Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

asu hanım teşekkür ederim inşallah sağlığına kavuşursun allah cümlemizin yardımcısı olsun allah dermansız dert vermesin yazın için teşekkür ederim saol

sağ taraflı kalça çıkığım var

merhaba bendede tek taraflı kalça çıkığı var. Zorlanıyorum, bu arada çalıştığım için sancılarım oluyor. Acele edip ameliyat olmak istemiyorum.
sevgiler
:eek:

çok tşklr sunacım beni bu konuda doktor yönlendirmişti ayağında bi bozukluk yok o yüzden bunu her ayakkabıcı çok rahat yapabilir demişti.ilgin için tşklr .
sevgili arkadaşım bende de 4,5 cm kısalık var. Ben convers ayakkabı kullanıyorum. kendim ayakkabı içerisine konan tabanlıklardan 4 -5 adet alıyorum onları üstüste koyarak yapıştırıyorum. Uygun bir şekilde kesiyorum. böylece ağrım azalıyor. evet dört dörtlük düzgün yürüyemesem de yol yürürken rahat ediyorum. sana da tavsiye ederim.

babbik

merhaba sizinle aynı durumdayız sanırım benimde kızım 23 günlük sol tarafta 46 derece çıkık görünüyor dün doktordaydık pavlik bandajı uygulandı en az 3 hafta kalacakmış her hafta çağırıyor doktor sizde her hafat götürün bence allah bebeklerimize şifa versin inşallah bütün engelli arkadaşlarımıza aynı şekilde

selam

Doğuşdan iki taraflı kalça cıkığıyım son bir senedir ağrılarım arttı hiç ameliyat olmadım.
46 yaşındayım
Ne yapacağımı bilmiyorum.
Ameliyat olmaktanda açıkcası korkuyorum.
Benim yapmam gerekiyor ?

eşimden boşanmadan önce (bugün (cuma)boşandık).ameliyat ettirdim cerrahpaşada. iyi oldu 1 ayda ayağa kalktı.ve kalça çıkığı vardı.

meltem_
korkma.benim eşim cerrahpaşa hastanesinde oldu.ve düzeldi.tek tarafında(sağ)kalça çıkığı vardı platin koydular bence git ortopedi doktoru profosör nejat güney var çok iyi doktor tavsiye ederim git bi sor.

bende de çift taraflı kalça gayıklığı var. sonradan öğrendim.şimdi 42 yaşındayım ağrılarım çok hareketlerim kısıtlı. ameliyat olmayı düşünüyorum ama cesaretim yok.ameliyat olanlardan bilgi bekliyorum.nerde ve nasıl olduklarını yazarlarsa sevinirim haberleşelim lütfen. herkesin ALLAH yardımcısı olsun.selamlar. k. i.b

Merhaba arkadaşlar bende çift taraflı kalça çıkıklığı vardı 28 yaşında ameliyat oldum.Protezlerin ömrünün ortalama on yıl olduğunu söyleyen bir kaç doktorla
ameliyatımdan uzun süre sonra görüştüm.Protezlerim on yılını doldurdu çok endişeli
günler geçirdim zaman zaman çok ağrılarım oldu soğuk havalarda artıyor hava ısınınca protezli olduğumu unutacak kadar iyiyim.Protez ameliyatı çok zor çok acı verici sürekli ağrıları olan mecbur kalan biri için tavsiye edilecek bir şey diye düşünüyorum.Bunu düşünen arkadaşlar acele karar vermesinler.

