Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

Benim de çift taraflı kalça çıkığı ve 40 yaşında olmam nedeniyle, nacizane tavsiyem olacak bu konuda tecrübelerime dayanarak ve buradaki OYA TEKİN arkadaşımızın dediği gibi ki oda tecrübeli benim gibi....
Öncelikle kilo çok önemli, ağrıları yapan tamamen fazla kilolar...Bu tüm operatör doktorların düşüncesi, ayrıca bol bol yürüyüş de yapmak lazım tabi, bu da fizik tedavi yerine geçiyor, ayrıca yüzmeyi sevenler de şanslı, yüzmekde çok iyi geliyor, çünkü suyun kaldırma gücü olduğundan, suda her hareketi deneyebilirsiniz, düşme tehlikesi yok :))
İnanın yürüyüşü de devamlı yaparsanız, mesafeleri daha da uzatabilirsiniz...
Hadi görüşmek üzere....:)

merhabalar ben 43 yasindayim dogustan kalca cikigiyim 8 yasinda ben 3 ameliyat gecirdim 1973 yillarinda tabi o zaman tip o kadar ileri degildi babam beni almanyaya getirdigi icin o zamanlar dilini anlamadigindan ameliyat ettiler 20 ay cocuklugum hastenede gecti diyebilirim keske olmasaymisim daha o ameliyatlarin zorlugunu yasiyorum.Aslinda kalca cikikliginda tip tabirini bilmiyorum ama o kalca yuvasinin gelismediginden oluyomus beni öylesine ameliyat yapmislar.Neyse evlenip hamile kalinca agrilarim basladi ben bu arada ikinci cocuguda yaptim biliyordum protez takilacagini agri ve sancilara dayanamayacak hale geldim yasim 29 du baska carem kalmamisti yürüyemiyecek hale gelmistim 14 yil oluyor ikinci kalcayida 39 yasinda oldum sükürler olsun agrilarim kalcadan degil belim ve dizlerim oluyor son yillarda iyiyim ama ama kilom cok fazla biliyorum .Arkadaslarin agri acilarini cok anlayabilirim cünkü cok cektim bende

BAŞKA BİR YAZIDA YAZMIŞTIM 6 NİSANDA TOTAL KALÇA PROTEZİ AMELİYATI OLDUM VE ŞU AN 3 HAFTA OLMASINA RAĞMEN KORKTUĞUM GİBİ OLMADI. TEK OPERASYONLA 2 AYAK AYNI UZUNLUĞADAGETİRİLDİ. AMELİYATIN 3. GÜNÜNDEN İTİBARENDE ÜZERİNE AĞIRLIK VERMEDEN YÜRÜYORUM. OLUMLU GİDİYOR ŞU AN HER ŞEY. SİZLERLE SONRASINI DA PAYLAŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM. AŞAMA AŞAMA HER ŞEYİ. İNŞALLAH HERKES SAĞLIK SORUNUNU BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜMLER. AMELİYAT OLUN DEMİYORUM AMA BEN KENDİM İÇİN ŞU AN İYİKİ OLDUM DİYORUM.....

Re: merhaba,

elif sana cok gecmis olsun insallah daha günler seni bekliyordur

[quotetoplam 5 kez ameliyat oldum şuan yürüyebiliyorum ama aksayarak çünkü diger sag ayagımda açıklık oldugu için aksıyorum ama eger sagdan da ameliyat olursam doktorum aksamayacaksın diyor ama şuan halimden memnunum ve ameliyat olmak istemiyorum
.[/quote

simdilik ameliyat olmamakta cok haklisin misri senin yasin genctir benimkinden ama sanmaki ameliyat olunca aksama düzelecek ,bence cünkü yilardir aksayarak yürürken ameliyattan sonra birden aksama gecmiyor .
Aksamak önemli degil önemli olan agrisiz sizisiz yasamak degilmi.

benimde sol bacakta kalça çıkıklığım var baş ve yuva yok protez yapılacak ....merak ettim bu protez gelişme çağı biter bitmez 20 yaşlarda oluyormu olmuyormu her dr değişik şeyler söylüyo....

