Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı için kök hücre tedavisi nerede yaptırılır?

Buradaki bazı zevzeklere aldırış etmeyin.
Kontrol test sonuçlarınız paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz. Ben de bu tedaviyi düşünüyorum, şimdiden para biriktirmeye başladım bile. Literatürü biraz araştırdım, kafama da yattı.
Tedavi deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler.

Sessiz Dünyalı
zevzek:eek::p
paran cok canın kıymetlı degılse meydan senın
proteın gen kok hucre derken hedıyesı tumor kanser olmada
kım tutar aslanımızı:eek:
yapan zat cem devge ıle bırıkı arastıracak oldum hanı bu tedavı ıle makalesı fılan
uluslararası degıl yerlı makalesıne bıle tesaduf edemedım
bır tek tarıkat uyesı oldugunu okumus hee oldu ıste denıstım
uyesı oldugu tarıkatın yuceltmesı olmayacak sey degıl

cok bılen beyefendı sız ıyı teferruatlı bılıyosunuzya su adamın makalesı rıca etsekte
yuzunu agartsanız adamın burada yerlı yersız hakaretler savuracagınıza:)

Esdesdy
Haydaaaa siz implant olması ıcın doktorlar ısrar ettı demişsiniz ilk yazdığınız zaman seviyesi yüksek degıl mi çocuğunuzun 15 desibel olan kazanca bi 15 desıbel daha kazansanız cihazı mı çıkaracaksınız pek anlamlandıramadım. Yani implant ileri seviyede mi değilmiş testlerı mi hatalıymış yoksa çocuk büyüdükçe gelişme mi oldu aynı zamanda.cihaz çıkarmak için baya bir kazanç olması gerekıyor malum
Umarım güZel sonuçlar olur biz görusmedık henüz ankarada hangi hoca ile görüşsek pek ılımlı bakmıyor tedaviye deneysel aşama patenti makalesi yok deniyor sizlerin yazdıklarından umut ediyorum kızım için bende daha ileriki dönemlerde istiyorum gerçekten sonuç aldıkça bizlerle paylaşmanız çok onemlı teşekkür ederız

Herkese merhaba, en çok da annelere sanırım... Cem Bey ile ben de görüştüm. Asistanı ya da kendisi belki okuyordur burada yazılanları. Doğrusu ben Cem Bey'den şunu beklerdim: Bakın, şu kadar hastaya tedavi uyguladım. Bunlar testler. Konuşma muzları böyleydi. Bu da tedavisi sonrası durumları. Şunda işe yaradı. Bunda şu frekansta işe yaradı, bunda hiçbir işe yaramadı. Bilim budur. Masaya kayıt çıkarmaktır. Dahası, tedavi olmuş çocuklardan, yetişkinlerden iki dakikalık teşekkür, video kayıt almaktır. Şahsen benim çocuğumda iyileşme olsa, cümle alem duysun faydalansın diye doktor ne dese yaparım. İnternete koymasına da gerek yok. Gelen hastalara izletse yeter.
Cem hocam, kıymetli hocam, kimse sizin başarınız için benim kadar dua etmemiştir. Siz bir istiyorsanız, ben bu tedaviniz dünyada ses getirsin diye 1000 hatta, milyon istiyorum. Hem çocuğuma çare olsun diye hem de bir Türk hekimiyle gururlanalım diye istiyorum.

Sizin için bu yaptığınız meslek, araştırma, belki alışılagelmiş bir olay. Bizim için ise sevinç, gözyaşı, ömür boyu şükür sebebi. Değerinin pahası yok.

Eğer bir faydası varsa ve siz bunu iyi anlatamıyorsanız, lütfen daha iyi anlatın, çocuklarımız bu tedaviden bizim şüphelerimiz yüzünden mahrum kalmasın.

KBB proflarına soruyorum. Olumlu yanıt alamıyorum. Ha, KBBcilerin bu konuda bilgisi var mı derseniz, yok. Sıfır. Boş boş yüzümüze bakıyorlar anca. Odyologların tek bildiği ölçüm, cihaz. Esas işitme engelliler onlar gibi geliyor bana. Kulaklarını, gözlerini her türlü umuda, yeniliğe, araştırmaya kapatmışlar. Tek bildikleri şeyle, okulda öğrendikleriyle yola devam ediyorlar.

Böyle şeyler görünce diyorum ki, benim evladım, takar cihazını, pırıl pırıl yaşar. Esas engel, zihni kapatmak, empati yapmamak, gelişmeye sağır olmak.

