacıydı, hocaydı, koca karı ilaçlarıydı, şifalı bitkilerdi, yakın uzak bir sürü insandan tavsiyelerde, ilaçlarda gelecektir bize olduğu gibi.
hiç birine aldırmayın. gelenlerin hepsini kabul edin, inanın iyilik yapmak istiyorlardır. ama onlar gidince hepsini çöpe atın.
kimseyi kırmayın. kırılmayında. emin olun herşey düze çıkacaktır.
herşey gönlünüzce olsun.

Benim arkadasimda 5. Ilacini aldi. 1 tane kaldi sonrasinda pet ve radyoterapi. Allah hepinize sifa versin

[FONT=sans-serif]Herkese Selamlar, Sağlıklı Gelecek diliyorum.

Şuan 3.Kür 6.seans ilacımı aldım. Kemoterapiye başladığımda 91 kilo idim şuan 100 kiloya yaklaştım yan etki olark sadece 5-6 gün ağız tadım kaçıyor o kadar.Ne yersem demir tadı alıyorum..

Kemoterapinin faydasının [/FONT]
[FONT=sans-serif]kontrolü için [/FONT][FONT=sans-serif]31 Nisan 2016 da pet çekimim var. Hepinizden dua bekliyorum. Şimdiden hepinizden Allah razı olsun. Kalın Sağlıcakla.
[/FONT]

Arkadaslar merhabalar.. YELPAZE arkadasim cok tesekkur ederim yazdiklarin için. ..sizlere anneme NON HODKING demislerdi diye yazmistim fakat bu ön taniymis.yarin annemin biyopsisi cikacak. Ve doktorlar bize dun yuzde 80 marjinal zone lenfome olabilir dediler ama biyopsoyi bekleyelim dediler.ben diger tum raporlari baska bir doktora belki tanırsiniz TAFLAN SALEPCI hoca gosterdim o da marjinal zone dedi.
Acaba bu marjinal zone daha mi agir veya hafif ya da böyle siniflamak yanlis mi arkadaslr ayrıca anneme neden PET CEKTIRMEDILER bunu da anlamadim nedeni ne olabilir acaba biyopsi sonucuna gore mi cekecekler ...YELPAZE arkadaşım inanir msin bunu yasayan biriyle konusmak daha iyi ve inandirici su an senin yazdiklarini okudum da icim 25 gunden sonra ilk kez ohhh dedi.bana bu ani yasattigin icinde tesekkuer.buarada sizin hastalik nasil geçiyor. ..ne asamadsiniz...

Mlkpbm ....UCKUN68. ...YILMAZ ve tum ARKADASLARA ALLAH'TAN ACIL SIFALAR INSLLAH ...ARKADASLAR .dua

Allah acil sifalar versin guc kuvvet sabir versin.. Insallah gelmemek uzere gitsin hastaliklar.. "Artik gayet sagliklisin yilda bir gelmen yeterli " biz de su guzel cumleyi duyariz insallah..

Cok sevindim ..YELPAZE buarada sizin 110 nolu mesaji bulamadım. Siteyi tam taniyamadim nasil bulabilirim acaba o yazdiklalrinizi ve Arkadaslar marjinal zone hakkinda bir bilginiz var mi

İyi geceler geçmiş olsun herkese benim eşime de non hodgkin lenfoma 3. Evre teşhisi konuldu toplam 8 kür kemo alacak diye 1 hafta önce 8. Aldı nisan başında kontrol var inşallah hersey yolunda gider non hodgkin de olsa tedavi şansı yüksek unutmayın Rabbim tüm hastalara eşime şifa versin inşallah Gokmada

İyi geceler herkese sayfa 1 den 13 kadar tümü yorumlarını okudum Rabbim herkese şifa versin inşallah hodgkin de olsa non hodgkin de olsa tedavi şansı yüksek ve burdaki yorumlar içimi ferhlatti herkese iyi geceler dilerim

mlkpmb geçmiş olsun sizinde non hodgkin lenfoma sanırım tedaviniz bittimi acaba durumunuz nasıl gidiyor güzel şeyler duymak bi nebze de olsa rahatlatiyi r Rabbim herkese bizede acil şifalar versin inşallah bir