Genelde protez nekadar geç takılırsa okadar iyi derler
çünkü belli bir kullanma süreci var en son bildiğim 15-20 yıllıkları vardı
eminim ilerde ömürlükleride çıkar.
eğer ağrınız, sızınız, her hangi bir şikayetiniz yoksa ise
beklemenizde fayda var derim.

merhabalar

dediğim gibi benimde sağ bacakta kalça çıkıklığı var daha öncede paylaşmıştım. Bende kaç tane doktora hastaneye gittiysem ileriki yaşlarda protez olayının yapılması çünkü bilinmez şimdiki halini bulamayabilirsin dendi ve haklı olabilirler bende çok şükür Allahıma kimseye muhtaç olmadan sağlıklı insanda daha fazla işimi yapıyorum gezmemi geziyorum herbirşeyimi yapıyorum ve diyorumki sorunu olmayan insan benim kadar rahat ve kolay yapamaz işlerini çok şükür Allahıma bugünlerimizi aratmasın. Yalnız kesinlikle arkadaşlara katılıyorum kilo zayıflık önemli burda ayaklar taşımıyor bendede varisler oluştu bacakta biraz daha kısalma oluştu çünkü kalçadaki kemik eriyor yavaş yavaş zaman umarım herkes için güzel şeyler olur. Sağlıklı ve ağrısız günlere sevenlerimiz sevdiklerimizle

kalça ç1k1kl1g1

bendede çift tarafl1 kalça ç1k1kl1 var.bir bir buççuk yas1nda ameliyat oldum.sol baca1m ameliyats1z bir süre alç1da kalarak kurtar1rd1. sa baca1m dan 2 kez ameliyat oldum. su an çok iyi durumday1m.haf1f aya1m aks1yor.k1lo ald1g1m içinde fazla yol yürürsem agr1yor.y1nede hal1me sükred1yorum.benim durumumda olan arkadaslar1m1n çogu kendi isini kendi yapam1yor.bu yüzden kendimi çok sansl1 hissediyorum.tüm umudum benim gibi olan arkadaslar1m1nda iyi olmas1.onlara söyleyebilecegim tek sey hayata pozitif baks1nlar.hayat herseye ragmen yasamaya deger.birçok kisi benimle dalga gecti.çok üzüldüm.sonra kendimle dalga gectim onlarla beraber. sonra dalga gecmekten vazgectiler ben böyle yap1nca.sizlerde öyle yap1n.kendinizle her zaman br1s1k olun.

SELAM

Selam arkadaşlar.sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum ben yeni üye oldum.Bende çift taraflı kalça çıkığı var.Hiç ameliyat falan geçirmedim.Yaşım 30 bu güne kadar sağlık problemim hiç olmamıştı.Sizlerle tanışmak ve ameliyat olmaya karar verirsem görüşlerinizi almak istiyorum.Özellikle bayan arkadaşların msn eklemesini bekliyorum bu konuları orda görüşelim istiyorum.mail adresim hz_der@hotmail.com şimdiden dostluğunuz için teşekkür ederim.

üzüntülü yaşamlar

slm arkadaşlar bende doğuştan kalça çıkıklığı var sağ ayağım iki kere çok küçükken ameliyat olmuşum izmir urla kemik hastanesinde öle çok büyük bi sorunum yok sadece hafif aksamam var yaşamımı yalnız devam edebiliyorum allah herkese sabırlık versin

KALÇA ÇIKIKLIĞI NEDENİ İLE OLUŞAN AĞRILAR KAÇ YAŞLARINDA BAŞLIYOR..AMELİYAT ŞARTMI ? BİLENİNİZ VAR MI!

slm arkadaşlar bendede kalçaçıkığı var.doktor 20 yaşına girince ameliyat olabilirsin dedi ama ben ameliyat olmayı hiç istemedim eğer ceragem le tanışmasaydım belki ameliyat olabilirdim yaklaşık 40 gündür ceragem termal masaj yataklarına yatıyorum ve ayağımda yavaş yavaş iyileşme olmaya başladı eğer sizde ameliyat olmadıysanız ceragem e gidin bilgi için internet adresini veriyorum www.ceragem.net gidin görüşün mutlaka faydasını görürsünüz ben iyileşmeye başladım sizlerde faydalı olmak isterim yalnız ayağında platini olanlar ve son 6 ay içinde ameliyatı olanlar bu yatağa yatamıyor

nilay ben konuyu tam anlaymadım canım biraz açarmısın.ben ameliyat olmadım 30 yaşındayım nasıl bi iyileşme oluyor.napıyolar .siteye baktım pek bişey anlamadım.bana anlatırmısın.