Umudumu yitirmedim. Biri, buna çare bulacak. Kimin hangi yaşına denk gelir bilmiyorum. Bundan 40 sene önce yapılamayan göz ameliyatları yüzünden, görme engelli kalan kişiler vardı. O zaman görmek nasıl imkansızdı. Şimdi bir ameliyatla çözülen türleri var. Ben çocukken kola şişesi dibi gibi kalın gözlük takan bir akrabamız, önce lense geçti, şimdi çizdirdiği merceği ile kurtuldu gözlükten. Bugünün hakkını verip, her derdi Allah'a teslim ediyorum. Şu sayfaya girip, bir çare umuduyla bekleyen herkesin derdinin kalkması için de peşinen dua ediyorum. O çare elbet gelecek. O güne dek, hayatı kendimize zehretmeyelim.

Cem Bey'den, kanıtlı ispatlı, buraya bilgi paylaşacak herkese de yürekten teşekkür ederim.

Ben aralarda girip, dünyada yapılan araştırmalar hakkında da bilgi vereceğim. Harvard'da da devam eden iki araştırma var. Yenileri de eklendi.

Dilerim Cem Bey'inki herkesten önce gelsin. Duamda ve umudumdasınız Cem Bey.

@veronika06,
bana yazmak ıstedıklerınızı sıte olarak okuyalım arkadasım:)ozel mesaja kapalıyım kusura bakmayın

denızsel de acaıp hulyalara dalmıskıı cem devgeden hasta ılıskısı adına ne cok sey beklıyor ılgı adına
adamın oyle ustun sagırı dururan bulusu vardıysa coktaaan cumle alem duymustu
15 db gıbı bır duymayı ıyılestırme ısı ıle pekte umıt vermıyor
zaten odyo olcumunde 10 15 db sapma olur bunu gozonune getırdıgımız zaman ıs PLASEBOdur:giggle:

@GRAHAM BELL,
Yeni bir kulak yapmayacagina göre atqcagi bir adım hepimize umut olacaktır. Bilginize basvuracaktim ama buna gerek kalmadığı kanaatindeyim. Oldu 👌

@denizsel,

Merhaba @şenay123 kullanıcı isimli bir anne kızında 2000 3000 4000 frekanslarda iyileşme olduğunu yazmıştı ben de bunu gecen ölçüm de odyologa sordum yüksek frekanslar çok iyi ve konuşma frekansları istenilen frekanslar olduğunu söyledı bana denemeye değer bi tedavi diye söyledi ama siz gittiğinizde pek tatmin olmamışsınız bize görusmenızı anlatır mısınız zaten yaptıran herkes kesın sonuç var demiyor bunu göze alarak yaptırdık iyileşme böyle oldu şöyle oldu diye anlatıyor tedavi ile ılgılı çocuğunuzun kaybı ne kadar kulak içi sensorıel kaybın sebebi çokmus ılla sadece tüycükler değilmiş bunu anlamak ıcın kulak ıcıne bakmak gerek dıuor doktorlar kulak ıcını görmedıklerı ıcın de sensorıel kayıp olarak gecıyor inşallah bi an önce kesin sonuç veren tedaviler gündeme gelir

Bir de şu var evet odyograma on onbes asagısı duyma var yazmıs arkadaş ama anlamlandırma ve sesı yüksekten duyma farklı bişey anne yazmıs cihazda ayarları yaptırdık 15 desıbel kazanç sağlandı diye güZel sonuçlar biz normal işitenlere göre az gelıyor ama ıkıncı üçüncü dozu uygulamak ısteyenler varmıs bilmiyorum inşallah gerçeklerdir ki Cem bey de Yani isim yapmıs bir doktor niye kendısını rıske atsın doktor olarak uğraşıyor bi cabası var baska kımse yok su an Türkiye de bu ısle uğrasan herkes burun ameliyatına yüklenmıs kulakla uğrasan bir doktor var Cem bey ve hangi doktora Cem devge yi söyledıysem evet biliyoruz iyi bir doktor bu konuda diyorlar ınsallah daha iyi sonuçlar alanlar olur bılgılenırız

Kök hücreden başka ses getiren bir sonuç var aslında. Yurtdışında gen tedavisi başarılı oldu ve hiç duymayan çocuklar işitmeye başladı. Küçük bir grupta yapıldı. İhtimal deney grubu genişleyecek.

Burada kaç kişi gen testi yaptırdı? Belki de bazılarının genlerden kaynaklı sorun, kendinin bile haberi yok.

Diğer taraftan eğer biri, çocuğunun- kendisinin odyoloji raporlarını foroğraflarıyla paylaşırsa 15 desibel’i asla küçük göremem. 40 db olan hasta 25’e düşerse, kulaklığı çıkarır.

65 db, 50’ye düşerse, evde, odada takmaz. Çünkü konuşma muzu içine girer. Yakın gözlüğü misali, lazım oldukça takar.