2012 Yılının mart ya da nisan ayında boynumun sol alt kısmında çapı 3 cm kadar sert bir şişlik fark ettim, yağ bezesidir falan diye önemsemedim sağ tarafta da ufak bir şişlik çıkınca bu yağ bezelerini aldırayım artık diye hastaneye gittim. İnsan 23 yaşındayken hiç konduramıyor galiba kendisine kanser vs, o dönem billboardlarda lenfoma belirtilerini anlatan afişler asılıydı her yerde, bütün belirtilerin olmasına rağmen hiç aklıma bile gelmiyordu en komiği de o billboardların hergün önünden geçiyordum =)
Bir iki ultrason sonucunda lenfoma ön tanısı konuldu ,biyopsi parça alma derken kesin teşhis konuldu Klasik hodgkin lenfoma.
Üniversite hastanesine gittim de ilk bulgular birinci evre gibi gözüküyordu ama Pet ct çekimi sonucunda vücudumun hemen hemen her yerinde lenfoma hücreleri bulunduğu anlaşıldı, sonuç 4. Evre lenfoma .
Hız kaybetmeden tedavi süreci başladı 8 kürlük kemoterapi kan değerlerinin düşmesi ertelenmeler neticesinde yaklaşık 1 yıl sürdü. Hepinizinde bildiği gibi çok eğlenceli bir süreç değil. O bir yıl boyunca kendimi dizilere verdim internetten ne kadar dizi varsa sabahtan akşama kadar hepsini izliyordum biraz garip gelebilir ama hoşuma da gitmeye başlamıştı bu durum sanki hiç normal yaşamamış , sanki hep 15 günde bir kemo ya gidiyormuşum gibi , bütün kemoların bitmesi sonrası çekilen pet ve filmler sonucunda tamamen iyileşmiş remisyon sürecine girmiştim. Şu anda 2016 yılındayız 6 aylık kontrollerim devam ediyor. Arada boynumda ufak tefek şişiklikler çıkıyor ( enfeksiyona bağlı) ama genel durumum gayet iyi nüks falan değil yani.
Bu yazıyı şu sebepten yazıyorum. Tedavi olan hastalığa yakalanan kişiler ve yakınları ( bizimde yasadığımız gibi ) netten araştırma yapınca çok kötü şeyler okuyabiliyor morallerini bozabiliyor. Lenfoma tedavisi olan bir hastalık.
Lenfoma bir kanser değildir, kanser taklidi yapan bir hastalıktır demişti bir doktor gerçekten de öyle
Üzülmeyin niye ben demeyin nasıl grip olup iyileşiyorsak lenfoma da aynı sadece süreç biraz daha uzun.( yazım hataları nedeniyle kusura bakmayın telefondan anca bukadar yazabiliyorum =) )

Ozgecan benim arkadas da non hodgkin.. Tedavi protokolu geregince 6 kur kemo+ radyoterapi tasarlandi. 3. Kemoterapiden sonra kitlenin subsantimetrik yani milimetrik olculere geldigi ( bu da hemen her insanda varmis zaten ) ve tutulumun da sona erdigi gozlendi. Ama sizinki 3. De olmaz 6. Da olur belki 2. De olur kendinizi sartlamayin. Cunku ister istemez kiyas olayina gidiyosun. Ama her bunye farkli yanit veriyo tedaviyem Bidaha olusmamasi icin onlem amacli 3 kemo daha aldi ve radyoterapi alacak sonra bitecek insallah rutin kontrollere gecilecek. Emin olun sizin de guzel haberlerinizi alacagiz buradan , Allah in iznyle. Zor bi surec ama bu sureci daha da zorlastirmak ya da hafig atlatmak sizin elinizde. Zaten arastirmissinizdir burda da arkadaslar yazmisti beslenme, dinlenme ve enfeksiyon kapmama cok onemli..
Yigit Y de ne guzel seyler yazmis insallah sevdiklerimizin guzel haberlerini alalim buradan insanlara umut olacak paylasimlarda bulunalim biz de .

Arkadaslar merhabalar tekrar...malumunuz annemin marjinal zone lenfome ...dun de bt sonucunda kemoterapinin lenf nodlarini belirgin ölçü de azlttigini görmüş doktorlar. ..fakat 2 gündür annemden balgamla karışık hafif kan geliyor hafta sonu olduğu icin de doktora sormadik ama hemsireye Transmisyon gibi bir gargara ilaci vermişler. ...acaba bu kan gelemsi normal midir.ben akcigerden suohelendim ama o da temiz. Cok.sukur bilgisi olan var ki? Hepinize Rabbim sifa versin saglicakla kalinz

Herkese Sağlıklı gelecek diliyorum.

Bugün 4.Kür 7.İlacımı aldım. 31/03/2016 perşembe günü pet çektirdim. Az önce doktor bacanağım baktı sonuca, Çok şükür tedaviye yanıt vermiş vücudum, tutunumlar azalmış. Ancak kesin sonucu yarın doktorum ile değerlendireceğiz. Kesin sonucu paylaşırım.

