Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

kalça çıkıklığı

slm bende çift taraflı dkç hastasıyım 16 küçükken ameliyat olmuştum ama düzelmemişim şimdi ameliyat oldum benim ki yüksek dereceliydi ama doktorumdan allah razı olsun çok zorlu bi yarştı herşeyden uzak kalmıştım ama değdi herşey çok başarılı oldu bence sizlerde zaman kaybetmeyin bana platin taktılar küçüğüm diye çok yattım 3 ay alçıda kaldım ama değdi şimdi değneksiz biraz yürüyoum ama oda bi tane bilekten tutulan onuda atcam inanmak başarmanın yarısıdır tabi bu bir ekip işidir ama doktorumu herkese tavsiye ederim korkmayın ileride ne olacağını bilemeyiz daha kötü olmamak için bence geç kalmayın SAĞLIKLI MUTLU YARINLAR HEP BİRLİKTE ULAŞMAK DİLEĞİYLE

SELAM ............

BENİM BABAMDA VAR TEK TARAFLI..

KARDESİMDEDE VARDİ AMA...
,
ONU 3 YASINDAYKEN TEDAVİ....

YAPTIRDIK...VE SUANDA ÖYLE BİR SORUNU YOK ..

LİSE 1 E GİDİYOR..

........! :)

merhaba arkadaşlar.Bende doğuştan kalça çıkığıyım.Çocukken 4ameliyat geçirdim.Yanlış ameliyat yanlış tedavi 38 seneme maloldu.6 ay öncede protez takıldı.Ameliyattan önce 9 cm.kısalık vardı,şu anda 2,5cm kaldı onuda vucüt yürürken kapatır denildi.Yalnız 38 senedir bacağı fazla kullanmadığım için kaslar tam gelişmemiş egzersizlerim var.Zamanla normal olucak deniyor bende uğraşıyorum.İnşallah en kısa zamanda olur.hepinize sağlık diliyorum.Kendinize iyi bakın.

merhaba gülbeyaz ben sonunda protez taktırdım ve kurtuldum ama dayanabildiğin kadar dayan tabiki son zamanlarda artık tabletler yetersiz oluyordu bana iğne olmaya başlamıştım ama anladığım kadarıyla sen henüz o aşamaya gelmemişsin inşallah gelmezsinde sana ağrısız günler diliyorum

selam

arkadaşlar biizim burda tek kalçasından ameliyat olan çok duydum onlarınki daha rahat ve kolaymış.Potez taktırdılar. Hatta 45 yaşında bi bayan arkadaşım çok kısalığı vardı ve artık yürümesi çok zordu zorlanıyordu ameliyat oldu şimdi o kadar mutluki anlatamam. Kendisi Ankara da ameliyat oldu.Başka arkadaşlarda var olan.Ben tek kalçam olsa hemen olurdum çift olunca insan korkuyor.Herkese saglık diliyorum .

Re: selam

HATİCE_Z' Alıntı:
Ben tek kalçam olsa hemen olurdum çift olunca insan korkuyor.Herkese saglık diliyorum .

ikisini bir olmak zorunda degilsin birisi iyi olduktan sonra öbürünü olursun agrilari cekmene hic gerek yok bence
benimde cift kalcaydi ayri ayri oldum zaten biri yiprandiginda öbürü saglamdi digerini 9 yil sonra olmustum birisine 15 yil oldu öbürüne 6 yil oldu sükür iyiyim

bende de çift taraflı dkç var bundan on yıl önce sol bacağım ağrı yaptı gittiğim doktor er geç ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama henüz yaşın erken dedi o zaman otuziki yaşındaydım ondan sonra işime araba ile gidip gelerek fazla yorucu işler yapmayarak yani hareketsiz bir yaşamla bu günlere geldik bundan sonrası ne olur bilemiyorum bir süredir bu siteyi takip ediyorum arkadaşların yaşantılarından çok şey aldım kendi adıma herkese acil şifalar diliyorum

bende doğuştan iki taraflı kalça çıkıklığı var, yaşım otuz dokuz,rahatsızlığım ilerlemeye başladığından artık bütün yolları denemeye başladım,bazı doktorlara bıraksam beni hemen ameliyata alacaklar, riski,ilerde karşılacağım sorunlara gelince fazla bilgi verilmiyor,ama şuan ki doktorum ise biraz daha sabırlı olmamı ve ileriki yaşlarda ameliyat olmamı istiyor.Arkadaşlar bu konuda tavsiye edebileceğiniz doktor ve hastaneler varsa bilgi verirseniz sevinirim,doktor doktor gezmek istemiyorum