bende varım benim sol bacakta kalçı çıkığı var yürürken hafif aksıyorum.

slm hatice_z bulunduğun şehirde ceragem şubesi varsa eğer oraya gitmeni tavsiye ederim çünkü ordakiler sana daha çok yardımcı olacaktır basitçe anlatıyım ben bu yataklara 45 gün gittim ve düzeldiğini hissettim 2 bacağımda birbirine eşitlendi ama 1 hafta ara verdim şimdi tekrar devam edicem seninde bi denemeni tavsiye ederim inş yararını görürsün arkadaşım bi sorun olursa yine cvplarım

NİLAY SLM CANIM.BEN TOKATLIYIM BURADA ÖYLE Bİ ŞUBE YOK.VERDİGİN ADRESE GİRDİM ŞUBELERİN YERLERİDE ZATEN ŞEHİR İSMİ OLARAK GEÇMİYO.BELİRLİ BÖLGELERE NOKTA KOYMUŞLAR.SİZ BÜYÜK ŞEHİRDE YAŞAYANLAR ÇOK ŞANSLISINIZ.ACABA GİTTİĞİN ŞUBEYE TOKATTA BÖYLE Bİ ŞUBE AÇMAYI DÜŞÜNÜYORLARMI BİLGİ ALABİLİRMİSİN DİYECEKTİM.ÇÜNKİ BEN ÇALIŞAN BİRİYİM VE BAŞKA Bİ ŞEHRE GİDİP 45 GÜN KALMA GİBİ Bİ İMKANIM YOK.EGER BENİM İÇİN İLGİLENİRSEN BİLGİ VERİRSEN TŞK EDERİM.GÖRÜŞMEK DİLEĞİMLE HOŞŞAKAL.

benim baktığıma göre tokat turhalde bi şube var ama ben yinede gittiğim zmn sorarım tokatta olup olmadığını inş vardır

Merhaba

Benim sol kalçam doğuştan çıkık şuan 29 yaşındayım. Benimde ağrılarım oluyo zaman zaman ama ağrım sağlam kalçamda. Genelde sizlerede böyle mi oluyor. Bu durum hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşın.

Sağ kalça çıkıklığım var

Doğuştan sağ kalça çıkıklığım vaar 43 yaşımdayım. Ameliyat olmadım. Bu günlerde ameliyat olabilme umudu doğdu olsammı karar veremiyorum. Daha kötü olurum diye korkuyorum. Sevgiler

Re: Sağ kalça çıkıklığım var

SEZGİMLE' Alıntı:
Doğuştan sağ kalça çıkıklığım vaar 43 yaşımdayım. Ameliyat olmadım. Bu günlerde ameliyat olabilme umudu doğdu olsammı karar veremiyorum. Daha kötü olurum diye korkuyorum. Sevgiler

eger agrilarin dayanamayacak hale geldiyse ben sana ameliyat ol derim herhalde kalca protezi ön görüyolardir benim ikiside protez birisine 14 yil oldu öbürünede 5 yil oldu genc yasta oldum ben cok sükür hic bir sikayetim yok yeniden dogmus gibiyim simdiye kadar cok memnunum sonrasida kismet diyorum .

gülsene teşekkürler

Glsenciğim iyi olmana çok ama çok sevindim. Sitede dikkatle okudum
2 taraf kalça çıkıklığı olanlar genelde memnun benim tek taraf o yzden korkuyorum ameliyattan. Tek taraflı olanlar yazarsa çok sevinicem. Dostça kalll...

tek taraflı kalça protezi

canım yazını okudum ewt zor bi karar. ama eğer yaşam senin için zorlaşmışsa bu ameliyatı ol ama önce iyice araştır, yaa kaç yaşına kadar yaşayacaz kim bilir ben 33 yaşındayım 9 ay önce bu ameliyatı oldum 3 yıl boyu araştırdım çok zor günlerdi ama geride kaldı. şimdi herşeyimi kendim yapabiliyorum hareketlerim çok rahat en önemlisi ağrı çekmemek bi yere gideceğin bişi yapacağın zaman ayağının ağrımayacağını bilmen gibisi yok :) dr. ve protez çeşidi çok önemli iyice araştır benim şimdilik tek sorunum yan kaslarımın tam gelişmediği için biraz aksamam var ama olsun oda geçecek seni anlıyorum ama herşey bitince o günler sanki kabus görmüş gibi geliyo...döktüğüm gözyaşlarına ameliyattan önce yaşadığım 3 yıla şimdi hayret ediyorum keşke daha önce bu ameliyatı olsaymışım...iyice araştır kendini hazırla hiç korkmaa... :D