merhaba arkadaşlar benimde sağ kalçamda kalça çıkıklığı var ben de 9 yaşında ameliyat oldum. aksamamın da zamanla geçeceğini söylediler yaşım ilerledi ama aksamam geçmedi.şu an 23 yaşındayım.bir kaç doktora gittim kimisi ayağımda kısalık görmedi kimisi de biraz kısalık var gibi 1.5, 2 cm kısalık olabilir gibi net olmayan cvp lar aldım. hala ayağımda kısalık var mı bilmiyorum doktorlarında bunu ölcecek aletleri yok sanırım. kalça çıkıklığı ameliyatı olan kişilerin bir kısmında aksama sürerken bir kısmında da aksama olmuyormuş. doktor niye aksadığımı tahminlerle konuşuyor kas gevşekliği olabilir, yok kalçanın şeklinden olabilir vs ifadeler kullanıyor çok ısrarcı olmasada ameliyat diyor. anlayacağınız niye aksadığımı anlamadan aksamamı geçirtmek için ameliyat masasına oturtacak ameliyattan sonra da bakacak bir aksamam geçmiş mi geçmemiş mi diye.ben genel olarak ameliyat olayına hiç sıcak bakmıyorum. yani ayağınızı açıp bir yerden kemik alıp diğerine yapıştırmaya çalışılarak yapılıyorumuş ameliyatlar bir yaparken kaç bozuyorlar anlamadım.nihayetinde senin ayağını deforme etmiş olmuyorlar mı?bu konuda farklı düşünen varsa lütfen fikrimi değiştirsin hakkaten tıppın çok geliştiğine inanmıyorum ben heleki ameliyat sonrası daha kötü onlanları dinledikçe. ben şunu sormak istiyorum araştırıyorum yürüyün, şu egzersizleri yapın deniliyor, aynı zamanda da ayağınızı iyi kullanın gittikçe deforme oluyor, kireçleniyor sen ne kadar yaşayıp ne kadar hareket edersen o kadar protez taktırma zamanın gelecek deniliyor. bu bir çelişki değil mi ya da ben bu durumu cok iyi kavrayamadım. yani egzersizler, yürüyüşler ve sporlarla ayağım deforme mi oluyor yoksa daha iyiyi mi gidiyor. bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. ALLAH herkese HAYIRLISIYLA şifa versin

merhaba aycem annemde kalca cıkıklıgı amaliyatı oldu sizin gibi sanslı değil annem ilk amaliyatı platin kısa geldi 2 ci amaliyat da platın tutmadı 3,4 amaliyatlar enfeksiyon kaptı enfeksiyon amaliyatı oldu son amaliyatı 20 gün önce oldu amliyat basarılı oldu ama gece ağrıları cok oluyor doktoru ile görüstük olacak diyor sizde oldu mu bunlar yanlız annem 57 yasında cocukken olmus kalcasında cıkıklık 57 yasına kadar cekti yuruyemez oldugunda amaliyat ettirdik dıskapı doktorlarından yalım atese sizden bu konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var

Kalçı çıkığı

Sevgili arkadaşlar merhaba, bu siteye yeni üye oldum. Bir konuda bilgilerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum. 5 aylık bir kızım var. Doğuştan tek taraflı kalça çıkığı var. Dogumdan sonra hemen fark edildi ve doktorun önerisiyle kalın bezle tedaviye uğraştık ama olmadı. çoçuk ortopedisi konusunda çok iyi bir bilgi birikimine sahip doktor veya hastane önerilerinizi bekliyorum. Lütfen bu konuda bana yol gösterin, belkide yardımlarınızla henüz 5 aylık bir bebeğin sağlığına kavuşmasına vesile olabilirsiniz. Herkese şimdiden teşekkür ederim slam ve sevgilerimle.

Merhaba Fatoşcuğum.

kaç yaşındasın bilmiyorum ama çok ağrıların yok ise ameliyatı en son çare olarak düşün
unutma her ameliyat kötünün iyisidir. ankaradan iyi bir doktor sormuşsun eğer istanbula gelebiliyosan kalça ve diz protezi ameliyatlarının duyeni olarak bilinen istanbuldan prof dr remzi tözüne muayene ol derim randevu çok ileri bir tarihe verirlerse bu konuda yardımcı olmaya çalışırım geçmiş olsun.

Meral

sevgili arkadaşım kısallık giderici tabanlıkları en güzel kifidis yapar.
3cm kısallığı sıfırlar sakın bu kısalıkla ameliyat olmayı düşünme kifidise yaptır kullan çok memnun kalacaksın.

meral

Bende küçük yaşta kalça cukugundan sakat kaldım kısacası dr yüzünden 2 yıl önce amaliyat oldum ve bende platin enfeksiyonu cıktı 2 amaliyat ve 3 kerede ilaç tedavi gördüm ama kesilmedi intahabım bana önerebilecegini konular varsa acıgım beni bu dertten kurtarın nasipse 4 ay sonra cocugum olacak o zaman kadar iyileşmek istiyorum şindiden tesekkürler.?