Arkadaşlar, bende DKÇ hastalığı ile doğdum. Çift taraflı olduğu için 6 ameliyatla 11 yaşımda iyileştim. Tabi kontrol süreci epey uzun sürdü. Suan 30 yaşımdayım, kilomu kontrol altında tutuyorum ve spor yapıyorum. Çok şükür ağrı sızı hiçbişeyim yok. Hepinize Allah'dan şifa diliyorum.
Ben buraya formu okuduktan sonra sırf doktorumu size de tavsiye etmek için üye oldum. Ankara Meşrutiyet Cd. üzerinde muayenehanesi var. Dr. Ömer ERÇETİN. İnanın işinin ehli ve güven veren biri. Benim iyileşmemde payı büyüktür. Çok hayır duamı aldı. Umarım sizde aynını yaşarsınız.
Birde ağrısı olan arkadaslar için bir JPG hazırladım. DKÇ nın ağrılı hale gelip proteze varma nedeni genellikle kalça eklem kireçlenmeleri. Bu JPG de ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olacak bir kaç egzersiz var. Ben sürekli yapıyorum .Sizede faydalı olabileceğini düşündüm.
Burada JPG eklemenin bir yolunu bulamdım ama isteyen arkadaşların maillerine gönderebilirim. (Bu egzersizler, Fizik Tedavi Merkezlerinde eklem kireçlenmesi yüzünden ağrı çeken insanlara uygulanan ve doktorlarca tavsiye edilen egzersizlerdir.)
Allah hepimizin yardımcısı olsun...

merhaba

slm arkadaslar uzun zamandır sitedekileri okuyorum bilgi almak için .Ben 43 yaşındayım tek taraflı kalça çıkıklığı var 7 cm kısalık var .Sancım .ol olduğu için ameliyat olmayı düşşünüyorum.Ama çok korkuyorum sancım olmasa olmuycam doktorum kalç protezi dedi ben hala kararsızım bana bu konuda ayrıntılı bilgi arıyorum

merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 ay evvel bu siteyi keşfettim 8 aydırda zaman zaman takip ediyorum...
bende doğuştan çift taraflı kalça çıkığı var. 1,5-2 yaşımda alçıya alınıp bir süre tedavi oldum ama 14-15 yaşlarımda sağ kalça kemiğim farkedilir bişekilde dışarı attı 3 sene ağrılar çektim zaman zaman ağır taşımaktan fazla yol yürümekten anlamadan ters bi hareket yapmaktan ağrı giriyor ama eskisi gibi değil, kalça çıkığım var ama aksama yok bende tabi ağrım yoksa ağrım olduğu zamanlar aksamaya başlıyorum adıımlarımı yarım atıyorum bacağımı geri gitmiyor ağrı olunca. küçükken gördüğüm tedaviden sonra korkudan doktora gitmedim hiç. ama artık gitmem gerektiğini düşünüyorum. bildiğim kadarıyla kalça çıkığı olanlar kilo almamalıymış bu doğru mu acaba, bazen en ufak bir yük bile taşıyamıyorum marketten, ağrı girebiliyor.
ameliyattan korkuyorum şu an aksamam yokken ya kısalık olurda ya da kısalık varsa artarsa diye endişeleniyorum. bu beni çok etkiler sanırım. sizce ne yapmalıyım, burda okuduğum kadarıylada kimisi doktor hatalarının sonucunu çekiyor bende bundan korkuyorum işte.
allah herkesin yardımcısı olsun...