Kalın Sağlıcakla

merhaba arkadaşlar,
öncelikle herkese acil şifalar diliyorum. benim hikayemde aralık ayında başladı. sağ koltuk altımda farkettiğim şişliğin sabahında doktora koştum. ameliyatla alınan kitle, (genel cerrahiyle bir tane lenf bezim alındı) pataloji sonucu, alt tipini belirleme derken teşhis koyuldu. non hodking lenfoma hem de en agresifi 'burkitt lenfoma' insanoğlunda yayılan en hızlı tümör diye de geçmekte kendileri. elimizde pataloji sonucuyla (ameliyatı yapan cerrahın tavsiye ettiği onkolog) gittiğimiz onkolog muayene dahi etmeden ilacı verince şişliklerin inecek demişti. iyi de şişlik yok ki dediğimde de suratıma bakmadan bir çok yerinizde mevcuttur çünkü çok hızlı dedi. tabiki de oradan kaçtık. hematolog araştırdık aynı gün içinde de şansımıza müsait olan doktorumuzu bulduk. pet/ct, kemik iliği biyopsisi sonuçlarına göre 2.evrede olduğum anlaşıldı. 6 kür kemoterapi kararlaştırıldı. da epoch-r yani doz ayarlanabilir kemoterapi. 21 günde bir 96 saat. 4. kür bitti yeniden pet çekildi sonuç mu herhangi bir tutulumla karşılaşmadılar. tam remisyona girdim şükürler olsun ki. 5. kürü de aldım kaldı bir tane. benim naçizane yeni tanı almış hastalara bir kaç önerim olacak.

hodking ya da hodking dışı olmasından ziyade siz önemlisiniz. hastalık istatistiksel değildir. hasta vardır. yaşam oranlarına ya da evrelere bakmayın. olumsuz konuşulanları dinlemeyin. hastalığınızı iyi tanıyın. bu hastalığı yaşamamış doktorların istatistiksel rakamlarını bir kenara bırakın. mümkünse saçma sapan yorum yapanlarla yada yapma potansiyeli olanlarla görüşmeyin hatta paylaşmayın bile durumunuzu. kahvaltı için dışarı çıkmaktan, film izlemekten, sinemaya gitmekten vazgeçmeyin. mümkünse hayatınızı minimumda değiştirin. insanların sanki sadece biz ölümlüymüşüz gibi bakışlarına aldırmayın. bir düşünün ne zaman mücadele vermedik hayatımız boyunca. bu da onlardan biri. yaşamaktan korkan bir dünya insan var. emin olun bittiğinde daha cesur olacaksınız. götürdüğü şeyler olacak belki ama size tadını çıkaracağınız bir yaşam sunacak.

herkese acil şifalar diliyorum tekrardan. sevgiyle kalın.

[FONT=helvetica]Herkese sağlıklı gelecek temenni ediyorum.
[/FONT]

[FONT=helvetica]Lenfoma hodgkin 4.evredeyim.3 kür bitti.
[/FONT]

[FONT=helvetica]Çok şükür pet sonucu iyi çıktı. Tedaviye yanıt veriyormuş vücut.
[/FONT]

[FONT=helvetica]İnşallah darısı diğer hasta arkadaşlara.
[/FONT]

[FONT=helvetica]Kalın Sağlıcakla.[/FONT]

Hastalık hastası biri olarak kendimde bu hastalığın belirtilerini gözlemliyorum bir kaç doktora gittim bir sonuç alamadım ama yine de içim rahat etmiyor
Burda yazılanları takip ediyorum olumlu yazıları okudukça içim rahatladı herkese Allah şifa versin
Takipteyim

[FONT=sans-serif][FONT=helvetica]Herkese sağlıklı gelecek temenni ediyorum.
[/FONT][/FONT]

[FONT=sans-serif][FONT=helvetica]Lenfoma hodgkin 4.evredeyim.3 kür bitti.
[/FONT][/FONT]

[FONT=sans-serif][FONT=helvetica]Çok şükür pet sonucu iyi çıktı. Tedaviye yanıt veriyormuş vücut.

