Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme sorunları olan kim var?

Bende varım:)Tüm sagırlar toplandık:)

Bende varım ama benim asıl engelim spastik bedensel engelliyim ama işitme sorunumda var 4 yaşlarında kabakulak geçirmişim 21 yaşına kadar işitme cihazı kullanmadım okurken ilkokuldan üniversiteye kadar çok zorlandım aynen bende dudak okuma kabiliyeti kazandım kaybım orta derece çok azda olsa duyuyorum şükür ama hakketen çok zor bi yaşam geçirdim işitme cihazı kullanana kadar şimdi bankada engelli kadrosunda çalışıyorum arada bir zorlansamda işitme cihazı taktığım halde sorun olmuyor evlendim eşim sağlıklı çok şükür engeli yok benim pilim bittği zaman bu durumdan eğlence bile çıkartabiliyorum pilim bitti deyince ne sen pille mi çalışıyon diyenine bile rastladım hayat herşeye rağmen güzel:):D:cool::eek::p;)

merhabalar aynı sorun bende de var :) küçük yaşlarda geçirdiğim hastalık sonucu solda ileri, sağda ise orta işitme kaybı var sadece sol kulağımda dijital cihaz takıyorum. yaş 27 özel sektörde 5 yıldır yazılımcı şirkette çalışıyorum. işaret dilini bilmiyorum ama dudak okuyorum :) herkese saygı ve sevgiler..

Pardon ne dediniz duyamadım?Çünkü ben de sizden biriyim ;) 8 yaşındayken merdivenden düşme sonucunda yaşadığım kazada sol kulağımdaki işitme sinirleri tamamen öldü hiç duymuyor.Sağ kulağımda ise 14 yaşında ani işitme kaybı yani bilateral ileri derecede sensörinöral işitme kaybı oluştu.İşitme cihazıyla sesleri duymama rağmen bazı sesleri anlayamıyorum, özellikle arkam dönükken.Cihazsız ise megafonla konuşsalar gene duyamam.Dalga geçen olursa sizle sakın ciddiye almayın TIN deyin geçin kory16 gibi.Hayatı doya doya yaşayın.Engelli olmanız hayatı yaşamayacağınız anlamına gelmez.

bnde gaziyim kulakları doğuda kaybettim cihazla idare ediyoruz şimdilik

Geçmiş olsun satlas.

Ben de işitme engelliyim. Irsi türden , zamanla ilerledi. Şu an 95 db e kadar düştüğü var. Biraz dudak okuma ve işitme cihazlarıyla idare ediyorum. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

Selam bende varım sonradan oldum bende kulak zarları deilkti akıntı vardı tedavi etmedım işitme problemım çıktı artık tedaviye geç kalmışım önceden tedavi olsaymışım iyileşecekmişim sağlık olsun diyecem ama komik olacak::)9 hayırlısı olsun diyelim bu arada ben 2009 da sağ%80 sol%65 duyma kaybım vardı ama heyet e bana%26 verdiler bu konuda benı bilgilendirebilirsenız sevinirim.

selamlar tüm işitme engelli dostlara bende işitme engelliyim 7 yaşında geçirmiş olduğum menenjit hastalığından dolayı iki kulağımda duymamakta ancak düzgün konuşabiliyorum allah hepimize acil şifalar versin sevgilerimle.

bende varım arkadaşlar 20 yaşlarından başlayarak uzun süre tedavi ve bi takım amaliyatların sonu ileri derecede mixtip işitme sorunum var işitme cihazı kullanıyorum ve gayet düzgün konuşa biliyorum ve tüm işitme sorunu olanlara geçmiş olsun diyorum

benide üye edin külübünüze :)

ne olmuş yani duymuyorsak :)

el,ayak,kol,bacak,göz,aklımızı verene şükürler olsun.hayat duymak değildir.bakmayın siz hayat duymaktır diyen, kesinlikle işitme cihazı satan firma sahibidir :)

Bende varım. Benim annem, babam ve kardeşim işitme engelli ben normalim. Ama çocukluğumdan bu yana onlarla yaşadığım için ileri derecede işaret dili biliyorum. Sizlerin sessiz dünyasını çok seviyorum. Ankaradan katılıyorum. Bende MS hastasıyım. Keşke bende işitme engeli olsaydım çünkü benim hastalığım sizinkine oranla daha ağır benim hiçbirşekilde grip olmamam gerekiyor.