Ama fazlası kayıplar için 15 db sahiden şu an yeterli bir umut bile değil. Fakat birinin işine yaramayan kimsede işe yaramayacak diye düşünmek de doğru değil. Kayıplar çeşit çeşit. 15 db’i küçük göremem.

Şunu da yazmak isyerim.

120 db kaybı olan bir bakmışsın gen tedavisi ile duyar olmuş. Ya da Elen Musk’ın geliştirdiği çip ile duymaya başlamış. Azıcık kaybı olana ise o şifa nasip olmamış. Kimin şifaya erişeceğini biz bilemeyiz. En azından ben böyle düşünüyorum.

Umudu kaybetmek yaşayan insana yakışmaz. Nietche, “umut kötülükleri anasıdır” diyebilir. Ben de “umut olmasaydı, ne antibiyotik, ne ağrı kesici ne aşı bulunurdu” diyorum.

Karışık yazdıysam sonuç:

Cem Bey’e gittim. Henüz ikna olmadım.

@veronika06,

yenı kulak yapmak ancak tanrının ısıdır sıradan kuldan bu beklemek abesle ıstıgal oldugunu bıle bıle boyle cumle kurmak

Merhabalar, beş yaşından beridir işitme cihazları kullanıyordum,her iki kulakta da sensörinoral sinirsel işitme kaybim vardı,Cem hocamla tanıştıktan sonra hayatımın mucize gibi değişmesine şahit oldum , çocukluğumdan beri tek hayalim yeniden cihazlar olmadan duyabilmekti,evet mucize ve dualarım gerçekleşti.İlk ameliyat olduğumda duymaya başladım ,eskisinden daha iyi algılamaya ve beynimin rahatladigini hissettim,duyma oranında olumlu kazanclar elde ettik.Olmadan önce ne çok umutlu ne de umutsuzdum ama herşeyden önce inancliydim ,Cem hocama hayatıma muazzam bir şekilde dokunduğu için ve bu süreç boyunca ilgi ve alaka ile sonsuz desteklerini için çok teşekkür ederim,iyiki varsınız,hayat bir mucizedir yeterli umutsuz olmayın ,herkese sifa ve umut ışığı olması dileğiyle,bence kesinlikle denemeye değer,eğer küçük de olsa umut ışığı varsa ...
Bana ulaşmak isteyenler için bir mail adresi bırakıyorum daha sonrasında özelden iletişime geçebilirsiniz...
dincgamz@gmail.com
Gamze
Sevgilerimle...

@nailart,

Yeni bir üyelik, 1 mesaj, ve mail bırakıp iletişime davet etme.

Biz kullanıcılar tarafından gönderdiğin mesajın anlamı şu : cem hocan kimse onun reklamını yapıyorsun yani ticaret.

Beklentimiz şu . Varsa kamu hastanesi ve doktoru paylaşman ve tecrübenden bahsetmen. Özel'e veya mail'e davet etmemen !

@looklikepearl,

Merhaba, Çin’de yapılmış. Araştırma sonucu Lancet dergisinde yayınlandı. Bu demek oluyor ki, haber uydurma değil gerçek. 6 hiç duymayan çocuktan 5’i duymaya başlamış.
Konuyla ilgili bir haberi paylaşıyorum.

@denizsel,

Çok teşekkür ederim cevabınız için,haberi de okudum sonuclar gayet olumlu,umalim ki en kısa sürede şifa olsun benim kızıma da ihtiyacı olan herkese de

@Esdesdy,

Merhaba niçin son yorumunuzu sildiniz acaba size bır soru sormuştum ordan farkettım tutarsızlık vardı zaten yaptığınız yorumda fake yorumlar yapıp ınsanların umudu ıle oynamak su mübarek zamanda ne kadar doğru gelıyor size çok afedersınız ama bi öyle diyosunuz çocuğunuzun kaybı için sonra da baska türlü bir yorum yapıp kafa karıştırıyorsunuz tutarlılık durumu şüphelendiriyor ınsanı en son buraya görüşmesinden tatmın olmayan bır anne yorum yaptı ve girdiniz yorumu okudunuz anneye tedavıyi yaptırıp çocuğunuzdaki durumu paylaşmanız gerekırken siz yorum silip kafa karıştırıyorsunuz parasını gectık evlatlarımız ıyı olsun dıye her yola koşturuyoruz umut ediyoruz inanmak istiyoruz yaptırdık diyenlere burada paylaşanlara evet herkeste işe yaramıyor bunu da kabul edıyoruz ama hıc degılse yaptırdık dıyenlerın yorumunda bi tutarsızlık görünce de nasıl ya diyor insan yorumunuzu sildiğiniz için bunu yazmak istedim Allah herkese şifa versin

Üst Alt