çift taraflı kalça çıkığı

Ben 34 yaşında ve iki çocuğu olan bir bayanım.kalça çıkığı olduğumu 28 yaşında ikinci doğumdan sonra öğrendim.o ana kadar farkedilmedi.şimdi hafif topallama başladı.doktorum ağrıların dayanamayacak derecede olunca ameliyat yapalım ,yaşın daha genç dedi.bu sitede benim gibi olanları okumak biraz bencilce ama hoşuma gitti.en azından yalnız değilim.ilk zamanlar çok üzülmüştüm.ama sonradan düşündüm ki,herkes hastalanıyor,bana düşende bu.En azından her işimi kendim yapıyorum,kimseye muhtaç değilim. Şu anda çok yol yürüyemiyorum,çabuk yoruluyorum ve sanırım bir bacağımda kısalma var.Diz kapaklarımda da bazen çok ağrılarım oluyor.Moralimi yüksek tutuyorum.Çünkü her an teknoloji gelişiyor ve mutlaka bunada bir çözüm bulacaklar.Herkese selamlar.

merhaba ben 25 yaşındayım. bende kalça çıkığı olup olmadığını bilmiyorum fakat sol bacağım 1.5 cm kadar daha kısa sağa göre. kalça çıkığı olanlarda bel oyukluklarında fark olurmu yani bellerinin bir tarafı daha ince gibi görünebilirmi? böyle bir belirtisi varmı?

Merhaba, ben yeni üye oldum.Kalça çıkığı ile lgili bölümü okudum ve yalnız olmadığımızı görmek -üzülerek söylüyorum -beni mutlu etti.

Annem 2 yıl önce kalça protezi ameliyatı oldu.(Antalyanın bir ilçesinde)Yürüyerek gittiği hastaneden sedyeyle zor çıkartık.Ameliyat hatalı yapılmış ve siyatik felç oldu. Fizik tedaviler sayesinde şuan özel cihaz ve koltuk değneğiyle yürüyebiliyor.

Nereye gittiysek kapılar yüzümüze kapandı.Çok fazla ağrısı var.DR.arıyoruz.Bize tavsiyesi olan var mı?

Çok teşekkür eder, herkese acil şifalar dilerim...

Merhabalar.. bende de çift taraflı kaşça çıkığı war. çoçukken alçıya alınmışım 6 ay ameliyat filan olmamışım we 4 yıl öncesine kadar nerdeyse sorunsuzdum ( sanırım bu oldukça göreceli) ağrılar we hareket kısıtlığı başladı.. iş yerimi kapadım yetişemiyordum . we 4 yıldır epeyce bi dr a göründüm. genelde bikaç dr sonrası karar weriliyo galiba. ama bazen iyi hissedip erteliyorum , idare ederim diye sonra ol ameliyat diyorum kendime saldırıyorum araştırmaya, dr lara ameliyat olanlar wesaire.. kısır döngü gibi welhasıl.. arkasını getiremiyorum belki burda bi destek bulurum kafama yatar ameliyat dedim işte :) kader arkadaşımızın yazdıklarını okuyunca hemen gidip kestireyim kendimi oldum zaten hehe.. yeni üyeyim herhalde detaylı konuşma imkanımız olur bunu.. özellikle kalça protezi taktıran arkadaşlar yazarsa çok sewinirim..

arkadaslar dkc yle yasamak zorunda degilsiniz. kesinlikle protez taktirin yalniz doktorunuzu iyi secin. eşim 42 yasinda yaklasik 3 yil önce protez taktirdik (24 yildir evliyiz) su anda hic bir sorunu yok oysaki protezden önce hayatimiz kararmişti agrılarindan

merhaba bende de çift taraflı kalça çıkığı var 29 yaşindayım şimdiye kadar hiç amaliyat geçirmedim zaten çokta sorun yaşamadım ama 4 aydır bayağı ağrım var yinede çok şükrediyorum Allah bugünlerimizi aratmasın inşallah artık ciddi ciddi ameliyat düşünüyorum ama çokta korkuyorum yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla doktor çok önemli daha mı kötü olur düşüncesi beni çok tedirgin ediyor bu konuda tecrübeli arkadaşların teşvik ve tavsiyelerine ihtiyacım var

Re: Aynı kaderi paylaşmak..

CEREN, benim sorunlarıma benziyor rahatsızlığın ben kalça protezi ameliyatı oldum çok farklı sorunlarla karşılaştım:(ama olman gerekiyorsa ol bence annemde iki kalçasında protez var ve çok iyi hiç sorunu yok...mutlu günler hepimizin olsun:)