Pazartesi günü 4.[/FONT][/FONT]
[FONT=helvetica] Kür 8.Kemoterapiyi alacağım
[/FONT]
[FONT=sans-serif][FONT=helvetica]
[/FONT][/FONT]
[FONT=helvetica]Kan değerlerim her zaman kinden iyi çıktı.
[/FONT]

[FONT=sans-serif][FONT=helvetica]İnşallah darısı diğer hasta arkadaşlara.
[/FONT][/FONT]

[FONT=sans-serif][FONT=helvetica]Kalın Sağlıcakla.[/FONT][/FONT]

Arkadasimin tedavi sureci tamamlandi sayilir hamdolsun. Pet cekimi sonucu temizlendigi goruldu. Radyoterapi olabilir belki ama net degil. Insallah sizler de bu haberi alacaksiniz.. Hepinize saglikli gunler diliyorum..

arkadaşlar annem aşırı terleme ateş sonucu gögüs bölümüne yattı 25 gün boyunca ateş düşmedi kemik iliği alındı hodgkin lenfoma teşhisi konulamadı vats yöntemi ile akciğerden parça alınarak biyopsi yapılacak.halen öksürük ve ateş var.pet sonucundada birşey çıkmadı.vücutta beze falanda yok.doktorlar hodgkin lenfoma şüphesi var diyor.diyelim hodgkin lenfoma tedavisi var mı lenfomanın evresi falan varmı bilgi verebilirmisiniz.teşekkürler.

Merhaba..konuyla ilgili ilk doktora gittiğimde benden usg istedi..boyunda sağlı sollu iki şişlik,kilo kaybi haksızlık sürekli uyuma isteği hali sikayetlerim vardı..usg sonucunda hem nodul saptandı hem de sağ üst jigular zincirle 18×6 mm lenf nodlari izlenmektedir diye yazıyor..bu usg sonucuna göreyse hematoljiye yonlendirildim.. sizce burda durum nedir?

Merhaba bana da bir ay önce hodgkin lenfoma teşhisi konuldu 2 hafta önce ilk kemoterapiyi aldım kasiklarimda sol boynumda ve sol koltuk altımda çıktı şu an kasiklarimda ağrı var 8 kur kemoterapi alacağım bu hastalıkta yaşam ömrü ne kadardır ve nuksler oluyor mu? Aydınlatırsanız sevinirim herkese geçmiş olsun

Herkese selam burası uzun zamandır sessiz kalmış arkadaşlar, hepinizin sağlık haberlerini bekliyorum :) Sirine uckun68 mlkpmb Gokmaka yilmaz1987 ve etiketleyemediğim tüm arkadaşlar
Bizim durumumuzu kısaca anlatayım kan, idrar ve üst batın tomografimiz temiz çıktı lakin boyun ultrasonunda şişlik var ama ne olduğu belirlenemedi denildi yani ileri tetkik biyopsi istendi. Biz sonuçlarla profa gittik kendisinin teşhisi tüberküloz :( bizi yine tanıdık enfeksiyon hastalıkları profuna yönlendirdi orda sonuç ne olacak olmadı biyopsi yaparız diyerek. Enfeksiyon hastalıkları doktoruda muayene etti yine aynı sorular kilo kaybı, iştahsızlık, gece terlemesi var mı? Cevap annemde bunların hiç biri yok çok şükür bizim şikayetimiz sol kulak memesi ve köprücük kemiği arasında biri büyük biri minik şişlik :( bazen sıkıntı ve kaşıntı yapıyor. Neyse akciğer ultrasonu ve qantiferon testi verdi. Yine en son bir biyopsi şart dedi. Qantiferon tüberküloz testiymiş devlet ödemiyor özel de yapılıyormuş eskişehirde 2 yer yapıyor biri 275 tl biri 150 tl dedi biz 150 olana güvendik tavır olarak kan verdik şimdi onun sonucunu bekliyoruz bu perşembe alıcaz sonuçları.
İşte böyle dostlar belirsizlik zormuş Allah hayırlı sonuçlar versin beklenir tabii. Tüberküloz testi yaptırdığımız klinik kötü bişey olsaydı 2-3 ayda bi şekilde kendini belli ederdi dedi biraz rahatlattı bizi sağolsun. Tüberkülozunda hala olması ve insanların hayatını etkilemesi ayrı bir şaşırttı bizi tamamen bitti sanırken bakteri son yıllarda yeniden güçlenmiş :( Rabbim herkese şifa versin dua ve sağlıkla

Son düzenleme:
Bizim hastalik sifirlandi hamdolsun. Simdi 20 gun radyoterapi alacak o da isin cilasi diyorlar. Insallah sizlerin de guzel haberlerinizi alacagiz, darisi basiniza..

Bende 17 yasindayim boynumun her iki tarafinda 6mml sislik var ve kasıklarimda cok kucuk sislikler var doktorlara gittim hic biseyin yok diyorlar kan tahlilleride normal cikiyo ama ben anksiyete yasadim kisa bi sure gece terlemesi ates bilnc kaybi istahsizlik bunlari yasadigim icin cok korkuyorum sizdeki sislikler nasildi

Üst Alt