...ansızın...;

:D:D:D yoruma bayıldım..

benide aranıza alın...

Az daha maşallah diyecektim:) İnş sayımız artmaz.

:D:D mesut maşallah diyelim napalım yalanmı? kimler varsa yazdırıo ismini işte...

bende işitme engelliyim konuşmam da düzgün hayatımda

Bende varım, 7-8 yaşlarında geçirdiğim bir trafik kazası sonrası sinirlerde yıpranma oluşmuş. Bu nedenle sinirsel işitme kaybı mevcut bende de. 3 yıl öncesine kadar cihazsız idare ediyordum fakat 3 yıldır cihaz kullanıyorum sağ kulaktan kanal içi CIC.
Aynı zamanda da 10 yıl önce böbrek nakli oldum kullandığımız kortizonlu ilaçlarında işitme kaybını artırdığı söyleniyor. Öyleki nakilli böbrekle ilgili kontrole gittiğimde zaman zaman benim gibi işitme cihazı kullanan yada kullanmayan fakat işitme kaybı olduğunu belirten hastalarla karşılaşıyorum...

sessiz38 kardeş benim babamda işitme engelli bende ruhsal engelliyim kayseride ikametgah etmekteyiz

Firdevs Maşallahın tuttu:D Evt Duymak yok bağırtmaya devam:)

benim5 yasında sağda 60 solda 9o işitme kayıplı oğlum var cihazlarla duyabiliyor ve konuşabiliyor.doğuştan ve genetik bazı harfleri çıkaramıyor ve dikkat dağınıklığı var. okusun iyi bi yerlere gelsin istiyorum sizce bu mümkün mü.çok şey mi bekliyorum

arkadaslar buraya yazsınlar herkes hangi gihaz daha kaliteli hangi marka güzel herkesin bi cihazı var kim rahat duya biliyor kim daha rahat dumaya biliyor herkes aldıhın markalarını yazsınlar memun kalan cihazlari yazın memun kalmayanıda yazın herkesin bilgisi olsun...

kimse yokmu;

niye olmasınki?
herşeyin başı azim olur eminim ki olur.

Bende varım... Doğuştan bilateral ileri derecede sensörinöral işitme kaybı.

bilateral çok ileri derecede sensörinöral. 6 yaşından beri.
bir kulak dijital bir kulak koklear implant.
konuşma normal.
üniversite mezunu. çalışıyor.

Selam.ben ismail.Ben de yeni üye oldum.10 yaşımda ailemin (%35-40 civarıy-mış- o zamanlar) farketmesi üzerine bazı doktorlarca sebebi bilinemeyen,bazı doktorlarca da sinirsel olarak işitme kaybım var :) 6 yıl boyunca kulak arkası kullandım.17 yaşımdan itibaren kulak içi kullanıyorum.18 yaşıma kadar %55 e kadar çıktı işitme kaybım.Şu anda 22 yaşındayım.Son 4 yılda %75 oldu her iki kulakta da ortalama.Üniversitede 2.senem.Düzenli sporunu yapan,genellikle beslenmesine dikkat eden ve hiçbir şekilde ve hiçbir zaman sigara&alkol TÜKETMEYEN bir arkadaşınız,kardeşiniz,oğlunuz,abinizim :) Konuşmak isteyen arkadaşlar profilime girip facebook(web sitesi kısmımda) ve ya msn üzerinden ulaşabilirler.Teşekkürler,iyi forumlar.

işitme sorun olanlar kimler acaba?

Bebekliğimde geçirdiğim ateşli hastalık nedeniyle sağ kulağımda sensörel tipte %85 oranında işitme kaybım vardır. Tedavisi mümkün müdür?

Üst Alt