Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

merhaba ceylin, hoşgeldin aramıza,öncelikle geçmiş olsun. sana tavsiyem palvik bandajı kullanman.arabezi fayda sağlamıyor kızın birde 5 aylık. olmuş.benim kızımda şuanda palvik bandajı kullanıyor.1 aylıkken farkedilmişti.benim kızımında tam kalça çıkığı değil. senin kızınla aynı diyebilirim.kızının alfa açıları kaç.bunlarda önemli tabi.bye

teşekkür ederim ilaydam.dün kontrol vardı.sol kalça düzelmiş.sağda biraz var dedi doktor.ara bezine devam.ortapedi doktoru banada kalça çıkığı değil dedi.düzelir dedi.açılardan anlıyorsan yazayım değerlendir.cevap yazarsan sevinirim.bayy

MERHABA CEYLİN, düzelmesine çok sevindim her iki taraflımıydı.inşallah sağ kalçasıda düzelir biran önce.kendi kızımdada olunca doktorlara gitmekten açıların ne olduğunu öğrendim.kendimde zaten hastanede çalışıyorum burdada bilgi alabileceğim doktorlarım var. sen yazarsan açılarını değerlendiririz.hangi şehirdesiniz.benim kızımında düzelmeye başladı biraz inşallah bir dahaki kontrolünde tamamen düzelmiş olur.sizin ilk çocuğunuz mu? kalça çıkıkları eğer ailede yoksa ilk doğan kız bebeklerinde görülüyomuş genelde.birde sezeryan doğum makat gelişinde oluyo.bende sezeryan oldum ama normaldi ailedede yok.ama ilk bebeğim sanırım ondan oldu bizdede.yda hamileyken dikkatsizlikten.nedenini bilemiyoruz işte.hayırlısı herşeyin.bebeğine tekrardan geçmiş olsun.by

teşekkür ederim ilaydam.senin bebeğinede çok geçmiş olsun.her iki kalçada da vardı. ultrasonda söyle yazıyor:fleksiyonda sağ kalçada alfa açısı 61 beta açısı 53, sol kalçada alfa açısı 58 beta açısı 52 derecedir. ikinci bebeğim.ailede yok. normal doğum.bende neden oldu bilmiyorum.bi de kız olunca.biliyorsun kızlarda görülme sıklığı yüksek.ben ankarada yaşıyorum.bayram sonrasında hacettepe ye götüreceğim.

SELAM CEYLİN,bebeğinin açıları azmış bizim açılar biri 53 iken diğeri 40 lardaydı senin bebeğinin açıları arasında fazla bi fark yok.yinede tavsiyem daha çabuk düzelmesi için palvik bandajı kullanman .benim bebeğiminde ilk tesbit edildiğinde yine seninkinden farklıydı ama kalın ara bezi önermişlerdi.doktorumuzun bitanesi bana aynen şöyle demişti bişey tesbit edilmişse hemen sonucuna bakmak.bezlerle felan uğraşmayın bu rahatsızlığın tedavisi palvik demişti.bende senin gibi 2 aya kadar nerdeyse kalın ara bezi kullandım 3 aydan sonra palvik kullanmaya başladım..açıları arasındaki fark 2 katına çıkmış (kötü yönde) şimdi işte yeni yeni senin bebeğin gibi sonuçları.devam ediyoruz palvik bandajına. yanlış anlama ben kendi bebeğimle kıyaslamıyorum.sadece ben bebeğimi o şekilde gördüğüm için çok üzülüyorum ve bakmasıda gerçekten zor oluyo hem aile için hemde bebek için .senin ve bebeğinin bu durumları fazla yaşamasını istemiyorum .başına gelmeyen bilmez.bebek küçükken fazla anlamıyor büyüdükçe o şeyi kullanmak istemiyo.normal doğum yapman da bu iş için büyük faktör bebeğini çıkartarak çektilerse doktorlarda hatalı.neyse hayırlısı . sana ,ailene ve bebeklerine iyi bayramlar.kendinize dikkat edin .sen benim yazdıklarıma fazla takılma ama ihmal de etme bye.

MERHABA BENDE DE DOĞUŞTAN KALÇA ÇIKIĞI VAR.