dkç

Yaşıtlarım we sewgili büyüklerim merhaba öncelikle :)
Aynı rahatsızlığı paylaştığım kişilerin olması ne kadar umut ve mutluluk verici en azından benim we benim gibi düşünenler için...
Bende doğuştan kalça çıkığı war tek taraflı sağ bacakta we ilk 6 ayda farkedilmiş bandajlar,alçılar derken 1.5 yaşımda ameliyat olmuşum.. oldukça başarılı bir ameliyat sonucu düzelme kaydedilmiş bu yaşıma kadar pek bi ağrı söz konusu değildi ancak şuan 15 yaşımdayım we sıklıkla ağrı oluyor geceleri bacak krampları yorulunca ayrı bir ağrı kısacası sorun çıkarıyor. Beden eğitimi dersinden muaf olduğum için rapor almam gerekti doktora gittim we doktor ileride sorun yaşanmaması için ameliyat önerdi we kireçlenmenin başlamış olduğunu söyledi... Ben okulumu da aksatmak istemiyorum lise2 ye geçtim...
sizce ne yapmalıyım?
görüşünü belirten herkese tşkler..
sağlıcakla kalın

arkadaslar daha oncede bırkac kez yazdım KESİNLİKLE ameliyat olun yanı protez taktırın eşimin agrıları bitti (bakın azaldı demiyorum) 3 yıl oldu amelıyat olalı hıc bır sorunu yok yalnız tek tavsıyem doktorunuzu ıyı secmenız olacak bız 20 yıl bekledık amelıyat ıcın son 5 yıl hep arastırmayla gectı kımı doktor protezın 10 yıl omru oldugunu bununda ınsan omrunun sonlarında yapılmasına taraftar olmalarına neden oldugunu soyledıler bu dogru degıl soylekı yaklasık 12 yada 13 yıl sonra sadece 3, 4 cm lık bır bolgeden bır operasyon la protezın gerekıyorsa ayar bakım adını ne koyarsanız o mudahale yapılması gerekıyor onun dısında kesınlıkle ıkıncı amelıyat yok. ha amelıyattan sonra yapmanız ve yapmamanız gereken seyler oluyor ama dusunun en basta agrılarınızın dınmesı olmak uzere bırcok ıyı sey yasamaya baslıyorsunuz.bır kez daha: agrılarınızın dınmesını ıstıyorsanız aksamadan yurumek ıstıyorsanız AMELIYAT OLUN pısman olmayacaksınız saglıkla kalın

PROTEZ..

SEWGİLİ KARYEB, EŞİNİZİN DURUMUNA ÇOK SEWİNDİM..
İNSANIN İÇİNE SU SERPİYOR, UMUT WERİYOR. İKİNCİ AMELİYAT İÇİN DR LAR DOĞRU SÖYLEMİYOR DEMİŞSİNİZ KEŞKE SÖYLEDİĞİNİZ KADAR BASİT OLSA İKİNCİ AMELİYAT ( AYAR BAKIM MİSALİ )
AMA DEWLET YADA ÖZEL DR LARIN HEMFİKİR OLDUĞU TEK KONU İKİNCİ AMELİYATIN DAHA ZOR OLDUĞU..SİZİN DR UN ADINI WE TELİNİ WERİRSENİZ GÖRÜŞMEK İSTERİM. AĞRISIZ YÜRÜMEK İÇİN BU DAHA ZOR KISMI DA GÖZE ALINABİLİR BANA GÖRE DE SÜRE ÖNEMLİ.
15 YIL GARANTİ WEREBİLEN DR WAR MI? DAHA ERKEN DÖNEMDE SIKINTI YAŞAMAMAK ADINA BİRAZ DA BEKLİYOR BENCE HASTALAR. BİR DE SİZDEN RİCAM PROTEZ SONRASI DENEYİMLERİNİZ BAŞLIĞI ALTINDA BİR KAÇ SORU SORMUŞTUM BEN, ONLARI CEWAPLARMISINIZ?

nunuşkaya katılıyorum karyeb mümkünse dr.isim ve no.sunu bende istiyorum nunuşka seninle soru ve sorunlarımız hemen hemen aynı galiba tecrübeli arkadaşların cevaplamalarını bekliyorum bende

cewap..

BEKLEYELİM BAŞAKCIM, SABREDEN DERWİŞ MURADINA ERERMİŞ..

SENİN SIKINTILARINDA DENGESİZ Mİ BENİM GİBİ ACABA?

