Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme sorunları olan kim var?

Bende çınlamadan şikayetçiyim çınlama artınca işitme kalitesi azalıyor ,yorgunluk uykusuzluk sevmediğim ortamlar arttırıyor antioksidan haklısın sigara içmek işitme kaybını hızlandırır demişti vakti zamanında bir doktor :D

merhaba

merhaba arkadaslar ben de isitme kaybı yasayan bir ınsanım ve su an kulak arkası cihaz kullanıyorum.ben su ana memur olarka calısıyorum yani diger ınsanlarla ıletısımım ıyı.benim aramak ıstedigim kulak cıhazlarıyla ılgılı bilgileri olan arkadsların bana cıhazlar hakkında bılgı vermesı.
su an yenı cıhaz alacagım
bilgileriniz ıcın tesekkur ederım

Mesaj konusu: [Soru] Oticon, Starkey, Phonak ile Phonomed işitme cihazını karşılaştırabilir misiniz

Bu baslık zaten sıtede var, eger arattırırsan bulabılırsın sorularınızı sorun bıldıklerımızı yazrız

surveyor_izmir'e....

size iki adet mesaj gönderdim.. ancak mesajımı almadığınızı yazıyorsunuz.. özel mesaj kutunuz dolu olabilir sanırım..

özel mesajdan msn adresimi göndermiştim.. ama eklemediniz...

görüşmek üzere.

coclear implant

selam bende varımm:))sanki bende varım derkenn oyuna katılıyo gibi oldu değilmi:)bakıyorum herkes küçükken geçirmiş bunları bende 17 yaşında ani işitme kaybıyla başladı %100 kayıp.ama dudaktan anladımm allahın vermiş olduğu bir yetenek bence.sonra ameliyat ve implant şükürle olsun şimdi çok iyimm.kendimi engellide görmüyorum.evliyim eşimde yok bir engel.bir oğlum var.işte böyle.önceleri evlenmekten çocuk sahibi olmaktan korkmuştum çouğum olrda onu duyamassam diye.ama allah dağına göre veriyo hrşeyii.bugünkü herşeyimze şükürler olsun.tşk ederim allahımm:)9

hosgeldınız melıke aman masallah dıyım ımplantınıla mutluluklar dılerım cok guzel oluyor duymak ama kısmet ısı

shukufe çok tşk ederimm.evet gerçekten duymak mükemmel.allahımm kimseyi hiç bir organından mahrum bırakmasın.zaten burada öyle şeyler okudumm ki halimize şükretmemiz gerekiyoo.herşey gönlünüzce olsun:))

Selam Melike,

Bende bu siteye yeni üye oldum. 24 yaşındayım.Benimde sağ kulağım duymuyor..Çocuk yaşlarda geçirdiğim ateşli hastalık sonucu sağ kulağım hiç duymuyor.Sol kulağımla çocuklugumdan beri herşeye tepki veriyorum.Üniv.öğrencisiyim,özel sektörde çalışıyorum.ve ben söylemesem insanlar tek kulakla duyduguma inanmayacaklar.günlük yaşantımda tek karşılaştıgım sıkıntı biri kulağıma birşey fısıldamak istediğinde hemen diğer kulağımı ceviriyorum.bu da karşı tarafta şaşkınlık yapıyor.

Allaha şükürler olsun bir sıkıntım yok ama geleceğe yönelik sıkıntılar yaşıyorum..İleride evlilik yapmaktan cocuk sahibi olmaktan korkuyorum.ya cocuguma da böyle bir etki yaparsa,yada evlenceğim insanın tepkisi tek kulaklı olmama ne olacak cok merak ediyorum.şuan bir aday yok ama :) ileride karşıma cıkacak insan bana nasıl bir tepki verir bilmiyorum.Burda ki herkese selamlar

selam ebru24:)

ebru merhaba canım.hoşgeldin bu arada hayırlı olsun üyeliğin.)ah canım benimm hiçbirşey dert değil inan bana helede eşinii severek evlenirsen .bende senin gibi aynı korkuları yaşadımm ama gereksiz korkma :)allah yazdı ise sorun bile olmaz bunlar eşler arasında merak etme:)kii senin tek kulak ben ikisede sıfır ama imlant oldum zaten fakat cihazımı çıkarınca bomboşş ne yapalım allah tan gelene boynumuz kıldan ince güzelimm.fakat cihazımla şükürler olsun dedğim gibi ben açıklamasam kimse anlamıyorr.umarım sende sever evlenirsin mutlu bir yuva kurarsınn.alah gönlüne göre versin.sevgiyle kal:)

bende engelliyim az işitiyorum ama anlama bozuk dudak okumasından anlıyorum konuşmam iyi işitme cihazı kullanmıyorum