SEVGİLİ AYCEM

SEVGİLİ AYCEM YANITIN İÇİN TEŞEKKÜRLER. BUGÜN HASTAHANEDEN GELDİM. FİLM VE TOMOĞRAFİMİ ALDIM. DOKTOR BANA ZAMAN TANIDI, NEZAMAN EVET DERSEM. AMELİYAT EDECEK . ADAOKTOR 40 YAŞINDA SULTANBEYLİ DEVLET HASTANESİNİN ORTOEDİST Tİ. bENİ ÖZEL BİR HASTAHANEDE YAACAK AMA MADDİ OLARAK BENDEN BİR BEKLENTİSİ YOK. SSK ÖDEYECEK. SAĞ KALÇA ÇIKIĞI. 5,5 CM KISA. 2 CM KISALIK KALIR DİYOR. VE KALÇAMA PROTE TAKACAK. SEN OLMUŞŞUN ÇOK SEVİNDİM. BEN ÇOK KORKUYORUM KABUS DOLU GÜNLER YA DAHA KÖTÜ OLURSAM AMELİYAT OLUNCA DİYE. SENİN RAHATSIZLIĞIN NEYDİ BİRAZ BAHSETSEN BİRDE AMELİYAT NEREDE OLDUN DOKTOR TELEFONU VS. YAZARMISIN LTF. sevgilermle zehra

SEVGİLİ ZEHRA

SEVGİLİ ZEHRA KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK CANIM BENDE ÇOOK KORKTUM GÜNLERCE GECELERCE AĞLADIM AMA ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUM...
BEN 12 YAŞINDA DÜŞME SONUCU KALÇAMDA OLUŞAN Bİ ÇATLAMADAN 2 YIL TEDAVİ GÖRDÜM 2.5 CM KISALIKLA HAYATA DEVAM ETTİM YAŞ 30 OLDU ZAMANLA FEMUR BAŞI AŞINMIŞ VE KİREÇLENME MEYDANA GELMİŞ. MARMARA VE AKDENİZ BÖLGESİNDEKİ HEMEN ADINI DUYDUĞUM HER DOKTORA GİTTİM. ÇOĞU AĞRILARLA YAŞAMAYA ALIŞ 40 YAŞ ÖNCESİ BU AMELİYAT YAPILMAZ DERKEN KİMİ NEREDYSE KOLUMDAN TUTUP AMELİYATHANEYE GÖTÜRECEKTİ :) HİÇBİRİ BENİ TATMİN ETMEDİ. BU ARADA AĞRILARIM BENİ GECELERİ UYKUMDAN UYANDIRIR OLDU. BİRGÜN İNTERNETTE ARAŞTIRIRKEN ORTAPEDİK BİLGİ.COM SİTESİNE RASTLADIM. BURADAKİ AÇIKLAMALAR İLGİMİ ÇEKTİ ORADA BULUNAN BİRKAÇ DOKTORUN ADINI YAZIP ARAMALAR YAPTIM EN ÇOK KARŞIMA ÇIKAN DOKTORDON RANDEVU ALIP GİTTİM. BANA ÇOK GÜZEL TATMİN EDİCİ BİLGİLENDİRİCİ CEVAPLAR VERDİ.VE YAKLAŞIK 1 YIL RESMEN BENİM KAHRIMI ÇEKTİ HER AĞRI KRİZİM TUTTUĞUNDA BANA YARDIMCI OLDU MORAL VERDİ. EN SONUNDA YÜRÜMEM İYİCE ZORLAŞINCA GİTTİM VE AMELİYATIMI OLDUM BENİM HİKAYEM BÖYLE...
ZEHRACIĞIM BU AMELİYATTA DOKTOR DENEYİMİ ÇOK ÖNEMLİ HİJYEN ÖZELLİKLE AMELİYATHANE ŞARTLARI ÇOK ÖNEMLİ AMELİYAT SONRASI BAKIM ÖNEMLİ YANİ ZOR Bİ DÖNEM AMA ŞÜKÜR. BENİ AMELİYAT EDEN DOKTORLA BEN İSTANBUL CERRAHİ HASTANESİNDE TANIŞTIM AMA ASIL KENDİSİ KARTAL EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNDE KLİNİK ŞEFİ İSTANBUL CERRAHİ VE MALTEPE ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE ANLAŞMALI ÇALIŞIYOR. BEN NACİZANE Bİ GİT GÖRSÜN DERİM AYRICA KEMİK UZATMA UZMANI OLDUĞU İÇİN BELKİ SORUNUN AZALIR...BENİMDE MADDİ SIKINTILARIM OLDUĞUNU DOKTORUMA ANLATTIĞIM İÇİN SSK İLE ANLAŞMALI OLAN MALTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNİ TERCİH ETTİK SADECE PROTEZ VE BİRKAÇ MALZEME PARASI ÖDEDİK SANIRIM SANADA YARDIMCI OLUR EN KISA ZAMANDA SAĞLIĞINA KAVUŞMAN DİLEĞİYLE ESEN KAL...