BEN BAZEN GAYET İYİ HİSSEDEBİLİYORUM. BU ARADA BOŞ DURMUYOR

SPOR WE EGZERSİZ YAPIYORUM AMELİYAT OLSA DA OLMASA DA İŞE

YARADIĞI KESİN. BACAK KASLARIMI ÇALIŞTIRIYORUM KISA DÖNEMDE

RAHATLATTIĞI GİBİ AMELİYAT OLURSAM DA FAYDASINI GÖRECEĞİMDEN

EMİNİM..BÜYÜK ÖLÇÜDE DE MORALLE İLGİLİ NASIL OLUYOSA

KİREÇLENME. SİNİR+KAS+KEMİK OLARAK DEWREYE Mİ GİRİYOR

YOKSA WÜCUT DİRENCİMİ İKİSİDE Mİ :))

kalça protezi

slm arkadaşlar bende bu sitede yeniyim benim durumumda ben 3 yaşındayken merdivenden düşme sonucu sol kalçam yernden çıkmış ve o zamanlar ailenin ihmalsizlikten ameliyat edilmedi taki 9 yaşıma geldiğimde ilk ameliyatımı oldum ama yanlış ameliyat olduğu için ağrılarım arttı ve kısalıkta geçmedi ve yıllar sonra tekrar ameliyat oldum o zamanlarda 17 yaşındaydım tarsusta oldum ama doktorum beni daha berbat yaptı yine kısalık geçmedi ağrılar zaten berbattı ve ben artık ameliyat olmaktan bıkmıştım taki bu güne kadar artık ağrılarım dayanamaz hale geldi fazla yol yürüyemiyom fazla ayakta duramıyom ve 3 cm kadar kısalık vardı ve bursada prof.dr.ömer faruk bilgen adlı doktorun yanında 20 haziranda kalça protez ameliyatı oldum hala basamıyom doktorun talimatıyla basacam umarım bu sefer iyi doktora denk gelmişimdir

nunuşka benim sıkıntılarımın nasıl olduğunu sormuşsun hamdolsun şu an daha iyim ama öyle zamanlarımda oluyorki gece uykudan uyandırıyor ağrılarım ama ben şikayetçi değilim olmamayada çalışıyorum spor yapmıyorum belki iyi gelir ama .. ayrıca bende kireçlenme olup olmadığını bilmiyorum belirtileri neler biraz bahsedersen sevinirim sevgili q-yasar mesajına cevap yazdım ama özel mesaj hakkım yokmuş maalesef senin mesajlarını bekliyorum

kalça protezi

slm arkadaşlar aranızda yeniyimi ben yeni ameliyat oldum kalça protezinden acaba iyleşme çok uzun sürüyomu beni bilgilendirirseniz sevinirimve elifin durumu nasıl oldu haberi olan varmı

DENGESİZ DEDİĞİM BU İŞTE BAŞAK .. YANİ Bİ GAYET İYİSİN Bİ BERBAT.

BENDE UYKUDAN UYANDIRAN AĞRI YOK ŞÜKÜR. KİREÇLENME HAKKINDA YANLIŞ

BİLGİ WERMİYİM SANA BEN AĞRILARI WE HAREKET KISITLIĞINI ONA

BAĞLIYORUM BİRAZ DA. DÜZGÜN OTURMAMIŞ KALÇA KEMİĞİNİN BOZULMASI,

BU ÇIKIK OLMAYAN İNSANLAR DA OLUYOR AMA SANIRIM BİZİMKİ FARKLI

SEWGİLİ LEYLA79 HOŞGELDİN WE GEÇMİŞ OLSUN. UMARIM TÜM SIKINTILARIN

GERİDE KALIR,AĞRISIZ Bİ HAYAT SÜRERSİN.. WE BİZE DE ÖRNEK OLURSUN

AMELİYAT İÇİN. BASAMIYORUM DERKEN TAM YÜK MÜ WERMİYOSUN ACABA HİÇ

Mİ BASAMIYOSUN? DR UN BİŞİ SÖYLEMİYOR MU BU KONUDA? AMELİYATA GÖRE

DEĞİŞİYO SANIRIM İYİLEŞME SÜRECİ.. GELİŞMELERDEN HABERDAR EDERSEN

SEWİNİRİZ..

tşk nunuşka doktorum çok az bas dedi ama ayın 21 de kontrolüm var işte bakalım o zaman belki bas der acaba bu sitede benim gittiğim doktorun yanında ameliyat olan başka hasta varmı onlarla konuşmak isterim prof.dr.ömer faruk bilgen nasıl bir doktor arkadaşlar

Üst Alt