doguştan tek veya iki kulağı olmayan işitme kaybı olan arkdaşlar

mrb arkadaşlar öncelik bu siteyi kuranlara teşekkür ederim.bazı arkadaşlar sonradan işitme yetisini kaybetmiş kimiside doğuştan hepimize öncelikle allah şifa versin duymamak dünyanın en büyük ve en kötü işkencesi olması gerek. az veya yeteri kadar duyan ancak tek veya iki kulağı olmayan arkadaşlar fiziksel görünümünden dolayı dalga geçilmesi onlara acınacak gözle bakılan, sırf bu yüzden yanlız bırakılan insanlar olması biz engelli insanları kendi engellerimizden daha kötü bir durum olamaz.
şu yarişma programında olan Evren'nin bütün engelliler için nekadar büyük bir öneme sahip olduğunu söyelmek isterim bizm dışımızdaki sağlam insanların engellire bakış açısın birazda olsa değiştirebildiyse ne mutlu bizlere unutulmamalıdırki bügünün sağlam insanları yarının engellileri olabilirler

buyucu hosgelmıssın nıyı ole dıyosun bızden sızden ole laf olurmu neyseee :lol:

işitme engelliyim

bi ben eksik tam oldu galiba:)))))

merhabalar arkadaşlar ben fa lıyım son birkaç yıldır işitme sorunu baş gösterdi sol kulağımda %50 kayıp var anlamada bozuk işitme cihazı verdiler ama ben cihazla rahat edemiyorum devamli ses yapıyor son 8 aydır birde sol kulağıma çınlama musallat oldu bir türlü çare bulamadım hepimize büyük geçmiş olsun allah sabrını verir inşalah

efe ısıtme cıhazının kulak kalıbını guzel yapmamıslardır tekrar yaptır ıyı bır odyometrıste kalıp tam oturursa bırde cıhazın ıyı ayar edılıp dıjıtal yenı teknolojı olurda bu sorununu cozer
ısıtme sevıyenden memnun olmalısın dudak okumaya gayret et50 desı ıyı bır ısıtme cogunluga gore
kulak cınlaman ıcınde stresten kafeınden uykusuz kalmaktan kacın
ben cıhaz takmazsam hıc ses duymuyorum hayatımda hıc televızyonu telefonu anlamıs degılım dudak hareketlerıyle anlıyorum konusmayı

Sıkıntılı günler..

Herkese selam.Ben 4 yıl önce sol,8 ay öncede sağ kulağımı kaybettim.Fiziksel hiçbir neden yok.33 yaşımdayım.Benim için çok büyük bir yıkım oldu.2 çocuk annesiyim.Yaşamımı kulak arkası cihazlarla sürdürmeye çalışıyorum.İşitme engelli olmaya alışıyorum,ancak esas derdim işitme kaybına bağlı baş dönmeleri,mide bulantıları. :cry: İlaç kullandım 3 ay.Ara verdim bir problem yok.Ancak ara ara birden mide bulantısı,baş dönmesi yaşıyorum.Bu beni kulaklarımı kaybetmekten daha çok yıprattı.Çınlamalar da cabası.Bazen delirecek gibi oluyorum.Çok asabileştim...Kafam sürekli bir fanusun içinde sanki.Çok bunaldığımda acaba duvarın birine bir kafa atsam rahatlarmıyım diyorum içimden. :? Ben yaşadığım sıkıntıları,ancak benim gibiler anlar fikriyle buradayım.Meniere rahatsızlığı olan arkadaşlar bana tavsiyeleriniz ne olur?Psikoloğa gitmek faydalı olurmu dersiniz?Zira benim işitme kaybım psikolojikmiş???Herkese sevgiler.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

hos geldın bılgen menıere hastalıı hakkında bılgım kısıtlı olsada psıkolojık bır hastalık olmadıgını bılıyorum unıversıte hastanelerınde ogretım uyesınden randevu alıp tam tetkık tedavı yapmıssınızdır umarım
sagırlık acı verır ustune bıde menıere zor allah sabır versın
ne olur ıkı cocugunuz ıcın kendınızı bırakmayın kendınız ıcın olmasadadunyaya gelmelerıne sebeboldugunuz o masumlar ıcın ıyı olmaya ayakta durmaya gayret edın

Teşekkürler shukufe.Meniere zaten işitme kaybımdan sonra çıktı.Psikolojiyle olan ilgisini bende çok bilmiyorum.Ama sinirlendiğim zaman kulaklarımın çınladığını ve baş dönmelerini tetiklediğini çok iyi biliyorum. :( Çocuklarımı çok seviyorum.Ve Allaha bana çok daha zor hastalıklar vermediği için şükrediyorum.Zira ani sağırlık gibi,ani körlük,ya da felçler de olabiliyormuş.Öyle olsaydı o bebelerim ne yapardı??Evlatlarım herşeyim.Elimden geldiğince anneliğe devam etmeye çalışıyorum.Ancak engellilerle yaşamak zorunda olanlara da iş düşmekte.Çocuklarımdam bişey bekleyemem küçükler henüz.Ama diğer insanlara çok iş düşüyor.Bu noktada ben doğuştan engelli olanların daha şanslı olduğuna inanıyorum.Varlığını bildiğiniz birşeyi kaybetmek çok üzüyor insanı.Ve tabiki içinden çıkılması zor durumları daha fazla yaşıyoruz hayatımızda.Tekrar ilginize tşk.