Benim iki kalçamda çıkık. sol kalçamdan protez ameliyatı oldum. şimdi daha iyiyim ağrılardan kurtuldum. Sağ kalçamada takılacak protez ama ne kadar geç olursa o kadar iyi tabi. bastonlada gezebiliyorum.

arkadaşlar benimde tek taraflı kalça çıkıklığım var.

ben de de doğuşatan sol kalça çıkığı var. ama bebekken alçıda kalmışım 9 ay. yani biraz düzeltilmiş ama tam düzgün yürümüyorum

slm arkadaşlar bende kalça çıkığı değilde kırığı var ama sonuç itibarıyle kalçam yerinde yok yani leğen kemiğim alındı..bi kaç ay sonra protez takılacak yuvanın yerine şimdi 4 platin var..cümlemize geçmişler olsun...

bendede doğım anında oluşan çift taraflı kalça çıkıklığı var bende yalnız değilmişim demekki

Arkadaşlar; benim ailemde ve bende (anneannem, kuzenim, ablam, annem ve ben) var. Sanırım bizdeki genetik olsa gerek. Ben sizden bi eksim daha var malesef kifoskolyoz da var. Kısaca bende yok yok.... Ama kalça çıkığı belli bile değil ağrı felan da yapmıyor. Lakin kifoskolyoz beni yedi bitirdi. 21 yaşındayım ama 71 yaşındaki gibi bir beden var. Ağrılar vs. Hiç bitmiyor. Ancak yakın bi süre içinde allah'ın izniyle ameliyat olup kurtulacağım... Herkese çok geçmiş olsun. Arkadaşlar herşeye rağmen hayat muhteşem...

Akadaşlar ben radyoloji teknisyeniyim. Günde 10 larca kalça protezi filmi çekiyoruz. Kayseri de Prof.Dr. Ali Baktır isminde bir ort. mütehassısı var. Hastaların birçoğu şehir dışından geliyor. Gayette memnunlar. Antalya, Antep,Ankara,İst, Niğde,Adana,Urfa vb. şehirlerden hatta yurtdışından gelenlere şahidim. Hastalar internette araştırdık geldik diyorlar.

Komiğinize gidebilir ama,Prof Ali Baktır da doğuştan çift taraflı kalça çıkığı mevcut. Kendisini kalça çıkığına adamış diyebilirim. Dilerseniz internetten arayın bakın.
Allah hepinize iyilik versin.....