Merhabalar..
Benimde doğuştan kalça çıkıklığım var yuvası tam gelişmemiş ters hareketle küt diye bir ses geliyor yerinden çıkıp tekrar oturuyor :lol:
çok şükür şikayetim yok gül gibi geçinip gidiyoruz cihazlarla ayağa kalktığımda sadece bitarafa hafif yığılma oluyordu çıkıktan dolayı ona da tek ayakkabı altına dolgu yaparak çözüm bulduk gerçi son 5 senedir kalkmıyorum ya ayağa.. :? :wink:

iki gün önce komtrolümüz vardı. çok şükür iyiyiyiz. darısı herkesin başına.bu doktorumuzda kalça çıkığı değil dedi.sadece kalça kemikleşmemiş. yavaş yavaş oturuyoruz.çift bezi bırakın dedi ama ben bırakamadım daha.yine de korkuyorum.1,5 ay sonra kontrol var.herkese geçmiş olsun.

Merhaba
Bendede doğuştan kalça çıkıklığı vardı 1.5 yaşındayken ameliyat oldum ve Allah'a şükür bir sorunum da yok.

dogum sirasinda sag ayagim zedelenmiş yani kalça çıkıgı hemen farketmemis ailem söylememisler de doktorlar ailem 9 aylıkken farkdiyor özel bir hastaneye götürüyor doktorda hemen ameliyata alıyor ama basarisiz geciyor tekrar bir daha ameliyat ediyor aynı doktor bu seferde basarisiz sonra ailem baska özel hastaneye götürüyor bu seferde para icin doktor iki defa basarisiz ameliyat ediyor akrabamizin tavsiyesi üzerine capa hastanesine götüyüorlar doktor elimden geleni yaparim garanti veremem iyilesmesi konusunda diyor vde basarili ameliyat ediyor ama tabi çok ameliyat oldugum için sag ayagimda aksama var Bunada sükür. görüyorumki burda yanliz degilim ......

arkadaşlar ben yeni üye oldum bırsey sorcaktım size her kalça çıkıgı olan kişi ılerde protez amelıyatı olmak zorundamı bunun başka bır çözüm yokmu

bildigim kadariyla yok kalcalar yipranip agri ve hareketlerde kisitlama yapiyorsa vede dayanilmayacak halde agriyorsa o zaman baska caresi yok protez takiyorlar yas gectikten sonra baska cözümü yok bence

26 yaş ameliyat için erken mi
çok fazla ağrımıyor hareketlerimde de kıstlama yok tabi çıkık ayağım oldukca hareketlerde kısıtlı ama birde kısalık zamanla artı acaba dahada artarmı

bırde bana dr hemen amalıyat olman lazım dedı yoksa ılerde bazı sorunlar çıkar dedı ama netden araştırdıgım kadarıyla protez gereklıymış bunun başka bır çözümü yokmu

menekşe hanım hepimiz aynı derten muzdaribiz
yani doktorların yeteri kadar bilig vermemesinden ve daha sonra daha da kotu olurmu endişesinde
hep acaba sorusu var aklımızda

menekşe26' Alıntı:
bırde bana dr hemen amalıyat olman lazım dedı yoksa ılerde bazı sorunlar çıkar dedı ama netden araştırdıgım kadarıyla protez gereklıymış bunun başka bır çözümü yokmu
Menekse eger seni cok rahatsiz etmiyorsa kesinlikle bu yasta ameliyat olma...cunku bu protezlerin omuru en fazla 15 yil sonrasinda degismesi gerekiyor...yurtdisinda eger sorun cok buyuk degilse 50 yasin altindaki hastalara kesinlikle boyle bir ameliyat yapmiyorlar...ben 31 yasinda ameliyat oldum aradan 8 yil gecti bu yil protezde gevseme olmus tekrar ayni ameliyati oldum...Sana onerim su ki eger dayanlimayacak agrilarin yoksa sakin ameliyat olma!

Arkadaşlar

Dun 25 gunluk bebegimi ozel bir hastanede kontrole goturdum. USG yapıldı dediler ki: sol taraf normal sağ tarafta alfa açısı 55 derece. USGyi ceken radyolog mutlaka çidt bez kullanmamızı onerdi. Sonra sonucu cocuk doktoruna gosterdim. O da aynı seyi soyledi. 1 ay sonra kontrole gidecekmisiz. Bu sonucun fazla kotu olmadığını, oyle bir sey olsa mutlaka araştırma hastanesine gonderirdik dedi. Tecrubeli arkadaşlar bu konuda ne dersiniz. Lutfen cevap yazın.