1961 yıllarda 4-5 Yaşlarında boğmaca hastalığına yakalanmışım. Sağ kulağımda iltihaplanma olmuş,babamda hastaneye götürmüş ve hastanedeki ermeni doktor bu akıntıyı bahane ederek, kulağımın zarını,örs,üzengi kemiklerini beni bağırta bağırta ucu sivri penselerle sökerek aldı. Hastaneden çıktıktan sonra beni Ankara Numune Hastanesine götürdüler. Orada şu anda adını bilmiyorum bir doktor babama daha önceki doktoru mahkemeye vermemi istdi. Babam küçük bir memur olduğundan bu işe girmedi ama, İlahi adalet o doktorun cezasını verdi. Kanser oldu acılar içinde öldü. Çocukluğum çok acılar içinde geçti. İnsanlardan hakaretlerinden ikinci plana atılmaktan çok ezildim. Kendimi zorlayarak bu halimle liseye kadar geldim. Babam kulak arkası cihaz aldı. O günden itibaren sınıflarımı doğrudan geçtim. İlk imtihanımda da Öğretmen okulunu kazandım ve hiç kalmadan da okulumu bitirdim. Okulu bitirdiğim sene öğretmen olarak atandım ve 3 sene sonrada müdür oldum. Şu anda 30' uncu meslek hayatımı yaşıyorum. Kulak sinirlerim tamamen sağlam. Sol kulağım %80 işitiyor. Sağ kulağım %25 seviyesinde işitiyor. Halen kulak arkası cihaz kullanıyorum. Arkadaşlar cihaz markası ve özellikleri konusunda da yardımlaşırlarsa mutlu olurum. Selam ve sevgiler....

merhaba ben de işitme engelliyim ama normal bir insan gibi konuşabiliyorum....

merhaba arkadaslar

bende 6 yasinda atesli bir hastaliktan dolayi iki kulagimdada isitme aleti kullaniyorum su an 35 yasindayim konusmayi ogrendikten sonra gecirdim bu hastaligi 6 yasindan bu yana isitme kaybim daha cok artti ama halen kulak arkasi cihazlarimla duyabiliyorum bende araniza katilmaya karar verdim canadadan sevgiler saygilar

annem isitme sorunu yasıyor 99 gölcük depreminde enkazda kaldık bize bise olmadı ama dayım ve ailesini kaybettik... depremi yasamak enkazda kalmak ve can insanlarını yitirmek anneme agır geldi sürekli kulak kasıntısı ve ugultular oldu sonuç kireçleme.. kulak arkası cihatla sorunu en aza indirgedik.. doktor sonun sagırlık diyor.. herkese hayırlı şifalar..

merhaba bende de sağ kulak işitme kaybı var aynı şekilde olan arkadaşlarla birebir aynı ufak zorlukları yaşadığımı anladım. Ama genel hayat çerçevesinden bakılırsa birşeyleri işitebiliyorsak bence o kadarda kötü değil. Halimize çok şükretmemiz lazım.

implant

Merhaba Melike
İşitme engelliyim ve bu yaz 2 doktora gittim.Biri hemen implant dedi,öteki biraz daha bekleyelim dedi.Kafam karıştı ve bu işi araştırmaya başladım.İşitme cihazıyla duymaya çalışıyorum,ama kaybım çok olduğu için anlamakta zorlanıyorum.Yazdıklarınızı okudum.Sizden sağlıklı bilgi alabileceğimi düşündüm.Ameliyattan sonra sesler gerçekten anlattıkları gibi çokmu değişik eskisinden?Zorlandınızmı adapte olmada?Eskiye göre dahamı iyi anlıyorsunuz?Benim için bu soruları yanıtlarsanız çok sevinirim.Çünkü ben implant için karar aşamasındayım.Yaşayan daha iyi bilir mantığıyla size sormak istedim.İlginize teşekkürler.[/c