Dr. Önder Ofluoglu

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı. Kas İskelet sistemi tümörlerinin tedavisi ile ilgileniyor.

1965 doğumlu ve Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu, Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasini SSK Istanbul Hastanesinde tamamlandı. Rusya Kurgan'da Ilizarov Yöntemi, USA Pensylvania'a Üniversitesi'nde Pediatrik ve Eriskin kemik tümörleri ve kemik uzatmaları konusunda çalışmalarda bulundu. İstanbul tabib odası, Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Ilizarov yöntemleri geliştirme uygulama Derneği üyesidir.

Sevgili Aycem

Verdiğin detaylı bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bana önerdin doktor kartal/da bende endikteyim gidicem henüz bende araştıruyorum Umarım ameliyat olurum ve başarılıda olur iyileşince . Bende buraya yazıcamki tüm okuyanlar benim yazdıklarımdan faydalanabilsinler.

HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN Sağol....

ZEHRACIĞIM HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN... BİRAZCIK YARDIMIM OLABİLİRSE NE MUTLU BANA... AYRICA MSN Nİ EKLEDİM NE ZAMAN İSTERSEN KONUŞABİLİRİZ... KENDİNE İYİ DAVRAN MORALİNİ HİÇ BOZMA...

Sevgili Zehra öncelikle çok geçmiş olsun.
aycem'in tüm söylediklerine katılarak, benimde nacizhane bir önerim olacak, üniversite hastenelerini tercih etmeye çalış.
bende çapa tıp fakültesinde olmuştum protez ameliyatımı
gayette başarılı oldu.

Merhaba Arkadaşlar;
Siteye yeni üye oldum. Bende de çift taraflı doğuştan kalça çıkıklığı var. 32 yaşındayım ve hiç ameliyat geçirmedim. Ancak son 1 yıldır dönemsel olarak yürümemi engelleyecek kadar çok ağrım oluyor.

Ben de ne kadar geç protez taktırırsam o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Sürekli ağrı kesici almayı da doğru bulmuyorum çünkü ileriki zamanlarda etkisini kaybetmesinden korkuyorum.
Ancak ağrıları dindirip protez sürecini uzatmak için doğal yöntemlerin olduğunu düşünüyorum. :?:

Sizler ne gibi ağrı kesici yöntemler uyguluyorsunuz arkadaşlar lütfen paylaşalım :D

Ağrısız günler dilerim
Sevgiler :)

kalca cikikligi

Selamlar arkadaslar, ben 19 yasinda ismim pinar ben dogustan kalca cikikligi var sag kalcmda, ben 1 yasindayken ameliyat oldum onun icin. simdi sag bacam cok iyi hic bir rahatsizligim yok.
Simdi 19 yasindayim ve sol kalcamda agrilar olusmaya basladi ve beni bazi islerden rahatsiz ediyor yani cok agri ediyor doktora gittim ve doktor benim XRAY cektirdi ve bana ameliyat olmami soyledi eyer olmazsa ilerde 10 sene sonra falan daha cok kirecleme ulasir dedi. ben avustralyada sydneyde oturyorum ve burda bu ameliyati yapan 1 tane doktor varmis bu hastaligin uzerine, bu beni biraz korkutu, 2 ay sonra doktoru yine gormeye gidicem eyer ameliyat olmak istiyorsam soylicem. bu yuzden cok korkuyorum.. bu siteyi buldum ve cok sevindim. cunku tanidigim hic kalca cikikligi insan yok.. insallah bana geriye cevap yazarsiniz bekliyorum
Pinar[/b]

Üst Alt