[FONT=Verdana]selam arkadaşlar. sizlere belki yardımcı olur diye ben de kendi hikayemi anlatmak istiyorum. kırk yaşındayım ve bende de her iki kalçada doğuştan kalça çıkığı var. yürümeye geç başlamışım ve aksayarak. üç yaşıma geldiğim zaman doktorlar yüzdeyüz tedavi ederiz demelerine rağmen babamın annesi ve babası maalesef tedaviye karşı çıkıyolar, babamda onların sözünden çıkamıyor. ben altı yaşıma geldiğim zaman artık babam karşı çıksalarda onları dinlemeyip benim tedavi olmam için elinden geleni yapıyor ama artık çok geç. ilk ameliyatımı 1976 senesinde sağ bacaktan oluyorum. kalçaya ve dizlere takılan geçici çiviler, göğüsten ayak parmaklarına kadar alçı içinde geçen günler, sonrasında alçının çıkarılması, günlerce oturma aşamasına gelme sonrasında günlerce ayağa kalkmama, sonra biraz biraz ayakta durma, en nihayetinde yürümeye başladığında hiç bişeyin değişmemiş olması. ikinci ameliyatı 1977 senesinde sol bacaktan oluyorum ve ben ilkokul bire gidiyorum.yine aynı aşamalar, annem beni sırtında okula götürüp getiriyor. üçüncü ameliyat 1978 yılında sağ bacağa ve ben ilkokul ikiye gidiyorum, yine aynı şeyler ve ben yine annemin sırtında okula gidip geliyorum. sonuç belki eskisinden daha kötü. daha önce yapabildiğim şeyleri yapamıyorum. mesela çömelmek gibi. bunun yanında daha başka hareket kısıtlılığı. doktorlar artık yapılabilecek!!! birşey olmadığını söyleyerek öylece bıraktılar. bana kalan hareket kısıtlılığı ve aksama. buna rağmen normal insanların yaptığı herşeyi yaptım yapabildiğim kadar. yapamadığım çok az şey içimde ukde kalmıştır. çevremdeki insanlarda bunu bana hiçbir zaman hissettirmemişlerdir. ne zamanki otuz yaşlarını geçtim ağrılar oluşmaya, varolan hareket kısıtlılığı dahada artmaya başladı. 2004 senesinde gittiğim doktorların hepsi ameliyat olmam gerektiğini ileride yürüyememe riskinin olduğunu ama ameliyatı ne kadar geç yaptırırsam daha iyi olacağını söylediler. çünkü protezlerin on-onbeş sene gibi ömrü varmış. ancak 2007 yılında ameliyat olmaya karar verebildim. tavsiye üzerine cerrahpaşa hastenesi doktorlarından diz ve kalça çıkığı konularında uzman prof.dr.nejat güney' e muayene oldum. diğer doktorların söylediği aynı şeyleri söyledi. mutlaka ameliyat olup protez taktırmam gerektiği, ileride yürüyememe riski olduğu vb. söylediği iki farklı şey oldu.birincisi çocukken geçirmiş olduğum ameliyatların kalça kemiği ve kasları mahvettiği ve bundan dolayı iyileşme sürecinin uzun olacağı, iyileşme oranının istediğimiz gibi olamayabileceği. ikincisi ameliyatı ertelemenin gereksiz olduğu, eğer şimdi olursam ileriki yaşlardaki iyileşme sürecindekinden daha iyi toparlanabileceğim. söylediği en önemli şey ağrılarımın geçecek olması. bu arada protezlerin ömrü yirmi-yirmibeş yıla çıkmıştı. eylül 2007' de sol bacağa, aralık 2007' de sağ bacağa protez takıldı. ayrıca sol bacaktaki bir buçuk santim kısalık giderildi. [FONT=Verdana]gerçekten de bütün ağrılarım geçti.bacaktaki ağrılar yanında[/FONT] [FONT=Verdana]belimdeki ağrılarda geçti[/FONT]. daha önceki olan hareket kısıtlılıkları azaldı. ameliyatlar sonrasında iki bastonla yürümeye başlamıştım. ağustos 2008' de bastonlardan bir tanesini atıp tek bastonla yürümeye, mart 2009' da da o bastonuda atıp artık bastonsuz yürümeye başladım. halen iyileşme sürecindeyim. kasları kuvvetlendirmek için spor yapıyorum. kaslar daha istediğim gibi kuvvetlenmedi.aksama halen var ama ameliyat öncesine göre çok daha iyi durumdayım. bakalım haziran başında kontrole gideceğim. ve bastonsuz olarak. doktor durumum hakkında ne diyecek merak ediyorum. ameliyat olmaktan pişman değilim. ameliyata karar verme süreci çok sancılı. karar vermek kolay değil. burda doktor da çok önemli. doktorumdan çok memnunum. hikayem biraz uzun oldu. başınızı ağrıtmış olabilirim. kusuruma bakmazsınız artık. benim durumumda olanlar için yardımcı olur dileğiyle... herkese çok geçmiş olsun.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Benimde sağ bacağımda kalça çıkıklığı var 23 yaşındayım 9 yaşında bir defaya mahsus ameliyat oldum.ayağımdaki aksalığında geçeceği söylendi ama bu yaşıma kadar geçemdi. Ağrı ve hareket noktasında hiçbir sorunum yok ama aksamamı sorun ediyorum. gittiğim bir doktor ayağımda 1,5cmlik bir kısalık olduğunu söyledi bir doktor da yok öyle birşey ayağında bir kısalık falan yok dedi. hala ayağımda kısalık varmı bilmiyorum ama benim merak ettiğim kısılık sorunum yoksa platin ameliyatı olursam bu aksama geçer mi? ağrın yoksa platin ameliyatı olma gibi öneriler geleceğini biliyorum ama ben yinede platin amaliyatıyla aksamamın gecip geçmeyeceğini merak ediyorum nihayetinde er yada geç yaşadığım sürece bu platin ameliyatıyla da karşılaşacam. soruma cvp verirseniz çok sevinirim.ALLAH herkese hayırlısıyla şifa versin....

aycem merhaba öncelikle geçmiş olsun darısı başımıza bendede sağ kalça çıkığı var yaşım 33 ağrılarım haddinden fazla gece uykusunu nerdeyse unuttum ne pozisyonda yatsamda ağrı yapıyor iyileşme süreci ne kadar zaman alıyor ,protezin markası veya ismi varmı birde nerede ameliyat oldun beni bilgilendirirsen sevinirim teşekkürler.

Üst Alt