ılgin için sagol agrım yok ama benım kalçada şu sorun var yanı kalça kemıgım oldugu yerde degılde yukarıdagru kaymış buda kalçama kötü bır görüntü verıyo anlıyacagının kalçamın şeklı kötu drda ılerde belınde sorun olmamasını istıyosan amelıyat ol dedı zaten geç kalınmış bu amelıyata dedı o yuzden bıraz endışelıyım eskısınden kötu olcam dıye

sevgili menekşe rahatsızlığımız adı üstünde kalça çıkığı yani kalça kemiklerimiz olması gereken yerde değil doğal olarak bu da görüntümüzü etkiliyo zamanla omurga kemiklerimizi de etkiliyor biraz da kiloluysak bu sorunları daha erken yaşlarda yaşamaya başlıyoruz aslında tedavisi küçük yaşlardayken yapılmalıydı ama siteden takip ettiyseniz bazı arkadaşlar ameliyat olmuşlar ama iyileşemeyenler de var şu an kaç yaşınızdasınız bilmiyorum ama ağrınız yoksa sırf estetik kaygısıyla erken ameliyat olmayın derim ben daha olmadım şimdilik idare ediyorum uzun süre ayakta durursam belime baskı yapıyor bundan 10 yıl önce baya bir ağrılı dönem geçirdim şu an 43 yaşındayım biliyorum eninde sonunda bu ameliyatı olmamız gerekiyor ama yine de en son kararı verecek olan sizsiniz

ben anlamdınız benım benım kalçamın kemıgı şöyle kötü kalça kemıgı dışa dogru çıkık ve buda kötü bı goruntu oluyo

menekşe hanım sizi gayet iyi anlıyorum hangimizin görüntüsü çok güzel ki tabi ki engellerimiz görüntümüzü de bozuyor aynada kendimize baktığımızda kendimizi beğenmiyoruz bu engellerimizi kabullenmekle ilgili biraz da kemiğin çıkıntısı size ağrı acı veriyor mu önemli olan bu ne kadar ameliyat olsak da biraz aksaklıklar kalabilir o zaman da hayal kırıklığı yaşarsınız gerçekleri kabullenmekten başka çaremiz yok inşaallah her şey dilediğiniz gibi olur sizin şu an yaşadıklarınızı ben yıllardır yaşıyorum insan zamanla değiştiremeyeceklerini kabulleniyor bi yaştan sonra sevgiyle kalın

Kalça çıkığında doğru doktoru bulmak çok önemli çok duymuşuz ve görmüşüzdür hatalı ameliyatları.Gerçekten işinin ehli insanlara gidersek ameliyat o kadar da korkunç gibi görülmemeli sağlımız için en iyi olan yapılmalı bence

evet dr çok önemli benım şuankı dr prof dr fahri erdogan iyi bir dr diyolar ve benım eski dr bir arkadaşı ve benım kalça şu sekılde kötü yanı sol kalçam dışa dogru sıfrılık var buda kötü gösterıyo ve bu yöndende amalıyat olmak ıstıyorum ama korkuyorum

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.benımde doğuştan sol bacağımda kalça çıkığı var ama yarım çıkık olduğu söylendi. bu güne kadar hiçbit tedavi görmedim bi rahatsızlık vermiyordu fakat şimdi yaşım ilerledi ve kilo aldım :D şimdi ağrılarım çok oluyor bazen 100m.mesafeyi bile yürümekte zorlanıyorum.burda okuduğum yazılarınızda ameliyattan söz ediliyor gerçekten düzelecerğine inansam hiç tereddüt etmem ama korkuyorum ya daha kötü olursa. bir defa oğlumu ortapediye götürdüm o zaman Dr. kendim hakkındada görüştüm bana söylediği (tabi bu 8 yıl önceydi)kilo almamaya dikkat et bu arada bacağımda 3cm. kısalık var bana söylediği bunun içinde ayağımdaki kısalığı eşitleyecek topuk ve tabanlık (yaniğ ayakkabımın birinin topuğunu ve tabanını 3cm. yukseltmek) okadar araştırdım enüz bunu yapan bir ayakkabıcı bulamadım cumartesi biriyle daha görüşücem umarım o yapabilir.şimdiden aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum

resist arkadasim topuk ve tabanlik demissin bunu ayakabicalir yapmiyor bence sen medikalciye gitmelisin...sana uygun tabanligi ayakabina gore sanirim ordan bulabilirsin.