merhaba bilgen

benn implant olalı 9 yıl oldu.çok şükür allahıma her hangi komplikasyon olmadı.valla ben gözümü karartıp olmuştumm kii o dönemden bu döneme eminimm herşey daha bir kolaylaşıpp değişmiştir ameliyat yönünden.ya neden korkuyorsunn kii kaybedecekk neyinn varr:)belkide kazanacaksınn demii.ameliyatt evett çok kolay değil ama çok zorda değil.her güzelliğin bir sıkıntısı oluyo maalesef.valla herşeye adapde olman hah süper duyuyorum konuşuyorumm demen altı ay ile bir yıl arasıı değişirr.zaten dr elinden gelenii yapıyoo gerisi seninn istek ve arzuna kalmışş.gelelim seslere ee ilk duyduğunda bir gariplik tabiki oluyoo benn sonradan işitme kaybı olduğum içinn çoğu sesleride biliyordumm biraz mikrofonik geldii.ama şuan oda yok gibi.herşeyy güzel.bencede oll ameliyatıı.ankarada isen hacettep yii tavsiye ederimm.herşey gönlünce olsun.umarım sorularının yanıtını vermişimdir.sevgiyle kalın hepiniz arkadaşlarr:))

Tekekkür ederim melike72.Ben de senin gibi sonradan işitme engelliyim.4 yıl önce sol,1 yıl önce sağ kulağım gitti birden.Yani sesleri tanıyorum,konuşabiliyorum.Bu bizim için avantaj biliyorum.Bu ameliyat GATA'da yapılıyor.Eşim askeri personel benim.Şayet karar verirsem orada olacağım ameliyatı.Tüm olumsuzluklara rağmen hayatı sevmek ve ona sarılmak zorundayım.Çünkü 2 tane küçük cocuğum var.Daha iyi duymak ve anlamak için gereken herşeyi yapmak zorundayım.Tabi önce kendim için yapmalıyım bunu.Allah hepimizin yanında olsun.Sevgiler.

:))

haklısın bilgen bizim en büyük avantajımızz seslerii tanımamızz.allah bağışlasınn çocuklarınıdaa yuvandan huzurda eksik olmasınn.evet onlar içinn yapman lazımm.allah korktuklarını yaşatmasın umarım herşey gönlünce olur.ben korktuğum için evlenmek ve çocukk çok uzak diyordumm ama çok şükür allahıma öyle değilmiş benimde bir tane oğlum var allahım bağışlarsa.senin eşin yine yaşadıklarına tanıklık etmiş.benim eşimm benii böyle tanıdı.sevgiyle kal.ama muhakkak araştırr umarım iyi sonuçlar alırsınn banada iyi haberlerini mutlaka ilett.))

Selam Melike.Alakana teşekkürler.Ben senin hikayeni çok merak ettim biliyormusun.Buralara göz atmaya başlayalıda çok olmadı,belki anlatmışsındır ama görmedim.Kısaca özetlesene bana.Benim hikayem garip.4 yıl önce sol,1 yıl önca sağ kulağımı kaybettim.Hiçbir nedende bulunamadı.Ama Meniere diye bir hastalık var,ondan çok çektim geçen yıl.Şükürki ilaçları var.Başdönmesinden,mide bulantısından kafamı kaldıramıyordum.İşitme cihazı kullanıyorum ama yeterli olmuyor.Birebirken anlaşabiliyorum sadece insanlarla.Örneğin televizyondan,müzikten hiçbirşey anlamıyorum artık.Geçen yıl 75-80 db iken kulaklar,bu sene 88-90 db olmuş.Sanırım zaman içinde sıfırı bulacağım.Biyonik kulak içinse sanırım dr kendimi hazırlamamı istedi,ki biraz daha bekleyelim dedi bana.Araştırıyorum kendimce.Anlattıkların için saolasın,kafamdakilerle tam örtüşüyor.Merak ediyorum herşeyi haliyle.Seninle sık sık yazışalım vaktin olursa tabi.Sorunlar ortak olunca konuşacak çok çok şey olacaktır sanırım.Sevgiyle kal.

merhaba arkadaşlar bende 10sene önce nazofarenks-ca kanseri oldum.Burnun arka taraflarında bir yer.RADYOTERAPİYİ boyundan gördüğüm için kulağada zarar verdi dediğim gibi 10 senedir çok az duyuyorum ve işitme cihazı kullanıyorum.bana en zor ne geliyordu insanlar bana konuşuyorlardı ama ben dediklerinden hiç bir şey anlamıyordum.BİR KERESİNDE İŞİTME CİHAZI DAHA KULLANMIYORKEN KOMŞUM BANA BİR ŞEY ANLATIYOR,SANKİ ARZU ONU DUYUYO BEN ONA HA, EVET,DOĞRU DİYORUM AMA ÇAKTIRMIYOR DUYMUYORUM TABİ.BANA DEMİŞKİ LAFIN ARASINDA ARZU BEN SALAKMIYIM BENDE ONA EVET DOĞRU DEMİŞİM.YANIMDA KIZIM VARDI EVE GİTTİĞİMİZDE ANNE SEN NE SÖYLEDİN ÖYLE DEMİŞTİ.

Üst Alt