çok tşklr sunacım beni bu konuda doktor yönlendirmişti ayağında bi bozukluk yok o yüzden bunu her ayakkabıcı çok rahat yapabilir demişti.ilgin için tşklr .

Selam arkadaşlar herkese ALLAH sabırlık versin.Ben bu siteye yeni üye oldum sizlerin yazdıklarınızı okuyunca yanlız olmadığımı gördüm benim çevremde benim gibi olmadığından beni kimse anlamıyordu kimseden bilgi alamıyordum.Bende ikitaraflı kalça çıkığı var bunu 25 yaşında tesadüfen öğrendim 5 yıl birsürü tedavi gördüm ağrı kesicilerle geçiyordu.Şimdi 43 yaşındayım iyice ilerledi evin içinde önemli işlerimi zor yapıyorum ağrıkesiciler fayda etmiyor.Doktorum 50 yaşına kadar bekle diyor puratrzin ömrü malum.Ameliyat olan arkadaşları okuyunca cesaret aldım çok korkuyorum lütfen biraz daha ayrıntılı yazın özellikle ayça hanımla konuşmak isterim. Rabbim yardımcımız olsun herkese acil şifalar.

slm önelikle çok geçmiş olsun benimde benimde kızım kalça çıkığı size şu yönden yardımcı olabilirim bize doğumdan 1 hafta sonra kalça çıkığı oldunun haberini verdiler ve tedavisne başladık ilkten pavlik bandaj kullanılıyo bu tedevilerde daha sonra düzelmediği taktirde ameliyata kadar gidebiliyo ama bu işin üstene düüşün bence ve acilen kalça çıkığı üstünne uzman bir hekimle görüşün bildiğim hekimler var eğerki sizin yoksa danışabilirsiniz geçmiş olsun

SLM İLAYDAM İLYAS BENİM İSMİN DAHA BUGÜN BULDUM BU SİTEYİ BÜTÜN YAZILARI OKUMAYA BAŞLADIM BENİM DE KIZIM KALÇA ÇIKIĞI ŞUANDA 15 AYLIK AMA 1 HAFTALIKKEN KALÇA ÇIKIĞI OLDUĞUNU SÖYLEDİLER VE BANDAJ TEDAVİSİNE BAŞLADIK DÖRDÜNCÜ AYA GELDİĞİMİZDE AMELİYAT OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ DOKTOR VE 4 AYLIK KEN TEK TARAFINI AMELİYAT YAPTIK 3 AY KADAR ALÇIDA KALDI VE ALÇIDAN SONRA TEKRAR BANDAJA GEÇTİK VE 1 AY BANDAJDA KALDI VE KONTUROLE GİTTİĞİMİZDE DÜZELİYOR DEMİŞTİ 3 AY GEÇTİ VE 2 GÜN ÖNNCE KONTROLE GİTTİK VE RONTKEN ÇEKİLDİ BEBEĞİN VUCUDU ÇOK ESNEK OLDUĞIUNDAN KALÇA YERİNE OTURMADIĞINI SÖYLEDİ VE TEKRAR 2 TARAFLI AMELİYAT YAPACAĞINI SÖYLEDİ BİZDE ÇEKİNDİK TABİKİ DAHA 15 AYLIK BEBEK DEVAMLI AMELİYATMI OLACAK DİYE DÜŞÜNÜR OLDUK YANİ SORMAYIN BAŞIMIZA GELENLERİ ALLAH HERKEZİN YARDIMCISI OLSUN EĞERKİ GÜVENDİĞİNİZ BİR DOKTOR İSMİ VARSA LÜTFEN SÖYLERSENİZ ÇOK SEVİNİRİZ MAİL OLARAKTA ATABİLİRSİNİZ ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM( ilyaskeresteci34@hotmail.com)

merhaba ilyaskeresteci bey öncelikle geçmiş olsun diyorum kızını iyi ellere teslim et iyi araştırki bizim gibi hayatı boyunca çekmesin. size ve kızınıza bu uzun yolda ALLAH tan sabır,acil şifalar diliyorum salıcakla kal

Üst Alt